Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 20 Lap 2017, 03:11

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1349 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: CD ir nėštumas
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2011, 14:36 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

tai palauk palauk Jovitaite, gal jau laukiesi, kad cia tokie klausimai kyla? ;) siaip as dar naudojau prtofana, bet po gimdymo Petrenko, pareiske kad galima naudot ir "levemira"nes as ji naudojau pries nestuma, ir prie jo gryzau po nestumo.tik kadangi su juo nera pakankamai atliktu tyrimu, t.y.kokia itaka jis turi besivystanciai gyvybei ar ne, uztat ir perveda i kita insulina. jei ka as turiu protofano gal 4 svirkstus, kurie dar galioja berods iki 2012 04 men.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2011, 22:16 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Nėštumo metu aš buvau su pompa ir buvo naudojamas tik vienas novorapid insulinas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2011, 09:47 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

o as nepasirasiau, nepatiko man ta pompa, vien pamacius kaip kiti ja nesioja, kadangi mano gliukuotas pries nestuma ir nestumo metu buvo geras, tai nelabai jie man ja ir siule :) kaip ji tau rasa patiko? nes daugelis su kuom bendravau, tai cukrus pasikoregavo su pompa, bet sake baisiai nepatogu.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 11 Rgs 2011, 22:23 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Su pompa žiauriai nepatogu ir ypač vasarą,bet man naktiniai cukrus susitvarke su ja.Ir dar kas gerai,kad tiek daug badytis nereikia.Po nėštumo aš jos nenusipirkau,nes brangus išlaikymas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 12 Rgs 2011, 13:50 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

vien pati pompa kiek kainuoja, jei dar nauja.kazkada maciau reklama atneskit sena pompa ir nauja bus keliais tukstanciais pigiau, kad nauja kainavo 15 tukst, o su akcija 14 su trupuciu :) o dar plius tie visi priedai, jo brangus malonumas....

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 12 Rgs 2011, 17:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

normali pompa kainuoja 6 000 litu ir pigiau, po penkiolika ten su daugybe kitu funkciju :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 12 Rgs 2011, 21:13 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Būtų gerai, kad papildomos funkcijos užtikrintų geresnę kontrolę

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgs 2011, 13:30 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Gerai pompa 6000 Lt,o kur dar jos keičiamos dalys apie kokius 300 Lt kiekvieną mėnesį kainuoja (juk jų nekompensuoja)Brangus malonumas ta pompa-o kiek iš jos naudos dar klausimas.Jau geriau išleisti pinigus juostelėms ir dažniau tikrintis cukrų.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 13 Rgs 2011, 14:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

rasa325 rašė:
Gerai pompa 6000 Lt,o kur dar jos keičiamos dalys apie kokius 300 Lt kiekvieną mėnesį kainuoja (juk jų nekompensuoja)Brangus malonumas ta pompa-o kiek iš jos naudos dar klausimas.Jau geriau išleisti pinigus juostelėms ir dažniau tikrintis cukrų.

pompos dalys kainuoja apie 200 -250 litu menesiui - priklauso nuo kiekvieno organizmo kaip jis reaguoja i pompa,
naudojant pompa juosteliu reikia dar daugiau, bet kai kuriems pompa yra beveik vienintelis budas sureguliuotu cukrus, kam nesusireguliuoja cukrus - pompa leidzia lengviau susireguliuoti baze, bent jau man nakti nereikia jaudintis kad pakils ar nukris, nes baze galima taip atitaikyti kad cukrus beveik brezia linija...
naudos is pompos ar yra mato kiekvienas pats, nes ji turi ir minusu - vieniems per brangu, kitiems nepatogu, kitiems... :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 13 Rgs 2011, 19:28 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Aš pompą turėjau per du nėštumus- kad davė nemokamai, tai naudojausi. O pirkti nepirkčiau. Retas badymasis neatperka nepatogumo ją ant savęs tasyt. Ypač žiemą po šiltais rūbais labai nepatogu kol išsiimi, boliusus susileidi... Aišku rezultatai su ja tikrai geresni būna, nei pvz. mano dabar, kai lekiu paskui vaikus ir valgyt, ir vaistus pamirštu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgs 2011, 20:52 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Rasiux- rašė:
Aš pompą turėjau per du nėštumus- kad davė nemokamai, tai naudojausi. O pirkti nepirkčiau. Retas badymasis neatperka nepatogumo ją ant savęs tasyt. Ypač žiemą po šiltais rūbais labai nepatogu kol išsiimi, boliusus susileidi... Aišku rezultatai su ja tikrai geresni būna, nei pvz. mano dabar, kai lekiu paskui vaikus ir valgyt, ir vaistus pamirštu.

kokia pompa naudojot? nebutina ja issimt kad suleisti boliusus... Pompa dauguma nesioja ne del to kad reciau badytis, bet kad galima kokybiskiau gybventi...
aisku del patogumo tai kiekvienas sprendzia asmeniskai, bet kai kada ir kai kam tai buna gyvybes klausimas ta pompa... jeigu nieko negalima padaryti ir komplikacijos spaudzia taip kad negali gyventi, tai bandai pompa ir viska negalvodamas apie tariamus nepatogumus, o jiegu nera rimtu komplikaciju tai galima diskutuoti iki samones netekimo kas patogu kas ne ... nes diabetas pradzioje ligos eigos - buna visai neskausmingas, bet komplikacijos gali buti nepakeliamos...
sekmes ir dziaugsmo auginant vaikucius :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2011, 09:37 
Atsijungęs
Forumo siela

Man pompos išlaikymas kainuoja apie 130 lt per mėnesį (dabar paskaičiavau pagal užrašus), bet aš neperku nei rezervuarų, nei šlangučių (nes dukra nesunaudoja tiek, kiek įdeda į jos rinkinį), tik adatas. Rinkausi būtent Roche pompą, nes su ja galima susileisti vaistus jos neištraukiant. Pompa visada šalia, nieks jos nemato, nereikia su savimi nešiotis penų, juos traukti iš rankinuko, apnuoginti pilvo ir aplinkinius kokiam bare šokiruoti :). Pompos minusai taip pat jau šimtą kartų aptarti. Kiekvienas renkasi pagal save :)

T.p. serga dukra (nuo 2003 rudens, insulinas NovoRapid, insulino pompa Accu-Chek Spirit)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2011, 16:55 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

pompos ar yra mato kiekvienas pats, nes ji turi ir minusu - vieniems per brangu, kitiems nepatogu, kitiems

Mums minusas vienas - kai blogai įsiduria adata, o taip būna dažnai - cukrai labai blogi.
Pilve nebadau šiuo metu - o į uodegytę ir į koją - mums labai prastai sekasi, tiesiog badome 3 - 4 kartus, ko pataikau ir cukrai atsistato kelioms paroms.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2011, 20:01 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Be pompos sunkiai įsivaizduoju savo gyvenimą. Žymiai retesnės hipo, galima palaikyti optimalius cukrus. Nors dirbu protinį darbą, bet būna įvairios ekstremalios situacijos. Paprasčiau kalbant, galima dirbti ir nesidairyti į laikrodį, kaip čia nepražiūrėjus užvalgymo ir neužhipavus. Ir vakare žinoti, koks bus cukrus ryte 1 mmol/l intervale. Ne 100%, bet 80%, tai tikrai. Ir nereikia "ėsti" dirbant namuose ar pas tėvus sunkius fizinius darbus. Apie košmarus ir hipo su lantusu nenoriu net prisiminti.
Be abejo, yra ir minusai. Labai svarbu kur įduri. Turi nepataikyti į kraujagyslę, o tik į poodinį riebalinį sluoksnį. Jei pataikau į kraujagyslę, tą jaučiu ir iš karto perduriu. Man didžiausia problema - maudymasis. Negali maudytis kada nori, kiek nori ir kur nori. Bet, kad tik nebūtų didesnių bėdų.

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 09:46 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

nu gera cia diskusija uzvire nuo nestumo ir vaiku iki pompos pliusu ir minusu :) o kur dingo esamos ir busimos mamytes, kuriuos cia mum pasigirtu kaip sekasi joms su mazyliais? ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 17:22 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Mums sekasi gerai, augam, tobulejam :thumbup: . Pusantru metuku paneles rezultatai buvo 88 cm ir 13.5 kg. Dabar jau metai ir astuoni menesiai. Sako mama, tete, ate, aciu, kur tu?, ne ne, niam niam, suni vadina vardu Ari ( Aras), cia ne mano, cia tavo, tu, ajajai, bum, pupa, kuti kuti( kai kojas kutena), ku ku(kai slepyniu zaidziam). Lyg ir viskas, kiek atsiminiau :hmhm: . O taip tai daug kalba savo kalba, bet dar nelabai eina suprast ka ten ji sneka :biggrin: . Idedu foto pagalbininkes ir linkejimai visoms busimoms ir esamoms mamytems :labas:

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 18:52 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

nu saunuoles, grazi panelyte auga ;) maniskis jau pradeda po truputi vaiksciot, vis daugiau zingsneliu ir daugiau ir dazniau jau pasimirses pasileidzia ir zingsniuoja, kiekviena diena. tik jau labai atsargiai ir juokingai, pilviuka atkisa, rankas i prieki ir eina :biggrin: maziukas mano smulkutis, eisim metuku svertis (29d bus metukai)namuose pasveriu nesveria dar 9 kg. nuotrauku kada parinksiu paprasysiu kad Ugnele cia imestu, nes man niekaip neiseina. :(

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 19:18 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

alerim, juk ir pati gali ikelti ;)
Eik i www.part.lt, paskiau spaudi Talpink paveiksleli - Pasirenki paveiksleli is kompiuterio, spaudi Choose - Zemiau keisti paveikslelio dydi, optimaliausia pasirinkti 400-600 px ir apacioje spaudi melyna mygtuka Talpinti. Tada nukopijuoji Tiesiogine nuoroda, tada atsidarai foruma ir rasai mums zinute, zinuciu lange virsuje yra mygtukas Img, paspaudi ji ir i viduriuka tu lauztiniu skliaustu ikopijuoji mineta nuoroda. Pabandyk ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:02 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Paveikslėlis
nu va bandau :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:05 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:09 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Paveikslėlis

cia mes liepos menesi, truputeli data ne tokia :) su seses mergaite ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:12 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Paveikslėlis

jau turim dantukus ;) neseniai sulaukem ir dantuko :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:13 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

p.s.t.y. neseniai sulaukem penkto dantuko ;)

aciu kriste uz info, kaip ikelti nuotraukas, dabar jau pati mokesiu, nereikes pagalbos prasyt ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 19:27 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Na va, matai kaip pavyko, saunuole, mamyt ;) . O sunelis tavo nuostabus :wub:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 22:59 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Kaip smagu akis paganyti į mažylius :wub:
Mano mažulėlis jau 6 dantukus turi, bet va sėdėt, ropot, stotis tinginiauja (nors jau suėjo 9 mėn.), tad jau 3 kartą einam į mankštas.
Man sveikata bendrai žiūrint visai gera, pavasarį reiks į komisiją keliaut, tai net neturėsiu kuo skųstis (dar atims iš manęs nedarbingumą ). Kol kas sekasi be jokių komplikacijų laikytis (tpfu, tpfu, tpfu, taip sakant).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 23:07 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Šarūnas rašė:
kokia pompa naudojot? nebutina ja issimt kad suleisti boliusus... Pompa dauguma nesioja ne del to kad reciau badytis, bet kad galima kokybiskiau gybventi...

Aš turėjau Roche- ta buvo patogi dėl to, kad nereikėdavo nuolat trauklioti, o Danoj kitaip boliusų nesusileisi- labai jau daug reikia visko spaudyti, aklai per rūbus jau to nepadarysi. Žinoma, jei paprastai su penais nebebūtų įmanoma tinkamai viską sureguliuot imčiau ir aš ją, ir nešiočiau.
Bet esant nėščiai tai tikrai gan nepatogus dalykas- kai pilvelis auga, oda tempiasi- vis mažėja vietų, kur gali adatą įstatyt, tada jau ir miegot skauda ir judėt blogai. Be to nešiot ją taip pat nebe tiek jau ir daug vietelių galima rasti- kišenių vis mažėja, nes kelnių ir sijonų liemuo aukštėja. Nešiodavau už liemenėlės, bet ilgainiui smarkiai sualergizavo odą- pradėjo berti, niežėti.. Atrodytų, kad nepatogumai maži, bet, kai jau ir taip nebe labai patogi sau esi, tai šitie dar labiau erzina ir norisi kuo greičiau tą priedą nuo savęs nusimesti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgs 2011, 07:28 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Aš turėjau Roche- ta buvo patogi dėl to, kad nereikėdavo nuolat trauklioti, o Danoj kitaip boliusų nesusileisi- labai jau daug reikia visko spaudyti, aklai per rūbus jau to nepadarysi. Žinoma, jei paprastai su penais nebebūtų įmanoma tinkamai viską sureguliuot imčiau ir aš ją, ir nešiočiau.
Bet esant nėščiai tai tikrai gan nepatogus dalykas- kai pilvelis auga, oda tempiasi- vis mažėja vietų, kur gali adatą įstatyt, tada jau ir miegot skauda ir judėt blogai. Be to nešiot ją taip pat nebe tiek jau ir daug vietelių galima rasti- kišenių vis mažėja, nes kelnių ir sijonų liemuo aukštėja. Nešiodavau už liemenėlės, bet ilgainiui smarkiai sualergizavo odą- pradėjo berti, niežėti.. Atrodytų, kad nepatogumai maži, bet, kai jau ir taip nebe labai patogi sau esi, tai šitie dar labiau erzina ir norisi kuo greičiau tą priedą nuo savęs nusimesti.[/quote]

Jums kitas atvejis :)
Bet pompa gali buti ir vienintelis dalykas padedantis gyventi normaliau ...
Aisku, jeigu gerai su penais, kam tie kad ir menki nepatogumai ir islaidos papildomos :)
Dziugu girdeti, kad jusu sveikata gera :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Rgs 2011, 10:35 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

as pernai rasiux ejau i komisija, kadangi nescia tai labai tikejausi, kad dar bent dviem metams duos invaliduma, o paskui galvoju po dvieju metu galesiu ir neimt, padoresni darba susirast (ne uz 600lt algos). nuvaziavau pasiimt atsakymo, nes ta pacia diena nedave, tai jau kaip partese tai pratese invaliduma-iki pensijos ;) tai dabar net nezinau jeigu nepriims i sena darba atgalios, tai hus vargas vel kol rasiu kazka padoraus :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2011, 20:52 
Atsijungęs
Daigelis

laba vakara, na ir vel jungiuosi prie nestukiu burio, pirmas kleckui jau 1.5 m, vasara laukiam antro :) planuojat nestuma ir nestumo metu nesiojau pompa, pirmo besilaukiant bijojau visko, dideliu , mazu cukru, tiek buvau nusihipavus, kad is darbo isveze beveik komos busenoj, to uzteko, kad susiproteciau, kad sitaip daryt negalima.pagimdziau maza suneli, gime 48 cm ir2960 g, turejom pacioj pradzioj bedeliu, teko pabuvoti ir reasnimacijoj, bet dabar vaikis drutas , sveikas stiprus :)

alerim rašė:
as pernai rasiux ejau i komisija, kadangi nescia tai labai tikejausi, kad dar bent dviem metams duos invaliduma, o paskui galvoju po dvieju metu galesiu ir neimt, padoresni darba susirast (ne uz 600lt algos). nuvaziavau pasiimt atsakymo, nes ta pacia diena nedave, tai jau kaip partese tai pratese invaliduma-iki pensijos ;) tai dabar net nezinau jeigu nepriims i sena darba atgalios, tai hus vargas vel kol rasiu kazka padoraus :)

labukas, ale matyt pagaili tu nestukiu, nes pries pora metu ir as ejau del komisijos, paziurejo i mane ir i mano pupsanti pilva gailestingu zvilgsniu ir grupe dave iki pensijos :aplodismentai: ramybe :)
niu nezinau, kodel taip pergyvenate del darbelio, as irgi dirbau normalu apmokama darba, vadovai zinojo kad CD ir nieko, nei poziuris, nei kruvis nepasikeite, manau jei jau kas nori prisikabint tai ir ne prie invalidumo gali prikibti, jiems trukdys ir stovintis stulpas

cia tik mano nuomone :blush:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Lap 2011, 17:29 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveika prisijungus ir cia, kazkaip neuzmaciau as kitur sitos tavo naujienos, o va cia pavyko tave isristi :biggrin: .
Sveikinam :balionelis: . Atrodo su lapais nukrito ir dar kai kas :thumbup:

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1349 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: