Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 18 Lap 2018, 08:43

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kokia yra riba žemo cukraus?
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 23:38 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Gal kas gali pasakyti,kur riba žemo cukraus?žemiausias turėtas rodiklis buvo 1,1 buvau dar su sąmone,nors negalėčiau pasakyti,kad galvojau ką nors,viską dariau mašinaliai,suvalgiau du saldainius tuo metu dar pasidariau tyrimą,nors sunkiai beatsimenu,buvo 1,1.Iš to seka dar vienas klausimas:
Kada pradeda žūti smegenų neuronai?koks turi būti cukrus,kad smegenis nenukentėtų,koks rodiklis gali būti mažiausias?
Ir dar klausimas:ar visada kepenis prie hipoglikemijos išskyria cukrų?
Ir dar ar visą laiką turi išpilti šaltas prakaitas?Nes prie "Lantuso" prie 2,0 dar neprakaituoju.
Ir dar kiek galima vaikščioti skustuvo ašmenimis?
Su pagarba Ričardas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: hipo
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 12:11 
Manau, tai individualu. Mano sūnui esant hipo būna tiesiog silpna, kartais svaigsta galva. Kartais tai jaucia prie 4, kartais tik prie 2 cukraus. Silpna būna apie pusvalandį. O smegenys kencia tikriausiai prie < 3,5. Ypac tai pavojinga vaikams. O suaugusiems?... O riba - tik vienas dievas žino...

Į viršų

Pranešimo tema: Vidai dėl hipo :)
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 13:49 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Vida,
Aš žinau,kad tai individualu,todėl noriu kuo daugiau informacijos prisirinkti,nes matai aš nejaučiu kada užeina hipo,galiu pasikliauti aparato parodymais arba šaltu prakaitu ir panašiais reiškiniais,kurių vis mažėja.
Prie kiekvieno silpnumo,kaip aš suprantu,kažkiek žūva neuronų,tai dabar ir galvoju,ar jų pas mane dar liko?
Ačiū,kad atsiliepei :) Sėkmės ir sveikatos :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Hipoglikemija
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 22:14 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Visi cia besikalbantys tikriausiai zino, kad hipoglikemija - tai per maza cukraus koncentracija kraujyje. Hipoglikemijos simptomai atsiranda labai individualiai esant skirtingai gliukozes koncentracijai. Ta koncentracija vadinama hipoglikeminiu slenksciu ir labiausiai priklauso nuo paskutiniu metu esancios glikemijos. Jeigu ji aukstoka, hipoglikemijos simptomai atsiranda esant didesnei koncentracijai (paprastai daugiau kaip 4 mmol/l), jeigu normalaus lygio glikemja - kai yra 3-3,5 mmol/l, jeigu cukrus kraujyje pastoviai zemokas, maziau kaip 3 mmol/l.
Be gliukozes koncentracija mazinancio insulino, organizme yra hormonu, kurie ja didina. Adrenalinas ir gliukagonas padidina gl kieki 2-4 val. po hipoglikemijos, kortizonas ir augimo hormonas - po 3-4 val, ju veikimas tesiasi 5-12 val. Gliukoze patenka i krauja is maisto arba kepenu (jose gliukoze pagamina is ten sukaupto glikogeno arba baltymu ar riebalu). Situos procesus ir skatina mineti hormonai, tai vadinamas kontrreguliavimas.
Pozymiai, susije su hipoglikemija, priklauso nuo smegenu reakcijos i gliukozes trukuma ir nuo kontrareguliuojanciu hormonu poveikio. Smegenu salygoti pozymiai: silpnumas, svaigulys, koncentracijos sutrikimai, sutrikusi trumpalaike atmintis, nerisli kalba, galvos skausmas, sutrike pojuciai (regos, temperaturos), elgesio pokyciai, mieguistumas, sutrikusi samone, traukuliai.
Organizmo salygoti (del kontrahormonu) pozymiai: drebulys, nerimas, sirdies plakimas, tirpimas burmoje ar pirstuose, irzlumas, alkis, pykinimas, isblyskimas, saltas prakaitas.
Ricardas skundziasi hipoglikeminiu nejautrumu - kada hipoglikemijos epizodo metu nejauciama perspejanciu pozymiu. Jeigu hipoglikemijos istinka daznai, pozymiu atpazinimo slenkstis atsiranda, esant mazesnei gl koncentracijai. Jeigu kontrreguliuojanciu hormonu isskyrimo slenkstis nukrinta zemiau glikemijos lygio, i kuri reaguoja smegenys, nejauciama jokiu kuno simptomu. Daugelio ilga laika serganciu CD adrenalino reakcija i maza cukraus koncentracija yra sumazejusi, taigi jie patiria maziau perspejamuju signalu. Tai prisideda ir prie maziau veiksmingo kontrreguliavimo, kai cukraus koncentracija mazeja.
Hipoglikeminiu nejautrumu besiskundziantys turi siekti truputi aukstesnes cukraus koncentracijos , o labiausiai - visais budais vengti hipoglikemijos zemesnes kaip 3,5-4,0 mmol/l. Paprastai neleidziant cukrui nukristi zemiau tokiu verciu greiciau kaip per 2 savaites pagerinamas sugebejimas atpazinti hipoglikemijos simptomus ir laiku imtis priemoniu.
Kai kurie vaistai blogina reakcija i hipoglikemija (pvz., kraujo spaudima mazinantys beta blokeriai), taigi, jeigu vartoji kazkokius vaistus, atidziai perskaityk visa informacija, ar jie negali itakoti pablogejusios reakcijos i hipo.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Hipoglikemija
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 22:20 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Dar apie gliukozes koncentracija, kuri veikia smegenis. Pokyciai elektroencefalogramoje fiksuojami, kai ji yra 2 mmol/l. Traukuliai gali issivystyti, kai gl - apie 1 mmol/l. Bet kai kuriems zmonems, o ypac vaikams toks traukulinis slenkstis gali buti aukstesnis (netgi 3 -3,5 mmol/l). Tuomet bandoma gydyti antitraukuliniais vaistais, ir tai duoda teigiamu rezultatu, nes slenkstis pazemeja.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Eglei dėl hipo
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 22:52 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Egle,
Supranti nenoriu su paaukštintu gyventi ir taip per daug saldus,visą laiką jis pas mane(diabetas) buvo sunkus ir sunkiai valdomas,o dabar dar nieko nejaučiu,dėl ko eidamas miegoti turiu valgyti?neturiu apetito kaip visi normalus,valgau,kad reikia.Prie 3 ir prie 30 vienodai jaučiuosi,nei troškina,nei dabar ir prakaitas nepila prie 3,jau net nežinau ką galima su 50 juostelių tvarkyti,pradėjau leisti "Lantusą" galvojau pagerės kas nors,bet pokyčių nėra.Vartoju nuo spaudimo "Accupro" ir ""Diltiazem" sakė labai gera kombinacija,tiesiog nežinau kaip čia sau padėti kuom nors...
Ko gero belieka tik melstis ir džiaugtis jei sulauki rytojaus.
Ačiū už informaciją :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: hipoglikemija
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 01:02 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Vartojami vaistai nera beta blokeriai. Accupro - akf inhibitorius, o Diltiazem - Ca kanalu antagonistas, taip kad neturetu uzblokuoti adrenergines sistemos.

Beje, nejautrumas hipoglikemijai - vienas is diabetines neuropatijos, pakenkusios autonomine (vidaus organus inervuojancia) nervu sistema, pozymis. Cukrus 5-6 mmol/l nera aukstas, ir jeigu toki pavyksta pastoviai islaikyti, tai yra labai gerai. Nebutina siekti zemu cukru, nes tada didele tikimybe, kad insulino kiekis organizme bus per didelis, ir is to seks visi neigiami efektai po to. Kepenys ismes labai daug gliukozes besigindamos ir po 3 mmol/l bus 30 mmol/l. Be to, kadangi kontrareguliacija gali uzsitesti iki 12 val., tokia auksta glikemija bus sunku sumazinti.

Vartojant Lantusa, gali pasireiksti sito vaisto kumuliacinis (besikaupiantis) poveikis. Tuomet vakar dienos doze gali buti per didele siandien. Zinau, kad yra labai sunku, jeigu neturite galimybes matuoti cukru bent 4 kartus per diena. Kai nepastovi CD eiga, daznas tikrinimasis ir insulino doziu reguliavimas- vienintele iseitis.

Dabar Sveikatos apsaugos ministerija ruosiasi nuimti CD sergantiesiems kompensacija dietiniam maitinimui. Tuos pinigus jie perskirsto kitiems dalykams. LDA bando ispesti, kad kuo daugiau lesu paskirtu savikontrolei. Jus visi taip pat galite isreiksti savo valia. Iki kovo 1d. susiraskite artimiausia diabeto kluba ir pasirasykite rasta, kuriame isreiskiama serganciuju nuomone.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 13:16 
Labas. Mano glikemija irgi gana žema. Nelabai jaučiu, jei ji 3-4 mmol. Kartą po nakties buvo 1,2, tai nekaip jaučiausi, tačiau pavedžiojau šunį lauke. Kai pasimatavau, labai išsigandau. Tai kur ta riba? O jei glikemija dažnai mažesnė nei 4 mmol, tai jau kenkia sveikatai- gerai supratau? Tai aš vos ne pati žaloju save... Visuomet maniau, kad gera savijauta prie 4 mmol- puiku. Visai suglumau... Beje, kodėl pojūčiai, kad artėja hipo, kaskart kitokie? Kartais skauda galva, kartais darosi silpna. Beje, prie Lantuso hipoglikemijos daug švelnesnės, užtenka praryti duonos riekelę, ir jau geriau. Anksčiau medų šaukštais kišdavau, kol praeidavo. Matuotis glikemiją 4 kartus dienoje?.. Grįžyu prie temos, kurią ne čia buvau pradėjusi- o kaip darbe? Bendradarbiai patirs šoką... Laikykimės. Iki.

Į viršų

Pranešimo tema: Dėl žemo dėl aukšto dėl darbo.
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 14:03 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nu va matau,diskusija juda į priekį ir tai gerai kuo daugiau nuomonių,tuo lengviau galvoti ką toliau daryti.
Ir nenoriu,kad pas mane būtų toks žemas cukrus, prie 5 daleiskim žmogus jaučiasi silpniau fiziškai,nežinau kaip kitiems už visus nenoriu kalbėti,bet man taip yra,ir mieguistumas jaučiasi ypač po nakties ir jei dar neatsikėlęs,tai sunku atsikelti fiziškai.Parasčiausiai yra noras,kad kuo stabilesnis cukrus būtų ir nešokinėtų nuo 5 iki 25 per vieną dieną.
O jeigu užšoku dėl streso daleiskim ant "HI" tai tris dienas negaliu numušti cukraus su 20v. papildomo trumpo insulino.
Žinau tik vieną jei susidevėjęs visas mechanizmas,tai vienos detalės pakeitimas tik laikinai sustabdis to mechanizmo "mirtį",nes reikalingas kapitalinis remontas viso mechanizmo. O žmonėms dar pakolkas kapitalinio remonto niekas nesiūlo,ir deja detalės pakeisti irgi nėra galimybės.
O dėl darbo tai jau vėl problema,aišku priklauso kur dirbi ir koks tavo šefas.Bet geriau aišku,kad nežinotu šefas kuris gali bet kada paliosuoti.
Pas mane labai seniai 2grupė,kaip anksčiau tai skaitėsi,kad tu esi nedarbingas ir su tą grupe aš jau negalėdavau dirbti niekur,ir niekas manęs negalėtu oficialiai įdarbinti.Kaip dabar reikalai tai tikrai nežinau,bet kad tvarkos nėra tai tikrai galiu pasakyti.
O kad nuims tuos 25litus tai dar kartą įrodo kokia pas mus rūpestinga valstybė ir kaip jinai rūpinasi likimo nuskriaustais žmonėmis.
Su pagarba Ričardas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Mano nuomonė
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 15:49 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

1.Nesuprantu, kodėl daugumai įkalta į galvą, kad žemas cukrus turi būti... manau, kad geriausia palaikyti apie 6-8 mmol, kad virš 10 reikia reguliuoti ir stengtis nelaikyti 4-5 mmol. Ne kartą įsitikinau, kad žemas cukrus labai spaudžia smegenis, prastėja nuotaika, mąstymas, dingsta susikaupimas. Juk ir sveikas žmogus prie žemo cukraus hipuoja: pyksta, nori valgyti. Natūralu, kad vyksta negeri dalykai, kai mariname organizmą. Cukrinukui iki 10 mmol nėra daug, bet 4 mmol jau kartais gali būti per sunku.
2.Valdžiai galime "pasakyti ačiū", kad stengiasi iš mūsų kuo daugiau pinigų išlupti. Tie 25 Lt. man kompensuodavo pompai 1 bateriją 2 mėnesiams arba 1 kateterį 3-5 dienoms. Tiesiog "malonu" girdėti, kaip sugeba iš mūsų tyčiotis. Pavalgyti už tokią sumą.... tegul jie patys pabando, tegul jie dietiškai pasimaitina už tuos 25 Lt. Mums tai yra parama bent šiokia tokia, na bent lašelis, kai krauni centą prie cento, kad galėtum išgyventi. O kiek kitų priemonių reikia: juostelių acetonui, cukrui tikrinti... Juk ne visi dirba, ne visi gauna Seimo nario algą, ne visi turi artimųjų. Su malonumu atsisakyčiau tų 25 Lt., jeigu man valdžia kas mėnesį dovanotų tiek priemonių, kiek jų tikrai reikia diabeto kontrolei, nes tų pinigų nei prarūkau, nei prageriu, nei pametu, nei niekučiams išleidžiu. Perku gyvenimą! Gal kas kitaip darote?
3.Ričardui: su 2 grupe dirbti galima, jei med.komisija įrašo, kad gali dirbti apribotą darbą, tam tikrą kiekį valandų ir pan. Tačiau, ar gali darbdavys to paisyti? Nenori, negali- eik lauk ir tiek. Gal yra kitokių darbdavių? Tikrai nepažįstu. Tad ir dirbk, jei gausi darbą, kiek gali, nes nei valdžia, nei darbdavys nesiderins prie tavęs, nedarys, kad tau būtų geriau. Mažai tokių žmonių, kurie supranta mūsų bėdas. Tik kai patys pajunta, kad jų gyvenimas ant bedugnės krašto ir pagalbos nėra, tada pradeda galvoti apie gyvenimo prasmę, tikslus, kitus žmones. Sotus alkano neužjaučia, sena, patvirtinta taisyklė.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: Dėl žemo dėl aukšto dėl darbo.
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 15:54 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Ričardas rašė:

Labas,
Nu va matau,diskusija juda į priekį ir tai gerai kuo daugiau nuomonių,tuo lengviau galvoti ką toliau daryti.
Ir nenoriu,kad pas mane būtų toks žemas cukrus, prie 5 daleiskim žmogus jaučiasi silpniau fiziškai,nežinau kaip kitiems už visus nenoriu kalbėti,bet man taip yra,ir mieguistumas jaučiasi ypač po nakties ir jei dar neatsikėlęs,tai sunku atsikelti fiziškai.Parasčiausiai yra noras,kad kuo stabilesnis cukrus būtų ir nešokinėtų nuo 5 iki 25 per vieną dieną.
O jeigu užšoku dėl streso daleiskim ant "HI" tai tris dienas negaliu numušti cukraus su 20v. papildomo trumpo insulino.
Žinau tik vieną jei susidevėjęs visas mechanizmas,tai vienos detalės pakeitimas tik laikinai sustabdis to mechanizmo "mirtį",nes reikalingas kapitalinis remontas viso mechanizmo. O žmonėms dar pakolkas kapitalinio remonto niekas nesiūlo,ir deja detalės pakeisti irgi nėra galimybės.
O dėl darbo tai jau vėl problema,aišku priklauso kur dirbi ir koks tavo šefas.Bet geriau aišku,kad nežinotu šefas kuris gali bet kada paliosuoti.
Pas mane labai seniai 2grupė,kaip anksčiau tai skaitėsi,kad tu esi nedarbingas ir su tą grupe aš jau negalėdavau dirbti niekur,ir niekas manęs negalėtu oficialiai įdarbinti.Kaip dabar reikalai tai tikrai nežinau,bet kad tvarkos nėra tai tikrai galiu pasakyti.
O kad nuims tuos 25litus tai dar kartą įrodo kokia pas mus rūpestinga valstybė ir kaip jinai rūpinasi likimo nuskriaustais žmonėmis.
Su pagarba Ričardas.

Ar rūkai, Ričardai?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Labas,Nijole :)
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 16:59 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labukas,
Kodėl sakai,kad įkalta į galvą žemas cukrus,mes nekalbėjome,kad įkalta...
Dėl darbdavių tu visiškai teisi.
O kiečiausiai,tai ,kad,medicininė komisiją odą išvertė,aš apakęs,tai ką jie hipokrato priesaiką išdavė ar kaip?ir kodėl čia vertinimo kriterijus pasikeitė?Aš dar turiu tą komisijos išvada,kur parašyta aiškiai,kad esu nedarbingas,jei jie galvoja dabar kitaip,reikės tada paduoti į teismą...
Turiu klausimą,kodėl klausi ar rūkau?Kvieti tur būt mane parūkyti,tolokai truputį atvažiuoti,nebent ant kavos pakviestum,nes nerukau.
Ačiū,kad atsiliepei,svarbios yra visos nuomonės,ir kuo daugaiu tuo geriau,nes kažkaip reikia toliau gyventi,štai kur klausimas...
Sėkmės ir sveikatos :) belenkiek ir belenkada ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: Labas,Nijole :)
StandartinėParašytas: 20 Vas 2005, 17:05 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Ričardas rašė:

Labukas,
Kodėl sakai,kad įkalta į galvą žemas cukrus,mes nekalbėjome,kad įkalta...
Dėl darbdavių tu visiškai teisi.
O kiečiausiai,tai ,kad,medicininė komisiją odą išvertė,aš apakęs,tai ką jie hipokrato priesaiką išdavė ar kaip?ir kodėl čia vertinimo kriterijus pasikeitė?Aš dar turiu tą komisijos išvada,kur parašyta aiškiai,kad esu nedarbingas,jei jie galvoja dabar kitaip,reikės tada paduoti į teismą...
Turiu klausimą,kodėl klausi ar rūkau?Kvieti tur būt mane parūkyti,tolokai truputį atvažiuoti,nebent ant kavos pakviestum,nes nerukau.
Ačiū,kad atsiliepei,svarbios yra visos nuomonės,ir kuo daugaiu tuo geriau,nes kažkaip reikia toliau gyventi,štai kur klausimas...
Sėkmės ir sveikatos :) belenkiek ir belenkada ;)

Med.komisija kartais įrašo, kad gali dirbti su 2 gr., bet nurodo, kokį darbą ir kiek valandų. Jeigu įrašo, kad nedarbingas, vadinasi negali dirbti, bet priimant į darbą niekas to nepaiso, jei nesiskelbi.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2005, 10:32 
Atsijungęs
Daigelis

Sveiki :D
Nevisai į temą :wink:
Darbdaviai privalo reikalauti (beveik prie visų pareigų), kad darbuotojas pateiktu sveikatos pasą, kuriame medikai būtų padarę atžymą "Dirbti gali". Tai ne jie sugalbojo, o juos įpareigojo įstatymai. Nesakau, kad visi darbdaviai "nekaltos avelės", bet pažystų kelis, kurie tikrai yra normalūs.
Nenormalūs įstatymai, kurie sujaukia viską mūsų visuomenėje ir supriešina visus. Ar ne apsurdas, kada tau nuima 2 invalidumo grupę tik dėl to, kad tu įsidarbinai. Valstybė visai neskatina mus dirbti. Tai ne darbdavių kaltė (jiems taip pat nuėmė beveik visas lengvatas priimant į darbą invalidus), tai valstybė tik ir svajoja, kad mus nutručinti, nebus mūsų-nebus problemos. Jiems net gaila 25 Lt!!!! :!: Matai, kas žino, ar mes pagal paskyrtį juos išleidžiame :shock: Įdomu, o kur ištikro mes juos išleidžiame. Gal prageriam, gal prarūkom? Gal kas turi pasiūlymų, kaip ne pagal paskirtį išleisti 25 Lt. :?:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: paaiskinkite, jei galite
StandartinėParašytas: 29 Lie 2005, 10:44 
Sveiki,
vakar po darbo pasidare kazkaip slabna (t.y. silpna). Pasimatavus cukru aparatelis parode 3.3. As jau nieko nebesuprantu - tai normalu ar mazoka? Paaiskinkite man durnam ir nemokytam:)
Visiems geros dienos.

Į viršų

Pranešimo tema: Zenzenui
StandartinėParašytas: 29 Lie 2005, 11:43 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,prietėliau,
Žinau kuriems ir prie 5,0 jau silpna ir jaučia didelį apetitą,o prie 4,0 jau prakaituoja,o kai kuriems 3,0 tai visai normalu,gal tik kiek kojos linksta.
Pas tave per žemas cukriukas,bet neišsigąsk nieko čia baisaus,tiesiog suvalgyk papildomą sumuštinį o dėl savo didelio svorio tiesiog sučiulpk saldainį,vis mažiau kalorijų,jei vartoji tik tabletes reiškia vakar per mažai suvalgei angliavandenių. Ir dar, nelabai tikiu,kad nuo grikių numesi svorį,bet svarbiausia troškimas ir noras tikrai geri,ir daryk bet ka,kad tik numesti svorį,nes tai būtina ir pats tur but tą supranti.
Meilės sėkmės ir kantrybės
Su pagarba Ričardas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume