Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 15 Gru 2017, 19:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 363 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Invalidumo nustatymas - NDNT komisija. Kas, kaip?
StandartinėParašytas: 26 Kov 2011, 16:39 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Čia Lietuva. Čia lietūs lyja.. :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Kov 2011, 16:40 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

nu jo cia nieko nuostabaus Lietuva viena bet politika visur skirias matai vieniems duoda be prb o kiti eina ir nieko nepesa idomu labai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Kov 2011, 22:43 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

ingute rašė:
nu jo cia nieko nuostabaus Lietuva viena bet politika visur skirias matai vieniems duoda be prb o kiti eina ir nieko nepesa idomu labai

gaila kad taip, visuose miestusoe kitaip, ar kazka galima pakeisti?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2011, 10:15 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

noretusi zinoma pakeisti tokius musu nusistatymus bei istatymus o ka pakeisi nieko esi paprastas zmogelis ir tyliai buk net nemalonu ten eit ir prasyt tos grupes i tave ziuri kaip i kokia siuksle nors zinoma ne visur taip gerai jei su tavim elgias kaip su zmogumi tai dabar net nebandau vel eit ir bandyt jauciu ta pati pasakytu neturi komplikaciju tai eik is kur atejusi

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2011, 11:38 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

ingute rašė:
noretusi zinoma pakeisti tokius musu nusistatymus bei istatymus o ka pakeisi nieko esi paprastas zmogelis ir tyliai buk net nemalonu ten eit ir prasyt tos grupes i tave ziuri kaip i kokia siuksle nors zinoma ne visur taip gerai jei su tavim elgias kaip su zmogumi tai dabar net nebandau vel eit ir bandyt jauciu ta pati pasakytu neturi komplikaciju tai eik is kur atejusi

:(

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2011, 19:41 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

:mad: gaila

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Kov 2011, 01:06 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Sveiki visi cia rasantys :punk: , tai va turiu CD1 NUO 2010.08. tai kai gryzau is Kauno KMUK su naujo gyvenimo budo :crying: israsu pas savo seimos daktare, tai man ji sutvarke popieriukus per dvi 2 dienas :) ir nusiunte mane i Kauno NDNT. Tenai rimtas dede uzdaveve keleta klausimeliu, as pabedavojau kaip mane mama mokino :pletkai: elgtis tokioj rimtoj istaigoj, bet atrodo jis manes visai nesiklause, liepe atvaziuoti po 2 dienu pasiimti atsakyma. Tai va darbingumas mano 55%, isdave pazymejima del kurio kai kurie sveikieji kryziaus zygius daro kad tik invalidu patapti. nu bet cia nei tema, visas procesas nuo mano hospitalizavimo i KMUK iki pazymejimo gavimo uztruko lygiai 2savaites be jokiu kysiu ir t.t. O kas liecia pinigelius tai tik nesenai pazymas susitvarkiau is senu darbovieciu uz 1990-1995m, tai kai gausiu, jeigu gausiu :) savo pirma pensija, butinai su jumis pasidziaugsiu savo sekme. :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Kov 2011, 08:14 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

pasiseke Vaidai tau :thumbup: matyt Kaune kitokia politika as zinoma nedejuoju bet jau labai viskas skirias

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 15:10 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Pas mane tokia situacija. Susirgau diabetu, gavau vidutinį neįgalumą. Apie darbingumą nieko nebuvo užsiminta. Dabar neseniai suėjo 18 metų, baigėsi galiojimas neįgalumo, reikėjo prasitęst. Nuėjau į tą NDNT komisiją, atsiunčia dabar laišką, kad nustatė man 60 procentų darbingumą. O apie neįgalumo pratęsimą nieko ir neužsiminta. Kaip čia yra? Taip išeina esu jau nebe neįgalus, bet darbingumas tik 60 procentų. Ar gausiu aš vėl neįgalumą? Nes nuo to gi pašalpa priklauso. Anksčiau gaudavau 700 lt, o dabar ką? Atseit pasveikau?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 15:29 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

tai cia anksciau buvo neigalusis, o dabar tik paskaiciuoja likusi darbinguma :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 15:54 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

[quote="Gedas"]Pas mane tokia situacija. Susirgau diabetu, gavau vidutinį neįgalumą. Apie darbingumą nieko nebuvo užsiminta. Dabar neseniai suėjo 18 metų, baigėsi galiojimas neįgalumo, reikėjo prasitęst. Nuėjau į tą NDNT komisiją, atsiunčia dabar laišką, kad nustatė man 60 procentų darbingumą. O apie neįgalumo pratęsimą nieko ir neužsiminta. Kaip čia yra? Taip išeina esu jau nebe neįgalus, bet darbingumas tik 60 procentų. Ar gausiu aš vėl neįgalumą? Nes nuo to gi pašalpa priklauso. Anksčiau gaudavau 700 lt, o dabar ką? Atseit pasveikau?

[quote]

Darbingumo apibrezimai is Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos psl.:

Jei asmeniui nustatoma 0-25% darbingumo, asmuo laikomas nedarbingu, negali dirbti įprastinėmis sąlygomis, t. y. gali dirbti tik pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo aplinkoje.

Jei asmeniui nustatoma 30-55% darbingumo, asmuo laikomas iš dalies darbingu, gali dirbti įprastinėmis darbo sąlygomis, atsižvelgiant į Išvadoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų pateiktas rekomendacijas.

Jei asmeniui nustatoma 60-100% darbingumo, asmuo laikomas darbingu.

O cia is Soc ministerijos tinklapio apie skiriamas pasalpas (tik skaiciuoti reikia is kitos puses - kiek liko darbingumo)
asmenims, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais iki 24 metų (atskirais atvejais – iki 26 metų):
- netekusiems 75-100 procentų darbingumo – 2 bazinės pensijos;
- netekusiems 60-70 procentų darbingumo – 1,5 bazinės pensijos;
- netekusiems 45-55 procentų darbingumo – 0,75 bazinės pensijos.

Kaip matai, negausi nieko :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 16:19 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Bet kokia nesamonė. Specialiai 60 procentų, o ne 55 padarė, kad nieko negaučiau.Tai ką, viskas, neįgalumo negausiu niekad? O jums irgi neįgalumas jau nebetaikomas? Bet tai nesuprantu kaip taip galima...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 16:26 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Gedas rašė:
Bet kokia nesamonė. Specialiai 60 procentų, o ne 55 padarė, kad nieko negaučiau.Tai ką, viskas, neįgalumo negausiu niekad? O jums irgi neįgalumas jau nebetaikomas? Bet tai nesuprantu kaip taip galima...

Deja, bet taip pastaruoju metu yra. Labai sugrieztinta tvarka, ir daug kas gauna ribini darbingumo praradima, uz kuri jau nieko nemokama. Mano 20-mete dukra turi 45 procentus, bet ji turi dvi endokrinologines diagnozes - CD ir autoimunini tiroidita, todel jai kol kas (jau 2 kartus, o antra karta nustate 2 metams) nustato toki skaiciu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 20:36 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Bet tai kaip čia taip, kad kai neturėjau 18 metų, ir kai dar darbingumo nenustatinėjo išvis, vistik gaudavau pašalpą? Man išvis endokrinologė sakė, kad neįgalumas visam gyvenimui ir taipogi pašalpa skiriama diabetikams. Nu gerai, tarkim 60 procentų darbingumas, o tai nesiskaito, kad aš vis dar tas pats diabetikas ir kad turiu gaut tą neįgalumą o pagal jį ir pašalpą?.. Juk anksčiau ir be jokio darbingumo gaudavau pinigėlius, o dabar nei pašalpos, nei neįgalumo pratęsto... Nesuprantu aš tų įstatymų. Negali man duoti neįgalumo atgal kuomet nustatė 60 procentų darbingumą?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2011, 22:02 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Gedas rašė:
Bet tai kaip čia taip, kad kai neturėjau 18 metų, ir kai dar darbingumo nenustatinėjo išvis, vistik gaudavau pašalpą? Man išvis endokrinologė sakė, kad neįgalumas visam gyvenimui ir taipogi pašalpa skiriama diabetikams. Nu gerai, tarkim 60 procentų darbingumas, o tai nesiskaito, kad aš vis dar tas pats diabetikas ir kad turiu gaut tą neįgalumą o pagal jį ir pašalpą?.. Juk anksčiau ir be jokio darbingumo gaudavau pinigėlius, o dabar nei pašalpos, nei neįgalumo pratęsto... Nesuprantu aš tų įstatymų. Negali man duoti neįgalumo atgal kuomet nustatė 60 procentų darbingumą?

Vaiku (iki 18 m) negalia nustatoma visai pagal kita isakyma. Ir nustatomas negalios lygis, kuris visiems sergantiems diabetu vaikams yra vienodas (vidutinio sunkumo negalia). Kai ta nauja tvarka patvirtino, vaiku diabetas buvo isskirstytas i be komplikaciju (lengva negalia) ir su komplikacijomis (vidutine negalia), bet greitai mes jiems isaiskinom, kad vaikams negalima sitos diagnozes traktuoti kaip lengvos negalios, ir pakeitimai buvo priimti pusmecio begyje. O su darbingumu taip lengvai nesigauna, vis tiek dauguma nori dirbti, gali dirbti ir dirba. Bet studijuojant, aisku, aktualu, kad salpos pensija butu ir butu didesne. Aukstosios mokyklos dar moka socialines stipendijas.
O kad gydytoja taip sake, tai negaliu paaiskint kitaip kaip tik kad ji nezino tvarkos :hmhm:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 00:03 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Na as nemanau,kad teisinga save vadint neigaliu.Rankas,kojas,galva turim visi.Visi neturintis rimtu komplikaciju,gali dirbti ir gyvent beveik pilnaverti gyvenima.Ir be pasalpu.Bet siutina ne tai,o tai,kad gydimas tai kainuoja.Juosteliu,tai truksta.Pompos priedai suaugusiems nekompensuojamos.O pacios pompos isvis niekam.Jie patis stumia zmones i neigaluma,o po to pinigeliu pasalpai neranda.Visi istatimai yra priimami is lemp :angry: os

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 00:38 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

matai neli, pasirodo negalia dar buna ir protine :kikiki:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 01:33 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:
matai neli, pasirodo negalia dar buna ir protine :kikiki:

Taip,bet uz ta "protine" mokomos neblogos seimo nariu algos :kikiki:

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 02:19 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

jie apsimete ir nusipirko, o mums tik taip atrodo. realiai kirminas yra giliau, bet mes ne apie tai.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 13:34 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Pačio neįgalumo to tai man ir nereikia. Reikėtų pašalpos kurią gaudavau kai jį turėjau. Visgi nebaigęs dar vidurinės esu, galėtų ir pamokėti kažkiek. Negi valdžiai nepriklauso mane išlaikyt, juk niekur nedirbu, esu dar moksleivis... Gerai, tarkim to neįgalumo neduoda, nes ten pagal naują tvarką neturiu komplikacijų tai ir negaliu gaut jį. Bet tai nedarbingumą galėtų ir mažesnį duot. Tuomet nubyrėtų piningėlių kažkiek. Juk ir yra komisija, kad įvertintų ir nustatytų tą nedarbingumą. Manau reiks čia aiškintis dar dėl šito reikalo. Negaliu sutikt, kad tokia nesamonė būtų.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 15:35 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

valdzia mano jog jei priklauso surinkt mokescius. ir jie ziuro kaip dar gali sutaupyt paprastu zmoniu saskaita. jie ir taip jau pasiskolina 42% valstybes pragyvenimui reikalingu pinigu.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 17:16 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Tai tuomet valdzia turetu visiems primoketi. O kuo jau ypatingai diabetikas nuo sveiko zmogaus skiriasi? Ka - dirbti negali? As nesuprantu kaip visur kisam ta liga ieskodami budu isvengti darbo.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 17:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

diabetikas nuo sveiko zmogaus skiriasi tuo, jog abu uzdarius i sterilia patalpa diabetikui po poros paru butu amba. zodziu vienas priklausomas nuo vaistu ir suvartoja ju nemazai, kitam dzin.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 17:28 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:
diabetikas nuo sveiko zmogaus skiriasi tuo, jog abu uzdarius i sterilia patalpa diabetikui po poros paru butu amba. zodziu vienas priklausomas nuo vaistu ir suvartoja ju nemazai, kitam dzin.

Na diabetiks tuo ir skiriasi, kad diabetikas dirbti sunku fizini kruvi ar naktinemis pamainomis nelabai gali. Ar vairuoti furas... Tai aisku kaip du kart du...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 17:44 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Dalia rašė:
Tai tuomet valdzia turetu visiems primoketi. O kuo jau ypatingai diabetikas nuo sveiko zmogaus skiriasi? Ka - dirbti negali? As nesuprantu kaip visur kisam ta liga ieskodami budu isvengti darbo.

Ne darbo išvengti aš noriu, o kad mokėtų pašalpą kažkokią. Juk pragyvent dabar nėra lengva. Juolab, kad mokėjo normalią pašalpą o dabar taip paėmė ir nustojo. Man keista dėlto, negi pasveikau per vieną dieną?.. Dėlto ir noriu išsiaiškinti ar galima kaip nors sutvarkyt reikalus, kad vėl skirtų tą pašalpą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 17:54 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Gedas rašė:
Dalia rašė:

Ne darbo išvengti aš noriu, o kad mokėtų pašalpą kažkokią. Juk pragyvent dabar nėra lengva. Juolab, kad mokėjo normalią pašalpą o dabar taip paėmė ir nustojo. Man keista dėlto, negi pasveikau per vieną dieną?.. Dėlto ir noriu išsiaiškinti ar galima kaip nors sutvarkyt reikalus, kad vėl skirtų tą pašalpą.

Gedas, nenorek ne realiai, as niekada nesu gaves tokio dydzio pasalpu, nors sergu virs 20 metu ir turiu komplikaciju rimtu... taip kad gerai turejai, bet zinok visada taip nebus... tik tiek draugiskai galiu parasyti... kiti ka tik susirge is viso negauna nieko :(

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 18:06 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:

Mariuk, ir ka reiske i sterilia patalpa, siap ir sveikas zmogus gali nusibaigti, po 3-4 dienu be vandens, prasideda dehidratacija, prasideda samones uztemimas, silpnumas, samones netekimas, be valgio uzsilenks mazdaug po 35 dienu.
O jei siap uzdarius abu tokius va zmones, tai dabetikas isgyventu zymiai ilgiau, nes priklauso nuo organizmo stiprumo. Buna gi tokiu atveju, ar tai suauges ar vaikas suserga CD nezinodami to ir dar vaiksto su tokia nepatvirtinta diagnoze dar 2, 3, 4, menesius.
Bet siaip susirges cukralyge zmogus is pradziu gali dirbti beveik visus darbus, ( nu isskirus sunkius fizinius darbus, ar tokius kaip visomeninio marsruto transporta) ir su siolaikinias instrumentais skirtais diabetui gali dirbti 15-20 metu, jeigu aisku neatsiras kazkokiu rimtesniu komplikaciju. Aisku pas mus valstybe rupinasi tokiais lygoniais ne idealiai, kaip mums to noretusi, bet visu pirma savimi pasirupinti reikia paciam. Net jei issivaizuotume tokia neimanoma situacija, kad insulinus reiketu pirkti uz savo pinigus, tai ka, ar kazkas ju nepirktu, aisku kad pirktum, nes tai palaiko tavo gyvybe.

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 19:34 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Man nors ir labai gaila butu ,jei nustotu moket pasalpa,bet as matyciau logika tame,kad pasalpas nemoketu dirbanciom mamom visgi yra.Bet tik dirbanciom.Ir nekomplikuotiems diabetikams irgi.Bet.....lai duoda visa gydima nemokoma.Juosteliu,ne kiek jiems sove i galva,o kiek zmogui reikia.Reabilitacijas,sanatorijas.Ir lai turi tas savo pasalpas.Bet jug zmones is tu pasalpu gydosi.Juosteles perkasi,pompas ,monitoringus,ju superbrangius priedus.Nera invalidas pats diabetikas,invalidu jis tampa nuo komplikaciju.
As irgi daug kokiu darbu negaliu dirbti,nors man tik 28 metai.Ir mano sveikatos palaikymas kainuoja labai daug,bet esu 80 % darbinga ir tai reiskia,kad jokios ismokos man nepriklauso.Bet ka padarysi,dziaugiuosi,kad dar kazkoki darba galiu dirbt,nors nezynau,kaip ilgai.Kai negalesiu sito,sugalvosiu ka nors kita.Mirt dar nezadu.
Jie taip ta darbinguma ir nustato.Jug kazkoki darba gali dirbt,reiskia ir gauni mazesni procenta.O del ismoku,tai ne jas reikia skirt,o gydima prieinama kiekvienam zmogui daryt.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 21:35 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

zinai Lister, kai vaiksto su nepatvirtinta diagnoze, tai jie vaiksto dar su pakankamai neblogai veikiancia kasa. vien nuo to jog nezinai ar kada vaistu gausi cukrus i padanges soktu. kai priprates reikalui gali pasimatuot, o cia staiga isivaizduok pats koks tavo cukrus ir nuo nervu iki vakaro pats uzsilenktum. pasimatys tada ir organizmo stiprumas, kur kazkaip pirma kart girdziu kad diabetiko atsparesnis. taip kad ziurint i darba, tai pas mus diabetikas nuo sveiko stipriai skiriasi. musu darbdaviai mat labai dosnus ir gailestingi. supermarkete pries sedant prie kasu pasiulo pampersa nusipirkt :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 26 Bir 2011, 22:01 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

As nesakau kad diabetikas atsparesnis uz sveika zmogu, bet tai ka rasei, kad diabetikas uz poros paru uzsilenks, tikrai klisti.

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 363 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: