Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 23 Lap 2017, 12:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 363 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Invalidumo nustatymas - NDNT komisija. Kas, kaip?
StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mane taip pat ne karta kavines tolete buvo isvadine narkomane,bet as gi kiekvienas neaiskinsiu ka ir kam cia darau,na narkomane ir gerai :pletkai:

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:11 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Dianute rašė:
Mane taip pat ne karta kaviniu tolete buvo isvadine narkomane,bet as gi kiekvienas neaiskinsiu ka ir kam cia darau,na narkomane ir gerai :pletkai:

Nu tai jai tavo tevai turi finansine galymybe, nusipirk insulino pompa, aisku jai tau patogu bus su ja vaikscioti.

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:13 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

pinigu kolkas nera pompai,o as nekreipiu demesio i tas apkalbas,nes tokiu narkomanu gali buti kiekvienas

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:20 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

As insulino pompai pinigeliu pritaupiau butent is tos pasalpos.Visa ta pasalpa ir iseina ant juosteliu,pompos priedu.Todel kazkaip kalbet,kad pinigu tam neturiu nekaip negaleciau.Nes visi gaunam vienodai.
Aisku buvo apmaudu,kai del CD turejau iseit is darbo,nes nebuvo kur vaiko palikt.Ir niekam nesvarbu,kad is mano 2500lt algos liko 700 pasalpos.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:33 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Kas liecia neigalumo nustatyma, zmonem kurie neturi teises jo gauti, tai cia va ir problema, abeju pusio, niekam nepaslaptis, kad komisijos nuosprendi galima nusipirkti uz kisi ir vyr. gydytojas juos ima. Is kitos puses, sitie "tipo" ligoniai, duoda tos kysius tikedamasi visa gyvenima pragyventi valstybei ant sprando, bet ar labai jiems naudinga, kyla abejoniu, gyventi visa gyvenima is kazkokios pasalpos uz 300 - 400 litu, ar visgi susirtasti kazkur darba ir uzdirbti padoria alga (nekalbu aisku apie siandienine situacija). Tai taip ir iseina, kad realus lygoniai gauna mizerna pasalpa tik del to, kad kita puse "tipo" lygoniu irgi gauna tokia pasalpa ir valstybe atiduoda ta pasalpa tiem "tipo" lygoniam, kurie sveiki, o visa problema kur, kad NDNT egzistuoja kysiai. Butu viskas grieztai, viska kontroliuojama, kad butu griezta atsakomybe uz kysio paemima, tada ir pinigai nepatektu ne i tas rankas.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:40 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Kazkada ejau pas neurologe viena.Tai ji man ir sako,kai eisi i komisija duok 300 ir paminek mano varda.Daugiau procentu gausi.As pasakiau,kad man to nereikia ir as nesizeminsiu,tai ji i mane kaip i durne ziurejo.P.S.ji pati ten kazkada dirbo.
O i komisija ejau,nes sveikata buvo ant ribos,o biliutenio test negalejo.
Nezynau kaip Vilniui,bet Klaipedoi si istaiga yra klaikiai korumpuota.Slikstu net eit ten.Dabar isvis atskirus kabinetukus pasidare,matyt,kad patogiau butu kisi imt.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 12:59 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Cia yra dar toks niuansas, kada i komisija ateina sveikas "alia"lygonis, jis turi is poliklinikos visusdokumentus, visu gydytoju irasus, stampus, vedejo parasus ir t.t. Ir NDNT komisijai is tu dokumentu pagrinde reikia padaryti isvada apie neigalumo nustatyma ir aisku to "alia" lygonio toi isvadoi prirasyta kad jis serga 10 "nepagidomu' lygu ir kartais komisijai yra sunku nustatyti tik is gydytoju isvadu serga jis tomis lygomis ar ne, ar tik apsimeta. Bet is dalies ta problema galima butu isspresti paprastu budu, sis "tipo" lygonis turi su visais dokumentais atnesti savo lygos istorija is poliklinikos. Jai jis toks dydelis lygonis ir turi aibe lygu, tai jo istorijoi turi buti visi irasai tu lygu eigos tyrimu, israsytu vaistu, i.t.t. Jau tada komisija is tikruju spresti is gautos informacijos ar sis lygonis sunkiai serga ar tik apsimeta.
Bet is kitos puses jai NDNT komisijos nariai noriai ima kysius, tai jokie apsaugos mechanizmai nepades, cia jau reikia gyliau ziureti i pati zmogaus mentaliteta.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 13:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

As buvau atsinesus kortele.Tai mane dar aplojo,kad as neturejau teises ja is poliklinikos pasiimti.Nors man ja ten ir dave is giditojos prasymo ir po parasu.Ir niekas ten net nosies nekiso.O man pasake,kad as per jauna tureti tokias ligas.Galima pagalvot,kad nuo to man maziau skauda.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 13:21 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Tai ka ir reiske, kad galima nestis betkokia isvada parasyta is poliklinikos gydytoju, duoti kisi komisijoi ir gauti neigalumo lygi. Jie neziuri i tu isvadu autentiskuma, o vat pagrindinio patvirtinancio dokumeno - lygonio korteles jiem nereikia, pagal kuri ir galima spesti, ar poliklinilos gydytoju isvada buvo nupirkta.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 13:31 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Bet palauk,Lister.Kuom as zmogus kaltas,kad komisija netiki kazkuom.As jug isvadas,nuotraukas atsinesu.Jug mane apziuri.Jug as nupasakoju ka darau ir kaip gydausi.
O jei jie netiki giditoju isvadom,tai lai kreipiasi kur nors del tu giditoju kompetetingumo.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 14:35 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Kai einam į NDNT komisiją, reikia apsirengti ir atrodyti kaip žmonės, kurie tikrai neduos kyšio, ta prasme: nuskurę, pageriantys, pavėpę. Tada komisija žiūrės atlaidžiau, nieko nesitikės, bet ir nemanys, kad žmogus sveikas ir grupės jam nėra ko duoti. Čia tik nuomonė. Bet aš pvz. tikrai neisiu grupės prasitęsti su aukštakulniais, makiažu, auksiniu pakabuku ir brangiais kvepalais.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 14:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Geras :thumbup:
O as ir galvoju,kodel ten dauguma butent taip ir atrodo.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 14:46 
Atsijungęs
Forumo siela

:thumbup: tikrai Rania :thumbup:
ir kogero spintoje reiktu tureti tam reikalui drabuzeli is humanos gerai pablukusi :kikiki:
o seip paradoksas
kazkada darbe teko viena pilieti motivuoti ir visaip kaip ji ikalbineti kad eitu susitvarkyti dokumentus ir pasiimtu invaliduma nes jau 5 metai buvo kaip be kojos , tai zinai ka jis man pasake , baik tu Robertai man tas nesamones kalbeti kam man tas invalidumas jai as prie Ausros vartu kartais po 500 per diena prisirenku

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 15:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

neli rašė:
Bet palauk,Lister.Kuom as zmogus kaltas,kad komisija netiki kazkuom.As jug isvadas,nuotraukas atsinesu.Jug mane apziuri.Jug as nupasakoju ka darau ir kaip gydausi.
O jei jie netiki giditoju isvadom,tai lai kreipiasi kur nors del tu giditoju kompetetingumo.

Neli, as ne kalbu apie tavo atveji, as kalbu aplamai, kad tokie"sergantis" zmones, klastoja dokumentus, perka tas isvadas ir eina i komisija ir gauna pasalpa, o komisijoi ne visada gali suzinoti ar tos isvados nesuklastotos, o kaikada ir nenori zinoti, nes jie tiesiog nori paimti kysi.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 15:48 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Rania rašė:
Kai einam į NDNT komisiją, reikia apsirengti ir atrodyti kaip žmonės, kurie tikrai neduos kyšio, ta prasme: nuskurę, pageriantys, pavėpę. Tada komisija žiūrės atlaidžiau, nieko nesitikės, bet ir nemanys, kad žmogus sveikas ir grupės jam nėra ko duoti. Čia tik nuomonė. Bet aš pvz. tikrai neisiu grupės prasitęsti su aukštakulniais, makiažu, auksiniu pakabuku ir brangiais kvepalais.

Niekada nejau i komisija nuskurus, prastai apsirengus ar susivelus, ir grupe turiu jau daugiau kaip 10 metu o dabar gavau visam laikui ir nemanau kad mano grupe priklauso nuo to kaip as apsirengus ar ka apsiavus. Paprasciausiai turi but labai tvarkingai surasyti popieriai, as nesakau kad ten nera kysiu emimo ar panasiai, kaip ir visur bet as asmeniskai niekam nedaviau ir neduosiu kadangi as ne bronchitu ar plauciu uzdegimu sergu o tai kad mano liga visam gyvenimui ir skudurais tikrai nesirengsiu o atvirksciai stengiuosi atrodyt kuo geriau , kad ir su tokia liga galiu atrodyt gerai ir tarp kitko visada sulaukiu pasakymo kad su tokiu ligos stazu gan gerai tvarkausi bet grupe ir toliau gaunu, cia kaip kam...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2010, 19:53 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Rania rašė:

+1

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 10:17 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Tai kad nėra dabar jokios komisijos - pernai nunešiau dokus, pridaviau ir viskas. Atsakymą atsiuntė paštu. Čia senus praėjusius laikus prisimenat...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 11:43 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nezinau kokia komisija buvo tais senais laikais, bet dabar tai perleki per gydytojus su siuntimais, jie ten priraso bile ko, paskui nusiteiki paaukot visa diena ir su laipais eini i NDNT. atstovi eile, uzsiregistruoji. neduok dieve kokio popieriaus truks. kai uzsiregistruoji lauki eilej pas aceit gydytojus. ten pasisneki ir paskui ateini pasiimt isvadu.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 13:37 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:
nezinau kokia komisija buvo tais senais laikais, bet dabar tai perleki per gydytojus su siuntimais, jie ten priraso bile ko, paskui nusiteiki paaukot visa diena ir su laipais eini i NDNT. atstovi eile, uzsiregistruoji. neduok dieve kokio popieriaus truks. kai uzsiregistruoji lauki eilej pas aceit gydytojus. ten pasisneki ir paskui ateini pasiimt isvadu.

Tai tu čia ir papasakojai apie "komisiją". Praeitais metais apie vasaros pradžią kai tvarkiausi - nieko panašaus nebuvo :ne: Registratūroj pridaviau dokus ir tiek žinių.

Va (iš http://www.ndnt.lt/topmenuresult.php?id ... puslapis=1) :

Cituoti:
Darbingumo lygis nustatomas:

Asmeniui dalyvaujant Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau - NDNT) teritoriniame skyriuje arba apžiūrint jį namuose (ligoninėje) tais atvejais, kai asmens prognozuojamas bazinis darbingumas yra 0-25 procentai ir jis negali atvykti į NDNT.

Asmeniui nedalyvaujant, kai iš pateiktų medicininių dokumentų nekyla abejonių, kad prognozuojamas jo bazinis darbingumas yra 0-25 procentai ir jis negali atvykti į NDNT. Atskirais atvejais NDNT gali nuspręsti pakviesti asmenį dalyvauti, nustatant jo darbingumo lygį.

Jei nenori maltis ten tose eilėse, kas yra tikrai ne pats maloniausias užsiėmimas, renkiesi antrąjį variantą. Na, čia dar su tais procentais nžn kaip yra... jei kažkokia kita priocentuotė tai gal ir būtina dalyvauti...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 14:50 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

ten jeigu pastebejai taip darbingumo lygis nustatomas nedarbingiems ( 0 - 25% ).

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 15:16 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Kiek žinau, galima ir nedalyvauti. Aš irgi norėjau nedalyvauti, atseit baisus stresas. Na, aš tikrai amžinai visko bijau ir nervuojuosi. Bet ta darbuotoja, kuri priėmė dokumentus, labai nustebo, kodėl aš nenoriu dalyvauti: jei dalyvausi, atsakymą sužinosi tuoj pat, jei ne - turėsi laukti. Tai ir dalyvavau, ir viskas praėjo gerai.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 16:47 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nžn... aš nedalyvavau - tiesiog neturiu tam laiko, nes darbų pakankamai daug ir nėra kada bindzinėti, o darbingumas mano tikrai gerokai daugiau nei 25 proc. :) Sulaukiau atsakymo paštu ir nieko neatsitiko. Anksčiau ar vėliau sulauksi atsakymo - koks skirtumas. Kaip jau ir minėjau, trintis ten tikrai nesinori, ypač žiūrint į jų dar spartą - neturiu kantrybės tiek.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 16:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Tai ten paciame kabineta neilgai uztrunka pasikalbet su gydytoja, paklausineja, paklausineja ir viskas, sako, dokumentai pastu ateis, bet vot paciu dokumentu pridavimas is kantrybes isveda. 2 metus atgal pasiemiau registracijos taloniuka, zmoniu salei buvo gal 15, registratore s paklausiau, mazdau po kiek laiko eile iki manes daeis, pasake, apie 1 - 15 val. nu tai pamaniau nuvaziuosi reikalu per ta laika. Atvaziavau po valandos, tai per ta laika tik 4 zmones praleido. Tai sumoi ten prasedejau 3.5 val. kad tik priduoti dokumentus. :mad:

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 17:12 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nu dabar pas juos ten elektronine eilės reguliavimo sistema - panasiai kaip bankuose ar SoDroj. Beje, pastarojo uztrukau ilgiau nei kad NDNT priduodant dokus.
O tie "pasnekesiai" su gydytojais tai tikras laiko gaisimas - per tas 5 min. kurias tau skiria, realiai net daktaras Hausas nesugebėtų įvertinti tavo tikrosios sveikatos būklės. Visa svarbiausia info yra tavo šeimos gydytojo, endokrinologo surašytuose dokumentuose. Taip kad tamne kabinete šitie "pokalbiai" yra tikras laiko gaišinimas. Gal kas nors turi jo marias, tai tada jo - atrakcija šiokia tokia. Bet irgi manau nekokia...
Apskritai ta NDNT įdomios paskirties įstaiga - nei tai sveikatos priežiūros, nei tai socialinių paslaugų... Licencijos teikti sveikatos priežiūros paslaugas jie neturi (licencija yra medicininės socialinės ekspertizės - tai nėra sveikatos priež. paslauga), o ir realių sveikatos priežiūros (gydymo, slaugos) paslaugų jie neteikia. Sutinku tik tiek, kad dokumentų vertinimui reikalingas gydytojo išsilavinimas. Panašias funkcijas gydytojai atlieka SoDroje, kurie tikrina nedarbingumo lapelius (taip vadinamus biuletenius).
Bet jeigu kam lengviau po tokių "apžiūrų" - prašom, negaila juk :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 17:25 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Tai as ir sakau, as jau su ta elektronine sistema ir registravausi. Kas is tos elektronines sistemos, jai registratores dirba vezlio tempu, vieno zmogaus dokumentus registruoja 20 minuciu.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 17:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Lister rašė:
Tai as ir sakau, as jau su ta elektronine sistema ir registravausi. Kas is tos elektronines sistemos, jai registratores dirba vezlio tempu, vieno zmogaus dokumentus registruoja 20 minuciu.

Tas labiausiai ir pjauna :ranting:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 17:44 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Beje, paskui dar prisivazinejau, kai gavau dokmentus is NDNT, reikejo i pasilaiciu savyvaldybe nunesti tos dokumentus, kad skirtu pasalpa. Tai ten atejau, paziurejo, sako is karto apiforminti dokumentu negalim, reikia i eile uzsiregistruoti, rytojui, bet zmoniu kolidoriuje nei vieno nebuvo. Kita diena atejau, pradejo ziureti visus dokumentus, sako, cia ne pas mus, vaziuok i centrine Sodra, nuvaziavau ten, prasedejau beveik valanda. Perziurejo ten dokumentus, pasake, cia ne pas mus, vaziuok atgal i pasilaiciu savyvaldybe. Vel atgal i pasilaciu savyvaldybe ir tada jau sutvarke dokumentus. Tai viskam sugaisau 2.5 val. Sakau, geriau butu dirbti jai gali, nei praeiti tokius va kryzio kelius, gerai nors as su masina, o jai zmonem va taip pasitaikis, be masinos, siaubas. :ranting:

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 18:18 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Pasitaike ir man toks kuriozas, atvaziavau i komisija ryta 10 val. o priejau tik 20 val. vakare, negali nuo duru pasitraukt nes jei kvies ir nebusi tai tikrai paskutine prieisi. o grist tai apie 70 km, tai atsiprasinejo sake ko neuzejot, tai juk visi to paties kaip as brausiuos per kitus ir negana to po manes dar vienas zmogelis buvo, tai komisijos pirmininkas paprase kad dar ji i namus parveztumem, nes autobusu jau nebuvo, na ka vezem gaila zmogelio, ziurejo tokiom gailiom akim, o jiem kas , ir vyras visa diena su manim gaiso

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 19:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

gerai jei registruoja zmogu per 20 min. cia jau nelabai butu galima skustis. siemet kai nesiau dokumentus tai i eile atsistojau dar gerokai pries NDNT darbo dienos pradzia. jie duris atrakina anksciau. eilej buvau 9, tai pries 12 dasibeldziau, ir buvau praspirtas, nes neturejau paso kopijos pasidares. nulekiau, pasidariau ir gali stot vel i eile. ten paskui kazkas uzleido. tai va tokie ispudziai priduodant, na o paskui, kaip ir kiti sake, stovek ir lauk kol pakvies...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2010, 21:00 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nu čia aš vėl už savo - paskaityk mano šiandieninius ankstesnius postus - kam laukti, kokia prasmė trintis ten koridoriuose?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 363 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: