Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 19 Sau 2019, 22:19

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kuriam laikui išrašomi receptai vaistams ir juostelėms?
StandartinėParašytas: 02 Rgp 2006, 18:39 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Kov 2005, 23:26
Pranešimai: 1105
Miestas: Lietuvos
Labas visiems. Pasidalinkit informacija kokiam laikui jums israso vaistus ir juosteles. Anksciau issirasinejau 3 men. bet dabar gydytoja sako kad yra kazkoks naujas nutarimas kad galima israsyti tik 1 men. Ar tai tiesa( tikriausiai gerbiama Egle zinos daugiausiai) , ar eilinis gydytoju nenoras rasyti kompensuojamus vaistus? Gydytojams egzistuoja vaistu kvotos tai dabar seimos gydytojas siuntineja pas endokrinologa , o sis atgal. Jau atsibodo. Nesutampant datoms gaunas 2 vizitai per menesi. Tarsi nebutu kas daugiau veikti ir nors kokia nauda is to turetum :twisted:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgp 2006, 20:34 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 22 Lap 2005, 14:39
Pranešimai: 52
Miestas: Vilnius
Na aš tai taip tą nutarimą supratau-vaistus gydytojas gali irgi išrašyti 3 mėn,bet ant atskirų receptų,ir su atskirom datom-kad žmogus tipo nenukentėtų finansiškai,mokėdamas iš karto visą sumą už kelis mėn.

_________________
Ne viskas auksas,kas auksu žiba


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgp 2006, 21:39 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Kov 2005, 23:26
Pranešimai: 1105
Miestas: Lietuvos
Ne, ne apie tai as norejau klausti. Rasydami 1 men vaistus gydytojai ne taip greitai eikvoja ligoniu kasu pinigus. Yra skirtumas sumoje kai ligonis pasiima vaistus ir juosteles is karto uz 3 men, o kur tik uz 1. Butent tuo man motyvavo gydytoja. Ir ivesta tai jau pries keleta men. Tik ar tikrai taip yra.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 00:09 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 22 Lap 2005, 14:39
Pranešimai: 52
Miestas: Vilnius
Na aš tai kaip tik turėsiu tuoj eiti išsirašinėt vaistų-trim mėnesiam buvo išrašyti,tai sužinosiu kaip ir kas.

_________________
Ne viskas auksas,kas auksu žiba


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 09:27 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 09 Gru 2004, 14:18
Pranešimai: 629
Miestas: Vilnius
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A SDĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. KOVO 8 D. ĮSAKYMO NR. 112 „DĖL VAISTŲ RECEPTŲ RAŠYMO IR VAISTŲ IŠDAVIMO (PARDAVIMO)“ PAKEITIMO2006 m. liepos 17 d. Nr. V-619

VilniusP a k e i č i u Vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo) gyventojams taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 „Dėl vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo)“ (Žin., 2002, Nr. 28-1013, Nr. 51-1959; 2003, Nr. 12-451; 2004, Nr. 70-2467; 2005, Nr. 135-4867; 2006, Nr. 60-2154):

1. Išdėstau 24 punktą taip:

„24. Gydytojų išrašyti receptai galioja:

24.1. narkotinių vaistų – iki 5 dienų, įskaitant recepto išrašymo dieną;

24.2. kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių – iki 10 dienų, įskaitant recepto įsigaliojimo dieną;

24.3. su žyma „Ilgalaikiam gydymui“– iki 180 dienų, įskaitant recepto išrašymo dieną;

24.4. kitų vaistų – iki 30 dienų, įskaitant recepto išrašymo dieną.

Konkrečiu atveju apie recepto galiojimo laiką sprendžia gydytojas, nurodydamas jį recepte.“

2. Išdėstau 53 punktą taip:

„53. Draudžiama to paties bendrinio pavadinimo kompensuojamųjų vaistų ar MPP iš karto išrašyti keliuose 3 formos receptų blankuose, išskyrus skirtingo (modifikuoto, nemodifikuoto) veikimo narkotinius vaistus skausmui malšinti, taip pat kai reikia skirti vaisto paros dozę, kurią sudaro to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato skirtingo stiprumo dozuotės, jeigu negalima norimos dozės skirti dalinant tabletes, ir kitais teisės aktų nustatytais atvejais.

Skiriant to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato skirtingo stiprumo dozuotes, išrašomi du šio vaistinio preparato 3 formos receptai (vaisto Ciclosporinum gali būti išrašomi trys 3 formos receptai). Tokiu atveju turi būti skiriami vaistai, kurių kompensuojamosios kainos yra mažiausios.“

3. Išdėstau 57 punktą taip:

„57. Kompensuojamųjų vaistų ir MPP vienu kartu galima išrašyti gydymo kursui, trunkančiam iki vieno mėnesio, ūmių ligų atvejais – iki 7 dienų. Iki 3 mėnesių laikotarpiui vaistų išrašoma tik ligoniams, sergantiems lėtinėmis ligomis, tačiau ir tokiems ligoniams pirmą kartą galima išrašyti vaistų ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui. Vėliau, įsitikinus, kad vaistai veiksmingi, jų galima skirti iki 3 mėnesių laikotarpiui, išskyrus narkotinius ir psichotropinius vaistus, išrašomus pagal šiomis taisyklėmis nustatytus narkotinių ir psichotropinių vaistų išrašymo reikalavimus. Narkotinių transderminių pleistrų, tais atvejais, kai jie skiriami kartu su narkotiniais injekciniais ar nemodifikuoto atpalaidavimo geriamaisiais vaistais, poliežuvinėmis tabletėmis, žvakutėmis, yra išrašoma ne ilgesniam kaip 15 dienų kursui.

Išrašydamas kompensuojamųjų vaistų, gydytojas taip pat turi atsižvelgti į dozuočių originalioje pakuotėje skaičių, nurodytą Kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų kainyne, išskyrus kitus teisės aktais numatytus atvejus. Iki 3 mėnesių laikotarpiui gali būti išrašoma tik pakartotinai skiriamų MPP, išskyrus hidrokoloidinius tvarsčius ir hidrogelį.

Pacientui pageidaujant, kompensuojamųjų vaistų ir MPP gali būti išrašoma trijų mėnesių gydymo laikotarpiui trijuose skirtinguose receptų blankuose. Tokiu atveju gydytojas turi viename recepte išrašyti vienam mėnesiui reikalingą vaistų ar MPP kiekį. Pirmajame 3 mėnesių gydymo kurso recepte gydytojas turi nurodyti recepto galiojimo laikotarpį. Kituose dviejuose 3 mėnesių gydymo kurso receptuose galiojimo laikotarpis nerašomas, tačiau ties 5 recepto punktu įskaitomai pažymima „tęstiniam gydymui“.

Skystos formos vaistų išrašoma vaikams iki 6 metų ir asmenims, turintiems rijimo sutrikimų (TLK-10 kodas R13), visiems kitiems asmenims – tik tais atvejais, kai į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą) tai pačiai ligai gydyti neįrašyti kitų geriamųjų formų vaistai, kurių ATC kodas sutampa pagal 4 kodo lygius.

Dienos stacionare gydomiems pacientams vienu kartu galima išrašyti vienos dienos chemoterapijos kursui reikalingą antinavikinių vaistų kiekį.“

4. Išdėstau 58 punktą taip:

„58. Prieš pildydamas 3 formos receptą, gydytojas pagal įrašus apdraustojo kompensuojamųjų vaistų pase ir asmens sveikatos istorijoje (ambulatorinėje kortelėje) privalo patikrinti, kokių vaistų buvo išduota (išrašyta) anksčiau. Gydytojas, išrašydamas tos pačios farmakoterapinės grupės kompensuojamųjų vaistų ligoniams, kuriems tų vaistų buvo išduota anksčiau, o gydymo kursas dar nesibaigė, turi nurodyti recepto įsigaliojimo pradžią. Receptas gali įsigalioti ne anksčiau kaip likus 2 dienoms iki prieš tai paskirto gydymo kurso pabaigos. Laikotarpis nuo recepto išrašymo datos iki jo įsigaliojimo pradžios negali būti ilgesnis nei 2 savaitės, išskyrus atvejus, kai recepte yra nuoroda „tęstiniam gydymui“. Jei recepte yra ši nuoroda, jo galiojimo laikotarpis nenurodomas.

PSDF biudžeto išlaidos, susijusios su šio punkto reikalavimų nesilaikymu, vertinamos kaip PSDF biudžetui padaryta žala, kuri išskaičiuojama iš minėtų reikalavimų nesilaikiusios ASPĮ.“

5. Išdėstau 74 punktą taip:

„74. Jei vykdant 73 punkto reikalavimus neįmanoma išardyti pakuotės taip, kad būtų išduotas tikslus išrašytas vaisto dozuočių kiekis, leidžiama išduoti panašų, bet ne mažesnį, nei nurodyta recepte, vaistų kiekį. Tokiu atveju išduodamo vaisto kiekis negali būti daugiau kaip 30 proc. didesnis už recepte išrašytą vaistų kiekį.“

6. Išdėstau 97 punktą taip:

„97. Išduodant kompensuojamuosius vaistus, turi būti pildomi 3 formos recepto blanko 10–16 punktai: 10 punkte nurodomas išduoto vaisto pavadinimas ir kiekis, 11 punkte – data, iki kurios pakaks išduoto vaisto (t.y. nurodoma paskutinė diena, kai suvartojama visa paros dozė), jeigu yra galimybė apskaičiuoti (skaičiuojama nuo vaisto išdavimo vaistinėje dienos, bet ne ankstesnės kaip gydymo kurso pabaigos dienos, apskaičiuotos pridedant 2 dienas prie gydytojo nurodytos recepto įsigaliojimo datos), 12 punkte – išduoto vaisto mažmeninė kaina, 13 punkte – paciento sumokėta kaina, 14 punkte – kompensuojamoji suma, 15 punkte – vaisto išdavimo data, ties 16 punktu dedamas vaistinės spaudas, nurodomas vaistus išdavusio asmens vardas, pavardė, parašas (gali būti naudojamas 77 punkte nurodytas spaudas). Spaudu bei parašu turi būti patvirtinti abu tuo pačiu eilės numeriu pažymėti receptų blankai. Pirmasis recepto blankas paliekamas vaistinėje, antrasis – vaistų pase.

Jei recepte yra nuoroda „tęstiniam gydymui“, būtina patikrinti prieš jį išrašyto recepto 11 punkte nurodytą datą, iki kurios pakaks išduoto vaisto ar MPP. Vaisto ar MPP išdavimo pagal receptą, pažymėtą nuoroda „tęstiniam gydymui“, data negali būti ankstesnė kaip 2 dienos nei prieš jį išrašyto recepto 11 punkte nurodyta data (iki kurios pakaks išduoto vaisto ar MPP).

Pagal receptus, pažymėtus „tęstiniam gydymui“, vaistai ar MPP gali būti išduodami ne ilgesniu kaip 3 mėnesių laikotarpiu nuo pirmojo 3 mėnesių gydymo kurso recepto išrašymo datos.

Jeigu vaistų receptų apskaita vaistinėje kompiuterizuota, įrašai gali būti daromi kitoje recepto pusėje, ant abiejų tos pačios serijos ir tuo pačiu eilės numeriu pažymėtų receptų blankų. Vietoj įrašų kompiuteriu gali būti klijuojami lipdukai arba lapeliai su 10–15 punktuose nurodyta informacija ir dedamas vaistinės spaudas, pažymint ir lipduką (lapelį), ir recepto blanką.

Jeigu vaistų pase liekančio blanko negalima apdoroti kompiuteriu, įrašai turi būti daromi ranka. Vietoj įrašų ranka 12–15 punktuose vaistų pase liekančio recepto blanko kitoje pusėje gali būti priklijuojami kasos čekiai, jei juose yra minėtuose punktuose reikalaujama informacija.

Jei asmens kreipimosi metu vaistinėje nėra reikiamų kompensuojamųjų vaistų, esančių vaistų platinimo įmonėse, jam sutikus, 3 formos receptas užregistruojamas vaistinėje, abu jo blankai pažymimi spaudu „vaistai užsakyti“, nurodomas vaistinės pavadinimas ir užsakymo data. Abu recepto blankai lieka kompensuojamųjų vaistų pase, iki vaistai bus išduoti asmeniui. Draudžiama kitai vaistinei išduoti vaistus, jei receptas yra pažymėtas spaudu „vaistai užsakyti“ ir nurodytas vaistinės pavadinimas bei užsakymo data. Recepto galiojimo terminas tokiais atvejais gali būti pratęstas 75 punktu nustatyta tvarka.“L. E. SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO PAREIGAS ŽILVINAS PADAIGA


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 20:20 
Aciu Eglei. Atkeliau i Konsultacijos juridiniais klausimais skyriu.


Į viršų
  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007