Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 17 Lap 2017, 22:14

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Mitybos ręžimas
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 23:03 
Atsijungęs
Daigelis

Man, kaip dar rodos lengvam diabetikui kilo klausims kaip issilaikyti dienos rezime. Kaip jums tai sekasi jei dirbate ir negalite pvz. 5 kartus dienoje eiti pavalgyti kaip priklauso ?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Geg 2005, 16:41 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Priklauso nuo to, kokį insuliną vartoji, kokios darbo sąlygos. Pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė ir naktipiečiai- štai visi valgymai. Nežinau, ar daugiau norėtum. Man ir to per daug. Ką galima darbe padaryti-tai užkąsti, kai visi darbe mėgsta gerti kavutę po pusryčių ir popiet. Pusryčius ir vakarienę bei naktipiečius juk namie valgome, o pietūs yra oficialus dalykas, visi valgo. Tad tiek ir problemų. Aišku, darbai skirtingi. Nežinia, kokį Tu dirbi..., kokios sąlygos sudaromos pertraukoms ir pan.
Aš visiškai nesistengiu ir nekankinu savęs valgymais pagal režimą, nes tą režimą išsiugdžiau dar nuo vaikystes ir paprasčiausiai nustatytom valandom noriu valgyti ir stengiuosi nekreipti dėmesio į kitus. Pasakau, kad man taip reikia. Dažniausiai aplinkiniai, vienas ar keli žino apie CD ir jie išleidžia, pakeičia Tave, pagelbėja. Visko ir visaip būna, bet prisitaikyti įmanoma.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2005, 22:44 
Na apie maista dar cia galima pasiskaitineti. :)

http://dialand.ru/comm/phpBB2/viewtopic.php?t=976

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2005, 22:50 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Voi, voi, voi, ar cia viskas rusiskai?
mat man su rusu tai nelabai:(
tos kartos as jau, kai rusu nebesimokem, o ir ismokt nelabai norejome:((

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2006, 16:27 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Laba diena. Noriu paklausti ar galiu taip valgyti nu pvz kartais kai nesinori rimtai pavalgyti. tai keleta apelsinų (turiu omeny, kad padaryciau tiek angliavandenių kiek priklauso). Dekoju

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;) Edita.
StandartinėParašytas: 11 Sau 2006, 18:35 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Edita,
Taip ir daryk Edita,jei nenori rimtai valgyti daleiskim vakarienės ar pusryčių,tai valgyk vaisius, kiek tau priklauso angliavandenių,valgyk bet ką,tik pasiskaičiuok maždaug angliavandenius,tik nepamiršk,kad vaisiai greičiau išsiskaido pavyzdžiui negu duona ir po tokių vaisinių pusryčių gali ir neištempti iki pietų,turėk tai omeny,ania?
Sveikatos ir stiprybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 00:41 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

O apskritai, trumpo veikimo insulinas tam ir yra, kad "padengtų" dienos valgymus, tai jeigu nesinori rimtai valgyt, atitinkamai mažink insulino.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Tiksliai ;)
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 12:17 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Edita,
Labai teisingai Lora pasakė,pamiršau paminėti,nes galvoju,kad visi tai žino,kiek valgai tiek susileidi,kiek nedavalgai tiek nedaleidi.Tas pats liečia ir apie kartus,kiek kartų tiek ir leidimų,nebent tas kartas pvz. priešpiečiai be angliavandenių,ania?
Meilės,sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 13:17 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki. Aciū Jums už patarimus. Aš tik pradėjau sirgti t.y. eina tik antras mėnesis. Kol kas derinu su gydytoju, tai viskas garai. Vieną kartą pabandžiau ryte suvalgyti vaisiu, atrodo padariau tiek kiek priklauso angliavandenių. Bet, kaip sakote, iki pietu neistempiau. Nu tai užvalgiau ir vel buvo viskas gerai. Man kol kas gydytojas sake paciai nieko nereguliuoti. As pas ji nueinu ir jis man patarineja. Nu tipo sureguliavom insulina ir angliavandenius. Atetis parodys.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 14:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Teisingai,derink su gydytoju,tuo labiau jei jis tikrai geras ir nereguliuok pati jei nežinai kaip tai padaryti,bet jei susigaudai kaip ir kas,tai tu turi pati susireguliuoti,nes tai dabar tavo gyvenimo dalis,gal trūksta praktikos ir patarimų,bet tikiuosi mes visada padėsime,jei patys žinosime,tiesiog klausk kas neaišku,ok?
Su pagarba Ričardas ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 14:25 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Dekui, Ričardai. Daug kam čia, šitam forume, duodi patarimų. Mano gydytojas labai geras. Bet noriu paklausti. Man 6 val. vakarais reikia susileisti 13 vnt. ir po to tik rytais. As vakar susileidus nemažai judėjau ir po 2val man nukrito 3,7. Suvalgiau kivi 4. Vakare puse vienuolikos pasimatavu, buvo 3,8. Bet, kad nakti nebūtų blogai, nes čia per mažas cukrus, tai suvalgiau 3 riekutes duonos. Ryte buvo 5,3. Tai va. Noriu, kad patartumėt. Gal man reikėjo ne kivi valgyti, tik nežinau ką. Tai tada nebūtų antrą kartą nukritęs cukrus ir man nereikėtų valgyti papildomai nakčiai (turiu omeny duonos)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 14:27 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Tiesa, pamiršau pasakyti, kad gydytojas sakė: jeigu vakrais sportuoji ar judi daugiau, tai leistis reikia 8 vnt. tai man gal taip ir reikėjo daryti. Bet tada ar valgyti angliavandenių jau reikia mažiau. Suprantu, man pati pradžia. Tai aš esu tokia žalia, kad sunku perteikti norimus klausimus Jums.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: ok ;)
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 14:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nežinau kokį leidi insuliną?bei jei vakare tikrai normaliai pasportuoji,tai leisk tada 8,ir kiwi valgyk po sumuštinio,ar po košės,ar dar po ko,nes vien tik vaisių neužteks,nes po 2h. iš tavo vaisių organizme nieko nelieka,o insulinas dar veikia,nežinau tik koks bet ir trumpo veikimo veikia 5h. tai paskaičiuok kas gaunasi,o jei leidies "Protophaną" tai jis pažiūrėk kiek veikia,gali pasibraižyti grafikus,kada valgai,kada leidies,kada piko valandos insulino,kada silpnėja veikimas,turėjo šitą paaiškinti ligoninėje,jei nepaaiškino,tai gyd. kaltė,tai turi paaiškinti tik susirgus,kaip ir turi padirbėti geras psichologas su ką tik susirgusiu,bet čia tik mano nuomonė,ir mums dar toli iki to,deja.
kai buvau jaunesnis,tai po gero vakarinio pasportavimo man geros vakarienės neužtekdavo,ir tik dabar aš suprantu,kaip ilgai veikdavo tas sportas,nes naktį užhipuodavau ir niekas nepaaiškindavo,kad reikia mažiau susileisti,interneto tada aplamai nebuvo.Tikiuosi rašau aiškiai ir suprantamai,ania?Sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 15:12 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Rašai aiškiai. aš leidžiuosi Humalog Mix 25 Pen. Leidžiuos tris kartus: du kartai ilgo ir per pietus trumpo. Kai aš sportuoju, labai greitai pajaučiu, kad nebegaliu tiek daryti pratimų kiek anksčiau. tai aš ir išeinu iš salės ir baigiasi mano treniruotė. Gal patarsit, ka galima užkrimsti, kai matai kad gali cukrus kristi, o dar norisi pasportuoti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 16:14 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

paieskok http://www.universal.lt ten tikrai turetum rasti apie sportavima. o siaip reiketu valgyti ilgiau virskinama maista, nes angliavandeniai yra sudeginami treniruotes pradzioje, todel ir truksta jegos, jos uzbaigimui. be to gaunamas didelis cukru sokciojimas, kas musu atveju nera gerai

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: EDITAI
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 18:15 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Edita, prieš sportą geriau ne vaisius valgyk, o košę, pvz.avižinę. Aš perku vokiečių gamybos dribsnius, man jie skanesni, nekartūs ir per 1-2 min išverda. 3 šaukštai dribsnių verdami su 250 ml pieno ant silpnos ugnies. Košė soti, skani ir palaiko angliavandenių balansą. Jeigu prieš pat sportą valgysi, bus sunku sportuoti, geriau maždaug prieš pusvalandį iki sporto ir suleisk 1-2 vnt. mažiau trumpo insulino. Man šiai košės porcijai pakanka max. 6 vnt. trumpo insulino, jei žadu sportuoti, Tau gali būti kitaip. Gali pasitarti su gydytoja, ji Tau individualiai parinks dozę.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 20:35 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Chai ;)
Jei pamažinai vienetukus ir vis tiek užeina hipo,tai sakyčiau bazinio insulino vis tiek pas tave per daug,arba labai intensyviai sportuoji,ta prasme kelias valandas gal,tada besportuodama padaryk pertraukėlę ir su arbatėle suvalgyk lengvą sumuštinuką,manau dėl to neapsunksi ir toliau galėsi sportuoti su neprikimštu pilvu ir svorio padidėjimui tai neturėtų įtakos.Tiesa ar prieš eidama sportuoti pasidarai cukraus tyrimus?gal tiesiog jau tada su mažu cukrumi pradedi,jei rodo 4,tai iškart gali pavalgyti.Ka?Sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2006, 20:47 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Kartais man tenka padirbeti sode. Tuomet trumpo veikimo insulino galiu nesileisti. Nes susileidus begioju valgyti kas pusvalandi. Cukrus krenta nerealiai. Tikriausiai tas pat butu ir nuo intensyvaus sporto.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Sau 2006, 20:40 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

ketvirtadieni buvau sportuoti. valgau valanda iki sportavimo. ketvirtadieni gliukozes kiekis buvo 9 mmol/l. sportuoti pradedu nuo 7 min ant dviracio, taip gereja kraujotaka ir apsyla raumenys. po to seka sunkesni pratimai. po valandos sportavimo gliukozes kiekis buvo 2.9 mmol/l. tada isimetu saldainiuka ar suvalgau obuoli. einu namo valgau bet ir siek tiek leidziuosi trumpo insulino.
tiesa kartais budavo, kad ateini su tais paciais 9 ir tiesiog perdegi. nukrenta gliukozes kiekis, o tada kepenys ismeta gliukagona. po valandos sportavimo gliukozes kiekis budavo 14 mmol/l. tiesa po treniruotes organizmas greitai reaguoja i insulina.
mano pasiulymas butu:
valgyk valanda iki sportavimo, visada neskis ka saldaus, ir darykis tyrima po sportavimo ar per pertraukele. daktarai teorikai, o mes esame praktikai. niekas kitas taip gerai taves nezino kaip tu pati
sekmes

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2006, 19:57 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Teoriskai aktyviai sportuojant papildomai reikia 15g greitai isisavinamu angliavandeniu per valanda. Gliukoze butina tikrinti pries aktyvia veikla. Jei ji didele ir truksta insulino, butina jo susileisti, nes trukstant insulino sportas kenkia. Jei gliukoze normali, reikia suvalgyti greitai isisavinamu av ir tada judeti, kad nebutu kritimu, kurie isprovokuotu gliukagono ismetima. Zinoma, tai tik teorija. Man asmeniskai, fizinis aktyvumas diabeto kontroleje sukelia daugiausiai klausimu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2006, 14:21 
Atsijungęs
Daigelis

Edita rašė:
Laba diena. Noriu paklausti ar galiu taip valgyti nu pvz kartais kai nesinori rimtai pavalgyti. tai keleta apelsinų (turiu omeny, kad padaryciau tiek angliavandenių kiek priklauso). Dekoju

Na mano gydytoja sdaqke, kad aplamai i diena galima tik 2 vaisius. Bet kokius, bet du.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgp 2006, 16:16 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki,
labai noreciau paklausti visu kas gali atsakyti?diabety sergu jau sesi metai,bet eiga labai sunki,cukrai nuolatos svyruoja tai aukstyn,tai zemyn.sunkiausia man yra su maistu,nes bet koks maistas manlabai kelia cukru,gal as paprasciausia nemoku skaiciuoti angliavandianu.todel noriu paprasuyti,gal kas gali atsiusti kur galeciau rasti smulkia informacija apie angliavandeniu skaiciavima ir insulino leidimasi.buciau labai dekinga.kas gal;it man i e maila atsiuskit:saule200@gawab.com

ACIU LABAI LABAI.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgp 2006, 22:57 
Na ir kodel gi i E-maila? Ir kiti forumieciai nori viska apie liga zinoti. :?

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2006, 14:04 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Atsiprasau, :)
tada kas galit siaip parasykit ka nors apie tai?? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2006, 15:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,r
Jei nemoki rusų kalbos tai bus sunku ką nors rasti internete,jei su anglų kalba draugauji paieškok angliškuose forumuose,o šiaip tai yra išleista nebloga knyga V.Augustinienės LDA prezidentės "Sveika mityba" kurioje angliavandeniai skaičiuojami "duonos vienetais arba DV" ir palyginimui nemažai produktų,lentelių pavidalu yra parodyti ir palyginti pagal svorį kuris atitinka vienam DV.Šešis metus sergi ir taip jau turėtum žinoti viską mintinai,nes nuo to priklauso tavo gyvenimo kokybė,pvz.-duonos riekė yra 30g. ir prilygsta vienam duonos vienetui,kuris turi 12g. angliavandenių,ir t.t.Reikėtų labai ilgai rašyti ir net braižyti,kad viskas būtų aišku,įsigyk geriau knygą,nors tie rodikliai priklauso kiekvienam individualiai vienam mažiau reikia insulino,kitam daugiau tam pačiam DV kompensuoti.
Sėkmės ir kantrybės r ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: mityba,vaistai
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 08:40 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

:lol: Sveiki,cia trumpai apie angliavandeniu skaiciavima : 15 gr angl ir 3 gr baltymu yra siame kiekyje : 30 gr juodos duonos ( puse riekutes ), 1 bulve ( kiausinio dydzio),2 saukstai virtu kruopu ( su kaupu ), 2 saukstai bulviu koses ( arba 110 gr) tai pagrindiniai ilgai veikiantys angliavandeniai.
Greiti-vaisiai 15 gr angliav yra:1 obuolys ( 150 gr),1 apelsinas (180 gr),12 vynuogiu uogu,2 kivi,70 gr banano( puse),180 gr braskiu,180 gr arbuzo( sverti su zieve)
Batono riekute 10 angl. as paskaiciavau, nes jau labai ispurentas, o tas kvadratinis tai 15 tikrai bus jie labai greitai kelia gliukoze.
Bulves sviezios maziau krakmolingos todel maziau angkiavandeniu jose, krakmolas organizme suskaidomas 100 % gliukoze, todel bulviu kose greiciau uzkelia cukru nei virta bulve.
Makaronai skaiciuojami kaip kruopos 2 saukstai virtu 15 gr angl( arba puse stiklines apie 100 gr )
jei kas ne taip pataisykit rasau is patirties ir atminties.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 10:09 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Saule,
Gerai,kad išgirdai.Pagal mane tai rašai idealiai,kaip iš knygos,dar nepamiršai,matyt sklerozė nekankina.
Noriu tik pridurti,kad kiekvienam visi tie produktai gali duoti skirtingus rezultatus,ta prasme cukrai gali skirtis,bet taip jau yra,nes priklauso nuo pačio žmogaus,netgi nuo to kaip tas žmogus kramto,bet pagrindas kur Saulė parašė labai geras,iš tikrųjų tai skaičiuojasi viskas,ir baltymai ir riebalai ir visi jie kelia cukrų.
Sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: mityba vaistai ir maisto papildai
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 18:31 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

:) pavarciau,paskaiciau,priprasti baigiu :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: mytyba,vaistai ,maisto papildai
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 20:05 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Ponia,Nijole-Elena,jus tikrai badaujat zmogus turi maitintis normaliai t.y pagal savo amziu, kuno svori,ugi t.y turi gauti kaloriju,kada sugrysiu i darba butinai jus pasikviesiu nors as dirbu su vaikais t,y su 1 tipo cd bet manau ka nors sugalvosim, internetu neiseis.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: mityba maisto papildai Saulei
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 20:30 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

:P

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas