Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 20 Lap 2017, 03:14

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 143 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bal 2006, 14:14 
Sveiki. Galiu pasiūlyti knygą spec. cukrinukams V.Augustinienė ir E.Rudinskienė "Sveika mityba". Ją gavau diabetikų klube. Šioje knygoje paskaičiuota 1 porcijos baltimai, angliavandeniai, riebalai, kcal. Man ši knyga padeda sugyventi su CD.
Siūlau, KKIAUŠINIENĖ SU SŪRIU IR PETRAŽOLĖMIS.
Reikės- 3kiaušiniai. 30g pieno, 150g varškės sūrio, 25g sviesto, pagal skonį druskos, petražolių. Sūrį sipjaustome 1cm storio riekutėmis ir pakepiname su sviestu. Kiaušiniai išplakami su druska, pienu ir užpilama ant sūrio. baigiama kepti orkaitėje.
Išeiga 3 porcijos. 1 porc. yra 12,5g B, 14,7g R, 1,6g A, 0,1 DV, 189 kcal.
SKANAUS :lol:

Į viršų

Pranešimo tema: Mityba
StandartinėParašytas: 13 Bal 2006, 15:41 
Sveiki. niekaip neprisiruošiu į klubą įstot. Ačiū Audrai už pasiūlytą knygą Reiks pasižiūrėt gal knygyne yra pirkt .

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bal 2006, 22:33 
0 as istojau pries pora savaiciu, vat. :D

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bal 2006, 22:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ir koks jausmas? Ir koks klubas? Kazkada priklausiau Kauno "Insulai", buvau keliuose susirinkimuose, bet kai ateidavai pasiklausyti tik apie mazas pensijas, valdzios keiksnojima, daugiau nebejau. Susirinkimai "pagausedavo" kai informuodavo kad dalins labdara.
Panasu, kad zmones tik tam rinkdavosi, kokie ten pokalbiai dar apie liga gali buti.
Veliau subure jaunimo insula, buvau keliuose susirinkimuose, nezinau kuo viskas baiges.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Bal 2006, 11:00 
Ema rašė:
Labutis,
Gal aš čia ne visai į temą, bet... Kaip marginate margučius? Kasmet margindama susiduriu su keblumais. Mat nuo vaikystės marginome tik spalvotu laku (gal ne lakas, gal dažai kažkokie) turguje pirkdavome, o dabar bandau vašku ir vis nepavyksta. Beje, esu mėgėja piešti, tapyti, bet margučių marginimo sritis man neįveikiama. Atima tiek laiko, o rezultatas... :oops: \ Žinau, kad reikia vaško, žinau, kad kiaušiniai t.b. virti, kad reikia smeigtuko su galvute, bet ... gal galite, kas pamokyti. :wink: iki

Sveika Ema, gal dar spėsi pamatyti , kaip vašku marginti kiaušinius tik šiandie radau http://www.tindirindi.lt/forum/viewtopic.php?id=2460

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Bal 2006, 11:15 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Oho :!:
Ačiū. Gerų švenčių Rimyte :lol: :lol: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2006, 22:09 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Kaip jums patiko Audros pasiūlyta knyga? Ar įsigijote, o jei taip ar gaminate joje siūlomus patiekalus? Jei netingite parašykite labiausiai patikusius,
nes aš tos knygos taip ir neturiu. Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Geg 2006, 22:11 
Aš tai ir tos knygos neturiu.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2006, 22:13 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Na va, o jau maniau, kad tu tikrai turi?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: patiekalų receptai cukrinukams
StandartinėParašytas: 11 Geg 2006, 22:41 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki, sveiki. Tai nuostabi knyga ir jei kas dar neistojot i klubus tai stokit ir ten galima nusipirkt. Knygyne ji kainuoja apie19 lt tad klube tik10 Zodziu skirtumas didelis. O receptu ten yra labai geru. Mano šeimynai tai patiko obuoliu pyragas Pabandykit SEKMES :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Mityba vaistai
StandartinėParašytas: 11 Geg 2006, 23:04 
Ema rašė:
Na va, o jau maniau, kad tu tikrai turi?

Kodėl pamanei , kad aš tikrai turiu, :?:

Į viršų

Pranešimo tema: La :)
StandartinėParašytas: 12 Geg 2006, 20:40 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nelabai suprantu kas patiko toje knygoje?išaiškinkit man durnam,ar tik patiko dėl obuolių pyrago?ar tik iki tos vietos daskaitėte? o gal jos pačios ir sukūrė tuos receptus?kuom verta ta knyga,ko galiu išmokti sumokėjęs 19lt.?
Ar čia kitokia propoganda?ar čia politikos atgarsiai?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Geg 2006, 21:30 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

O kaip manei, Ričardai, kas kuria valgių receptus, Dievai!? Visko gali būti, kad knygoje yra knygos autorių sugalvotų patiekalų ir kas čia tokio. O jei knyga nepatinka ar nereikalinga - nereikia jos ir pirkti. Kai perku knygą, patikėk, atidžiai ją sklaidau, skaitinėju ir pinigų bereikalo nemėtau, nors ir kaip ji būtų išgirta.Taip kad kiekvienas turime savo nuomonę, tu savąją išsakei. Ką kiti mano?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2006, 10:37 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Laba, neturiu ir aš tos knygos, bet ir pirkt nesiruošiu ;). Stengiuos gaminti viską su meile ir išlaikyt dietinio maisto gyslelę visuose patiekaluose. Kadangi esu maisto gaminimo technologas, tai žinau ką ir kaip gamint. Na žinoma yra daug naujovių, bet kaip sakoma salota ji ir yra salota, nieko čia neišrasi. Tik priklauso kaip tu ją patieksi, ar numesi kaip triušiui į gardą ar su meile ir kūryba skaniai ir išvaizdziai patieksi. Juk pirmiausia tai patiekalą pamato akys, užuodžia nosis ir jau po to pajunta liežuvis ;) Taip kad nepamirškite geriausio prieskonio - MEILĖS.

Sėkmės gaminant :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: mityba
StandartinėParašytas: 15 Geg 2006, 14:44 
Sveiki, ko gero bet kokioj receptų knygoj galima rasti skanių patiekalų ar internete, bet mums cukrinukams reik prisitaikyti sau . Jei tai saldumynai , tai gaminant cukrų pakeisti fruktoze ir kiekį sumažinti, gal ne taip skanu , bet sveika.Gaminant iš mėsos , jei kiauliena, tai gal naudoti kitą mėsą .Gerai aišku , kai turi ir knygų įvairių , nereik sukt galvos , o kai neturi , tai apsieini su tuo ką moki. :roll:

Į viršų

Pranešimo tema: Re: La :)
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 14:36 
Ričardas rašė:

Labas,
Nelabai suprantu kas patiko toje knygoje?išaiškinkit man durnam,ar tik patiko dėl obuolių pyrago?ar tik iki tos vietos daskaitėte? o gal jos pačios ir sukūrė tuos receptus?kuom verta ta knyga,ko galiu išmokti sumokėjęs 19lt.?
Ar čia kitokia propoganda?ar čia politikos atgarsiai?

Šią knygą pasiūliau dėl receptų spec cukrinukams. tarp kitko, ją parašė ir receptus sudarė žmogus sergantis CD.
Skanaus! :lol:

Į viršų

Pranešimo tema: La :)
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 17:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Svarbiausia kaip parašė Irena yra gaminti su meile,ir aplamai kas per nesąmonė receptai cukrinukams,o tai,kad išskirti ir gaminti laikantis tų receptų tai argi yra prasmė kokia?nebet kokį vieną patikusį pritaikyti savo virtuvėje.Pagrindinė receptų knyga kurią siūlyčiau yra mažiau miltų,mažiau bulvių,be cukraus,dar geriau be druskos,jokiu būdu nepersivalgyti.Gaminti su fantazija ir meile.
Ar ne puiki mano receptų knyga? ka? ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 18:18 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Tos knygos verte didina tai, kad ten kiekviename patiekale apskaiciuota maistine sudetis - kiek yra av, b, r ir kaloriju. Aisku, galima ir patiems skaiciuotis gaminant, tikiuosi kad tai ir darote.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 21:03 
Atsijungęs
Daigelis

Noriu paklausti kaip jūs maitinatės kavinėje, kokius dažniausiai patiekalus valgote. Mano dukra labai mėgsta tarkuotų bulvių blynus, kaip apskaičiuoti AV?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: La :)
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 22:06 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Ričardas rašė:

Labas,
Svarbiausia kaip parašė Irena yra gaminti su meile,ir aplamai kas per nesąmonė receptai cukrinukams,o tai,kad išskirti ir gaminti laikantis tų receptų tai argi yra prasmė kokia?nebet kokį vieną patikusį pritaikyti savo virtuvėje.Pagrindinė receptų knyga kurią siūlyčiau yra mažiau miltų,mažiau bulvių,be cukraus,dar geriau be druskos,jokiu būdu nepersivalgyti.Gaminti su fantazija ir meile.
Ar ne puiki mano receptų knyga? ka? ;)

Puiki tavo knyga Gudročiau, bet meilės ir fantazijos nevisada pakanka. Man tik leisk- aš taip galiu prifantazuoti, kad ... mažai nepasirodys. Bet reikia ir žinojimo. Štai tu žinai, aš nelabai, o ir Asta L nežino...
Kaip užsimaniau aš tų blynų...!

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Taip ;)
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 22:20 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nežinau,čia reikia Eglės klaust,nes aš neskaičiuoju niekada,ne vieną kartą bandžiau ir ne aš vienas,nesigauna man ir ne tik man pagal jų skaičiavimus,nes niekada netilpau į jokius skaičiavimus ir jokius rėmus.mano skaičiavimai tai tokie normalus blynas 1vv. aštuoni blynai 8vv. dar niekada nepavedė ;)Čius ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: Mityba
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 23:20 
Asta L rašė:
Noriu paklausti kaip jūs maitinatės kavinėje, kokius dažniausiai patiekalus valgote. Mano dukra labai mėgsta tarkuotų bulvių blynus, kaip apskaičiuoti AV?

Na trumpai butu taip. Nevalgau jokiu bulviniu patiekalu, o jei imanoma, tai ir garnyrui imu ne bulves, o grikius [visada buna Verslo inkubatoriaus K.Petrausko gatveje kavineje] arba siek tiek daugiau ir ivairesniu darzoviu [visada buna Raudonojo kryziaus valgykloje, Laisves al. 15]. Be to ir uzmirses esu apie malta mesa. Tik gryna, geriausia jautiena arba paukstiena [be skuros]. O siaip kuo daugiau darzoviu salotu. Ir tiesa, niekada neimu i burna jokiu fermentiniu suriu, majonezo. Namuose pas mane tik liesi produktai.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 11:52 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

As skaiciuoju taip: tarkim sutarkavau 5 bulves - 5AV (75g), idedu 2 saukstus miltu - 1,5AV (20g). Is mases iskepu 12 blynu (95g:12=8), reiskia 1 blynas - truputi daugiau kaip 0,5AV (8g). Jeigu pili pieno, velgi ji iskaiciuoji. Taip susiskaiciuojame viska, ka namuose gaminame. Po to mazdaug zinai, nes paprastai visada gamini panasiai. Bet reikia nepamirsti, kad reikia nemazai riebalu blynams iskepti, tarkuotos bulves ir siaip sunkiai virskinamas maistas, todel jis isisavinamas letai. Mes su pompa tokiam maistui isisavinti insulina leidziame per kelis kartus (kitose pompose yra istesti bolusai, kuriais lengviau kompensuoti letai virskinama maista). Bet kaip ir daugelis dalyku sergant sita liga, tai gali buti labai individualu. Reikia bandyti ir ziureti kaip tas ar kitas maistas veikia konkreciai tavo organizme.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 12:36 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Eglute,
Su matematika man sunku,tai parašyk paprasčiau,kiek pagal tavo skaičiavimus reikia insulino vienam blynui,pridedant riebalus ir baltymus,nes vis tiek juos reikia skaičiuoti,gerai?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 12:55 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Jau daug kartu ivairiose forumo vietose rasiau, kad sitas skaicius, kiek reikia vienetu insulino vienam duonos vienetui (ar angliavandeniu vienetui ar 15 g angliavandeniu, viskas apie ta pati , tik pavadinimai kiti) yra individualus. Mano vaikui dviems blynams reiketu 1 vieneto, jei ji juos valgytu pietums ar vakarienei ir 2 vienetu, jeigu pusryciams. Riebalu ir baltymu as neskaiciuoju. Baltymams insulino pridedam tik tada, kai valgo daug mesos, pvz, saslyka ar didkepsni ar ka nors panasaus. O riebalai tik prailgina angliavandeniu isisavinima.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Labas ;)
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 14:54 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nu tai matai Egle,kad panašiai gaunasi kaip ir pas mane,pagal viską tai baltymus ir riebalus taip pat reikia skaičiuoti,ir aišku,kad kiekvienam individualiai,pas mane daleiskim po dviejų cepelinų 16,o pas draugą 20,o viską vienodai valgėme,o prieš tai buvo vos ne vienodai,prieš valgymą ta prasme.Skanu aišku,nu koks gi lietuvis be cepelinų,ania Egle? ar valgote ir cepus,ar nelabai?iki ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 15:31 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Nekenciu cepelinu, gal as ne tikra lietuve? Kai ju suvalgau, esu nedarbinga likusia dali dienos. Taip ir jauciu kiek reikia energijos juos suvirskinti ir isisavinti. O dar tas ju pagaminimas... Niekada nesu pati dariusi. Kai tekejau, su vyru is karto susitariau, kad cepelinu nedarysiu. Bet dabar paaiskejo, kad jaunesnioji dukra labai juos megsta. Nueiname kartais pavalgyti ten, kur juos gamina - i Marceliukes kleti ar i Cili kaima... Apskritai, manau zmogaus organizmui priimtiniausios virtos bulves, geriausia sviezios ir neskustos.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 23:38 
Man cipakai nei megstamas nei nemegstamas dalykas. As jiems abejingas. :?

Į viršų

Pranešimo tema: mityba
StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 23:42 
Atsijungęs
Daigelis

Ačiū Eglei už patarimus. Tik aš nesupratau kas tie 5AV. Mus diabeto mokykloje mokino, kad 1 kiaušinio didžio bulvė, sverianti 75g turi 15g angliavandenių. Pietums dukra paprastai valgo 60g angliavandenių, o pastebėjome, kad visai neblogai būna kai suvalgo 4 blynus (1valgomas šaukštas tarkės- 1 blynas) ir išgeria 200gr sulčių (20g angliavandenių). Taip išeina, kad 1 blynas-10g angliavandenių. Bet jei suskaičiuoju matematiškai- visas bulves, po to visus gautus blynus, tai man gaunasi labai mažai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Geg 2006, 23:45 
Atsijungęs
Daigelis

O kodėl nevalgote bulvių? Dėl viršsvorio. Tada labai sumažėja ilgų angliavandenių pasirinkimas. Dar bėda, kai vaikas nemėgsta visų kruopų- tik grikius ir ryžius.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 143 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: