Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 19 Lap 2017, 06:02

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Koks saldiklis geriausias?
StandartinėParašytas: 07 Rgp 2006, 17:25 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Na gal kas gali padeti nesenei susirgau ir nzn kas geriausia... :?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgp 2006, 17:53 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

as irgi ne taip seniai sergu, tai galiu pasakyt tik, kad man skaniausias (nera tokio kartumo) "Sucrazit". tai toks grybukas (ipakavimo forma tokia), vaistinese ji taip ir vadina :) tik vat girdejau, kad ji nelabai sveika kepenims. na bet as vartoju, nes jis bent pakenciamo skonio.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 11:11 
Atsijungęs
Forumo siela

O mes su dukra nieko nevartojam. Per 3 metus pripratom taip, kad netyčia gurkštelėjus arbatos iš vyro puodelio net išspjaunu, kaip neskanu, per saldu. Valgom paprastus saldumynus, atsižvelgiant į angliavandenių kiekį, nedaug aišku ir po pagrindinio patiekalo su lėtais angliavandeniais, todėl nekenkia. Mėgstam kakava Nesquick, kurios įsiberiu labai nedaug ir su pienu, labai skanu ir mum su dukra nuo jos cukrai nekyla. Coca Cola Light geriam per šventes. Dar su saldikliu perku dukrai Cupa Cups kartais. Bet iš esmės, mano nuomonė, apie saldiklius yra neigiama, tai vis tiek yra chemija ir organizmui turi kažkiek kenkti. O kadangi jis ir taip kenčia nuo diabeto, tai gal neverta jo dar labiau apkrauti. Bet čia tik mano nuomone :D

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 19:03 
Nezinau ar jis geriausias, bet bent jau Vokietijoje pagamintas, todel ji ir vartoju. Tai "Huxol".
Saindien nusipirkau nauja, didesne pakuote - 1200 tabs. Uz 4.50 lt. Leader price parduotuveje

Į viršų

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 23:20 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Pritariu Olgai,geriau mažiau duonos suvalgysiu,bet gersiu kavą su cukrumi,tuo labiau,kad jie visi keičia skonį,ir chemija juk tikra tiesa,ania Olga?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2006, 21:05 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Romai, o tai ką, jei Vokietijoj - jau ir geras??? Jie ten irgi pakankamai daug š.. gamina. Tąjį Huxol aš kažkada valgiau, paskui jau "prabagotėjau", pradėjau Canderel pirkt, bet man nuo jo katastrofiškai virškinimas triko, tai mečiau ir baigėsi, o paskui nusprendžiau, kad kam čia man reikia, medum pasaldinu kartais, nors šiaip tai negaliu be šokolado ir be TIKRO, iš tikro kakavos sviesto ir tikro cukraus, o kai LT atsirado 70 proc kakavos šokoladas tai pradėjau gyvent!

Nematau problemos valgyt cukrų. Ne šaukštais ir ne dėl to, kad kiti jį valgo, bet dėl to, kad jis neišvengiamai skanus. Budistams gal lengviau, jie reinkarnacija tiki, o aš kaip katalikė turiu tikėt, kad gyvenam kartą ir ko nepadarysiu čia ir dabar, nepadarysiu niekada... :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2006, 13:39 
Neesu aklas vokieciu fanas, bet kai nera pasirinkimo, manau, kad vokieciai gal geriau pagamina uz antraja valstybe gaminancia saldiklius. :?

O kas del cukraus skanumo, tai matyt turiu gamtos dovana siuo atveju - matyt prislopinti mano skonio receptoriai, nes man jei akis kas uzristu ir duotu paragauti kavos su cukrumi ir su saldikliu ar fruktoze - tikrai ju neatskirciau. :D

Į viršų

Pranešimo tema: Mityba
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2006, 14:54 
Labutis , As ir buvau nusipirkus Canderela man jis kazkoks nesaldus, tabletes puodeliui negana.Nu galima daugiau isidet , pasaliniu poveikiu nepajutau. :D

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2006, 15:50 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Aspartamas saldesnis šaltame skystyje. Kaip ir fruktozė - paragavus tą pačią arbatą atvėsusią, ji bus saldesnė. Beje, dar vienas pastebėjimas dėl fruktozės - jei ja saldinti kavą ar arbatą ir jei dar su pienu, tai nuo temperatūros ir šarminės terpės poveikio dalis fruktozės invertuojasi, t.y. virsta gliukoze. Jokios racijos. Geriau barstyt ant braškių arba virt uogienes. Fruktozė stabili silpnai rūgščiame šaltame tirpale.

Dar apie fruktozės metabolizmą: suvirškinta tiek gliukozė, tiek fruktozė naudojama energetiniams procesams (tik gliukozės patekimui į ląsteles reikia insulino, o fruktozė patenka į DIRBANČIAS raumenų ląsteles ir be jo), o perteklius keliauja į kepenis ir čia veikiant tam tikriems fermentams virsta glikogenu. Gliukozės perteklius virsta glikogenu visada, jo atsargos yra kepenyse ir raumenyse. Tuo tarpu fruktozės perteklius virsta riebalais. Todėl piktnaudžiaujant fruktoze gresia nutukimas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2006, 17:15 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

O ka manote apie Splenda? Atsirado parduotuvese ir, kaip reklama teigia, pagaminta is tikro cukraus, bei skonis kaip tikro cukraus

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 00:08 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Ka ten per reklama aiskina, nieko nesuprasi. Absurdas, is cukraus ir be cukraus. Reiketu etikete paskaityti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 00:33 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Jau issiaiskinau. Mat, budama reklamos auka, nusipirkau pamaciusi parduotuveje. Kaina - apie 16 Lt. uz pakeli, bet gi maniau, kad vos ne stebukla perku :D . Ir tik nusipirkusi pradejau aiskintis. Tai maltodekstroze ir sukraloze. Pasiskaiciusi internetinius puslapius anglu kalba supratau, kad ne ka geriau uz aspartama. Taigi, jau du mano rikiniai - Candereli ir Splenda - keliaus siuksliadezen. Visgi gal tikrai isidrasinsiu kada vaikui geriau cukraus trupineli duoti

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: kas zino koks saldiklis geriausias pasakykite plz...
StandartinėParašytas: 10 Spa 2006, 15:57 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

o man atrodo kad visi saldikliai geri :roll: bet yra vienas us kita geresni :lol: :lol: :lol: :!: o gal ne :lol: :roll:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 12:35 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labutis visiems :) Kas liečia saldiklius,cukrų man jie netinka nei prie žalios arbatos nei prie kavos dėl skonio nesiginčiju :D Gulint Kauno Klinikose ,prieš kelius metus ,gėrėm balkone bendrą kavą,moterims rekomendavau kanderel/Švedu/ labai patiko,iš šalia klinikų esančios vaistinės visus išpirko.Taip pat gulint klinikose gavau paskaityti knygą skirtą medikams apie C.D.ten tarp daug ,paprastam žmogui nesuprantamų dalykų,buvo suprantamai parašyta ,kad inkstams truputi reikia greitai įsisavinamų angliavandenių,tai ir pradėjau vakarais į vaistažolių arbatą po 2 šaukštelius dėti cukraus.Šiaip prieš nustatant C.D.buvau didelis smalyžius :D reikėjo tai ir persikvalifikavau ir greitai :lol: Viso geriausio visiems :)

1995m.
Lantusas
Apidra

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 18:13 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Kokia nors klinikų vaistinės farmacininkė tikriausiai apsidžiaugė, kad kažkas nemokamą reklamą candereliui padarė... :). Na, aš tai manau, kad iš dabartinio pasirinkimo tai jis tikrai geriausias, nors šiaip tai jokių saldiklių niekam nerekomenduoju. Arbatos ir kavos saldinimas yra tik pripratimo reikalas, vaisiai natūraliai saldūs, o kitų saldumynų visiems normaliems žmonėms netinka persistengt bevalgant...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2006, 08:14 
Na OK Lora. O kas visgi geriau: fruktoze ar medus?

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2006, 11:12 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

:lol: As manau, medus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2006, 19:43 
Reikalas tame, kad bent man gyd. Kavaliauskiene pries 2 metus sake medaus nevartoti.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2006, 10:06 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labutis visiems :) Man atrodo ,pasirinkimas,medus ar kita,priklauso nuo žmogaus galvoju ,meduje daugiau organizmui reikalingų medžiagų ir jis naturalus produktas.Nepamirškime ir medus būna ne vienodas.Nemoku pagal skonį jo išrinkti,tai perku iš patikimo žmogaus.Šiaip medaus nelabai
virškinu,bet šeima jį labai mėgsta.O saldiklių jau aštuoni metai kaip nenaudoju, artėjant hipo. naudoju cukrų, taip pat vakarais su vaistažolių
arbata šaukštelį ar du.Su geriausiais linkėjimais :)

1995m.
Lantusas
Apidra

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2006, 22:20 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

:lol: Kada man buna hipo tai mama duoda duonos su medumi,medus greitas angliavandenis, o duona letas, palaiko stabiliau cukru. :shock: :!:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Spa 2006, 19:13 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

As savo vaikui taip pat duodu duonos su medumi esant hipo, jei laikas sutampa su valgymu. Jam labai patinka. O jei tai nei uzkandis nei valgymas, tai duodu vien medaus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 15:09 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Medų sudaro beveik lygiom dalim fruktozė ir gliukozė. Todėl jis tinka hipoglikemijoms tvarkyti, nes pati fruktozė iš hipo nepakelia!! Jei medų kabinsit kaip Pūkuotukas, tai bus garantuotai tas pats, kas šiūpeliuoti cukrų. Laimei, gamta beveik pati apsaugojo nuo to - medaus daug suvalgyt ne taip paprasta, "širdis apsąla".
Kristalizuota gryna fruktozė yra fabriko gaminys. Medus - gamtinio fabriko, kuris yra pas bitę kūne. Aš, kaip natūrofanė, labiau pritariu medui.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 15:15 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Pa-sta-ba: medus karštoje arbatoje - tas pats, kas cukrus. Kažkur jau rašiau apie fruktozės inversiją, t.y. virtimą gliukoze. Temperatūra šį procesą skatina.

Susikristalizavęs (sucukrėjęs) medus - puikus medus. Jei matot, kad medus nesikristalizuoja, nors indą karts nuo karto atidarot - jus apgavo ir pardavė medų, maišytą su sirupu. Gal ne tiesiogiai sumaišytą, bet bitės buvo sirupu maitintos.
Kristalizacija rodo, kad daug fruktozės. Ji pasižymi daug geresnėmis kristalizacinėmis savybėmis nei gliukozė ar sacharozė.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: mityba
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 17:05 
O as visada galvojau , kad kristalizuojasi , jei bites papildomai cukrum maitintos.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 17:33 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

O as uz aspartama. Kazkada kazkur girdejau, kad tai sveikaiu nei sacharinas.. :? Nzn, kiek tame tiesos..

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 20:32 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Pasiskaityk, Aurora, musu ankstesnius pasisakymus apie saldiklius. Tiek daug prirase esame....

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 22:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Aš tai manau,kad dabar medų valgysiu su plombyru,mane tai Lora galutinai įkalbėjo,nu liuks ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lap 2006, 12:31 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

A.... o kuo čia dėtas plombyras??? Nors jis man nuo depresijos pirmas vaistas, ypač šokoladinis :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lap 2006, 13:01 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Na, kadangi aspartamu nesiskubdziu, nejauciu didelio poreikio tuo dometis.. :?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 16 Lap 2006, 19:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Lora,
tai juk plombyras,kad nevirstu medus gliukoze,ar vis dėl to su arbata?
Ar mes jau nebeskaitome tarp eilučių,o gal pas mane jau depresija?Ir man padeda žinok,bet nejau ir pas tave jinai būna?nepatikėčiau niekada,nu jau nemeluok ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume