Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 24 Lap 2017, 02:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 123 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Kov 2005, 16:16 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Aš tai neskaičiuočiau vieno, nebent krūvą suvalgote...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Bal 2005, 15:00 
Ieva rašė:
Taip, kraujo gliukoze taip nepakils jei valgysit fruktoze, bet tai tik apgaulinga ramybe. Tai nereiskia kad turit valgyti gliukoze su kaupu, ar visai atsisakyti naturalios fruktozes (medaus, vaisiu), bet fruktoze prisaldytu produktu as nerekomenduociau. Apskritai, jei turit 2 tipo diabeta, jums reikia riboti bendra angliavandeniu (ir kaloriju) kieki maiste.

Cia ir as nustebintas. Man Kavaliauskiene pasake, kad negalima nei i burna medaus imti. :roll:

Į viršų

Pranešimo tema: jei labai sunku be cukraus pagerkite bio chromo
StandartinėParašytas: 28 Bal 2005, 22:32 
Alina rašė:
Visiškai su jumis sutinku. 8) Aš ir prieš CD nebuvau cukraus aistruolė. Bet gi per vieną dieną negali įprasti. Man cukraus reikia tik su kava. Arbatą aš be nuostolio galiu gerti visai nesaldintą. O be saldainių, šokoladų ir tortų tikrai galima gyventi. :wink:
Reiks išmokti gaminti desertus be cukraus. :!:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bal 2005, 22:39 
Man atsisakyti saldumynų ir cukraus padėjo bio chromas pavartojau jo labai nedaug bet to užteko dabar saldumo tiesiog nenoriu jis man neskanus. Aš taip pat sergu diabetu nesenei tai sužinojau paveldėjau iš tėvelio. Aš valgau žuvį vištą virtą be odos daržoves žales be nieko grikius liesą varškę gerių pasukas arbatą daugiau nieko, valgau kiek noriu bet visus produktus atskirai su daržovėm. vaisių taip pat nevalgau. Kai sužinojau mano cukrus buvi 7.6 savaitės pabaigoj 6.3 gyditoja sako kad labai gerai. Dabar ieškau naujesnių įvairesnių receptų gal kas nors gali pasidalinti savo patirtimi

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bal 2005, 12:45 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Rūta rašė:
Man atsisakyti saldumynų ir cukraus padėjo bio chromas pavartojau jo labai nedaug bet to užteko dabar saldumo tiesiog nenoriu jis man neskanus. Aš taip pat sergu diabetu nesenei tai sužinojau paveldėjau iš tėvelio. Aš valgau žuvį vištą virtą be odos daržoves žales be nieko grikius liesą varškę gerių pasukas arbatą daugiau nieko, valgau kiek noriu bet visus produktus atskirai su daržovėm. vaisių taip pat nevalgau. Kai sužinojau mano cukrus buvi 7.6 savaitės pabaigoj 6.3 gyditoja sako kad labai gerai. Dabar ieškau naujesnių įvairesnių receptų gal kas nors gali pasidalinti savo patirtimi

Manau, kad neverta save labai apriboti. Gal geriau visko po truputį? Mano nuomone, tai labai griežtas gyvenimo stilius. Ar neatsibos taip maitintis?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Dėl aspartamo
StandartinėParašytas: 30 Bal 2005, 22:47 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Neseniai pakliuvo į rankas amerikiečių autorių knyga "Fitonika", kurioje radau šokiruojančios informacijos apie aspartamą. Aš cituosiu iš knygos, jei tai nėra teisinga prašyčiau gerbiamų gydytojų tai paneigti. Aš pati jau seniai nesivadovauju jokia žurnalų ar vaistinių reklama. Ten būdavo sakoma kad aspartamas yra toks geras saldiklis kad jį gali naudoti netgi nėsčios ir vaikai...
Aspartamo yra visur, netgi vitaminuose vaikams, ypač daug limonade, be to, aspartamas didina troškulį, didina apetitą.
Ši medžiaga sudaryta iš 3 komponentų, nesiderinančių tarpusavyje. Patekęs į organizmą skyla į sudėtines dalis, viena iš jų nuodas metanolis. Keletas simptomų apsinuodijus metanoliu : galvos skausmas, rankų, kojų jautrumo sumažėjimas, pykinimas, depresija, regėjimo pablogėjimas, pažeidžiama akies tinklainė.
Žmogaus organizme nėra specifinių fermentų, skirtų metanoliui suskaidyti. Jam pašalinti reikia 5 kartus daugiau laiko, nei alkoholiui - etilo spiritui. Kitas tarpinis skilimo produktas -formaldehidas.
Netrukus po visuotinio aspartamo vartojimo pradžios , atsirado sunkiai paaiškinami ir nepasiduodantys gydymui simptomai (galvos svaigimas, atminties praradimas, dirglumas, mieguistumas, asmenybės pakitimai, nemiga, širdies plakimai ir t. t.).
Dietinių limonadų mėgėjai kasdien išgeria po 100 mg aspartamo, kas 13 kartų viršija leistinas normas.
Deja, apie leistinas normas ar daromą žalą mes nerasime nei vienoje etiketėje.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Geg 2005, 14:33 
Visgi kazkuria diena nurasysiu cia ka raso ant fruktozes aprasymo lapelio... Nes klaustuku yra nemazai.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Geg 2005, 20:32 
[u]Na va kas ra

Į viršų

Pranešimo tema: dar apie fruktoze
StandartinėParašytas: 10 Geg 2005, 21:18 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Man net baisu darosi paskaicius tokius pareiskimus. Kai didziausiu medicinos autoritetu parasai padeti po absoliucia nesamone - PO REKLAMINIU MAISTO PRODUKTO APRASU. Net parasyta "remiantis aprasu" (gydytojai remiasi aprasu????), ir literatura (kokia?????) - siulom vartoti be jokios baimes (?).
Pradziai pasiulyciau bent jau gydytojams, o ir visiems besidomintiems, paskaityti, ka gi is tiesu raso "literatura", nenoriu kad remtumemes vien mano zodziu. Cia idejau nuoroda i siu metu vasario menesio apzvalgini medicinini straipsni, parasyta Kanados autoriu, nuosekliai gvildenanti sia tema. Jis remiasi daugybe studiju atliktu ivairiose salyse (ne Maximos lapeliais). Staipsnis anglu kalba, bet tikiuosi dauguma besidominciu pajegs suprasti bent straipsnio esme, o gydytojai privalo suprasti ir visa teksta. Apibendrinus keliais zodziais: virs 1000% padidiejes fruktozes kaip saldiklio vartojimas sukelia ar bent stipriai itakoja ivairius metabolizmo sutrikimusir "metabolinio sindromo" issivystyma. Fruktoze turi itakos alkio reguliavimui, riebalu kaupimui, labai stipriai stimuliuoja itin aterogenisku (ateroskleroze sukelianciu) lipoproteinu gamyba kepenyse ir tuo budu ateroskleroze, hipertenzija ir ju sukeltas komplikacijas. Fruktoze ne apsaugo nuo diabeto, bet palaipsniui blogina tolerancija angliavandeniams, tuo budu didindama diabeto rizika. Apie metabolini sindroma galima kalbeti be galo, ir tam tiesiog neturiu daug laiko, bet kas galit - pasiskaitykit straipsni ir apskritai bukit atsargus vartodami bet kokius "saugius" reklamuotoju nurodymu produktus. Deja, panasu, kad daznai negalim remtis ir autoritetu parasais.
Cia nuoroda i straipsni.
http://www.nutritionandmetabolism.com/content/2/1/5
Yra daugybe kitos literaturos, kuria galit pasidometi ir kuri gal geriau suprantama paprastam skaitytojui, bet bent jau noriu jus supazindinti su literatura, kuria privalo paskaityti tie kurie deda parasus po "sveikatos eleksyrais".

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Geg 2005, 14:56 
Ieva, o ka manote, jei po lapeliu pasirasiusiems pasiulyti uzeiti i si foruma ir pasisakyti? :roll:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Geg 2005, 00:14 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Gydytojai, ypac profesoriai, kurie moko kitus, turi patys pastoviai mokytis. Jei jie to nedaro - prasmirsta kaip stovintis vanduo (bent jau ju zinios). Kas buvo pripazistama kaip teisinga pries kelis metus, gali buti absurdas siandien. Kai mokiausi Lietuvoje, atrode, kad nemazai daktaru uzmiega ant savo parasytu monografiju ir tu paciu tiesu moko savo studentus ir kitus gydytojus metu metais. O traukinys jau nuvaziavo kazi kur...
Jiems reiketu skaityti ne foruma (gal ir ji), bet rimta literatura, kurios yra apstu. Zmonems, kurie rupinasi savo sveikata, tai taip pat patartina.
Sekmes, dziaugiuosi kad domiesi.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Aš ir pats saldus,tai kam man dar saldiklis?
StandartinėParašytas: 13 Geg 2005, 22:53 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Kad man jūsų problemas,niekada nevartojau jokių saldiklių ir nesiruošiu vartoti ir tuo labiau tikėti ką rašo ant reklaminių lapelių.Žiūriu čia tiek daug atsiliepimų į tokia juokingą temą,kad man pačiam įdomu pasidarė.
Romualdai juos nekviest reikia o paduot į teismą,ir apie ką pakvietęs paklausi?
O Ieva kaip visada teisi,tik kad tas vanduo pajudėtų nestovėjęs...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: saldikliai
StandartinėParašytas: 16 Geg 2005, 11:39 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Tikrai baisu pasidarė beskaitant apie cukraus pakaitalus. Turiu mažametį sūnelį, kuri prieš pora metų susirgo šia klastinga liga. Jis nenori gert nesaldintos arbatos :( Todėl vaistinėje perku "CANDERELI". Bet per dieną sunaudojam tik 2 žirniukus, na daugiausia kartais būna 4.Fruktozę naudoju kepant blynus ar košei. Bet jei taip nesveika Fruktozė ir saldikliai, tai geriau tada cukraus mažiau įdėti, negu nuodyti savo vaiką.
O tiek aiškina, tiek reklamuoja tuos saldiklius, oi kaip gerai, vartokite į sveikatą, nieko nekenkia.... MELAGIAI, žmonių sveikatos sąskaita pelnijasi kas gali. Neturiu žodžių.... supykau.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Gliukoze
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 15:44 
Sveikučiai , šiandien nusipirkau saldiklį Canderel. Nors dauguma forumiečių rekomenduoja iš viso nenaudoti saldiklių , bet tiems kurie kitaip negali, pvz. aš , gerti visai nesaldintą , padėkit išsirinkt mažiau kenksmingą.Iki šiol gėriau Sucrazit , bet vaistinėj šiandien paprašiau mažiausiai kenksmingiausio, pasiūlė Canderel .Atsieit ir pas Brazauską ant stalo toks stovi . :roll:

Į viršų

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 15:49 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nu skaitau,jei pas Brazauską ant stalo stovi,tada tikrai mažiausiai pavojingas,nors kas čia ką gali pasakyti,pagal ką nuspresti kuris pavojingesnis?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 19:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Canderel pagrindine sudedamoji dalis yra aspartamas. Butent jis ir laikomas "saugiausiu" sintetiniu saldikliu siandien. Deje, deje apie ta jo "sauguma" diskutavome butent siame puslapyje. Taip, aprasyme yra netgi parasyta kad ji leidziama vartoti nesciosioms ir vaikams. Deja, jo poveikis yra, manau, dar pilnai neistirtas ( ir nebus leidziama istirti). Juk visa gamyba pagrista daugiausiai tuo kad butu gaminamas kuo pigesnis produktas. Kadangi sacharinas issivysciusiose salyse uzdraustas, israstas dar vienas "saugesnis" cukraus pakaitalas. Aspartama ismeciau mazdaug pries 2 metus kai radau straipsni kuriame buvo parasyta kad aspartamas gali sukelti stiprius sanariu skausmus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Fruktoze ir
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 22:15 
Sveika Dalia, jau ir pasigedau pačios,aišku ne visi turi laiko čia vaikštinėti .Chm...tai man skauda kairės rankos pirštų sąnarius, per kelią, ir kojos pirštukus , tuos tai silpnai , bet rankos , tai labai.Nuo rugsėjo , kaip pradėjo , tai ir nepraeina.Vaistai actos turi šalutinį poveikį- sąnarių skausmas . Tai čia man gal viskas susidėjo.Buvau pas reumatologę , nei patvirtino , nei paneigė , kad nuo vaistų.Saldikius jau 6 metai naudoju.Bet tai ką daryt?

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 23:23 
As manau, kad problema nebent finansuose. O siaip tai verta tureti keliu rusiu saldikliu ir juos naudoti kaskart vis kita. Zinoma neesu medikas, esu tik logiskai mastantis praktikas, tad mano patarimu nereiketu priimti kaip kvalifikuotu, bet... Imkime ir galvokime praktiskai. Va, sako geros mesos gamintojai imaiso kraujo plazma i mesa. Va, i varske imaiso aliejaus... O ir visu saldikliu gamintojai is pradziu yra pelno siekiantys GAMINTOJAI. Ir jiems aktualiausia yra pinigai. Tad jei manote, kad nors vienas is ju yra sventas, manau klystate. Pritruko gamybai kokios nors komponentes, tai manote, kad sustabdo fabrikeli, paleidzia darbuotojus atostogu ir laukia, kol atsiras reikiama komponente? na manes tuo neitikinsite: deda pakaitala. Tad geriausia, manau, pusryciams isiberti siek tiek fruktozes, pietums - kazkokios firmos saldikliuka, vakarienei dar kitos rusies.
Va pas mane darbe dabar - HUXOL.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Geg 2006, 22:56 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

:shock: Na, klausykit, argi ne medikų pareiga perspėti pacientą, o žmogus jau tegu renkasi. O dabar kas gaunasi - skęstančiųjų gelbėjimas- jų pačių reikalas. Tai kaip gelbstisi tie, kurie remiasi tik gydytojų rekomendacijomis?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 16:20 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Laba, na pirkau ir aš tą naują becukrį Čiupa-Čiups, mums kelia nerealiai, 1-1,5 vnt leidžiam an to čiulpinuko. Ir net nustebau, kai parašyta su saldikliu, o taip kelia cukrų. :roll:

Naudojom kadaise Candereli, dabar fruktozę. Dar va radau "Gurmans" arbatų skyrelyje arbatą tokią kuri yra saldi savaime http://www.kavinukas.lt/index.php?conte ... =49&lng=lt

nu bandėm tą arbatą, nu tikrai saldi ir reik tik kelių lapelių. Bet brangi labai. Tai gal tiek. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bir 2006, 07:28 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

kodel nieks nepaminejo naturalaus produkto meducio. manau vienas saukstelis i puodeli arbatos labai nepakenks, zinoma jei nepiktnaudziausi ir per pietus negersi 3 puoduku arbatos. as tai kiekviena ryta taip geriu ir gerai jauciuosi

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: FRUKTOZE ir kt. pakaitalai
StandartinėParašytas: 19 Spa 2008, 15:00 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis
Vartotojo avataras

Sveiki visi.
As dar tik neseniai suzinojau jog sergu todel man dar daug kyla klausimu, ir vienas is ju butu ar mum galima vartoti sojos produktus tokius kaip mesa ir piena? ir jai galima tai gal jo galima daugiau negu pvz. normalaus pieno? isanksto dekoju uz jusu atsakymus :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Spa 2008, 10:13 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Aišku, kad galima, tik reikia skaičiuoti angliavandenius ir leistis insuliną.Sojos pienas turi nemažai angliavandenių.Angliavandenių kiekis būna nurodytas ant pakuotės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Spa 2008, 10:23 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Jei tik jums patinka tai naudokite sojos
produktus,tik svarbu kad pavalgius ar išgėrus,neviršytų
labai, leistinos normos, cukraus kiekio kraujyje.
Beje tai liečia visus produktus, nesvarbu ar jus vegetaras,ar smaližius,
ar ant bado dietos sėdite,tiesiog sekite savo cukriukus,ypač glikuotą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2008, 18:56 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis
Vartotojo avataras

aciu jums:) dziaugiuos kad tok internetinis puslapis yra, nes kolkas as is jo daugiausiai suzinojau:)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2008, 20:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Aisku kiekvienas pats sprendzia ka valgyti, bet sojos produktai tai tik pakaitalas, kas atsisake mesos, o geriau valgyti kas naturalu. Cia dar straipsnis apie sojahttp://www.sveikata.info/soja-plius-soja-minus

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2008, 21:34 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Nenaudojau ir nenaudosiu jokių cukraus pakaitalų :ne: Kažkada dėdavau į kavą 2 šaukštelius cukraus(kai dabar pagalvoju siaubas kiek daug :blink: ) o kai sužinojau apie savo saldžialigę sulig ta diena kavos nebesaldinu.Kokią savaitę buvo nelabai skanu o paskui pripratau ir liuks :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2008, 22:18 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Dėl mėsos sutinku,kad geriau valgyti naturalią,
o ne pakaitalus, bet dar ginčitinas klausimas
ar mes mėsėdžiai Lister.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2008, 23:16 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Jo gincytis galima iki pamelinavimo, bet, bet pagal moksliniku tirimus, surastas iskasenas, kai mes visi dar buvome neardantalieciai, pagrindinis isgyvenimo ir pragyvenimo budas buvo medziokle. Medziodavo viska kas juda mamutai, kardadanciai tigrai, bizonai, elniai ir t.d ir t.p. Ir budavo taip kad jeigu zveriu banda nueidavo kazkur labai toli ir zmones negalejo ju sumedzioti, tai kartais ziemos periodu, tokia zmoniu grupe neisgyvendavo. Cia ir yra irodimas, kad is pat pradziu mes buvom mesaedziai. :blink:

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2008, 23:20 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Todėl, kad nemokėjome auginti daržovių. ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 123 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: