Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 18 Lap 2017, 02:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Apie DIAPREL
StandartinėParašytas: 20 Lie 2006, 13:58 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Noreciau pasiteiraut apie DIAPREL vaistuka. Tik antradieni suzinojau, kad turiu II t.CD. Liudna pasidare labai :( , bet sakau, kaip nors :) Vis dar nenoriu patiketi, kad turiu CD ir nenoriu as to DIAPREL vartoti. Bijau, kad tapsiu priklausoma nuo sio vaisto, o tada jau visam gyvenimui. Sakau, gal galima pirma dietos pasilaikyt, paderinti maista, pasportuoti, o ne is karto pulti prie vaistu. Prie DIAPREL (dvi tab. ryte) dar pridejo Metforal 500 (viena tab. ryte ir viena tab. vakare). Na Metforali nusprendziau gerti, nes tikiuosi, kad jis pades kovot su virsvoriu ir netapsiu nuo to vaisto priklausoma. Ir vis tik keista, keturis kartus tyre krauja:du kartus is pirsto, du kartus is venos ir CD (is pirsto:6,5 ir 7,0; is venos:8,7 ir 7,7). Ar tiek pakanka, kad diagnozuot CD ?
Labai buciau dekinga, jei padetumete susivokti siuose labirintuose :)[/i]

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Lie 2006, 19:51 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Na, noreciau dar pasakyt, kad pries vaistus as nusiteikus ne siaip sau. Man 33 m., o turiu visa bagaza patirties, kaip vaistai gali dar labiau susargdint :(
Siek tiek paskaitinejau apie DIAPREL ir manau, kad mano situacijoje elgiuosi teisingai. Zinoma, to negali pritaikyti kiekvienam.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Apie DIAPREL
StandartinėParašytas: 20 Lie 2006, 22:22 
smino rašė:

Noreciau pasiteiraut apie DIAPREL vaistuka.
Tik antradieni suzinojau, kad turiu II t.CD. Liudna pasidare labai :( , bet sakau, kaip nors :) Vis dar nenoriu patiketi, kad turiu CD ir nenoriu as to DIAPREL vartoti. Bijau, kad tapsiu priklausoma nuo sio vaisto, o tada jau visam gyvenimui. Sakau, gal galima pirma dietos pasilaikyt, paderinti maista, pasportuoti, o ne is karto pulti prie vaistu.

Neesu medikas miela smino, bet mano praktika parode, kad tavo mintys gal ir teisingos.
Placiau apie mano situacija rasi cia: http://www.dia.lt/forumas/viewtopic.php ... ight=#3933

p.s. Po sios temos parasymo ir vel nebuvau tikrinesis savo cukraus. Taciau praeita savaite ta padariau. Rodiklis ->> 5,3. Esu labai patenkintas. :D

Į viršų

StandartinėParašytas: 20 Lie 2006, 22:38 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Labai smagu, kai yra bendraminciu :) Jusu, Romai, pavyzdys mane ir paskatino gerai apsvarstyti esama situacija.
Dar labai sudomino Jusu rekomenduojami lasiukai, butinai ju nusipirksiu :)
Dziaugiuosi, kad Jums puikiai pavyksta susidoroti su sia liga :D Tikiuosi, kad ir as kada nors galesiu tuo paciu pasidziaugt :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lie 2006, 23:12 
Jei Kaunas netoli, ju nusipirkti nebus sunku. :D
Tarp kitko noriu pasakyti, kad paskutines pora savaiciu siu lasiuku beveik nevartojau. na, juos reikia priiminetri pries kiekviena valgi, o as dariau samoninga pertrauka, lasinausi kas antra diena ir tik po viena karta. Ir netgi tai nepablogino situacijos. :wink:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2006, 21:30 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Jei galima, tarsiu žodį...
Pirmiausia apie tai, kas vartojama nuo II CD: šiuo metu yra įvairiausių vaistų, kuriuos galima suskirstyt į keletą grupių pagal veikimo mechanizmą. Tai štai, Diaprel priklauso grupei, kuri SKATINA kasą gaminti insuliną ir DIDINA audinių jautumą jam. Metforalis kasos neveikia, jis skatina gliukozės suvartojimą ląstelėse ir mažina gliukozės įsisavinimą iš žarnyno. Todėl Metforalis yra lyg koks auksinis standartas, PIRMO pasirinkimo vaistas. Kai jo vieno nepakanka (o max paros dozė gali būti 3000 mg, t.y. 6 tab po 500 mg), pridedami kiti vaistai, pvz diaprelis.
BET vien vaistų niekad nepakaks ir visų svarbiausia reguliuoti DIETĄ ir FIZINĮ AKTYVUMĄ.
Ir tai reikia daryti pirmiau, nei vartoti du vaistus.
Paprastai aš nekritikuoju gydytojų. Bet čia neracionalus paskyrimas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2006, 23:06 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Lora rašė:
Jei galima, tarsiu žodį...
Pirmiausia apie tai, kas vartojama nuo II CD: šiuo metu yra įvairiausių vaistų, kuriuos galima suskirstyt į keletą grupių pagal veikimo mechanizmą. Tai štai, Diaprel priklauso grupei, kuri SKATINA kasą gaminti insuliną ir DIDINA audinių jautumą jam. Metforalis kasos neveikia, jis skatina gliukozės suvartojimą ląstelėse ir mažina gliukozės įsisavinimą iš žarnyno. Todėl Metforalis yra lyg koks auksinis standartas, PIRMO pasirinkimo vaistas. Kai jo vieno nepakanka (o max paros dozė gali būti 3000 mg, t.y. 6 tab po 500 mg), pridedami kiti vaistai, pvz diaprelis.
BET vien vaistų niekad nepakaks ir visų svarbiausia reguliuoti DIETĄ ir FIZINĮ AKTYVUMĄ.
Ir tai reikia daryti pirmiau, nei vartoti du vaistus.
Paprastai aš nekritikuoju gydytojų. Bet čia neracionalus paskyrimas.

Visiskai su Jumis, Lora, sutinku. Neesu as medike, bet teko pakankamai daug kartu susidurti su ivairiomis ligomis. Is pradziu puldavau gerti vaistus, nes maniau, kad tai panaceja nuo visu ligu. Deja... Tu ligu vis daugejo ir daugejo, kol viena diena nusprendziau ismesti visus vaistus ir imtis naturaliu metodu. Tokiu budu man pavyko nugaleti ne viena liga. Nesitikejau as CD, jau maniau, kad busiu susidorojusi su visom ligom, bet pasirodo, dar ne :)
Taigi, vel kovoju. Ir noriu pasidziaugti, kad man visai gerai sekasi :D Treciadieni buvau pas savo gydytoja, paziurejo mano cukrus: rytinis-5,6 :!: , pavalgius, po dvieju valandu-6,5 :D
Kaip jau minejau, man buvo paskirtas Diaprel ir Metforal. Diaprelo as nevartojau, vartojau tik Metforali 500, ryte viena ir vakare viena tab. Pagrindiniai vaistai buvo ir yra : dieta ir fizinis aktyvumas.
Jusu, Lora, pastebejimai mane dar labiau paskatins gerai pagalvot pries pradedant vartot ivairius vaistus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Gru 2008, 13:15 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Man taip gydytoja paskyrė gerti po 4 diaprel tabletes rytais ir po vieną Metrofal vakare. Prieš dvi savaites nustatė II tipo diabetą. Prieš 8 mėn. išgirdau diagnozę sutrikusi angliavandenių apykaita, paskyrė dietą, numečiau 8 kg. (Mano ūgis 176, dabar sveriu 66 kg. ) tą kart gliukozės tolerancijos tyrimas buvo blogas :( ir kortelėje "puikuojasi" įrašas II tipo diabetas. Šeimoje sergančių diabetu nėra. Naktimis netroškina ir į tualetą nelakstau, žodžiu nieko nejaučiu, todėl dar sunkiai suvokiu savo ligą, lyg ir sveika, bet turiu gerti vaistus, o ir Jūs čia porinat kaip vaistai yra blogai. :???: tai ką tada daryti? Tiesa, įdomu tai, kad endokrinologė išpražių paskyrė tik diaprel ir liepė apsilankyt po 2 savaičių, stebėjau (ir dabar nuolat stebiu) savo cukrų aparatėliu prieš pusryčius, po, prieš pietus ir po, bei prieš vakarienę ir po. Kai po 2 jų sav. parodžiau gyd. savo kontrolės dienyną ir pasiteiravau kodėl negaliu numušti rytinių cukrų (jie būna 8, 9, 11, tik kartą buvo 7) tai ji sako gal aš vakarais prisivalgau... bet gi nieko panašaus dabar kaip niekad sumažintom porcijom maitinuos, tada Metrofal tabletę vakarais išgerk, porino toliau... Kol kas tik dvi jas išgėriau ir efekto nejaučiu..
Daug čia visko prirašiau, gal ne viskas į temą, tačiau nuoširdžiai tikiuosi Jūsų komentarų.. Ačiū

Lantus

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 31 Gru 2008, 14:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

vaistai yra blogai kai zmones jais piknaudziauja. yra tokia priklausomybes rusis nuo vaistu, kaip ir nuo alkoholio, rukymo ir t.t., bet cia daugiau taikoma kai zmones piknaudziauja vaistais nuo skausmo ar raminanciais. CD yra isimtis nes siuo atveju zmogus be vaistu isgyvent negali. del ko tavo rytiniai cukrai yra auksti pasakyt negaliu. pabandyk pasidaryt keleta tyrimu nakti, nes buna kad nei is sio nei is to pakyla organizmo poreikis insulinui. kai gulejau ligoninej mane irgi pamaitino sumazintom porcijom, tai viso to pasekme visiskas organizmo nusilpimas. jau atsiguldamas i ligonine tesveriau 60 kg., o per 2 savaites sugebejau numest dar pora, atsiliepe regejimui. atrode kad galiu maista su aptarnaujanciu personalu suvalgyt. nemanau kad is to bado dietu kazkas gero bus. kas del vaistuku tai nenorek greito poveikio. as va savaite kaip nuo vienu ant kitu perejau. jau buvau ir i panika puoles, o Dalia pasake kad mano vaistuko turi prisikaupt organizme ir ji buvo 1000 kartu teisi. taip kad stebek cukru normaliai maitinkis ir nepulk i panika, nes sitie vaistukai kur dabar naudoji tikrai ne paskutine viltis tavo gyvenime. jeigu po 2 sav. tavo rytinis cukrus bus aukstesnis nei 7.8 tau pakeis gydyma. bus arba kitos tabletes arba leidziamas insulinas. kiek kartu matuosi cukru yra tavo reikalas bet kai eini miegot ir ryte geriau pasidaryt. diena manyciau nebutina darytis tyrimus nes tu gyveni su tabletukem. semes, jei kas idomu rasyk. gal galesim padet.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 31 Gru 2008, 14:17 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:
vaistai yra blogai kai zmones jais piknaudziauja. yra tokia priklausomybes rusis nuo vaistu, kaip ir nuo alkoholio, rukymo ir t.t., bet cia daugiau taikoma kai zmones piknaudziauja vaistais nuo skausmo ar raminanciais. CD yra isimtis nes siuo atveju zmogus be vaistu isgyvent negali. del ko tavo rytiniai cukrai yra auksti pasakyt negaliu. pabandyk pasidaryt keleta tyrimu nakti, nes buna kad nei is sio nei is to pakyla organizmo poreikis insulinui. kai gulejau ligoninej mane irgi pamaitino sumazintom porcijom, tai viso to pasekme visiskas organizmo nusilpimas. jau atsiguldamas i ligonine tesveriau 60 kg., o per 2 savaites sugebejau numest dar pora, atsiliepe regejimui. atrode kad galiu maista su aptarnaujanciu personalu suvalgyt. nemanau kad is to bado dietu kazkas gero bus. kas del vaistuku tai nenorek greito poveikio. as va savaite kaip nuo vienu ant kitu perejau. jau buvau ir i panika puoles, o Dalia pasake kad mano vaistuko turi prisikaupt organizme ir ji buvo 1000 kartu teisi. taip kad stebek cukru normaliai maitinkis ir nepulk i panika, nes sitie vaistukai kur dabar naudoji tikrai ne paskutine viltis tavo gyvenime. jeigu po 2 sav. tavo rytinis cukrus bus aukstesnis nei 7.8 tau pakeis gydyma. bus arba kitos tabletes arba leidziamas insulinas. kiek kartu matuosi cukru yra tavo reikalas bet kai eini miegot ir ryte geriau pasidaryt. diena manyciau nebutina darytis tyrimus nes tu gyveni su tabletukem. semes, jei kas idomu rasyk. gal galesim padet.

ačiū labai už visus patarimus, va ir dėl matavimosi dažnumo dabar jau aiškiau... Dar kartą ačiū! :)

Lantus

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Sau 2009, 12:01 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveiki, aš vėl apie diaprel :kuklinuos: Gal pasidalintumėt patirtimi, kaip ir kokiom dozėm vartojat šias tabletukes? Man gydytoja skyrė šį vaistą vartoti ryte po pusryčių iškart po 4 - tai per dieną cukrai būna geri, o ryte būna nuo 8.0 iki 8.9, tiesa vakariniai gana panašūs.. Vakar buvau pas endokrinologą doc. Šidlauską (iš Kauno) pakartotiniems tyrimams dėl padidėjusios skydliaukės, džiugu, kad pakitimų nėra, žodžiu, viskas gerai, tik rekomendavo važiuoti pasikonsultuoti į Kauno klinikas, nes anot jo, reikėtų sureguliuoti skiriamą diaprel dozę ir rekomendavo apsilankyti pas Danytę Evaldą, tiesa minėjo ir dar kažkokias pavardes, bet tik šią atsimenu :balionelis: :roll:

Lantus

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume