Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 20 Lap 2017, 06:56

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 110 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ar pavyko ir kaip pavyko susigyventi su CD?
StandartinėParašytas: 01 Bir 2009, 17:43 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

kai pamato aplinkiniai , kad daug kartų cukrų matuojam, tai stebisi - kam tiek daug sykių matuojam, lygina suaugusių diabetą ir vaikų. tai yra NEPALYGINAMI dalykai, mane gali tik suprasti sergančių vaikų mamos, kai cukrai per dieną svyruoja n kartų.
kai net mažiukas kąsnelis, trupinėlis suvalgytas be insulino pakelia cukrų iki 15 - 18 mmol, nuo gero cukrelio.
taigi, aš kartais tikrai esu išmušta iš vėžių, nes mane ta liga labai slegia, o ypač kai cukrai laikosi visą dieną 20 mmol, o tu nežinai kas čia darosi ir tu leidi insuliną kaip vandenį.
gerai, kad pagyvenusiems žmonėms, taip jau viskas neblogai, ir kai jie suserga ne nuo mažens, o tai yra skirtingi dalykai, kai žmogus jau yra užaugęs ir t.t. ir kai jie ribodami ir normuodami maistą, diabetą valdo visai neblogai. jie sėkmingai čiuožinėja kalnais, keliauja ir t.t....
tikriausiai diabetas, diabetui nelygu.
jei tik maistas čia būtų, tai tikrai galėtai puikiai valdyti ir gyventi 100 metų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bir 2009, 17:44 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Giedra rašė:
kai pamato aplinkiniai , kad daug kartų cukrų matuojam, tai stebisi - kam tiek daug sykių matuojam, lygina suaugusių diabetą ir vaikų. tai yra NEPALYGINAMI dalykai, mane gali tik suprasti sergančių vaikų mamos, kai cukrai per dieną svyruoja n kartų.
kai net mažiukas kąsnelis, trupinėlis suvalgytas be insulino pakelia cukrų iki 15 - 18 mmol, nuo gero cukrelio.
taigi, aš kartais tikrai esu išmušta iš vėžių, nes mane ta liga labai slegia, o ypač kai cukrai laikosi visą dieną 20 mmol, o tu nežinai kas čia darosi ir tu leidi insuliną kaip vandenį.
gerai, kad pagyvenusiems žmonėms, taip jau viskas neblogai, ir kai jie suserga ne nuo mažens, o tai yra skirtingi dalykai, kai žmogus jau yra užaugęs ir t.t. ir kai jie ribodami ir normuodami maistą diabetą, valdo visai neblogai. jie sėkmingai čiuožinėja kalnais, keliauja ir t.t....
tikriausiai diabetas, diabetui nelygu.
jei tik maistas čia būtų, tai tikrai galėtai puikiai valdyti ir gyventi 100 metų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgp 2009, 21:58 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

jau greit rugsejo 1 tai yra 3 metai kaip susirgau debetu :( , rodos praejo kazkiek laiko, bet vistiek labai daug ko nesuprantu gal but bijau susidraugauti, isileist ja i vidu, kazko bijau, tik nezinau ko, visi cia sergantys ar susidure su sia liga, zinau, kad ir jums visiems nelengva, bet...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Rgp 2009, 23:13 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Man tai iki siol nepavyko susigyventi su CD :( jau sergu 2metus,bet nepavyksta su jo gyvent,gliukoti mano yra ziaurus (12-13) bet viskas tik del savo kvailumo :kvaistelejes: :kvaistelejes: :primusiu: :(

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Rgp 2009, 23:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

pas mane panasus buvo kai nustate CD. patarciau vienakart ateit i prota, pastudijuot kaip i maista ir insulina reaguoja tavo organizmas ir pradet gyvent kaip zmogui. zinok pilnai tikiu kad su tokiais gliukuotais ir galva nedirba ir gyvenimas nemielas. neatsimenu kur radau parasyta, bet yra tokia tiesa. insulinas yra vaistas protingiems, nesvarbu gydytojas tu ar pacientas. taip kad nesielg neapgalvotai, o jaigu jau taip iseis tai kuo reciau...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 30 Rgp 2009, 02:33 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Pradžioj buvo labai sunku ( minčių visokių buvo :ranting: ). Na o dabar gal susigyvenau, pripratau. Kažkaip visi tiek namuose, tiek darbe supranta ir padeda, gal dėl to lengviau, o ir glikuoti neblogi- dar nei karto 7 neviršijau. Va tik bjauriausia būna kai užsigalvoju, kad tai visam gyvenimui... :huh:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 30 Rgp 2009, 22:43 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

na tu turbūt ne vienas toks, kuris pagalvoja, kad ši liga visam gyvenimui. Mane tokios mintys irgi dažnai aplanko. Bet niekur nedingsi.Teks gyventi.

Trumpo veikimo insulinas "NovoRapid"
Diabeto komplikacija- apakimas
nuo 2000 metu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2009, 10:36 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

o mūsų mažieji ligoniukai, kur jų dar visas gyvenimas prieš akis, dukra manau, dar to nesuvokia, kad tai visam gyvenimui, ta prasme žino, kad nepagydoma, tiesiog jos suvokimas dar ne tas, džiaugiasi vaikyste ir taip toli negalvoja, manau, dar keli metai ir pradės apie tai susimąstyti, pykti, nervuotis.....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2009, 10:44 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

sunku pripazint sia liga,tikrai zinau,nes man 17,susirgau 15-os ir iki siol skaudu kai pagalvoju,kodel butent man taip atsitiko,kaip gyvent toliau,kaip susidraugaut su liga,kaip nebebutu,bet juk vistiek tai liga kuria reikia moket priziuret ir labai stenktis :( :( :( :verkiu:

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 01 Rgs 2009, 21:50 
Atsijungęs
Forumo siela

pirmas keletas dienu buvau tarsi depresijoje :D
radau si foruma :) skaiciau viska is eiles domejaus , gazdinaus ir raminaus
visus pagrindus kas butina radau gavau cia :)
su liga susidraugavau gan greit gal per menesi , pripazinsiu pirmus du menesius :D galvoje tik vienas klausimas :D kaip jauciuos ir koks dabar cukrus , matavaus kaip paseles :D 10-15 kart dienoje :)
dar tik metai bet kazkaip viskas savo veziose nejauciu nei diskonforto nei dar kazko
kas pasikeite manam gyvenime (nebegeriu coca collos vietoj vandens) tik ir tiek

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 03:35 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Pirmas mėnuo iš viso žiaurus buvo, jaučiausi, kad dabar toks ir liksiu neveiksnus individas :unsure: Nors viltį palaikė - kas? - taip, teisingai: mūsų forumas! (Visų pirmiausiai, šalia kitų šaltinių.) Kai ligoninėje būdamas pamažu pradėjau vėl orientuotis aplinkoje, brolis atvežė mano laptopą, o ten, laimei, buvo laisvas wi-fi. Forumą radau, atrodo, tą pačią dieną. Tai po to daktarai, kurie kitiems aiškindavo, kaip jie nuo dabar turės gyventi, man vietoj to sakydavo - matau, turi internetą, tai informaciją susirinksi pats.

Ir tai buvo iš tikrųjų geriau, negu klausytis jų išvedžiojimų. Na pavyzdžiui, visas tas ligoninės maistas ir po to pasakymas, kad tokių valgių ir tokio valgymo režimo prašom prisilaikyti ir toliau, visą likusį gyvenimą... :sorry: (dabar aš, kaip ir Robertaitis, maistą riboju tiek, kad vengiu saldžių gėrimų)

Po dviejų mėnesių nuo pradžios teko išvykti savaitei su darbo reikalais į Vokietiją. Kas labai pataisė nuotaiką ir savijautą; mėnesį iki tol dar galvojau, kad tai yra visiška misija neįmanoma :ak: Daug čia dar galėčiau prirašyti, bet ką labiausiai norėčiau pasakyti: kaip tai yra svarbu, naujai susirgusiems suteikti vilties ir žinių, kad jie iš tikrųjų galės gyventi normalų gyvenimą! Priešingai kai kuriems (ar daugeliui) daktarams, kurie atrodo, kad išmokinti kažkokios "senos mokyklos" ir grūda vargšams naujokams į galvas visokias baisybes? Gal netgi reikėtų kokių nors tokių padrąsinimų į mūsų skyrelį "Pagalbos vadovas išgirdusiems diagnozę CD"?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 09:33 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

bandem mes tan kazka daryt su tokiu skyreliu, bet manau ten informacijos panasiai kaip ir is daktaru...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 10:34 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ne, ten kur ta tema "Pagalbos vadovas" yra reikalinga informacija, kuria mes visi, kaip sakoma sukurem, naujokams tai yra pagrindas kaip tvarkytis su diabetu ir nepasimesti is gydytoju gautus patarimus ir rekomendacijas, nes zmogus guledamas lygoninei, yra kaip transe ir viska kas jam ten sakoma, praslysta pro ausis, o po to zmogus namuose pasimeta ka gi jam ten lygoninei sake. Taigi jai jis suras si foruma, jis ne bus vienas su sia lyga.

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 10:46 
Atsijungęs
Forumo siela

po siai dienai negaliu atsidziaugti kad sis forumas yra ir dekingumas kalba viduje kaskart
sis forumas tai palaikimas tai bendravimas tai informacija ir patirtis
forumo deka ipatingai pirmus menesius nesijauti vienas ir nelaimingas :D nezinau kas butu jai nebutu :) bet uztai zinau kaip yra kada yra forumas ,man pradzioje tai buvo kaip duona ,kaip oras kaip vanduo :) givybiskai svarbu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 23:17 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Is tikruju dabar tikrai lengviau kai informacijos pilnas internetas. Aisku, tikrai rimtos, medicinines rasi daugumoj tik uzsienio kalba. Bet, tik netingek ieskoti.
O anksciau - susirgai, ir matai kaip gydytojai, aplinkiniai tave "nuraso". Man po diagnozes nustatymo ir gautos info atsigauti reikejo ne vienus metus. Tuomet, kai pats save istempi i dienos sviesa ir pamatai kad esi toks pats zmogus kaip ir visi, ir dar kai kuriais atvejais pranasesnis.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 23:27 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

tai aplinkiniai ir dabar nuraso, o po kiek laiko priraso atgal issizioje...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009, 23:33 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mane giminaiciai jau seniai atgal "prirase". :roll:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009, 08:51 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Dalia rašė:
Mane giminaiciai jau seniai atgal "prirase". :roll:

vat su tais giminaičiais man kolkas ir nesiseka - nurašyta esu :piktasv: nu gal "nurašyta" per žiauriai pasakyta, bet kai tik
susitinka mane, ar kai tik būnu bendrose kompanijose, tai visi mažų mažiausiai geriau žino, kaip aš turėčiau elgtis ar nesielgti :???: pagrindinis klausimas, kaip jautiesi? žodžiu :sos:

NovoRapid pagal situaciją (numatyta: 8-8-8vnt.)
Levemir 16 vnt. (23.30)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009, 12:31 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Jo sunku su giminaiciais, mano viena teta vis sako mano mamai, kodel ne vaziuojate i izraeli, ten isgydo diabeta, sako tu nenori gero savo sunui, va tokios kvailos snekos. Kita sako reikia gerti ten kazkokiu vaistazoliu, kurie mazina cukriukus ir imk tu jomis susisnekek, kaip sakoma "вокруг да около". :melyne:

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009, 12:59 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

buvau nulekes siandien pas seimos gydytoja. zmoniu nedaug. atejo viena moteriske. prisedo. as taip ja nuo galvos iki koju perzvelgiu. rankose vaistu pasas, koju pedos suskeldeja. galvoju sitai bus CD ir nores kad vaistu israsytu. kaip senyva moteris ilgai nekentejus pradejo kita kalbint. pradejo su savo bedom kad su sirdzia negerai ir galunes tirpsta ir dreba. paskui pasiskunde kad turi baisia liga. CD ir su ja labai sunku gyvent. va tada pagalvojau kad visdelto mano akis ziuredama i jos pedas neklydo. dar ji ten bedavojo kol mano nervai neatlaike ir pasigyriau kad ir as sergu ir nieko cia baisaus. kaip ji buvo nustebus kad as viska valgau. o ir pas endokrinologe ta pacia vaikstom. tik va skirtumas kad as gyvenu kaip as noriu, o ji kaip gydytoja liepe. pperdaug nieko as jai nesakiau, bet manau jei ir toliau taip gyvens tai neilgai ji savom kojom dziaugsis...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009, 13:08 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

A ko cia stebetis, senivo amziaus zmogus, ka jam pasake, ta jis ir daro, nei interneto jie nezino, kas tai per "gyvunas", nei knygu skaito, "dievulis dave tokia lyga , nu ir kaip nors su ja gyvensiu"

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009, 16:51 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

šiaip tai ir aš nesistebiu, iš kur ta moteriškė, o jei dar amžiuje, gali žinoti vias diabeto plonybes.tikrai senesniam žmogui tai baisi rykštė, nesusigaudo jie nieko, be to ir neturi už ką pirkti juostelių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 12:23 
Atsijungęs
Daigelis

Na is pradziu buvo sunku kai pasake diagnoze, kelias savaites vaiksciojau kaip zombis ir nieko nenorejau daryti, bet juk pagalvojau kazkam buna ir blogiau, susiemiau save i rankas, pradejau dometis kaip gyventi su sia liga ,kaip tikrintis cukru,ka valgyti ir panasiai, nesu juk nurasyta, turiu darba sioki toki, turiu draugu kurie neatstumia, juk nesu kokios uzkreciamos baisios ligos nesiotoja! Tai va susitaikiau su tuo ir gyvenu normalu gyvenima :taip: ,tik kartais labai noriu saldainiu sokoladiniu su griliazu :roll: , o daug ju negaliu valgyti bet kartais sugriesinu ir suvalgau :roll: :roll: :roll:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 12:52 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Laura, teisingai darai, kad susiemei save i rankas, su sia lyga kovoti nereikia, prie jos reikia prisitaikyti ir nereikia galvoti, kad susirgus sia lyga, esi dabar dydelis lygonis, taip nera. Yra nelabai dydelis skirtumas tarp sergancio CD ir nesergancio CD, ( aisku sunkiau su 2 tipo CD). Kai zmogus sveikas, kasa pati gamina insulina ir automatiskai ji leidzia, kai gliukoze kraujyje pakila, o zmogus sergantis CD turi pats leistis ta insulina, tik jau pats apgalvodamas kokia insulino doze susileisti. Aisku paciam yra sunkiau suvaldyti cukrus sergant CD, nei organizmas pats daro tai ant "automato". Bet tai nera tokia baisi lyga, kaip daugelis zmoniu masto.
Tu nerasai kokiu tipu sergi, bet jai tau 1 tipas ir tu gyveni su insulinais, tai tu laisvai gali suvalgyti savo mylimu salduminu ir padengti insulinu, organizmas ta pati dare kai nesirgai CD,jis tavo salduminus irgi padengdavo insulinu. Aisku ju kimsti (salduminu) saujomis dabar nereikia bet pasmaliziauti karts nuo karto tikrai galima laisvai.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 18:14 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ne tau vienam,Lister,taip.Viena mamos draugė sakė, kad Merkinės piramidė labai padeda ypač vaikams išgydo CD,arba visokios žolelės, sako ko čia trūčijat vaiką visokiais insulinais :crazy: Sakau,kad nėr nei vieno vaiko išgyjusio nuo šios ligos, bet neįtikinsi žmogaus ir viskas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 18:26 
Atsijungęs
Forumo siela

dar viena radau nesamone is serijos pasaulivaldo zali zmogeliukai , ir realus faktai supainioti suvelti su versijomis hipotezemis ir prielaidomis
bet autorius pakankamai gudrus ir protingai isvalgus , .....
Cituoti:
Pirmiausia pasakau, kad as nesu gydytojas ir mano patarimai yra edukacinio podbudzio ir sprendimus jus priimate patys.

dar kzkur tipo raso jog samoningai mus daro priklausomus nuo insulino nes tai naudinga zaliems zmogeliukams :kikiki:
http://sveikatossaltinis.blogas.lt/diab ... ga-20.html

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 18:30 
Atsijungęs
Forumo siela

Zydre rašė:
Sakau,kad nėr nei vieno vaiko išgyjusio nuo šios ligos, bet neįtikinsi žmogaus ir viskas.

negalima to nei neigti nei tvirtinti
as turiu pazistamu draugu kuriems buvo diagnozuotas diabetas bet po dvieju metu dietos nieko neberanda viskas veikia
velgi nesiimu tvirtinti kad jie pasveiko
momentas tas kad kartais tikrai liga kaip ir uzmiega ir jos nebesimato tik nezinia kada ji islys
seip pati is saves liga lietine ir progresuojanti bet as tikiu kad imanoma sustabdyti
deja kaip tai padayti cia jau nieks kogero nezino yra tik daug teoriju ......
bet su tomis teorijomis kaip visada jai kazkam padejo tai kitam tai gali but mirtis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 18:44 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

O del merkines piramides, tai tikrai grazi pasaka.
Kazkada kai buwau mazas, ir visiskai priklausomas nuo tevu - jie griebesi paskutinio siaudo, ir veze ten mane, stovedavau " su dievu sneketis turedavau".
Kaip matot sergu lyg ir .
Tos zoleles, ir kitos nesamones siuo atveju tik suteikia zmogui galbut tuo metu jam labai reikalinga vilti. Padeda lengviau ir palaipsniui susitaikyti su savo liga, o artimiesiems prie jos tiesiog priprasti.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 18:57 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Aisku galima daug sneketi, galima isgydyti, negalima, ar musu organizmo ir proto galia gali isgydyti visas musu lygas, tai yra kolkas , kaip sakoma "tiesa slypi kazkur anapus", bet 1 tipo diabeto nieks dar neisgyde nechirurginiu budu, kad atsistatitu autoimunine sistema, kad kasoi vel pradetu augti Langerhanso saleles ir vel kasoi gamintusi insulinas. Nebuvo dar paskelbta tokios sensacijos.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2010, 19:32 
Atsijungęs
Forumo siela

butent
vienetiniai atvejai jie ir nefiksuojami nes tai ne faktas ir tikrai kad prisneket galim labai daug :kikiki: tai sutapimas atsitiktinumas ar dar kaip nors galim vadint steblu bet tik ir tiek o deja realybe kolkas tokia kad sergam diabetu ir naudojam insulinus ir tai kogero vienintelis ir patikimiausias budas likti gyvam

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 110 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: