Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 23 Lap 2017, 14:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 172 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Tyrimų rezultatai
StandartinėParašytas: 31 Sau 2005, 13:30 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

aš rašė:
Labas. Tikriausiai labai kvailai atrodau, bet nesuprantu, ką reiškia visi tie leukocitai, eritrocitai, nusėdimas ir t.t. Pasidarau kraujo tyrimą, medikai kalba taip, lyg visi būtų baigę mediciną. Na nežinau aš, kokie turi būti tie rodikliai. Va dabar pasakė, kad pasidaryk kreatiną. Pasidarysiu, aišku, bet nežinau, kokios jo normalios ribos, galų gale, žinau tik tiek, kad tas tyrimas susijęs su inkstų veikla. Koks turi būti hemoglobinas? Žodžiu, nesigaudau visiškai. Būčiau dėkinga, jei nurodytumėt, kur galėčiau gauti informacijos.

http://www.medicine.lt/tyrimai/klinikiniai.asp
http://www.medicine.lt/tyrimai/biocheminiai.asp
http://www.medicine.lt/tyrimai/default.asp#rodykle
Cia turetumete rasti visas normas. Ka koks tyrimas parodo taip pat imanoma susirasti internete.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Sau 2005, 22:29 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Tyrimu normas nurode Egle, todel apie jas nekalbesiu, o tiesiog paprastai paaiskinsiu (zmoniu kalba) ka jusu isvardinti tyrimai reiskia:
Leukocitai, arba baltosios kraujo lasteles - tai lasteles, kurios saugo mus nuo infekcijos, augliu ir kt. Ju ryskus padidejimas gali reiksti kad turit infekcija, kokia nors uzdegimine liga, kartais autoimunine liga ar kita susirgima (tuo atveju kalbekit su gydytoju). Jei turit infekcija, bet leukocitu mazai - gali buti nusilpes imunitetas, kas reiskia didesni pavoju, kad bus sunku gintis nuo ligos. Sio tyrimo as paprastai nedarau sveikiems diabetikams.
Eritrocitu nusedimo greitis: taip pat rodo uzdegima organizme, kartais ir rimtesnes ligas. Taciau gali pakilti ir nuo iprasto virusinio susirgimo (kaip ir leukocitai). Jis taip pat nera diabetiko kasdienybe.
Hemoglobinas ir eritrocitai - praktiskai tiria ta pati: mazakraujyste. Tai atliekama zmonems kurie turi mazakraujystes pozymiu (blyskuma, silpnuma..), moterims, kurios smarkiai kraujuoja, diabetikams, kai jie turi arba mazakraujystes pozymius arba inkstu funkcijos sutrikima (kaip nekeista, inkstai yra svarbus organas eritrocitu gamybai)
Nemaisykit hemoglobino nuo hemoglobino A1c ar glikuoto hemoglobino. Tai visiskai skirtingi tyrimai. Pastarieji yra pagrindiniai diabeto kontroles rodikliai (ne anemijos), bet daugelis zmoniu juos maiso. Jie turi buti atliekami visiems diabetikams kas 3-4 men ir turit stengtis juos islaikyti zemiau 7. Tai ryskiai sumazins jusu tikimybe kad issivystys diabeto komplikacijos.
Kreatininas (ne kreatinas) yra paprasciausias testas inkstu funkcijai nustatyti, didejantis jo kiekis reiskia, kad inkstai nepajegia atsikratyti medziagu apykaitos pasaliniais produktais ir tai reiskia, kad reikia imtis rimtu priemoniu padeti inkstams. Kadangi esu vaiku endokrinologe, mes si tyrima atliekam ne taip daznai kaip suaugusiems, dazniausiai, kai vaikas turi pastovu baltyma slapime (proteinurija), kas atsiranda daug anksciau nei padidejes kreatinino kiekis. 2 tipo diabetikams abu sie tyrimai atliekami is karto, nes daznai ju diabetas buvo nekontroliuojamas ilga laika pries jiems suzinant kad jie apskritai turi diabeta. Kartais to laiko uztenka kad sutrikdyti inkstu veikla. Kreatinino kiekis kraujyje labai priklauso nuo zmogaus raumenu mases: vaiku normos daug mazesnes nei suaugusiu, moteru - negu vyru, sesliu - negu fiziskai aktyviu.
Geriausiai saugoti inkstus kol jie dar nepazeisti: visu pirma ir svarbiausia - gera cukraus kontrole, po to - nemaziau svarbi kraujospudzio kontrole. Tai jusu geriausi draugai kovojant ir su visomis kitomis diabeto komplikacijomis.
Kiti svarbus tyrimai diabetikams (1 tipo) tai kasmetinis skydliaukes tyrimas (TTH), nes jie turi polinki skydliaukes funcijos surikimui, kuris nepriklauso nuo diabeto trukmes ir kontroles.
Kasmet taip pat turit pasitikrinti kraujo lipidus (cholesteroli) del dvieju priezasciu: diabetiku, ypac prastai kontroliuojamu, lipidai linke buti nenormalus, be to, ju pakilimas dar labiau padidina ir taip didele diabetiko rizika susirgti sirdies - kraujagysliu ligomis (ateroskleroze, insultais, infarktais...) Tai atliekama nuo paauglystes vaikams ir nuo diagnozes pradzios suaugusiems.
Yra daug kitu tyrimu, kuriuos galima atlikti esant budingiems ligu pozymiams, bet tai ne rutina ir turi buti skiriama selektyviai.
Visada prasykit kad gydytojai paaiskintu jums suprantama kalba, kokius tyrimus ir kodel daro, bei ka reiskia rezultatai - isvengsit bereikalingo nerimo. Taip, gydytojai daznai "pamirsta" kad ligoniai - ne medikai.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2005, 21:21 
Ačiū, Egle ir Ieva.

Į viršų

Pranešimo tema: Malonu
StandartinėParašytas: 02 Vas 2005, 19:51 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Labai malonu, kad yra tokių medikų, kurie randa laiko atsakyti į mūsų klausimus internete ir taip maloniai bendrauti. Daugiau būtų Lietuvoje, smagiau gyventume. Labai įdomu paskaityti Ievos atsakymus ir pasisemti žinių. Ačiū.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2005, 13:19 
Daktare Ieva tikrai malonu skaityti jusu patarimus!Ačių Jums už tai
kad esate!

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Vas 2005, 18:28 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Malonu, jei tai ka parasau jums idomu ir naudinga. Man ne maziau, gal net labiau, idomu ka rasote jus. Mano nuomone, mums visiems i nauda pazvelgti i tas pacias problemas kito zmogaus akimis, tada viskas pasidaro daug aiskiau, net jei nuomones skiriasi. Kaip jums pades tvarkytis su savo liga zinojimas, ka apie ja (ir jus) galvoja kiti diabetikai, gydytojai, seima, bendradarbiai, taip ir man pades zinojimas, ka jaucia, kaip mato pasauli zmones turintys diabeta, ju seimos, draugai ir apskritai visuomene.
Visi sie poziuriai gali buti labai skirtingi ir daugelis tarpusavio santykiu problemu kyla is musu nezinojimo, ka gavoja ar jaucia kitas zmogus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Geg 2005, 15:56 
Atsijungęs
Daigelis

Tai va, pasitikrinau as profilaktiskai cukraus kieki kraujyje, nevalgius ir glukozes tolerancija. Gydytojas norvegas sake, kad viskas normos ribose. Bet susidare ispudis, kad nelabai gerai gaudosi tokiuose dalykuose, nes turejo ziureti i popierius, kad pasakytu, kokios yra normos. O sesele tai is viso negalejo nieko pasakyti. Tai mano rezultatai yra tokie: nevalgius si karta (12 val.) - 5, 8. Pirma karta pries kokius 2 menesius dariausi, tai buvo - 4,7 nevalgius. O gliukozes tolerancija - 6,7 (eme is pirsto). Prasiau, kad padarytu glikuoto hemoglobino testa, tai nedare. Sake, kad mes darom tik kai yra diagnoze diabetas. Vat ir gydytojai Norvegijoj. Beto, internete ieskojau normas, tai ivairiu radau. Lietuvoj nevalgius cukrus turetu buti: 3,33-5,55 mmol/l. O tolerancijos tai neradau. Paskui radau parasyta vienam danu tinklapy: http://www.kvalidoc.dk normas, kurios neatitinka Lietuvos normas. Pvz.: nevalgius - maziau 6,1 mmol/l. Kitur dar radau, kad iki 5,8 nevalgius, dar kitur iki 6,0 turetu buti.
Reiks ir man isigyt ta matavimo aparaciuka ir kartais pasimatuot.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Keironai -gliukozes normos
StandartinėParašytas: 16 Geg 2005, 22:14 
Cukrinis diabetas:glikemija nevalgiusarbapraėjus 2 val. po 75 g*gliukozės krūvio,arba abu kriterijai 7,0 -11,1 mmol/l

Gliukozės tolerancijossutrikimasglikemija nevalgius (jei tirta)irpraėjus 2 val. po 75 ggliukozės krūvio<7,0 <11,1 mmol/l

Sutrikusi glikemijanevalgiusglikemija nevalgiusirpraėjus 2 val. po 75 ggliukozės krūvio (jei tirta) <6,1<7,8 mmol/

Į viršų

Pranešimo tema: Re: Keironai -gliukozes normos
StandartinėParašytas: 17 Geg 2005, 01:22 
Svecias rašė:

[b]Gliukozės tolerancijossutrikimasglikemija nevalgius (jei tirta)irpraėjus 2 val. po 75 ggliukozės krūvio
<7,0 <11,1 mmol/l

Sutrikusi glikemijanevalgiusglikemija nevalgiusirpraėjus 2 val. po 75 ggliukozės krūvio (jei tirta) <6,1<7,8 mmol/

Labai aciu Sveciui! O normos tai panasios i minetame danu puslapy duotas. Tai jeigu as teisingai suprantu, tai diabetas (DM2), kai nevalgius cukrus buna 7 ir daugiau kaip 7. Tolerancija sutrikusi buna, kai cukrus buna nuo 7,0 iki 11,1 mmol/l. O kas tada sutrikusi glikemija, nuo <6,1 <7,8? Ar tai diabetas? Ar tai galima diagnoze?

Keirona

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2005, 12:00 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis

Gliukuotas 5.8 neperzemas :?: Ar labai geras... :?:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2005, 22:08 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Gal kas galetu pakomentuoti kaip is tiesu "pagal istatymus" privaloma atlikti tyrimus. Mano endokrinologe niekada neisraso vaistu nepridavus kraujo cukraus tyrimui i laboratorija ir nesulaukus atsakymo. Nesvarbu kad ryte pati bunu tikrinusis aparateliu. Pas gydytoja einu minimum 2 kartus - pasiimti lapelio, apziurai, po to - issirasyti vaistu.
Pas seimos gydytoja tyrimo apskritai nereikalauja ir vaistus israsineja be jo. Kaip turi buti is tiesu?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Gru 2005, 12:30 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Dalia, manau, kad tai gydytojos taktika ir ne daugiau. Jeigu be tyrimų gydytoja pagal įstatymus negalėtų išrašyti vaistų, tuomet visi vienodai reikalautų tyrimų, o Tavo atveju- gydytojos išmonė. Nunešk jai savo aparatėlį ir parodyk, kokie tyrimai, kada daryti ir kiek rodo. Nebent ji nori kortelėje turėti įrašą, popieriuką, jog tikrai tokie tyrimai. Paprasčiausiai ji fiksuoja ligos istorijoje ir apsidraudžia.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Gru 2005, 22:36 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Vat čia pasiskaičiau labai puikų gyd.Eglės paaiškinimą apie kraujo tyrimus diabetikams.Man įdomu,kokius priklauso ar bent jau savo iniciatyva galima pasidaryt kraujo tyrimus 2 tipo diabetikams?Kai man pripažino diabetą,padarė gliukozę nevalgius-buvo 7,1,po to sugėriau gliukozės tirpalą,po 2 val parodė 10,9.Daugiau niekas nieko netyrė ir nesiūlė.O ką reikėtų dar sužinoti? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Gru 2005, 23:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Dar vienas klausimelis. Mano gydymo istaigoje cukrus tikrinamas tik plazmoje, t.y. imant venini krauja. Is tiesu, man gaila kiekviena karta badyti venas del cukraus tyrimo. Bet pasirinkimo nera.
Kaip tikrinama kitur?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Gru 2005, 23:33 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Reikia atlikti glikuoto hemoglobino tyrima, jis parodys, ar jau seniai ir kokiu laipsniu sutrikusi gliukozes apykaita. Be to labai svarbu istirti riebalu apykaita-lipidu frakcijas. Ne tik pati cholesteroli, bet ir mazo bei didelio tankio lipoproteinus, trigliceridus. Butina pamatuoti kraujo spaudima, patikrinti akis, atlikti slapimo tyrimus del baltymo. Kraujo spaudimui norma sergant diabetu yra mazesne negu neserganciam. Jeigu be CD jis gali buti 140/90, tai sergant 130/80.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2005, 11:58 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

O tai tą glikuotą hemoglobiną atlieka poliklinikoje vietoj ar kur?Endokrinologas ar šeimos gydytojas?Na su cholesteroliu irgi vargstu jau labai seniai,dėkui Dievui,nors spaudimas visada prie žemesnio laikosi.Taigi dabar dar pačiai reiks reikalauti,ką man turi ištirt :roll: Gerai čia... :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2005, 16:17 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Tose poliklinikose, kur dirba endokrinologai, paprastai tyrimas atliekamas, bet uz ji reikia moketi (apie 30 litu). Pigiausiai Vilniuje ji atlieka UAB Abovita, Zemaites 21. Siaip, jeigu turite klausimu del diabeto, labai rekomenduoju nueiti i LDA diebto mokykla. Ten dirba labai demesinga gydytoja Egle Rudinskiene, kuri ligoniams kantriai isaiskina kas ir prie ko. Darbo laika galite surasti asociacijos puslapyje http://www.dia.lt

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2005, 14:15 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Šiaip aš čia pasiskaičiusi ir buvau poliklinikoje pas gydyt.Rudinskienę-ji tikrai man patiko.Tačiau aišku,kad poliklinikoje kiekvienam pacientui,ypač naujam,skiriama mažai laiko.Dėl tos mokyklėlės būtų labai įdomu,tačiau man regis,kad ji tik darbo dienom,ir darbo valandom-neištrūksi... :cry:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: tyrimų rezultatai
StandartinėParašytas: 11 Geg 2006, 06:15 
Sveiki, mano gliukuotas 6 , nevalgius vakar cukrus 7,1 šiandien nevalgius7,7 .Praeitą savaitę neviršijo 7 .

Į viršų

Pranešimo tema: Tyrimų rezultatai
StandartinėParašytas: 13 Geg 2006, 22:32 
Šiandien nevalgius mano cukrus 6,6. Nesuprantu , kai tom dienom kada nevalgiau saldumynų , bulvių, tai cukrus virš 7 , o vakar valgiau gana saldaus varškės plokštainio , pusę ledo , tai cukrus nesiekia 7.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Geg 2006, 09:47 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

idomus ir mano rytiniai cukrai. reguliuoju ilgo insulino doze, kuri svyruoja nuo 14 iki 17 vienetu, ziuriu, koks maistas. Bet kai nuo 5,5-6 drioksteli iki 11,4 kaip si ryta, sypsena veide priblesta... Hipo nebuvo, atsiguliau su 6. nieko kol kas nedarysiu, matysiu kaip bus rytoj

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 16 Geg 2006, 12:41 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Spyglaite,
Bazinio insulino nesiūlyčiau taip reguliuoti,kaip trumpo insulino,jį reikia nustatyti tiksliai kiek tau reikia ir leisti visada vienodai ir tuo pačiu laiku.Jei atsigulei su 6,o atsikėlei su 11,tai gal naktį hipavai?kokiu laiku tu leidi bazinį insuliną?atsikelk ir išsitirk vakaro ir nakties cukrus,12,2,4 ir matysi kaip kinta cukrai,jei didėja tai reiškia per mažai bazinio.
Sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Geg 2006, 17:17 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Ricardai,

bazini insulina leidziuosi 21.30. Si karta hipo nebuvo, paprastai tokiu atveju blogai miegu ir pabundu bei skauda galva. Ir as jo nereguliuoju kiekviena vakara, jei kelis kartus situacija kartojasi, darau atitinkamus sprendimus. O panasius bandymus esu dariusi, cukrus paparastai kyla nuo 6 ryto, kartais daugiau, kartais maziau. Ausros fenomenas? Nezinau, kaip suprantu, daug kas su tuo susiduria. Bandziau ieskoti info uzsienio tinklapiuose, tai patarimai mazdaug tokie: jei nehipuoji, tai nuo ankstyvo vakaro nevalgyk angliavandeniu turincio maisto, matuok cukru kelis kartus ryte ir pan. Na, man miegas yra aukso vertes, galiu pabadyt kelis kartus pasibadyti 4-5-6-7, bet po tokiu bandymu gyva manes nepavadinsi...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Geg 2006, 20:01 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Spyglaite,
Jei taip sakai,reiškia nehipavai,matyt ir tavo smegeninė kartais ima ir sucukrėja,kaip ir mano dažnai,ir negali prie nieko prisikabinti,tik pečiais patrūkčioji,susileidi šiek tiek daugiau ir varai toliau,ania?
Sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Tyrymų rezultatai
StandartinėParašytas: 16 Geg 2006, 22:14 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveikučiai,
Ar nesate bandę cukru matuoti 3-4 naktį.Sakoma kad tada daugiausiai kasa dirba ir yra pats tiksliausias cukrus . Bendrai aš tuo įsitikinus , nes tuo laiku beveik visi cukrinukai pabunda, nes tada kažkas su mumis darosi. Iki Sėkmės

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Geg 2006, 11:32 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Cukreja, Ricardai, cukreja :) tik smegenyse vykstantys procesai nuo to cukraus aplimpa ir visokiu "ciudu" pridaro...
Ausrele, esu cukru matavus turbut visom nakties valandom :) tu teisi, apie 3-4 val. daznokai tenka prabusti, nors cukrus normos ribose kaip ir isitenka.
Man daugiausiai klausimu kyla del to vadinamo ausros fenomeno. Kai pasneki su diabetikais ar juos gydanciais personazais, pasirodo, daugumai ryte cukrus uzkyla. Dabar, kai mes vasaros laiku gyvenam, pasukom viena valanda pirmyn, ir tas kilimas siek tiek veluoja. Jei man anksciau taip budavo apie 6 val., tai dabar po 7 ir veliau. O numusti cukrus pakanka mazos dozes, mazesnes nei paprastai ryte po valgio susileidi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Geg 2006, 21:13 
Aš šiais metais pradėjau prabudinėti tiksliai 4 val.,gal kelių minučių skirtumas tik . niekaip nesuprantu kodėl , nes papratus keltis prieš šešias, metų metus , tuo laiku man nereik jokių žadintuvų , niekad nepamiegu., bet prie ko čia ketvirta valanda. paprašiau net migdomųjų , kad nepabusčiau taip anksti , nes kai ketvirtą pabundu , tai paskui neužmiegu, bet niekad nesu matavusi cukraus naktį.

Į viršų

StandartinėParašytas: 17 Geg 2006, 21:45 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nežinau apie ką kalbate,bet priklauso kelinta einu miegoti,bet atsikeliu po 8h.-7h. miegojimo,ir man nesvarbu ar atsuko vasaros laiką ar žiemos,nes mano susicukrėjusios smegenys tai nejaučia,nei rasos fenomeno,nei aušros nebet savos kurios šiuo metu nėra šalia. ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Geg 2006, 22:11 
Visai nesvarbu kada atsigulu ar 11 ar pirmą , vistiek pabundu tuo pačiu laiku.

Į viršų

StandartinėParašytas: 17 Geg 2006, 22:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Reiškia,Rimyte,
Ko nepavydžiu niekam,tu atsikeli neišsimiegojusi,o tai reiškia ir nepailsėjusi,va iš kur tie receptai paskiau ir nuotaikos neradimas,priekabiavimas ir cukraus šokinėjimas,žėk ir maistas neskanus ir dar visokie negalavimai,miegoti reikia tiek kie reikia,kiek priklauso pagal skirstymą. ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 172 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: