Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 27 Bir 2019, 07:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 141 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Cukrinio diabeto priežastys ir jų gydymas.
StandartinėParašytas: 18 Lie 2005, 22:12 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
CUKRINIO DIABETO PRIEŽASTYS IR JŲ GYDYMO GALIMYBĖS

Sergantiesiems cukriniu diabetu reikia žinoti šios ligos priežastis. Jas pravartu žinoti dėl to, kad:
1) reikia vengti situacijų, sukėlusių šią ligą, nes jos gali sąlygoti tolesnį cukrinio diabeto progresavimą;
2) neseniai susirgusiems šia liga ryžtingai šalinant jos priežastis, galima iš karto labai sutramdyti diabetą ir neleisti jam progresuoti;
3) seniau sergantiems, veikiant ligos priežastis, galima gauti cukrinio diabeto remisiją (pagerėjimą, cukraus kiekį kraujyje mažinančių vaistų dozių sumažėjimą); taip galima išvengti ir perėjimo nuo geriamųjų preparatų prie insulino;
4) reikia žinoti, kokių profilaktinių priemonių reikia imtis sergančiųjų cukriniu diabetu giminaičiams, kad jie nesusirgtų šia liga.
Nei viena liga neišsivysto be priežasčių. Ligos priežastys dažniausiai vadinamos etiologiniais (priežastiniais) faktoriais arba veiksniais. Cukrinis diabetas, kaip ir beveik visos kitos ligos, yra polietiologinė liga, tai yra, išsivysto dėl kelių priežasčių derinio. Čia pat pažymėtina, kad kasos salelių, gaminančių insuliną, veiklą reguliuoja tarpinių smegenų dalis, vadinamasis pogumburis. Todėl, aptariant cukrinio diabeto priežastis, reiktų kalbėti apie pogumburio-kasos salelių sistemą. Jos pažeidimas ir sąlygoja cukrinio diabeto išsivystymą. Pateikiame žinomų cukrinio diabeto etiologinių faktorių sąrašą.
1 Paveldėjimas.
2 Vyresnis amžius.
3 Ūminės bakterinės ir virusinės ligos: angina, sinusitas, rožė, skarlatina, plaučių uždegimas, gripas, virusinis hepatitas, vėjaraupiai, bakteriniai ir virusiniai enteritai (plonųjų žarnų uždegimai) ir kt. Infekcijai patekus į smegenų pogumburį ar kasos saleles, juose gali atsirasti uždegiminis procesas ir dėl to – cukrinis diabetas.
4 Lėtinis tonzilitas (lėtinė angina), parodontitas (parodontozė) ir sinusitas. Patogenezė tokia pati.
5 Tuberkuliozė. Patogenezė tokia pati.
6 Reumatas. Reumatui pažeidus pogumburį ar kasos saleles, gali atsirasti cukrinis diabetas.
7 Autoimuniniai procesai. Autoimuniniams procesams pažeidus pogumburį ar kasos saleles, gali atsirasti cukrinis diabetas
8 Psichinės traumos. Dėl stresinės (įtempimo) būklės gali atsirasti cukrinis diabetas.
9 Fizinės galvos smegenų traumos. Trauma arba po jos išsivystantis uždegiminis procesas gali apimti pogumburį. Dėl to gali atsirasti cukrinis diabetas.
10 Galvos smegenų infekcinės-uždegiminės ligos. Jei jos paliečia pogumburį, gali atsirasti cukrinis diabetas.
11 Nėštumas. Nėštumo metu labai padidėja antinksčių žievės hormonų-gliukokortikoidų ir kai kurių kitų hormonų, didinančių gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, gamyba. Dėl to gali atsirasti cukrinis diabetas.
12 Nutukimas. Nutukimas atsiranda dėl pogumburio pažeidimo. Dėl tos pačios priežasties gali atsirasti ir cukrinis diabetas.
13 Podagra.
14 Lėtinis alkoholizmas. Pažeidžiamos smegenys, kartu pogumburis, ir kasa, dėl ko gali atsirasti cukrinis diabetas.
15 Lėtiniai ir ūminiai pankreatitai (kasos uždegimai) bei kitos kasos ligos. Dėl kasos pažeidimo gali atsirasti cukrinis diabetas.
Matome, kad daug cukrinio diabeto etiologinių faktorių (3, 4, 5, 6, 10, 15) yra infekcijos arba su jomis susiję uždegiminiai procesai. Todėl, gydydami jas, galime priversti didesniu ar mažesniu laipsniu atsitraukti cukrinį diabetą.
Rekomenduoju parašyti man, o kartu ir kitiems forumo dalyviams, kaip ir nuo kokių priežasčių jie susirgo cukriniu diabetu. Pateikčiau savo komentarus ir patarimus.
Doc. Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Kai perskaičiau,net prakaitas išpylė.
StandartinėParašytas: 18 Lie 2005, 23:29 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Lap 2004, 17:14
Pranešimai: 4477
Miestas: Jonava

Labas,
Kai perskaičiau pagalvojau,kad po kokia 100metų sirgs visi,jei tik nebus rasti vaistai nuo ligos.Gal galit parašyti nuo ko nesusirgs?
Kokiu būdu galima pasiekti diabeto remisiją,štai kas mane labai sudomino,gal galit konkrečiau parašyti?
Nes jau dievas nusisuko nuo manęs ir negirdi mano maldų.Ačiū.
Meilės sėkmės ir kantrybės.
Su pagarba Ričardas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Prediabetas ir etiologinių faktorių atrinkimas
StandartinėParašytas: 19 Lie 2005, 22:25 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. Ričardui.
Nei vienas žmogus nesusirgo cukriniu diabetu būdamas visiškai sveikas. Būklė, buvusi prieš susergant diabetu vadinasi prediabetas. Šiuo prediabeto laikotarpiu žmogus sirgo kokiom tai kitom ligom arba buvo susidariusios kokios tai tą žmogų veikiančios aplinkybės. Todėl, norint gauti cukrinio diabeto remisiją, reikia žinoti, kokie gi buvo etiologiniai faktoriai prediabeto laikotarpiu. Atrinkti etiologinius faktorius iš mano pateikto sąrašo nėra sunku. Juk daugelis jų iš karto atkrinta. Pavyzdžiui, jei šeimoje nėra sirgusių cukriniu diabetu, atkrinta 1 faktorius; jei ligonis jaunas, atkrinta 2 faktorius; jei prieš susirgdamas cukriniu diabetu nesirgo ūminėmis bakterinėmis ir virusinėmis ligomis, atkrinta 3; jei nebuvo psichinių ir fizinių galvos smegenų traumų, atkrinta 9 ir 10 faktoriai; jei nėra nutukimo, podagros, alkoholizmo ir pankreatito (kasos uždegimo), atkrinta 12, 13, 14 ir 15 faktoriai ir panašiai. Dar būtina žinoti ligonio amžių, kiek laiko serga cukriniu diabetu ir kokius vartoja vaistus. Laukiu tokios informacijos.
Doc. Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Netelpu į tuos rėmus .
StandartinėParašytas: 19 Lie 2005, 22:44 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Lap 2004, 17:14
Pranešimai: 4477
Miestas: Jonava

Labas,
Man kaip visada,netinka nei vienas punktas,nebent skaityti,kad paveldėjimas,nes močiutė sirgo senatvėje prieš mirtį diabetu,bet nieko nenaudojo nei tablečių,nei insulino.Ir aplamai neaišku ar sirgo?
Kai susirgau buvo 11 metų,dabar 41m. naudoju insulinus "Lantusą" ir "Novo Rapidą". Tai tiek.
Su pagarba Ričardas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Diabeto remisijos siejamos su dar išlikusia kasos funkcija
StandartinėParašytas: 20 Lie 2005, 22:18 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. Ričardui.
Kadangi cukriniu diabetu susirgote prieš 30 m., tai aišku, kad dabar sunku prisiminti visas prediabeto aplinkybes. Močiutės liga čia greičiausiai neturėjo reikšmės. Visos remisijos, kaip savaiminės, taip ir sukeliamos vaistų, siejamos su dar išlikusia kasos salelių funkcija. Kadangi insuliną vartojate labai seniai, tai reikia manyti, kad kasos funkcija greičiausiai yra nusilpusi. Todėl belieka tiktai manipuliacijos insulino preparatais ir bendrai organizmą stiprinančiomis priemonėmis. Jei pageidaujate, galiu Jus priimti nemokamai konsultacijai. Mano klinikos adresas: Kaunas, Savanorių pr. 287-329, tel. 311579 arba 777274, mob. 8684-32912. Dirbu darbo dienomis 15-18 val. Paskambinkite susitarti dėl konsultacijos laiko. Doc. Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Ačiū ir už tai :)
StandartinėParašytas: 20 Lie 2005, 22:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Lap 2004, 17:14
Pranešimai: 4477
Miestas: Jonava

Labas,
Gerb.Doc. ačiū ir už tai,kad pakvietėt,jei sumąstysiu tikrai pasiskambinsiu susitarti,matot, kad paskutiniu laiku labai sunkiai sekasi manipuliuoti,nejaučiu hipo užėjimo,nejaučiu nei troškulio,nei alkio,galiu pasitikėti tik aparatėlio parodymais,toks jausmas,kad bira visos detalės,kurių pakeitimo tiesiog nėra.
Meilės sėkmės ir kantrybės
Su pagarba Ričardas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2005, 17:09 
Gerb. Doc. Algimantai Šimkau,
labai malonu, kad taip aktyviai ir nuosirdziai isijungete i musu foruma.
Kaip forumo administratorius visu dalyviu vardu, nuosirdziai jums uz tai dekoju. :D


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Rūpestingai gydytis anginą ir sinusitą. Nereikia pesimizmo.
StandartinėParašytas: 28 Lie 2005, 12:39 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. Olgai.
Tęsiu atsakymą į Jūsų 07.27 klausimą iš skyriaus "Skydliaukės bėdos". Jūs teisingai rašote, kad angina ir sinusitu serga daug kas, o 1 tipo diabetu - tik nedaugelis iš jų. Taip yra dėl to, kad cukrinio diabeto atsiradimą sąlygoja ne viena priežastis, o keletas. Tai išdėstyta mano 07.08 pranešime "Cukrinio diabeto priežastys" šiame skyriuje. Juk Jūsų šeimoje yra dar vienas etiologinis faktorius - apsunkintas paveldėjimas cukrinio diabeto požiūriu. Aišku, jo vieno taip pat nepakanka. Gal dar yra ir kitų faktorių. Be to, vieni žmonės intensyviai gydosi lėtinę anginą ir sinusitą, operaciniu būdu šalina tonziles, kiti to nedaro. Vieni patenka į nepalankias buities ir darbo sąlygas, kitų padėtis geresnė. Todėl ir susidaro skirtumai - vieni suserga diabetu, kiti - ne.
1922 m. sausio 10 d. 1 tipo diabetas buvo mirtina liga. Tų pat metų kitą dieną - sausio 11 d. 14 metų vaikinui Leonardui Tompsonui, sirgusiam cukriniu diabetu, buvo sušvirkštas ką tik atrastas ir pagamintas insulinas ir nuo tos dienos cukrinis diabetas jau nebėra mirtina liga. Kolkas, šiandien, 2005 m. liepos 28 d., cukrinis diabetas dar yra nepagydoma liga, o kaip bus rytoj, mes nežinome. Pasaulis deda didžiules pastangas kovoje su šia liga ir pesimizmui neturi būti vietos.
Todėl šiandien dar tenka kalbėti apie ligos remisijas. Jas reikia dažniau ir pilniau pasiekti bei pailginti. Cukrinio diabeto remisijos mano aprašytos 1994 m. laikraščio "Medikų žinios" (dabar jis leidžiamas pavadinimu "Lietuvos sveikata") 30 numeryje. Ala gali paimti iš manęs šio straipsnio kopiją. Remisijos skirstomos į savaimines ir sukeliamas vaistais. Savaiminės gaunamos anksti ir intensyviai pradėjus 1 tipo diabetą gydyti insulinu. Nusilpusios kasos salelės pailsi, atsigauna ir vėl pradeda pačios gaminti insuliną. Tuomet insulino arba visiškai nebereikia švirkšti (visiškos remisijos) arba jo dozė sumažėja 20 ar daugiau vienetų.
Deja, savaiminės remisijos yra trumpalaikės. Vaistais sukeliamos remisijos yra ilgesnės. Seniau jos buvo gaunamos gydant diabetą vien prieštuberkulioziniais vaistais. Dabar šiam tikslui vartojame ir kitus vaistus. Tiek vienų, tiek kitų remisijų atvejais galima nutraukti insulino iki 60 VV.
Doc. Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Turiu kalusimą?
StandartinėParašytas: 28 Lie 2005, 13:11 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Lap 2004, 17:14
Pranešimai: 4477
Miestas: Jonava

Labas,
Paskaičiau ir iškart piestu pasistojo klausimas.Jus rašote,kad galima net iki 60v. sumažinti insuliną,gerai daleiskim,bet kas iš to žmogui,vis tiek reikia jį leisti?Gerai aš leidžiu 50v. ir sumažinau 20v. tai kuom dabar man geriau?Ir dar rašote,kad tai trumpalaikis poveikis,tai iškart klausimas:
Kam tada ta remisija?Ar aš ne taip ka supratau?ir jei jis trumpalaikis,tai ar čia ne organizmo prievartavimas?
Meilės sėkmės ir kantrybės
Su pagarba Ričardas

_________________
CD 1 tipas, sergu nuo 1975m.
Tresiba (13h.-16vnt.)
NovoRapid 8-10+8-10+8-9 maždaug


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: o kaip nugaleti lasteliu rezistencija?
StandartinėParašytas: 28 Lie 2005, 16:33 
Kalbame vis apie 1 tipo CD. Man kiles klausimas kazkaip, tik vat nerandu atsakymo.
1. Man 26 ir sergu II tipo CD, kaip aiskino t.y. mody tipo CD:) Deja, jis vis progresuoja, nes po paskutinio tyrimo paaiskejo, na bent jau man nerastingam taip aiskino, kad yra lasteliu rezistencija insulinui. Tai kaip ja nugaleti?
2. Vilniaus endokrinologai visa problemos sprendima suvercia virsvoriui. T.y.-numesk virsvori ir viskas praeis ir diabeto nebebus. Ha ha ha, taciau man darosi nebejuokinga. O, kad butu taip lengva virsvorio atsikratyti.
Kaip yra istiesu?


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Ar tikslinga siekti diabeto remisijos
StandartinėParašytas: 01 Rgp 2005, 22:51 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. Ričardui.
Suprantu Jūsų abejones dėl remisijos. Tačiau jei tokią pačią diabeto kompensaciją Jūsų pavyzdyje galima palaikyti kaip su 50 VV taip ir su 30 VV insulino, tai kiekvienas ligonis pasirinks 30 VV. Be to, kuo mažesnė insulino dozė, tuo mažesnis hipoglikemijos pavojus. Ir dar, nedidelę insulino dozę 2 tipo diabeto atvejais lengvai galima pakeisti geriamaisiais vaistais. Remisijos gali būti ir ilgalaikės, ypač 2 tipo diabeto atvejais. Jos gali trukti metais. Sunkiau su 1 tipo diabetu. Pabrėžiu, kad remisijos gaunamos nekeičiant mitybos bei režimo, t.y. ne badaujant ir ne fiziniu krūviu, o tinkamai parinktais vaistais ir tinkamomis jų dozėmis. Diabetą galima nugalėti tiktai tobulinant remisijų gavimo metodiką ir prailginant jų trukmę.
Algimantas Šimkus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Re: o kaip nugaleti lasteliu rezistencija?
StandartinėParašytas: 02 Rgp 2005, 20:01 
zenzenas rašė:
O, kad butu taip lengva virsvorio atsikratyti.
Kaip yra istiesu?


Kas be ko, virsvorio atsisakyti nera lengva. Ta zinau is savo paties praktikos. Taciau ka galime kaltinti zenzenai, jei bijome sunkumu? Manau, - tik save. :cry:


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Šimkų šeimai,nuoširdus ačiū ir gili padėka.
StandartinėParašytas: 02 Rgp 2005, 23:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Lap 2004, 17:14
Pranešimai: 4477
Miestas: Jonava

Labas,gerb.Docente,
Noriu ne tik jums padėkoti,bet ir paskatinti tuos,kurie neranda atsakymų į tokius klausimus,už ką mane taip nubaudė?kurie prarado tikėjimą ne tik į dievą,bet ir į medicinos galią,kurie prarado tikėjimą į "Hipokrato priesaiką",paskatinti visus, kurie abejoja savo susirgimo priežastimi,kreipkitės į docentą Algimantą Šimkų,ir galbut beblėstanti kibirkštėlė ne tik įsižiebs į didelę viltį,bet ir atsiras noras nesitaikyti su tuo likimu,kurį siūlo ši klastinga,ir kaip jus paminėjote nenuspėjama liga.
Didelis jums ačiū!!!
Meilės sėkmės ir kantrybės
Su pagarba Ričardas

_________________
CD 1 tipas, sergu nuo 1975m.
Tresiba (13h.-16vnt.)
NovoRapid 8-10+8-10+8-9 maždaug


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Nutukimo ir rezistentiškumo insulinui patogenezė
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2005, 14:02 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Zenzenui.
Nutukimas, ypač jei jis didesnio laipsnio, arba jei jis yra kartu su cukriniu diabetu ar hipertenzija, yra tarpinių smegenų dalies - pogumburio ventromedialinių branduolių pažeidimo rezultatas. Šie branduoliai yra du, išsidėstę po vieną abiejose pusėse greta III smegenų skilvelio. Jame cirkuliuoja smegenų skystis. Infekcija, patekusi iš tonzilių, sinusito ar kitų galvos infekcijos židinių į smegenų skystį, gali prasiskverbti į ventromedialinius branduolius ir sukelti nutukimą. Nutukimas išsivysto dėl padidėjusio apetito, o svarbiausia dėl padidėjusio maisto medžiagų įsisavinimo. Tokiu būdu, nutukimas dažniausiai yra organinės kilmės liga, o ne ligonio persivalgymo pasekmė. Todėl nerimta yra daryti priekaištus ligoniams dėl persivalgymo bei viršsvorio ar nutukimo. Reikia tiktai parekomenduoti ligoniams, kad jie stengtųsi nevalgyti aliejaus, sviesto, lašinių ir kitų riebalų, taip padėdami gydyti ligą.
Rezistentiškumą insulinui sukelia keletas faktorių. Pagrindinis iš jų - padidėjusi pogumburio hormono - kortikoliberino (seniau buvo vadinamas AKTH-rilizing hormonu) gamyba ir sekrecija. Šis hormonas veikia į žemiau pogumburio esantį hipofizį ir skatina jo priekinės dalies hormono - kortikotropino (seniau vadinto AKTH) gamybą ir sekreciją. Pastarasis veikia į virš inkstų esančias liaukas - antinksčius, skatindamas pagrindinio jų hormono, priklausančio gliukokortikoidų grupei - kortizolio gamybą ir sekreciją. Kortizolis, kaip ir jo vaistinis preparatas - hidrokortizonas, didina rezistentiškumą insulinui, cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį, kūno svorį ir riebalų kiekį kraujyje. Kitaip sakant, kortizolio sukeliami reiškiniai ir 2 tipo cukrinio diabeto požymiai yra beveik tokie patys. Todėl dabar pradėti diabeto gydymui vartoti priešingai kortizoliui ir kitiems gliukokortikoidams veikiantys preparatai - antigliukokortikoidai.
Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: klausimas
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2005, 14:12 
O kas yra tie antigliukokortikoidai?
Seip, nelabai yra net su kuo pasikonsultuoti, nes tas pats prof. Grigonis viska vercia persivalgymui, maistui ir valios neturejimui. Liudnoka kazkaip:)
Aciu uz isamia informacija.
Pagarbiai,
Ovidijus


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Ger. Docentui,
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2005, 13:02 
Gerb. Docente,
ka daryti kai ant koju buvo nedideles zaizdeles, o dabar jau darosi opos, kurios vis gileja. Kuo galima gydyti, nes paprasto priemones beveik nepadeda.


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgp 2005, 18:31 
Po sios gerbiamo docento temos atsiradimo emiau ir as analizuoti savo ligos kilme :roll: Ir is tikro - priezasciu gali buti daug. Tik kaip jas tiksliau nusistacius? :(

Va treciasis punktas. ... angina! Sia liga esu uzmirses jau apie 30 metu, taciau vaikysteje esu ne karta sirges tiek paprasta, tiek pulinga angina. Tada gydytojai tevams patarinejo operuoti ja, nes gali pakenkti sirdziai. Bet tevai bijojo operacijos ir neoperavo. Sirdziai nepakenke, sia liga seniausiai esu pamirses. Bet ar vien "nebeveikianciu" tonzilu buvimas galejo dabar sukelti CD?

... ketvirtas punktas. Sinusitas! Bene pries 8 metus buvo atsirades sinusitas. Tiesa, ne kaktoje, o po kairiaja akimi. Istrauke tada pulius. Gal po metu atsinaujino, bet tada pas medikus nesikreipiau. Is dalies prakentejau, is dalies issigydziau kazkokiais antibijotikais. Ir uzmirsau tai. Na jei ne 7 metus, tai bent jau 6 metus jis nebesijaucia... :?

Astuntas punktas: "Dėl stresinės (įtempimo) būklės ..." Gyvenime esu pakankamai jautrus, ta dar kai buvau 28 metu pastebejo gydytojas Stanikas, kai pakliuvau pas ji konsultacijai del metimo rukyti. Tada jis pasidomejo kiek man metu, nes ant kaktos pastebejo pora gilokai isirezusiu rauksliu. Uztikrinau ji, kad cia ne randai ir tada jis pasake - tai neuralginio pobudzio rauksles. Reiskia esate labai giliai viska imantis i sirdi zmogus. Tai tiesa, nors is isvaizdos to beveik niekas nepastebi - esu giliai giliai ir meistriskai ta uzmaskaves. :) Taciau bylinejimaisi su miesto valdzia del nuosavybes atstatymo ir to pasekoje buve konfliktai su kaimynais [buvau gasdinamas, kad viena vakara busiu nusluotas nuo zemes pavirsiaus] savo taip pat padare. Tiesa, ta itampa jau 2 metai atlegusi. Kaimynai pardave uzgrobtas zemes ir issikele. Liko tik tarptautiniai teismai. Ir tevo patirti 2 infarktai...

12-tas punktas taip pat man labai artimas. Nors nuo vaikystes buvau vadinamas storuliuku, visa gyvenima svoris svyravo nuo 95 iki 100 kg. Pastaraji rudeni ir ziema jis ugtelejo iki 115 kg. Tuo kaltinu savo pasidariusi itin sedima gyvenimo buda. Sukrutau, emiau daugiau vaikscioti, kas antra diena daryti rytines mankstas... Ir dabar jau sveriu apie 100. Taciau ar tai tik to paseka - nezinau, nes pradejau labai reguliuoti maista: gerokai sumazinau mesa, ja pakeisdamas zuvimi ir darzovemis...

Butu labai malonu isgirsti jusu patarima. Is anksto dekoju.


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Gerb. Docentui
StandartinėParašytas: 06 Rgp 2005, 19:31 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Sau 2005, 16:54
Pranešimai: 303
Miestas: Vilnius
Sinusitas, angina, ir t.t. Daug apie tai diskutuojame.... Būtų įdomu sužinoti dabartiniu metu LOR gydytojų tarpe išplitusią nuomonę, kad adenoidų, polipų ir panašių darinių operuoti nereikia, nes išoperavus šias organizmo apsaugas nutiesiamas atviras kelias infekcijų plitimui. Kaip geriau: operuoti supuliavusią anginą ar vėliau visą gyvenimą kankintis dėl bronchito, plaučių infekcijų ir pan.? Kuriuo atveju geriau apsisaugoti nuo CD grėsmės dar sveikam žmogui?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Antigliukokortikoidai
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2005, 12:38 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. Ovidijui.
Kaip jau rašiau, antigliukokortikoidai yra preparatai, blokuojantys pagrindinių antinksčių žievės hormonų - gliukokortikoidų gamybą ir sekreciją. Yra duomenų, kad jie blokuoja ir pogumburio hormono - kortikoliberino bei hipofizio hormono - kortikotropino gamybą ir sekreciją. O kortikoliberinas ir kortikotropinas stimuliuoja gliukokortikoidų gamybą bei sekreciją. Antigliukokortikoidai neutralizuoja gliukokortikoidų sukeliamus pašalinius reiškinius, pavyzdžiui, psichozes. Jie gali priversti trauktis ir kai kuriuos cukrinio diabeto požymius - nutukimą, hiperglikemiją, hipertenziją ir kt. Šiuo metu internete apie antigliukokortikoidus yra 670 straipsnių. Dažniausiai minimi antigliukokortikoidai yra aminogliutetimidas, metiraponas, ketokonazolis, progestinai ir kt. Bandoma jais gydyti psichozes, cukrinį diabetą ir kai kurias kitas ligas. Tai dvelkia dideliu perversmu medicinoje.
Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Kojų opos
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2005, 12:56 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Zenzenui.
Opos kojose sergant cukriniu diabetu gali atsirasti dėl diabetinės polineuropatijos sukeltų inervacijos sutrikimų, dėl arterijų susiaurėjimų sukeltų kraujotakos sutrikimų, dėl kojų venų uždegimų sukelto kraujo nutekėjimo sutrikimo, dėl odos ligų, dėl odos ir poodinių audinių medžiagų apykaitos sutrikimų ir gijimo proceso susilpnėjimo. Nežinant priežasties sunku patarti. Galite atvykti nemokamai konsultacijai.
Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Dėl diabeto priežasčių
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2005, 12:30 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. RoMui.
Atsiprašau, kad nespėju atsakyti laiku. Nors ūmine angina jau nebesergate 30 metų, dėl visa ko reikėtų pasitikrinti. Gali būti likusi lėtinė angina, kuri sau tyliai pūliuoja ir kenkia toliau. Su ja gali būti susijęs ir buvęs sinusitas. Antra vertus, angina gali būti sukėlusi reumatą, kuris rusena toliau ir taip pat kenkia. Reumatas nustatomas išklausant širdį. Jį išduoda širdies dviburio vožtuvo pažeidimas. Kaip Jūs teisingai manote, stresinės būklės čia taip pat galėjo turėti reikšmės. Viršsvoris nuo vaikystės išsivystė dėl anginų, infekcijai patekus į ventromedialinius branduolius. Nuo viršsvorio ginatės teisingai. Maistas čia turi didesnę reikšmę negu fiziniai krūviai. Patarčiau visaip išsisukinėti nuo riebalų - jų tarpe nuo aliejaus, grietinės, kepto maisto ir kt. Kviečiu atvykti konsultacijai. Dėkoju už teigiamą mano dalyvavimo forume įvertinimą.
Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2005, 12:57 
Nuosirdziai dekoju. :)


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Ar operuoti tonziles sergant lėtine angina?
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2005, 13:31 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Užsiregistravo: 29 Bir 2005, 21:25
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Gerb. Nijolei.
Jūs teisingai rašote apie prieštaringą kai kurių gydytojų požiūrį į operacinį lėtinės anginos gydymą, pašalinant tonziles.
Turiu daugybę straipsnių apie tai, kad lėtinė angina yra labai pavojinga ir dar užkrečiama liga. Ją sukeliančios bakterijos išplinta į:
1) gretimus ausų, nosies ir gerklės srities organus ir sukelia lėtinius faringitus (ryklės gleivinės uždegimus), otitus (ausų uždegimus), lėtinius rinitus (nosies gleivinės uždegimus), adenoidus ir adenoiditus (nosies polipus ir jų uždegimus), sinusitus (skruostų ir kaktos ančių uždegimus), laringitus (gerklų uždegimus);
2) smegenis, sukeldamos nutukimą, cukrinį diabetą, išverstakumą, difuzinį toksinį gūžį, smegenų uždegimą;
3) skydliaukės mazgus;
4) bronchitus ir plaučių uždegimus:
5) toliau nuo tonzilių esančius organus - širdį, sąnarius, inkstus, sukeldamos reumatą, reumatoidinį poliartritą, nefritus (inkstų uždegimus).
Visa tai patvirtina ir mano klinikinė praktika.
Aišku, jog būtų geriausia lėtinę anginą išgydyti vaistais. Visa bėda yra tai, kad vaistai negali prasiskverbti pro uždegimiškai pakitusį ir surandėjusį tonzilių audinį. Todėl, esant atkakliai pūliuojančioms ir nepasiduodančioms gydymui vaistais tonzilėms, vadinamajam dekompensuotam tonzilitui, tenka tonziles šalinti operaciniu būdu, kas duoda užtikrintą rezultatą. Todėl dabar JAV per metus padaroma 2,6 milijono tonzilių šalinimo operacijų. Žinomas Vilniaus ausų-nosies-gerklės ligų gydytojas V. Sakalinskas sako, kad jei tonzilės taip pakitusios, kad nebesugeba susidoroti su savo funkcijomis ir tampa infekcijos židiniu, jas reikia šalinti (Lietuvos sveikata, 2003, Nr. 23). Tokios taktikos anksčiau ir buvo laikomąsi Lietuvoje, ir buvo geri rezultatai. Dabar, kuomet Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje įsigalėjo tam tikras sąmyšis, atsirado ir kitokių, deja, žalingų nuomonių. Jos neabejotinai veda prie žmonių ligotumo ir mirtingumo padidėjimo. Ypač svarbu sunaikinti lėtinę anginą sergant diabetu arba jam gresiant.
Algimantas Šimkus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2005, 19:44 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Sau 2005, 16:54
Pranešimai: 303
Miestas: Vilnius
Ačiū už išaiškinimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema: Algimantas Šimkus apie priežastis....
StandartinėParašytas: 21 Spa 2005, 14:57 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 09 Geg 2005, 16:47
Pranešimai: 222
Miestas: Vilnius
Laba, mano sūnelis susirgo 7 metų, dabar jam 9 m. Pagal Jūsų pateiktus punktus tai manau angina ir 8. punktas stresas , kitaip tariant išgąstis turėjo labai daug tam įtakos. Dar kaip sakoma angina kaip bebuvo, bet va stresas tai manau 100 % turėjo tam įtakos.
Na ir dabar klausimas, kaip pašalinti to streso priežastis ??? 2002 m patekom abu į autoįvykį, turėjom abu traumas, ir prieš pat atsigulant į ligoninę įtarus CD labai išgązdino kaimynų juodas šuo. tas šuo ir dabar tebegyvena šalia mūsų. Taigi, kaip atitolint tas priežastis, kur ieškot išeities???

P.S Diabetu susirgo 2003 spalio mėn., nors šios ligos požymiai atsirado dar 2003 vasarą, bet mes jų nežinojome, o kai parodžiau gydytojai, ji irgi iš pradžių net neitarė kad tai CD, nes skundėmės jai kaip šlapimo pūslės uždegimu, nes buvo dažnas šlapinimasis ir net nejausdavo kai bėgo šlapimas, jam skaudėjo lyt. organus, daug gėrė vandens, ypač naktį išgerdavo apie 2 l vandens.

Ačiū.

_________________
Sūnus, I tipo CD nuo 2003 m. 11 mėn.
Lantus, NovoRapid
...džiaukis gyvenimu, nes jis trumpas kaip akimirka...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar operuoti tonziles sergant lėtine angina?
StandartinėParašytas: 21 Spa 2005, 15:19 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 09 Geg 2005, 16:47
Pranešimai: 222
Miestas: Vilnius
Algimantas Šimkus rašė:
Gerb. Nijolei.
Turiu daugybę straipsnių apie tai, kad lėtinė angina yra labai pavojinga ir dar užkrečiama liga. Ją sukeliančios bakterijos išplinta į:
1) gretimus ausų, nosies ir gerklės srities organus ir sukelia lėtinius faringitus (ryklės gleivinės uždegimus), otitus (ausų uždegimus), lėtinius rinitus (nosies gleivinės uždegimus), adenoidus ir adenoiditus (nosies polipus ir jų uždegimus), sinusitus (skruostų ir kaktos ančių uždegimus), laringitus (gerklų uždegimus);


Na vat su ta angina aš nelabai sutinku. Mano anyta ( jai dabar jau 70 metų) praktiškai visą gyvenimą kamuojasi su ta angina. Po šiai dienai dar vis serga ja. Kokios tik ji neturėjo, ir pūliojanti ir dar ten kokia tai, bet va diabetu iki šiol tfu tfu tfu neduok tu dieve, nesusirgo. nelabai man tikisi, kad angina tai gali sukelti. Manau dar labai daug ir nuo žmogaus organizmo ir kitokių kokių tai faktorių priklauso. Čia kažkur giliau glūdi šitos ligos sukėlėjai. Galvoju, kad tai mūsų smegenyse, kurie vienu ar kitu atveju dėl neaiškių priežasčių nustoja siuntę informaciją į kasos funkcionavimą ( na gal ir ne taip parašiau...bet), užblokuoja informacijos siuntimą į savas ląsteles ir kasa pasimeta, nustoja veikt kaip turėtų veikt. Todėl manau, kad neaiškūs faktoriai dėl neaiškių iki šiol priežasčių sugadina vieno ar kito žmogaus ( žmogiuko) visą endokrininę sistema. Bet tai tik mano nuomonė..... aš čia pati iki to prigalvojau skaitydama viskokią literatūra apie tą prakeiktą diabetą :cry:

_________________
Sūnus, I tipo CD nuo 2003 m. 11 mėn.
Lantus, NovoRapid
...džiaukis gyvenimu, nes jis trumpas kaip akimirka...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Spa 2005, 19:28 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Kov 2005, 23:26
Pranešimai: 1105
Miestas: Lietuvos
Gaila kad tu diabeto priezasciu nelabai kas nori patyrineti. Susirgus nueinama lengviausiu keliu ir paskiriami vaistai. Nors patyrinejus faktorius, kurie lemia diabeto atsiradima tikriausiai beveik kiekvienas rastume ka prisitaikyti sau. Taip kaip ir bet kuriam dar esanciam sveikam zmogui.
Stresas is tikruju padaro savo juoda darba, ir tai pasireiskia jei ne diabetu tai kitomis, netgi mirtinomis ligomis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2005, 08:52 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Rgs 2005, 08:33
Pranešimai: 13
Miestas: Vilnius
Is visu galimų diabeto susirgimo priežasčių pritaikiau tik lėtinę anginą.
Kankinomės nuo pat pirmų metų su tom pūliuojančiom anginom.Diabetu susirgom prieš tris metus, būdamos 7 metų. Nežinau, ar tai ir buvo ta priežastis, nors skamba įtikinamai.Tonzilės labai negražios ir dabar.
Bet, ko gero, yra dar kažkokie papildomi faktoriai aplinkoje.Kodėl taip stipriai auga susirgusių vaikų skaičius, kad ir šiemet ? Kaži ar čia paveldimumas, ar stresas, ar angina, ar jos prastas gydymas kalti. Kažkas dar išorėje darosi.Aš taip manau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: neaiskios priezastys.....
StandartinėParašytas: 24 Spa 2005, 20:43 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 09 Geg 2005, 16:47
Pranešimai: 222
Miestas: Vilnius
Vat ir as galvoju, kad tos neaiskios priezastys ir dar visokie faktoriai , ir yra sito paslaptingo diaebeto reiskiniai. Cia ne kas kita kaip smegenu funkciju ar pasamones info sutrikimai.
Dar seniau, kai tik susirgome, mes skambinomes i Maskvos diabetu serganciu gydymo centra, negaliu tik dabartiksliai pasakyt to profesoriaus ar docento pavardes ir tikslaus to centro pavadinimo, bet jis randasi pacioje Maskvoje ir labai zinomas, tai va jis (profesorius) ir minejo sita smegenu funkcini sutrikima, kuris kazkur del kazkokios neaiskios priezasties uzslopina kasos veikla. Ir patare nedaryt jokios kasos lasteliu transplantavimo operacijos, nes tai ne iseitis, o tik dar labiau apsunkinama vaikui ir artimiesiems ju ir taip sunki padetis. Ir manau jis is dalies teisus, nes griebtis visu zinomu ir nezinomu budu neznustacius tikros priezasties kas ir is kur, nemanau, kad yra gerai, nes musu vaikuciai ne bandymo triusiukai. Nors zinoma kiekvienas tevas ar mama patys priima sprendima kas ju zmogiukui yra geriau.

_________________
Sūnus, I tipo CD nuo 2003 m. 11 mėn.
Lantus, NovoRapid
...džiaukis gyvenimu, nes jis trumpas kaip akimirka...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2005, 22:19 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Lap 2004, 17:14
Pranešimai: 4477
Miestas: Jonava

Labas,
Matai ne tu viena taip galvoji Irena,kad kaltos vis dėl to smegenys,bet kokia priežastis tai sukelia,tai dar tik spėliojimo stadijoje.O dėl rusų mokslininkų nuomonės tai nelabai norėčiau sutikti,nes ką daryti jei kitos išeities nėra,tik operacija,juk faktas tas,kad ir po opercijos galima normaliai gyventi juk kažką pasako,kad vis dėl to galima ir ten lįsti ir padaryti tvarką,net jei ir po to teks gerti visą laiką vaistus,kaip,kad pavyko E.Juodvalkei,aišku,kad Amerikoje.Bet apie tai plačiau galėtų Dalia papasakoti.
Dalia,papasakok ką?

_________________
CD 1 tipas, sergu nuo 1975m.
Tresiba (13h.-16vnt.)
NovoRapid 8-10+8-10+8-9 maždaug


Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 141 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007