Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 17 Lap 2017, 22:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Koju skausmas
StandartinėParašytas: 16 Sau 2011, 21:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

vetrei rašė:
Esu dializuojama,deja.Kai tik praeina dvi valandos dializes,as kaukiu is skausmo kojose - jas isriecia meslungis,prasideda didelis skausmas.jeigu buna toks stebuklas,kad neskauda per dialize,tai atsistojus is lovos papleso kaip reikia...Sako angiochirurgai, kad tai smulkiu kraujagysliu problema, tikrino kojas elektro impulsu - diabetiniu pakitimu,atseit, nera....Bet skysciu netekimas per dialize, pavalgymo trukumas - cukrus krenta- ka man daryt? Nervuojuos, tai krenta cukrus daznai - komos kelis kart per para, nakti... :(

O ka gydytojai sako is kur tie skausmai, gal nervai pazeisti, ar jokiu vaistu nera...???
Ka gydytojai pataria del hipoglikemiju?
Stiprybes ...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 12:08 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Vetrei - ar Jums neatrodo, kad dializes metu, netekus daug (tiksliau sakant nereikalingu) skysciu ir juose esancio kalio ir magnio, del to buna meslungis, ar neimanoma dializes metu kokiu vitaminu Jums leisti? Ir gal pries dialize reiktu mazinti insulino dozes.
Turbut Jums reiktu paciai su savimi daug eksperimentuoti, nes aisku dialize - ekstremali procedura, jos pasaliniai efektai baisus (kad ir tas pats meslungis), bet be jos neimanoma. Gal galima dializes metu valgyti, kad cukrus nekristu? O gal krenta kaip tik po dializes? Tada mazinamos insulino dozes. Viena aisku - be bandymu niekas nesigaus.
Beje, kaip susirgote - ar inkstu nepakankamumas - cukrinio diabeto pasekme? Ar pirma diagnozavo inkstu nepakankamuma ir paaiskejo, kad dar turite ir diabeta? Tiesiog ilgai dirbau sioje srityje ir zinau, kad 30 proc dializuojamu pacientu turi CD (ir inkstu nepakankamumas issivyste butent del CD). Atleiskite uz klausimus, idomu tiesiog.
SEKMES!

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Manyciau kad gal but permazai magnio, nes siaip kalio pas dializuojamus zmones daugiausiai buna paaukstinti ar dydeli, nes kalis atsiranda nuo valgio, beveik kiekviename maiste jo yra, todel kaikuriems pacientams israsomas vadinamas kalio surisejas Sorbisteritas, bet ne visiems jis patinka, nes yra smelio konsistencijos geriant ir yra neskanus. O gal but yra nuimamas perdydelis kiekis skyscio, su gydytoju reikia apie tai kalbrti.
O del insulino, tai tikrai, jei jusu cukrus pries dialize yra daug maz nuormos rybuose, 6 - 7 mmol, tikrai trumpo veikimo insulino leisti nereikia, nes su visai tais slakais, issiplauna ir gliukozes dalis, taigi reiketu net pavalgyti dializes metu, kad cukrus nenukristu.

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:54 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

vetrei rašė:
Esu dializuojama,deja.Kai tik praeina dvi valandos dializes,as kaukiu is skausmo kojose - jas isriecia meslungis,prasideda didelis skausmas.jeigu buna toks stebuklas,kad neskauda per dialize,tai atsistojus is lovos papleso kaip reikia...Sako angiochirurgai, kad tai smulkiu kraujagysliu problema, tikrino kojas elektro impulsu - diabetiniu pakitimu,atseit, nera....Bet skysciu netekimas per dialize, pavalgymo trukumas - cukrus krenta- ka man daryt? Nervuojuos, tai krenta cukrus daznai - komos kelis kart per para, nakti... :(

Kas link dažnų hipoglikemijų, manyčiau reikėtų konsultuotis pas gerą endokrinologą. Gali būti, kad insulino dozės nesutvarkytos, o dėl dažnų hipoglikemijų jaučiamas skausmas kojose (mechanizmo nežinau).

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 14:33 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

arturciks rašė:
vetrei rašė:
Kas link dažnų hipoglikemijų, manyčiau reikėtų konsultuotis pas gerą endokrinologą. Gali būti, kad insulino dozės nesutvarkytos, o dėl dažnų hipoglikemijų jaučiamas skausmas kojose (mechanizmo nežinau).

Gal patarsi kur yra geras endokrinologas 8)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 11:56 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Dar Vetrei - kalbėjau su keletu nusimanančių žmonių.
"Reikėtų pažiūrėti kiek priauga tarp dializių (norma 2 kg.) ir ar tikrai visas 4 valandas dializuojasi (Lietuvoje prigijo negera praktika, kad praktiškai daug kur dializė daroma 3-3,5 valandas, nors oficialiai rašoma kad 4-ias)".
Labai tikėtina, kad Jums mėšlungis dėl per greito skysčių netekimo (tai viena iš pagrindinių kojų mėlungio priežasčių, atliekant dializę, nors papbrėžiama, kad priežastys gali būti ir kitos).
Aš pradėčiau nuo dializės - klausinėkite gydytojų ir sesučių, atliekančių dializę - juk Jums dar gyventi ir gyventi!

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 23:17 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Vetrei rašė:
"Sergu penkti metai
Lantus vakare po 8,novorapid po 4 po valgio.Komos daznos " :(

Kojų skausmai gali būti ir dėl komų ir dėl sunkių hipoglikemijų. Stipriai krentant gliukozės kiekiui kraujyje organizmas ją pirmiausia tiekia gyvybinių funkcijų palaikymui(smegenų, širdies darbui). Labiausiai nukenčia kojų kraujagyslės, ypač smulkūs kapiliarai. Dializių metu turite valgyti ir nedaleisti rimtų hipoglikemijų.
Jeigu aš rimtai užhipuoju, pirmiausia užsidega padai. Pavykus sumažinti hipo(žemiau 3,3 mmol/l) kiekį nemalonūs kojų jutimai labai sumažėjo.

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2011, 11:44 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

suvalkija rašė:

Geras tas, kuris su tavim "žaidžia", ieško tinkamų schemų ir nenurimsta kol galiausiai pradeda tvarkytis tavo diabeto eiga arba bent jau ima rodytis teigiami poslinkiai. Čia reikia tiesiog rasti tokį. Jei savo mieste randi tokį - valio. Ir nepamirškit, kad anaiptol ne visada garsus vardas/pavardė ar atitinkamas prierašas prieš ją reiškia, kad tai yra geras gydytojas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2011, 13:01 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

arturciks rašė:
suvalkija rašė:

Geras tas, kuris su tavim "žaidžia", ieško tinkamų schemų ir nenurimsta kol galiausiai pradeda tvarkytis tavo diabeto eiga arba bent jau ima rodytis teigiami poslinkiai. Čia reikia tiesiog rasti tokį. Jei savo mieste randi tokį - valio. Ir nepamirškit, kad anaiptol ne visada garsus vardas/pavardė ar atitinkamas prierašas prieš ją reiškia, kad tai yra geras gydytojas.

teisingai parasei :)
bet as klausiau ne kas yra geras endokrinologas, o kur yra toks yra, nes sunku toki rasti, as savo mieste viena turiu, bet tikrai tai nera geras endokrinologas... butu idomu rasti gera, gal padetu :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 18:56 
Atsijungęs
Daigelis

mano stažas 15m., dabar prasidėjo skausmas, niekada jo nejutau. ir glikuoti buvo neblogi. du paskutiniai 5,9-6,5. noriu senbuvių paklausti ar tai išgydoma? na ta polineuropatija? ar galiu tai sustabdyti griežta dieta, sportu? idealiais cukrais. išsigandau truputį. man niekada taip nebuvo :scared: .

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 19:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nelita rašė:
mano stažas 15m., dabar prasidėjo skausmas, niekada jo nejutau. ir glikuoti buvo neblogi. du paskutiniai 5,9-6,5. noriu senbuvių paklausti ar tai išgydoma? na ta polineuropatija? ar galiu tai sustabdyti griežta dieta, sportu? idealiais cukrais. išsigandau truputį. man niekada taip nebuvo :scared: .

polineuropatija gali buti kontroliuojama, bet ji neisgydomu. Internete yra straipsniu. O realiai man kai prasidejo po 19 metu stazo, tai klykiau (tikra zodzio prasme) nakti diena, niekas nepadejo (taikiau ka patare - liponine rugstis - kibirais, plazmaferezes, lyrica ir neurobin ir t.t - bankrotas su visais vaistais), dabar truputi pripratau, prie visko priprantama, dabar matuoju cukru 10 kartu per diena, nes jeigu krenta arba kyla cukrus, tai skausmai ziaurus...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 19:47 
Atsijungęs
Daigelis

kontroliuojama? tai reiškia, geras cukrus, gera kontrolė ir liga toliau nežengia, lieka toje pačioje vietoje? ar kaip?aš labai išsigandau :scared: , man niekada taip nebuvo, pradėjau gerti vaistus, bet man ne tik nepadėjo bet ir paaštrėjo.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 20:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nelita rašė:
kontroliuojama? tai reiškia, geras cukrus, gera kontrolė ir liga toliau nežengia, lieka toje pačioje vietoje? ar kaip?aš labai išsigandau :scared: , man niekada taip nebuvo, pradėjau gerti vaistus, bet man ne tik nepadėjo bet ir paaštrėjo.

ta liga yra neisgydoma, bet naudojant vaistus, elektros stimuliacija ir kita, ji neprogresuoja, skausmai gali ateiti ir praeiti ir vel uzeiti, gali buti nepakeliami skausmai - dar daroma plazmaferezes - valomas kraujas ir kitos priemones - skaityk internete straipsnius ... bet viska lemia cukraus svyravimai...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 00:40 
Atsijungęs
Daigelis

Dekui uz info, maniau, kad jau viskas prarasta. nete infooo nedaug, tik bendra. pradejau gert pleciancius vaistus pradejo degint visa kuna. Skausmo kaip ir neliko. ryt lekiu iki gyd. issiaiskinsiu daugiau. :hmhm:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 07 Vas 2012, 15:16 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nebūtinai viską lemia ir cukraus svyravimai, kaip rašo Šarūnas,
tai vis dėl to priklauso nuo pačio žmogaus,aišku nekalbu apie visai degradavusius,kuris net nežino
kas tai yra Gliukometras.
Bet savaime aišku kuo mažesni tie svyravimai tuo tu arčiau sveikesnio gyvenimo,
kas mums tikrai ypač naudinga, kaip ir kiekvienam žmogui,net sveikam.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 01 Kov 2012, 14:50 
Atsijungęs
Daigelis

sveiki, lankausi pas jus su savo bėdelėmis. jau mėn gydausi kojų gėlimą, bet man ne tik nepagerėjo, bet ir pablogėjo, atsirado odos deginimas, kurio niekada nebuvo, gliukozė visiškai kontroliuojama. šiuo metu geriu tik milgamma 100, prieš tai plečiančius sugeriau. keista gal kam taip yra buvę :hmhm:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 01 Kov 2012, 21:32 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nelita rašė:

Ar išgydoma - ne. Apgydoma - taip.
Man asmeniškai kojoms labai kenkia rimtesnės hipo. Po tokios kojos tiesiog užsidega. Taip pat vengti ir cukraus svyravimų, ypač staigių kritimų. Aukštą cukrų mušti ne daugiau 5 mmol/2val.
Padeda lipoinė rūgštis. Ją reikia pirma susilašinti. Bent 10 dozių. Po to kapsulėmis. Bėda ta, kad lašinant lipoinę rūgštį mažėja insulino poreikis. Labai išauga hipo rizika. Baigus naudoti lipoinę rūgštį atsiranda dalinė rezistencija insulinui, ypač baziniam.
Man padeda ir šilto vandens vonelės. Tiesa man ne skauda, o tik kaista.

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 01 Kov 2012, 22:13 
Atsijungęs
Daigelis

lipoinė rūgštis? ar tik čia ne lyrica? dėl deginimo išsiaiškinau, aš alergiška vit B, jį sękmingai vartojau ir dėl to mane degino. dabar nevartosiu kiek laiko, noriu išsivalyti nuo vaistų. cukrus dabar visiškoje normoje. man patarė vartoti tą lyrica, bet vaistai nuo skausmo nieko neišsprendžia, norisi kitokių priemonių. gal bandyti elektros stimuliavimą :hmhm:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 01 Kov 2012, 23:28 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nelita rašė:
lipoinė rūgštis? ar tik čia ne lyrica? dėl deginimo išsiaiškinau, aš alergiška vit B, jį sękmingai vartojau ir dėl to mane degino. dabar nevartosiu kiek laiko, noriu išsivalyti nuo vaistų. cukrus dabar visiškoje normoje. man patarė vartoti tą lyrica, bet vaistai nuo skausmo nieko neišsprendžia, norisi kitokių priemonių. gal bandyti elektros stimuliavimą :hmhm:

Tikrai ne. Lyrica veikia per CNS.
http://www.mpe.lt/lt/mpe/medziagos,id,Lipoine_rugstis

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2012, 09:01 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nelita rašė:

elektros stimuliacija, kai kuriems labai padeda :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 13 Kov 2012, 13:42 
Atsijungęs
Daigelis

ginčius rašė:
nelita rašė:

Ar išgydoma - ne. Apgydoma - taip.
Man asmeniškai kojoms labai kenkia rimtesnės hipo. Po tokios kojos tiesiog užsidega. Taip pat vengti ir cukraus svyravimų, ypač staigių kritimų. Aukštą cukrų mušti ne daugiau 5 mmol/2val.
Padeda lipoinė rūgštis. Ją reikia pirma susilašinti. Bent 10 dozių. Po to kapsulėmis. Bėda ta, kad lašinant lipoinę rūgštį mažėja insulino poreikis. Labai išauga hipo rizika. Baigus naudoti lipoinę rūgštį atsiranda dalinė rezistencija insulinui, ypač baziniam.
Man padeda ir šilto vandens vonelės. Tiesa man ne skauda, o tik kaista.

man ne kaista o tik kartais gelia, neskaitant deginimo kurį gydausi kaip dilgėlinę nuo vit B. matomai tas kartais ir pasireiškia nuo pasvyravimų, susinormalizavus vėl jokių gėlimų.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 23 Kov 2012, 12:45 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

La, Ginčius viską parašė, pirma susilašint reikia ir paskiau kokius 3 mėn. dar reikia pagerti
kapsulėmis,visai gal nepraeis, bet žmonėms tikrai padeda netgi tokiu atveju kai jutiminių procesų visai nejaučia
kaip ,kad aš, tai ir sumažėja skausmai,ir šalimas ar tai kaitimas, mėšlungio ir kiti požymiai.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2012, 10:37 
Atsijungęs
Daigelis

sveiki senbuviai,

klausiu nuomonės. kada prasideda odos kaitimas, deginimas ir pan. mano refleksai yra, odos jutimas yra. neurologė įtaria vegetacinę distoniją, sako kad tai nelabai polineuropatiniai degimai.
dėkui už atsakymą :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2012, 11:16 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

:). pas mus tai vadinama kitaip. polineuropatija. ir jokios meditacijos cia nepades. gali kreiptis pas neurologa gal jis koki vitamina israsys, bet svarbiausia cia yra cukraus kontrole. liga nepagydoma.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 23 Bal 2012, 09:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:
:). pas mus tai vadinama kitaip. polineuropatija. ir jokios meditacijos cia nepades. gali kreiptis pas neurologa gal jis koki vitamina israsys, bet svarbiausia cia yra cukraus kontrole. liga nepagydoma.

Mariukas, ar tu pats gydei?
Liga nepagydoma - cia zodziai skambantys baisiai ant popieriaus (ir zmones ne to taves klausia, tai tas pats kas pasakyti - visi numirsime), bet ta liga galima kontroliuoti ir malsinti skausmus - galima gyventi:
1, cukraus kontrole
2, liponine rugstis - sulasinti ir gerti tabletes
3, manksta, kad ir raumenys nenusilptu
4, lyrica arba cymbalta arba panasus vaistai
5, elektrostimuliacija

sekmes :)
O siaip geriau konsultuotis pas profesonalius gydytojus negu pasitiketi manimi ar Mariuku :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 23 Bal 2012, 14:09 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ir Mariukas ir Šarūnas teisūs.
Tai akivaizdi polineuropatija ir ji tik progresuos. Galima save apgaudinėti kiek nori. Reikia džiaugtis, kad tik odos kaitimas, deginimas, o ne stiprūs skausmai, mėšlungis.
Ar galima pristabdyti progresavimą. Taip galima. Visos Šarūno nurodytos priemonės + vengti didelių cukraus svyravimų(ypač kritimų) ir rimtų hipoglikemijų, palaikyti "gerus" kasdienius cukrus.

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 10:46 
Atsijungęs
Daigelis

:crying: aš vis save apgaudinėju, bet niekur neprapulsi, teks gyventi kitaip. atvėrėt man akis. pykstu aš ant tos cukraligės :ranting: gal tikrai reikia dar džiaugtis, kad galiu ramiai užmigti ir dirbti kasdienius darbus, kaitimas dar pusėtinas, nevargina. bandysiu lipoinę rūgštį pradžiai. gal tą kaitimą nuims...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 14:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

ir aš pykstu, bet reikia toliau gyventi, niu o jau cukrus turime, nieko nesuprantu. Kai geri cukrai dukros, tai ir man geriau, blogi cukrai - nervai nelaiko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 14:53 
Atsijungęs
Daigelis

na taip gyviesiems kapu nera, teks kęsti kiek supratau visą likusį gyvenimą. visada bijojau dializių, apakimo. tai gavau ir nemenką dovanėlę, ne ką malonesnę. kad ir kaip save visada prižiūrėjau ir saugojau nepavyko išsisukti :crying: :crying: :crying:
o dėl dukrytės tai stiprybės ir sveikatėlės, mano mama ir visada buvo pati geriausia gydytoja, sergu nuo 13m.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 16:23 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nelita rašė:
na taip gyviesiems kapu nera, teks kęsti kiek supratau visą likusį gyvenimą. visada bijojau dializių, apakimo. tai gavau ir nemenką dovanėlę, ne ką malonesnę. kad ir kaip save visada prižiūrėjau ir saugojau nepavyko išsisukti :crying: :crying: :crying:
o dėl dukrytės tai stiprybės ir sveikatėlės, mano mama ir visada buvo pati geriausia gydytoja, sergu nuo 13m.

jei pasiduosime - geriau tikrai nebus :)
tada nepasiduokime :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: