Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 24 Lap 2017, 12:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 352 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Levemiras.
StandartinėParašytas: 21 Vas 2006, 14:55 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nepastebėjau,kad reikėtų didinti "Levemiro" dozes,leidžiu vienetu daugiau negu "Lantus",toliau Dalia,jei tau buvo gerai su Lantusu,tai kam pakeitei tu jį,man pavyzdžiui budavo naktį hipo su "Lantusu" o kai aš nejaučiu,tai pati supranti kas gali atsitikti,taip konkurencija didelė,bet gi galima išbandyti ir turėti savo nuomonę,be to geriau kada ilgas ir trumpas vienos firmos,pas mane dabar vienos,be to ši firma jau nuo seno garsi,o dėl Lantuso tai reikėtų pagalvoti.
O dabar Jurgitai,Protophanas yra daugiau sėsliems ir vyresniems žmoniems,kurie kiekvieną dieną žino ką valgo ir ką daro,ir dar savaitę į priekį,tikrai ne vaikams tuo labiau augantiems,reikia prie jo idealios dietos,kas su vaiku tur but neįmanoma.
Sėkmės ir sveikatos :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2006, 15:07 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

O tai kaip reikia keisti insulina? Nuvaziuoji i ligonine ir sakai: mes norim keist, ar kaip? O jei gydytoja priestarauja ir sako kad nereikia? Blogai kai pats nelabai supranti , kas yra geriausia. Protophanas yra musu pirmas ir vienintelis insulinas kuri naudojam jau 4 metus.
Bukit geri, patarkit i ka butu geriausia keisti, nuo ko pradeti? Ar butina gulti i ligonine norint keisti insulina?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2006, 21:28 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Anksciau insulina keisdavo daugiausiai ligonineje, nes ten atlikdavo cukraus tyrimus. Dabar , kai juosteles jau ir mums pasiekiamos ir tyrimai apriboti insulina dazniausiaikeiciasi pats sergantysis. Aisku, kuomet tai yra vaikas, gali rekomenduoti ligonine. Gydytoja negali priestarauti keisti insulino jei rezultatai nera geri. Paprastai yra tik rekomenduojama nekaitalioti vaistu kuomet einasi viskas neblogai.
Sunku patarti kas yra gerai, vieniems vieni vaistai, kitiems kiti.
8 metu vaikui 12- 14 vv lyg ir daugoka. As protophane leisdavau 2 kartus dienoje. 1 injekcijos budavo mazoka. Be to, mazesnis kiekis vienu metu, mazesnis ir pikas.
Pabandyk Jurgita pasikonsultuoti ir su daugiau endokrinologu, nepabijok ir pakeisti vaistus. Visuomet gi galima ir prie seno sugrizti. Sekmes eksperimentuose.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2006, 14:47 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Labai sunku ka nors pasakyti, nieko nezinant apie dozes ir ju leidimo rezima. Dalia raso apie kokius tai 12-14 vienetu. As ne vienoje zinuteje neradau konkreciu skaiciu. Jeigu tai paros doze, manau, kad ji labai maza sergant jau ketvirtus metus. 8 metu vaikas turetu sverti apie 25 kg. Taigi jo doze turetu buti 20-25 vienetai. Is tiesu vaiku endokrinologai yra tos nuomones, kad vaikams geriausiai tinka vidutinio ilgumo (Protophane, Humulin NPH) ir trumpo veikimo (Actrapid, Humulin R) insulinu derinys. Atseit, jis pats fiziologiskiausias. As nesu eksperte, tikrai nezinau, ar taip ir yra. Tiesiog is kitu vaiku patirties zinau, kad kai kada toks derinys visai netinka ir reikalai sureguliavimo link nepajuda tol, kol nepakeicia vidutinio insulino i ilgo veikimo insulina (Lantus, Levemir). Jeigu labai nesiseka tvarkytis, manau, kad ligonine turetu buti iseitis, reiketu kartu su medikais ieskoti galimu gydymosi klaidu. O jeigu tu klaidu tikrai nera, tada reiketu meginti insulina pakeisti. Galbut reiketu pakeisti ne ilgaji, o trumpa insulina i labai greito veikimo (Novorapida, Humaloga), jis leidzia truputi laisvesni maitinimosi rezima. O kiek kartu per diena leidziate Protofana, tik vakare, ar 2k? Labai daznai pradzioje ilgas insulinas buna paskirtas tik nakciai.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2006, 14:52 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Na, perziurejau ankstesnes zinutes, susivokiau, kad protofana leidziate tik viena karta ir 12-14 vienetu tuomet tikrai yra daug. Kokie cukrai buna nakties begyje: po 2 val, po 5 val, ryte? Bandykite pagauti hipo, nes jeigu labai aukstas ryte, greiciausiai ji buna. Dar reikia ivertinti, kad leidziate aktrapida, kurio vakarienes dozes pikas bus 2-3 val. po valgio ir jis veiks viso ne maziau kaip 6 val.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Jurgitai ;)
StandartinėParašytas: 22 Vas 2006, 22:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Jei cukrai nesureguliuoti ir sunkiai pasiduoda reguliavimui,manau be problemų galima pasikeisti,aišku su endokrinologo pagalba,ir tikrai toks kiekis vienu metų tai net man būtų per daug,kol nepasikeisi insulino,siūlau padalinti tą kiekį į dvi dalis,jau manau vaikas įprato prie adatų,bet taip būtų geriau kol nepakeisi insulino.Ir kaip Eglė rašė geriau ir trumpą pakeisti į super greito veikimo.Todėl nieko nelauk ir keisk insulinus,aišku dar geriau ligoninėje pasikeisti,bet manau,kad nebūtina,tuo labiau,kad visas priemones ir namie turi,juk vaikui dar daugiau juostelių skiria.Jei su savo endokrinologu nesusikalbėsi,eik pas kitą,tik nelauk ir veik,pirmyn su dievu ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2006, 14:41 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki, mielieji,

ka tik grizau nukabinusi nosi is gydytojos su glikuotu 7,4 ir prisiskaiciau jusu zinuciu apsiraminau :) Mano stazas - 9-eri metai, is pradziu naudojau Actrapida su Protofanu, veliau - Humaloga ir Protofana, dabar - 5 men. Levemir ir Novo Rapid (nuo dabar; ir tavo, Ricardai, situacija tokia pat?). Tad apie Levemir labai blogai nieko negaliu pasakyti, ziuresiu kaip su Novo Rapidu susisnekes.
Tas insulinu kaitaliojimas atsirado del "neprotingo" cukraus - rytais uzkildavo iki 15, kai vakare atsiguldavau su 6-7... keldavausi nakti, hipo nepastebedavau, apie 6 ryto prasidedavo lipimas i aukstumas. Kankinausi apie metus, gavau Levemir, tad ryte atsikeliu patenkinta, bet vakare sedziu ant cukraus kalno. Ilga leisdavausi viena karta (20vv), bandysiu dabar du, po 10vv. Trumpo dozes gal kiek ir per dideles - iki 36vv per diena, o sveriu 52 kg. Nezinau, gydytoja nieko kol kas nesako, bet, itariu, doze pradejau didinti kai pradejau maziau mesos valgyti - pilvuza tada kuo nors kitu prikemsu, pvz, duona, sausainiuku...
Prirasiau as cia, bet gal reikejo daug tu zodziu, susiprasti paciai juk visu pirma reik :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La :)
StandartinėParašytas: 10 Kov 2006, 15:27 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Spyglaite,
Malonu,kad užėjai pas mus,matau tavo situacija,leidi taip pat kaip ir aš(vienodus insulinus),daug prisiskaitei,bet matau,kad nelabai atidžiai skaitai,ir patarčiau duonos ir sausainukų per daug nevalgyti,paskiau žmonės stebisi,kodėl aukštas cukrus,sako nieko nevalgiau,tik kelias duonos riekeles.Truputį paskaičiau apie tave ir manau,kad ir prie ankstesnio insulino kompensacijos nebuvo,nes pagal mane blogai leisdavaisi insulinus,blogai buvo suderintas ilgo ir trumpo santykis,aišku daug priklauso kaip tu maitiniesi,ar labai smarkiai piktnaudžiauji negeru prisivalgymu,fiziniu aktyvumu ir kitais faktoriais kurie lemia aukštą cukrų.
Dabar,jei leidi truputi daugiau sau valgyti tai vis tiek pagal mane 36v. trumpo yra per daug,dar priklauso kokiu laiku leidi,va taip teks biški pasitempti su savo valgymais,ir 20v. Levemiro irgi skaityčiau daug,aš truputį stambesnis už tave ir leidžiu dabar 16v.,bet dalinu ne po lygiai,nes nevalgau vėlai vakare,tai leidžiu nakčiai 5v. ir ryte leidžiu 11v. Tau siūlyčiau nakčiai 7v.,ryte 13v.,bet ar ne per daug?,pridėk ranka prie širdies ir pasakyk,kad nevalgai viską iš eilės,ka???Sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2006, 16:23 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

labas, Ricardai, dekui uz atsakyma,

pries pora metu panasiu problemu neturejau ir glikuoti buvo normalus. Dabar valgau daugiau angliavandeniu (mesos maziau), bet ne viska is eiles :) ir, zinoma, skaiciuoju. Bandysiu daugiau eksperimentuot su insulino leidimo laiku. Didziausia doze sudaro rytinis insulinas: jei suvalgau 4-5dv, leidziuosi 8-10vv, pietums - 6 vv tiekai pat duonos vienetu, vakare - 10 vv 6 dv ir likusieji - vakare numusti cukraus kalna, taip ir susidaro. Per daug? Ka as zinau, pusryciams aviziniu dribsniu kosei kartais 10 vv ir neuztenka, o pietums sriubele su kokiu garnyru ar blynai - taip pat nemazai. Tik va, dienorasti numeciau rasyti, teks sugrizti...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 10 Kov 2006, 16:52 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

La ;)Spyglaite,
Operatyviai čia tu,nerašau aš tu dienynų,vaikų žaidimas čia,žinai ką valgai-žinok kiek leisti,ir visa sistema,avižos kaip ir grikiai nemažai pakelia cukrų,niekad nesigilinau į skaičiavimus,nes man jie netikdavo niekada nuo pirmų dienų.Parašyk jei nesunku kaip tu skaičiuoji tuos duonos vienetus ir kiek pagal tave reikia vienetų insulino kompensuoti duonos vienetą,manau ne vienam bus įdomu tai perskaityti,ania?Čius ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Kov 2006, 17:55 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveika.
Paskaičiau ir kiek nustebau. Ką gi galima valgyti, kad tiek trumpo veikimo insulino reikėtų? Man, sveriančiai iki 70 kg (ūgis 1.70 m)max. per dieną tenka iki 20-24 v. Humalogo. Na, nebent kimščiau visą dieną nesustodama, tada gal daugiau reikėtų, bet juk tai nesąmonė valgyti nesustojant. Gal reikėtų pabandyti valgyti ne sausainius, duoną ir mėsą, o visa tai pakeisti daržovių patiekalais, pvz. salotomis. Bus sveikiau, kirmėlė bus numalšinta ir tiek insulino nereikės.

Spyglaite rašė:
Sveiki, mielieji,

ka tik grizau nukabinusi nosi is gydytojos su glikuotu 7,4 ir prisiskaiciau jusu zinuciu apsiraminau :) Mano stazas - 9-eri metai, is pradziu naudojau Actrapida su Protofanu, veliau - Humaloga ir Protofana, dabar - 5 men. Levemir ir Novo Rapid (nuo dabar; ir tavo, Ricardai, situacija tokia pat?). Tad apie Levemir labai blogai nieko negaliu pasakyti, ziuresiu kaip su Novo Rapidu susisnekes.
Tas insulinu kaitaliojimas atsirado del "neprotingo" cukraus - rytais uzkildavo iki 15, kai vakare atsiguldavau su 6-7... keldavausi nakti, hipo nepastebedavau, apie 6 ryto prasidedavo lipimas i aukstumas. Kankinausi apie metus, gavau Levemir, tad ryte atsikeliu patenkinta, bet vakare sedziu ant cukraus kalno. Ilga leisdavausi viena karta (20vv), bandysiu dabar du, po 10vv. Trumpo dozes gal kiek ir per dideles - iki 36vv per diena, o sveriu 52 kg. Nezinau, gydytoja nieko kol kas nesako, bet, itariu, doze pradejau didinti kai pradejau maziau mesos valgyti - pilvuza tada kuo nors kitu prikemsu, pvz, duona, sausainiuku...
Prirasiau as cia, bet gal reikejo daug tu zodziu, susiprasti paciai juk visu pirma reik :wink:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: la ;)
StandartinėParašytas: 11 Kov 2006, 22:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nijole,tu biški perlenkei,čia labai sudėtingas klausimas,pirma nuo salotų sotus nebusi,antra nuo ko pasijausi sotus kelia cukrų,trečia kiekvienam dozavimas yra skirtingas,per daug kandžiai parašei,gulėjau ligoninėje su tokia panele,pas ja aplamai mažiau 10 nebūna,nors ji beveik nieko nevalgo.Aš leidžiu 28 ir valgau tikrai mažai,ir tikrai ne sausainukus tai ką tu nori tuom pasakyti?Tiesa sveriu 63kg.Bet galvoju,kad pas ją turėtų būti automatiškai didesnis apetitas ir dėl to ji turėtų mašinaliai daugiau valgyti,dėl ko didesnis cukrus,panašiai taip man buvo maždaug 20m. atgal.Bet tuo metu leidau trigubai daugiau negu dabar.Ir dar dabar nors ir kiek beleisčiau vienetų,apetito aš nejaučiu ir jo neturiu,taip kad sunku apie tai spręsti,apie tą begalinį valgymą,palauksim ką jinai parašys,ania?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Kov 2006, 09:43 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

vienintelis pasiūlymas spyglaitei labiau kontroliuoti savo diabetą. prieš kelis metus mano dozės buvo labai panašios, leisdavausi kone po 36 vnt per parą trumpo veikimo insulino. atrodytų leidiesi tiek kiek valgai, bet ne. staigus hipo isimeti ka i burna žiūrėk jau hiper. tiesa mano insulino dozės labai išauga esant uždegimui ar šiaip kokiai problemai susijusiai su sveikata. dažniau tikrinkis cukrus. sekmės

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Kov 2006, 11:45 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki, aciu uz komentarus,

dabar iskaidziau Levemir dozes dviems kartams ir pradejau leistis NovoRapida. Tad organizmas taikosi prie nauju salygu sakyciau gana sekmingai, netiketumu nedaug.
O del maisto, tiesa, salotom soti nesu. Valgau jas daznokai, kaip ir darzoviu troskinius. O kaip tokio sudejimo ir amziaus moteriskei apetitas nemazas. Mat pastaruoju metu smegenis dazniau mankstint reikia, obuoliais tarp valgymu nepasisotinu... Niekad nesusimasciau, kad intensyviam skaitymui ar rasymui reikia tiek energijos. Po pietu bibliotekoj uzteko padirbet 2 val. - 3,5 moll...
O del insulino poreikio, zinoma, jis kiekvienam individualus, gal kam idomi bus si nuoroda http://www.accu-chek.co.uk/gb/rewrite/c ... e_1327.htm (lentele Basal rate and physiological insulin requirement).
Ricardai, klausei kaip as skaiciuoju AV. Tai va - jei ryte 7.30 val. suvalgau 100g aviziniu dribsniu kruopu (100g - apie 66g angliavandeniu), atitinkamai susileidziu 12 vv insulino (5-6 duonos vienetams 2vv insulino, per pietus leisciausi 5-6 vv). Tai nevalgyti tu dribsniu? Kiausiniu nemegstu, mesos nevalgau, salotos, jogurtai ir vaisiai - pasisotinsi dviem valandom. Kita vertus, mano rezultatai patenkinami, vadinasi ir teisintis nera ko... :oops: Gyvensim :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Tai va...
StandartinėParašytas: 14 Kov 2006, 12:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Spyglaite,
Teisntis ir bausti galėsi pati save,kad nepaklausei mūsų,nes prie šitos gyvenimo draugės patenkinami rezultatai nelimpa,nes jei jai reikia tik pačių geriausių rezultatų,kaip ir viso kito kas geriausia,nes tik taip gali su ja draugauti.
Matai,man užtektų ir 8vv. tau reikia 12vv.,bet kiek žinau duonos vienetas 12g. nors tai ne esminis dalykas,svarbu žinai kiek susileisti,tik geriau,kad rezultatas būtų ne patenkinamas,o geras.Negalvojau,kad smegenų darbas tiek atima energijos,nes niekada tokio nedirbau,dabar jau ir netikčiau,nes per daug susicukrėjo tos smegenis,labai gerai smegenis maitina juodas šokoladas.Ir dar valgyk tas avižėles,nes ir aš jas labai mėgstų,aš jas užspirginu dar biškutuką,kaip tu jas verdi košę ar valgai su pienu?
Sėkmės,meilės ir kantrybės ;)
p.s. parašyk kokiu santykiu padalinai levemirą,ir parašyk kaip seksis po keletos dienų,duok apsiprasti draugei savo,juk sąlygas diktuoji dar tu,ania?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Kov 2006, 13:23 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Labas, Ricardai,

Levemira leidziu 12vv ryte ir 6 vv vakare - dviem vienetais sumazinau. Kai del nauju vaistu cukrai stabilizuosis, pabandysiu galu gale ta bazini insulina "patikrinti" - nieko nevalgius stebeti glikemijos kreive. Dar reiks atkreipti demesi i Levemiro "pikus" - pagal jo veikimo kreive, jis optimalu taska pasiekia po 5 val, silpneti pradeda po 19 val. nuo susileidimo pradzios. Taigi, turime 14 val. trukmes tolygia kreive, na, ir isvada labai "originali" persasi - injekcijas leistis mazdaug kas 12 val. :D Palyginimui - anksciau mano naudoto Protaphano kreive pradedavo leistis po 10 val., o insulindavausi taip pat kas 12 val. Ziuresim, ar kazkas keisis. Tiesa, niekada tuo smulkiai nesidomejau, kaip gydytoja pasakydavo, taip ir dariau. Dabar jau idomu darosi :roll:

kose tai verdu perpus su pienu ir vandeniu - dar vienas DV prisideda. O vienam DV nurodoma 10-15 g angliavandeniu, kazkaip kosems daugiau nei 12 g atseikeju

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Nu taip...
StandartinėParašytas: 14 Kov 2006, 13:37 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

La ;)
Nu ir gerai,kad košei daugiau atseikėji taip ir reikia,gal dar nori pasakyti,kad avižas tam mėlynam pokelyje perki?Visada pasitikėk gydytoju,jei jo nuomonė sutampa su tavo,būna,kad susiginčijam juodai,bet visą laiką priimam bendrą nuostabų kompromisą,kuris tenkina ginčo rezultatus.Levemiro pikas pagal mane po 6h.padalinai irgi gerai,tai belieka palinkėti tik sėkmės ir nepamiršk mūsų,ok?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Levemir...
StandartinėParašytas: 14 Kov 2006, 15:03 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

laba, tai taip ir nežinau ar verta bandyt Levemira vietoj Lantuso ar ne. Mano sūneliui 9-eri, trumpo veikimo insuliną naudojam NovoRapid-ą. Vieni rašo, kad Levemiras gerai, kiti nelabai, o pradėt baisoka. Endokrinologė kuri gydo mus sako neverta.... nors mums padovanojo firmos atstovas vienkartinį peną su isulinu Levemiru. O jis taip ir guli šaldytuve :(. Bet jei pradėt naudot tai neaišku kokiom dozėm ir kada jį leistis. Keik suprantu is gydytojos kalbu ir veido išraiškos tai ji nelabai nori pervest mus prie Levemiro. Sako reiks 2 kart leist, kitaip nebus gerai. Lantuso dabar leidžiam 7 vnt. nakčiai. NovoRapido per dieną gaunas apie 12-15 vnt. kaip kada. Nes cukrai kartais iš niekur nieko tik bac ir užauga. Vis dar nedrystu bandyt Levemiro. :(

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Irenai
StandartinėParašytas: 14 Kov 2006, 18:55 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Irena,
Aš ne gydytojas,rekomenduoti nieko negaliu,galiu tik patarti savo praktika ir patirtimi,o tu jau pati daryk išvadas.Geras ir Lantusas,bet jei pas jus būna tokie bac ir cukrus pašoka neaišku nuo ko,tai taip, galiu pasakyti nebūna,reiškia blogas santykis ilgo ir trumpo insulino,gal per mažai leidi ilgo veikimo arba jis veikia ne visą laiką tai yra ne 24h. kas ko gero yra panašiausia,o trumpo veikimo priklauso kiek ir ką suvalgė ir negali čia būti jokių bac,kiek valgai tiek leidi,kiek sugriešinai,tiek daleidai,ar tai būtų saldainis ar tai ledas,tik aišku nereikia piktnaudžiauti,galima kartais tik padaryti šventę jam,bet kad jis suprastų,kad tai jam yra žalinga,nes reikia juk daleisti papildomų vaistų.Bet gink dieve negali būti jokių bac,čia jau turite žinoti abudu.Perėjimas prie Levemiro vienetais yra toks,kiek leidai Lantuso tiek pat leidi ir Levemiro,nors sako,kad jis veikia visą parą,bet taip nėra,todėl aš jį padalinau į dvi dalis,vakare leidžiu mažiau,dieną daugiau,ir rezultatai žymiai geresni negu prie Lantuso,o kai aš nejaučiu hipo užėjimo,o noriu geresnio tyrimo,tai yra mažesnio cukraus,tai man žymiai geriau,nes tyrimai daugiau prognozuojami ir nuspėjami,mažiau šokinėja cukrus ir jei šokinėja,tai su mažesniais cukrais.O jei pastoviai skaičiuotum angliavandenius ir visą kitą,tai galima būtų,kad ir vaikui pasiekti neblogų rezultatų.Daugiau informacijos negu parašiau,vargu ar rasi,galvok,spresk jau pati.
Sėkmės,meilės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Kov 2006, 09:30 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Labą rytą, gerb. Ričardai, labai ačiū tau už patarimus, manau reik pabandyt, nes su cukrais sunku tvarkytis, o ir mažasis labai irzlus manau dėl jų. Nuotaika pas jį neprognozuojama, pykčio daugiau nei pas turgaus bobą, o jis dar visai vaikas. Blogiausia tai, kad jis nori tų saldumynų visada kada bevalgytų. Labai pykstamės su juo dėl to. Niekaip negaliu išaiškint nors viską žino ir supranta velniūkštis :). Nesilaiko valgymo rėžimo. Žino, kad aš pergyvenu dėl jo ir tuo manipuliuoja.
Bet aš galvoju, kad pereit prie Levemiro reik su gydytojos žinia, ar nebūtina ? Ir tas papildomas dūris jam vėl gi ne kas, nes skundžiasi, kad jam viską ir visur skauda. Nu pirštukai tai tikrai baisiai atrodo, man jo taip gaila. Mažutis, smulkutis, nors ir devyneri, bet atrodo kaip 7 metų ir elgesys panašus. Oi jau nusirašiau aš čia ne į tema, įsijaučiau. Tai tiek šį kartą.
Geros dienos

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Kov 2006, 16:05 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Irena,
Rašyk viską kas ant širdies,nėra čia jokių Į temą,ar ne į temą,parašysi,gal nors kiek palengvės,beje mažas ir aš toks buvau kai buvo 9 atrodžiau ant visų 7,dabar dėl to būtinumo tartis su daktarais,ar tu nori prie daktarų leistis,tai nelabai supratau,bet manau,kad gliukomatį turi ir šiaip viską žinai,be to iš kažkur gavai juk Levemirą,taip,kad ar reikia jų pagalbos?manau,kad ne.Svarbiausia surask tokią taktiką,kad vaikas pats norėtų nors kiek laikytis mitybos režimo,ar tai žaidimo forma ar kitokia,žinau,kad tai yra sunku,tuo labiau devynių,amžius kada joks tabu neegzistuoja,bet tai yra būtina tokios gyvenimo taisyklės.
Ne tik sėkmės,bet ir kantrybės,jei kas rašyk,ok?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 16:21 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Na va, as vel prie Levemiro. Tinkalpyje http://medweb.bham.ac.uk/easdec/prevent ... snotes.htm radau tokias rekomendacijas: 60% leisti vakare, 40% ryte (it sounds as though you should try using the Levemir twice daily. The same dose same number of units), but split into two doses with 40% about in the morning, and 60% at night). Tad dar pasitikslinti noriu, kokiu santykiu leidziates Levemira ar Lantusa. Ricardai, lyg rasei, kad vakare maziau, ryte - 2 vv daugiau. Gal mazesne rytine doze rekomenduojama del diena vartojamo trumpo veikimo insulino?
Beje, ten pateikta 2005 m. informacija ir jaunesniems nei 18 m. Levemiras nerekomenduojamas (geriau Lantusas). Kitame saltinyje aptikau, kad nuo 6 iki 17 m. si preparata vartoti galima.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 20:15 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Levemira naudoju taip pat 2 kartus dienoje. Ryte 10 vv, vakare 14 vv. Panasiu santykiu leisdavau ir Protophane. Lantuso uztekdavo 16 vv vakare. Bet... Su Lantusu glikuotas pradzioje buvo 5.7, veliau 7. Nutariau pabandyti Levemir. Kol atsitaikiau doze, t. y. didinau, po 3 men glikuotas - 9 (dar tokio nesu turejusi). Dar paeksperimentuosiu 3 menesius su Levemiru ir jei rezutatas bus blogas, teks grizti prie Lantuso.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 21:21 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Spyglaite,
Kuo daugiau rinksi informacijos,tuo mažiau suprasi,geriau iš pirmų lūpų,o geriau bandyti pačiam,nes juk skirtingai kiekvienam,matai kaip mums su Dalia skirtingai,man gerai,rodikliai gerėja ant kiek tik įmanoma man pagerinti,dabar leidžiu nakčiai 6,ryte leidžiu 11,jei vakare 8 cukraus,tai susileidus 7v. keliuosi trečią valandą smaližiauti,tai jei leisčiau nakčiai kaip jie rekomenduoja,tai sėdėčiau tada apsikabinęs uogienės stiklainį ir kažin ar miegočiau.Taip,kad kol nepabandysi pati vargu ar mūsų su Dalia rašliavos tau ką padės,pasakyčiau ant kiek pagerėjo,bet pas mus Jonavoje nedaro glikuoto,nes neturi aparato,jau susipjoviau su keliais gydytojais,nusispjoviau į tą tyrimą,bet juk pats jaučiu,kad man geriau.Tai tiek.Sėkmės ir tau ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 22:06 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Bet visokius keitimus visgi aptarkit su gydytoju! Nes tai jau panašu į sąmokslą - "labas, daktare, mes pasitarėm, aš nusprendžiau, perėjau prie kito insulino, taip ir žinokit..." Kad ir kokia būtų daktaro nuomonė, jis turi teisę ją turėti, o mes kiekvienas turime teisę ieškot geriausio, bet ne taip jau visiškai savarankiškai. Jei jau gydytoja spyriojasi ir nenori keisti, reikia jai tiesiog paaiškinti, kad nepabandęs nežinosi ir teleidžia klysti, jei mano, kad tai bus klaida.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Tu teisi...
StandartinėParašytas: 17 Kov 2006, 23:04 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Lora,
tu teisi kaip visada,netgi ir aš rašiau,kad reikia be abejo suderinti su gydytoju,bet kalbame ne apie tai,juk gydytojas nežino nei kaip veikia tas insulinas,nei kada jo pikas,nei kiek jis veikia,todėl mes ir diskutuojame apie tai ką patys jaučiame leisdami tą insuliną,o ne tai ką rašo informaciniame lapelyje,manau,kad taip tu taip ir pagalvojai,ania?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 11:57 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

na taip, pritariu, kad be eksperimentu, stebejimu ir gydytojo patarimu nieko nebus. Jau savaite kai leidziuosi naujus vaistus ir cukrai ryte nuo saldumo aplaizomi prasosi... diena ir vakare - idealus, nors tiek. Jei dar taip savaite, tai ir prasides "didieji" eksperimentai, nes 14 dienu prisitaikymui prie nauju salygu turetu pakakti (Levemira prisijaukinau per 1 sav.)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 12:54 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Spyglaite,
Tai dabar,nesupratau nauji tai kas?Novorapidas?Parašyk viską smulkiai,kelintą-kiek,vienetukais ir valgymo laiką maždaug,jei per naktį jie užkyla,tai vakare gal mažai leidi Levemiro,o gal vakare mažai leidi trumpo ir Levemiro jau per naktį neužtenka,todėl parašyk smulkiai ir visi nuspresime,kame problema,ok?kuo daugiau galvų,pamastys,nors ir su susicukrėjusiomis smegenimis(mano) tuo bus geriau,aš visada skirdavau mėnesį,pripratimui ir nustatymui dozės,nes vienam pakeitimui skirdavau tris dienas,ir tie eksperimentai baigdavosi su mėnesiu,paskiau gydytoja klausdavo,kaip pavyko?sakau,taip ir taip,skaičiais,sako šaunuolis.
Sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 20:46 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Beje, dėl to dienos ir nakties santykio: man nakčiai reikia 1,5 karto daugiau. Tik kažkada seniai seniai buvo 50:50, o paskui naktinis poreikis užaugo. Neseniai teko ir vėl pasididint, todėl nakčiai tenka apie 18 vnt, o dienai apie 12 (sakau "apie", nes tai pompos bazinis greitis, kurį galima keisti pagal kiekvienos dienos poreikius. Bet principas tas pats, kas ir ilgo veikimo insulino). Taigi kaip ir galioja ta 60:40 taisyklė.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Jo ...;)
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 21:04 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Aš visada netilpdavau į rėmus,bet juk ne ant tiek,man dabar pačiam įdomu,nes leidžiu dabar jau tik 5v. nakčiai,ryte leidžiu 11v.koks čia santykis nežinau,gal čia tik man taip,gali būti ir toks variantas,gal čia tik pompai toks variantas,nežinau ką ir pasakyti,pompos nebandžiau dar,ne mano kišenei,neturiu su kuo palyginti,reiktų nors įdomumo dėlei palyginti,tai kad man tas 40:60 negalioja,gaila mažai rašančių,nu dar Dalia yra,bet jai kaip suprantų galioja 40:60,Dalia???tark žodį.ania ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 352 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: