Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 23 Lap 2017, 21:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 352 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Naujas insulinas detemiras (Levemir)
StandartinėParašytas: 28 Spa 2005, 14:01 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveiki, gal kas jau pradėjote bandyti leistis šį naują insuliną-detemirą Levemir, mažum jau turite atsiliepimų. Jis yra siūlomas kaip ilgo veikimo insulinas vietoj Lantuso.

Ir dar, gal jau kas turite informacijos apie Gliukagoną, kurį jau greitai turėtų išrašyti nemokamai mūsų gydytojai endokrinologai ? Ir ar tai tiesa ?

http://www.novonordisk.lt/documents/art ... alogai.asp čia gal šiek tiek daugiau info apie naują insuliną LEVEMIR .

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2005, 12:36 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Apie Levomir'an zinau labai mazai, tik, kad tai yra labai ilgo veikimo insulinas, kitaip nei Lantusas, jis turi labai nedideli pika (Lantuso kreive be piko teoriskai). Dar zinau, kad sis insulinas jau itrauktas i naujaji kompensuojamu vaistu sarasa, kuris patvirtintas spalio 18 d.
Gliukagonas taip pat yra siame sarase, todel jau ji galima israsyti, ir vaistine privalo parduoti. Teoriskai nutarimas, kad gliukagonas itraukiamas i si sarasa buvo jau liepos 14d., bet vaistines "nezinojo" (?)bazines kainos, todel medikamento nepardavinejo. Uz ji teks moketi apie 10 litu, taip pat pagal naujaji sarasa atsiras priemokos daugeliui insulino rusiu ir antidiabetinems tabletems.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2005, 19:23 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Gydytoja labai giria naujaji insulina Levemir. Ir tiesiog siulo Lantusa keisti i ji. Anot jos, pagal atliktas mokslines studijas, siuo metu tai pats geriausias ilgo veikimo insulinas. Kuomet pageidavau Protophane keisti i Lantus, gydytoja labai nenorejo to daryti.
Gal is tiesu jau yra vartojanciu Levemir insulina ir turinciu atsiliepimus apie ji.
Ar tai negali buti tiktai tai, kad Novo Nordisk siek tiek pavelavo uzregistruodama naujos kartos insulina Lietuvoje ir dabar visokiais budais stengiasi atgauti prarasta rinka is Aventis kompanijos.
Ar tiesa, kad idealiausia leisti vienos kompanijos gaminamus ilgo ir trumpo veikimo insulinus?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2005, 22:31 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Dar neilgai leidžiu "Levemir",bet pagal mane tai jis geriau veikia negu Lantusas,ir kad Lantusas neturi piko,tai netiesa turi kaip ir visi insulinai.
O Levemiras pagal mane stabilesnį cukrų laiko,ta prasme ne taip staigiai šokinėja kaip prie Lantuso,o man tai labai tas aktualu.Leidau vieną kartą dienoje,bet kelis rytus buvo apie 3,tai nutariau padalinti į dvi dalis ir nakčiai palikti mažesnę dalį.Be to dabar abu insulinai vienos firmos,tiek trumpo tiek ilgo veikimo.
Meilės,sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Gru 2005, 15:08 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?
Vartotojo avataras

Sveiki,
naudoju nauja insulina "Levemir". Viskas puiku, tik labai greit uzsikemsa adatele. Praktiskai po trecio ketvirto durio reikia keisti. Ar imanoma kazka padaryt, kad vaistinese duotu daugiau adateliu, ne po viena vienam penui. As dabar ju nusiperku papildomai. Kaina- 0,91. Gal yra ir pigesniu?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Sakai kemšasi???
StandartinėParašytas: 07 Gru 2005, 17:47 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Astute,
Ir aš leidžiu levemirą,bet nei karto dar nebuvo užsikimšusi adatėlė,gal kokia negera partija papuolė,prašyk tada storesnių adatėlių,nes ir tokių būna.O pirkti tai brangu,nebent kas iš Lenkijos atveža,arba per diabeto klubus galima pigiau gauti,jei tu esi to klubo narys.Tokia pas mus sistema.
Arba dar yra vienas variantas pas savo gydytoją-endokrinologą prašyk.
Meilės,sėkmės ir kantrybės ;)Kaip tau?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2005, 23:44 
Sveiki,
na bent jau as tai apie si naujaji insulina isgirdau tik is jusu. Sakot, geriau nei Lantus'as? Nes man tai ir pastarasis visai patinka, bet tai gal geresnis ir jusu apkalbetas - "Levemir'as"?!
Tik klausimas iskyla, ar gerai sitap ji keisti ne pora metu Lantuso neisbanzius?

Į viršų

Pranešimo tema: La;)
StandartinėParašytas: 15 Gru 2005, 10:41 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,mielas svečias,
Nedaug bus tur būt kur gali palyginti,bent jau man tai geresnis,su Levemiru mažiau šokinėja cukrai nuo 3 iki 15 daleiskim,jei maitiniesi tolygiai ir su Levemiru daugiau prognozuoti gali į priekį,tai yra labiau atspėjami rezultatai,žinai ką valgei vakare,žinai koks maždaug bus cukrus ryte,kalbu liaudiškai ir visiems suprantamai,kad būtų aiškiau,ir pagal visas charakteristikas tai Levemiro hipo užėjimas labiau prognozuojamas negu kitų insulinų,o kai aš visai hipo nejaučiu,tai galvoju,kad gal ir tie jausmai sugryš,duok dieve...
O keisti insuliną ar ne?tai tik nuo tavęs priklauso,reikia aišku,kad prie naujo insulino priprastų organizmas,man tai reikia apie porą savaičių,kad priprastų ir nusireguliuotų cukrai,ir dar Lantusas ne kiekvienam tikdavo nepriimdavo organizmas,o Levemiras dar negirdėjau,kad kam netiktų,o tu jau spresk pats ko tau reikia,ania ;)
Ričardas ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: labas
StandartinėParašytas: 16 Gru 2005, 14:50 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Na aš ir pasiklausinėjau pas mus gydančią gydytoją apie "Levemirą". Ar keisti ar ne ? Tai man patarė kol kas nekeist Lantuso šituo nauju. Sakė, Lantusas leidžiamas 1 kart per parą, o Levemiras -2 kart. Vadinas vaikui prisideda dar vienas dūris.... Ir minėjo, kad nėr jis ten labai geras kaip reklamuoja, sakė neskubėkit.... palaukit. Jis dar tik pasirodė, todėl nereik pult aklai. Na tai mes ir paklausėm gydytojos. Tai va ko gero tiek žinių ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 16 Gru 2005, 15:11 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nežinau iš kur jos ima tokią informaciją,leidžiu Levemirą ir rašau viską iš patirties,užtenka normaliai ir vieno leidimo jei diabetas daug maž yra labilus,kaip pas mane po tiekos metų jis yra ne labilus ir aš savo noru leidžiu du kartus,bet tikrai galiu garantuoti,kad užtenka vieno,čia jau laužta iš piršto ir iš nežinojimo.Prie Lantuso pas mane labai šokinėdavo cukrus nuo 3 net iki 16,per pusdienį,o dabar tpfu tpfu tpfu,o dabar nėra tokių didelių šuolių,nebent suvalgei ką neleistino,bet čia jau kita kalba juk,ania?
Kai pats pabandai,tai ir gali spresti kaip ir kas,o ne tai kas parašyta instrukcijoje,ar pasako gydytoja kuri aplamai nežino.
Sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2005, 17:07 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?
Vartotojo avataras

O as vel noriu grizti prie Lantuso. Man leidziantis Levemira viena kart per para, rytais budavo mazas cukrus. Tenka du kart: ryte ir einant miegot. Ir( bet gal cia tik man vienai taip) man labai daznai tenka keisti adateles, man jos uzsikemsa nors tu ka:)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2005, 21:25 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Kai kas nors ką nors primygtinai siūlo, man kyla įtarimas. O su medikais, deja, visko būna. Kaip ir su vaistų gamintojų atstovais. Išties dabar gana agresyviai reklamuojamas Levemiras, o Lantuso skyrimui atsirado apribojimų, ir visa tai yra vaistų politika, o ne realūs insulinų pranašumai arba trūkumai. Žinau žmonių, kurie su Lantusu puikiai reguliuoja cukrus, visgi labai daug kam nesiseka. Levemiras per daug naujas, kad galima būtų kažką konkretaus spręsti. Todėl žmogui, kuriam viskas OK su lantusu sakyčiau - ir nekeisk nieko.
Beje, panašu, kad valdžia pradėjo pratinimą prie priemokų insulinams...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2005, 23:37 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Kaip gerai, kaip gerai,
buvau jau bemananti savo gydytojos prasyti pervesti mane prie sio Levemir'o, taciau perskaicius jusu visu atsiliepimus bei komentarus nusprendziau: gal vis delto kol kas pasiliksiu prie Lantuso..
Aciu jums visiems: isbandziusiems bei pasidalinusiems sava patirtimi, bei kiek daugiau uz mus ismanancius: pastarasis DEKUI Lorai:)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2005, 17:41 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Aš manau, kad naujasis Levemir insulinas yra geresnis nei kiti tos pačios grupės insulinai. Gerai kai turi kažkokį atskaitos tašką, šiuo atveju tai būtų seni insulinai, nuo kurio gali judėti toliau. Sprendžiant iš straipsnio jis yra vienas prie vieno kaip ir senieji tik mažesnė naktinių hipoglikemijų rizika. O man šis klausimas labai opus, nes dažnai naktimis būnu vienas. Net neisivaizduoju kaip pratempiau 4 mėnesius visiškai vienas ir tik du kartus naktį atsibudau šlapias. Tiesa naujovės kainuoja, taigi nenustebkime, kad seni geri insulinai bus išbraukti iš kompensuojamųjų sarašo ir kiekvieną kartą atsiimant insuliną teks atverti ir piniginę

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: laba
StandartinėParašytas: 19 Gru 2005, 09:49 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Ir biesas žino :? katras insulinas yra geresnis. Vieniems vienas tinka kitiems kitas. Bet, kadangi aš ne pati naudoju insuliną, o mano sūnelis, tai negaliu ant jo eksperimentuot. Kažkaip mes su Lantusu susigyvenom ir gan neblogai einas. O ateityje bus matyt...... :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Gru 2005, 12:50 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Jei viskas gerai ir diabetas normaliai kompensuotas,tai skaitau,kad ir nereikia keisti insuliną,tuo labiau eksperimentuoti su vaikais,čia tik suaugę gali ieškoti to savo insulino,kuris būtent jam ir tinka.
Sėkmės,meilės ir kantrybės :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2006, 11:45 
Perskaiciau visus ir labiausiai sutinku su Lora.. Esu lygiai tokios pat nuomones kaip ir ji.. O del insulinu, tai taip ir bus.. Kaskas stabdo ir pradeda apriboti lantusa o tuo paciu kiste kisa ta naujaji.. Ir aisku, nors ir nedidele, bet su tam tikra jau priemoka.. Tai normalu, tokioje korupcineje valstybeje, kaip Lietuva.. Bent jau as taip manau.. Pamenu, kai panorau keistis i lantusa, tai mane mano gydytoja visais kokiais tik imanoma budais mane atkalbinejo.. O atkalbinedama irodynejo, koks jis yra blogas ir kokios pasekmes nuo jo.. Na ka as..? As atlekiau visas pasimetes i Vilniu.. O Vilniuje man taip ir pasake, jog situacija yra tokia, kad gydytojams platintoju firmos, kisa neblogus pinigelius, kad israsynetu vienokius ar kitokius vaistus.. Tik, kad taip peikti ir pasakoti pasakas apie blogas pasekmes nuo vaisto, tai tikrai ne etiska ir negydytojiska.. Tai nebutina kad turi buti insulinas.. Tik insulino atveju, nesunku paskaiciuoti.., kokios yra kaskam pelnas ir pardavimo pliusas.. Tai va..

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Sau 2006, 22:14 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

As, Levemira pasiimdama vaistineje, nemoku jokios priemokos. O kas del Lantuso. Apribojimai jo israsymui buvo ir anksciau (bent jau gydytoja sakydavo). Reikedavo nurodyti priezasti del ko skiriama _ aukstas glikuotas, daznos hipoglikemijos ir t. t. Aisku, gydytojui kuris neziuri kiekvienos istatymo raides, tai nebudavo problema.
As perejau nuo Lantuso prie Levemiro savo noru. Labai daug neigiamu atsiliepimu apie Lantuso poveiki radau tam paciam rusiskam forume - manau, is tikru ligoniu puses. Laikas parodys. Bent jau uz protophane tikrai geriau.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2006, 22:40 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Deja siandien Levemira jau pasiemiau su priemoka. Tai sudaro 8 ct. dezutei. Nors vaistininkai turi ka veikti beskaiciuodami.....

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: sveikuciai:)
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 00:10 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

sveiki! :D as mazdaug menesi laiko naudoju levemir. noreciau paklausti kada jus leidziates ji: ryte ar vakare? man gydytojas sake leistis vakare, bet man tai labai nepatogu...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 09:46 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Mauseri,
tai leiskis rytais,kokios problemos?po kelių dienų pasižiūrėk kaip tavo cukrai dienos bėgyje,jei geri ir pakoreguoti nereikia,tai pirmyn.Sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 14:30 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Miela, Dalia, o kuo prastas protophanas? Mano sunelis jau 4 metus ji naudoja, ir as vis bandau issiaiskint ar yra kas geresnio ir tinkamesnio vaikui.Ir isgirstu 1000 skirtingu nuomoniu.Tai reikia daryti, kai nori geriausio savo vaikui, o teisybes niekas nesako.
Mums tikrai sunkiai sekasi susitvarkyti su naktiniais cukrais - buna labai auksti, o leidziame po 12-14 vnt. pries nakti, nors diena uztenka tik po 3-4 vnt actrapido.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 22:23 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Protophane as naudojau ilga laika taciau atsiradus galimybei pasikeisti i Lantusa, as ir pasikeiciau. Nup protophane gana daznai hipuodavau nakti. Pamazinus doze - aukstoki cukrai ryte. Be to protophane turi pika ir ji reikia derinti prie trumpo insulino piku. Kadangi nesu rezimo zmogus, kuomet valgau tada ir leidziuosi tai tie pikai velgi susidubliuodavo. Su Lantusu pradzioje buvo labai gerai. Veliau situacija pasikeite. Dabar naudoju Levemir 2 kartus paroje. Kazkaip priestaringai apibreziamas Levemir veikimo laikas todel leidziuosi 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: :P
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 00:17 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

dekui ricardai :D bandysiu keisti.... :P

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 10:17 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

aciu, Dalia. Tai gal mums reiketu bandyti keisti. Dieve, kaip sunku yra paciam susigaudyt visoj toj painiavoj. Mes kai ligoninej gulejom jau uzsiminiau gydytojai apie insulino keitima.Bet ji visai nenori apie tai girdet.Guilint klinikose per 2 savaites nepavyko numust naktiniu cukru, nors protophano doze padidino beveik dvigubai, o maista pries miega sumazino iki minimumo.Taip ir isliedo namo sakydami didinkit ir toliau doze, eksperimentuokit. Kaip puiku, kai tavo vaikas kazkam tik ekperimento objektas...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 15:16 
Atsijungęs
Forumo siela

Jurgita, jei mokate rusiskai, uzeikyte i http://www.dia-club.ru. Ten yra keli atvejai, kai zmones ateidavo i foruma visiskai pasimete, cukrai auksti ir nors tu ka. Gydytojai tik liepdavo didint dozes, o rezultato - jokio. Viena panele leisdavosi 16 nakciai ir niekaip negalejo pasiekti normaliu rezultatu. Jai forrume patare sumazint po truputi, galiausiai pasirode kad jai pakanka 8 nakciai. Kartais taip buna, aisku tai nebutinai jusu atvejis.
O ligonineje jums nepades. Visu pirma, reik daug daugiau cukraus matavimu nei jie ten daro. Pamatuokit nakti na kas valanda, tada zinosit kas ten darosi. Galiausiai galima atlikti monitoringa. Sekmes!

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 15:41 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

aciu, Olga. Butinai pasislaitysiu

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 15:41 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

aciu

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 20:34 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Del insulinu is tiesu yra gana priestaringu nuomoniu. Vieni koneveikia Lantusa, kiti Levemira, kiti kitus. Kas galetu pasakyti tiesa nezinau. Viena kompanija kritikuoja kitos produktus ir atvirksciai. Kazkada esu dirbusi su pardavimais. Is tiesu yra labai ziauri konkurencija tarp imoniu, siulanciu analogiskus produktus. Bandoma uzsikabinti uz menkiausios smukmenos kad tik galima butu sukritikuoti konkurento produkta. Cia galioja taisykle - svetimoje akyje krisla pamato, savoje rąsto nemato.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2006, 21:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Kas naudojate Levemir. Ar nepastebejote kad reikia didinti insulino doze. Panasu kad sis insulinas silpniau veikia ir jo reikia daugiau. Lantuso as leisdavau 16 vnt., o Levemir jau reikia 26. Ta pati patvirtino ir endokrinologe.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 352 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: