Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 24 Lap 2017, 17:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 350 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Insulino dozių paskaičiavimas
StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 11:37 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Sveiki visi,

dukrai sueis gegužę 12 metų. Svoris jos apie 40 Kg. Vis dididinau dozes, didinau (cukrai kilo) ir kažkaip neįsigilinau į skaičių. Bet kai suskaičiavau - vos ne kilogramui eina vienas vienetas. Aišku, Jūs pasakysite, nieko tokio, augantis organizmas, bet mane suėmė baimė. O kas toliau?????????????Kiek tos dozės dar didės????
Grikius valgydavome be insulino, o dabar nedideliam kiekiui leidžiame net 6 vnt.
Bazė mūsų apie 20 vnt maistui apie 17 . Ar čia normalu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 12:00 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Giedra rašė:
Sveiki visi,

dukrai sueis gegužę 12 metų. Svoris jos apie 40 Kg. Vis dididinau dozes, didinau (cukrai kilo) ir kažkaip neįsigilinau į skaičių. Bet kai suskaičiavau - vos ne kilogramui eina vienas vienetas. Aišku, Jūs pasakysite, nieko tokio, augantis organizmas, bet mane suėmė baimė. O kas toliau?????????????Kiek tos dozės dar didės????
Grikius valgydavome be insulino, o dabar nedideliam kiekiui leidžiame net 6 vnt.
Bazė mūsų apie 20 vnt maistui apie 17 . Ar čia normalu?

visiems skirtingai, bet keista kad grikius valgote be insulino...
siaip neirodyta tyrimais, bet mano nuomone - idomu pastebeti, kad paskutiniu metu ir man dozes pasakiskai auga, kartais pagalvoju ar nebus insulinai mazenes "koncentracijos"??
ka norejau pasakyti, nors ir negrazu itarineti, bet stebedamas savo ir savo pazistamu diebetu serganciu zmoniu gyvenima, matau, kad insulino poreikis daug kam kyla ir kyla ir mano itarimas ar farmacija nedaro sau biznio, kad kuo daugiau pirktu insulino????
butu gera tiketi kad taip nera kaip rasau, betgi parasykite savo pastebejimus :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 12:27 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mes valgydavome grikius be insulino, tai buvo , bet tas buvo senokai.

O dozės, tai tikrai kyla. Aišku, ji auga, bet man jos vistiek labai didelės

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 13:39 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Bendroje sumoje leidziu 41 vnt. mazdaug,
bet ir valgau maziau, juk ne paauglys, bet ziurint kiek vienetas numusa angliavandeniu, ir kiek
sunaudoja per kiekviena valgyma, gal tiesiog per daug tu angliavandeniu,
pas mane mazdaug 1vnt. insulino dengia 12gr. agliavandeniu,
jei per pietus suvalgau 120gr. tai reikia 10vnt. bet as tiek daug nesuvalgau,
nebent cepelinus, tiesa dabar insulinas naujas, bet lantuso leisdavau 18,
o sito 15 parai. nu o trumpas kaip zinote, kiek valgome, tiek ir kompensuojame.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 13:56 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ričardas rašė:
Bendroje sumoje leidziu 41 vnt. mazdaug,
bet ir valgau maziau, juk ne paauglys, bet ziurint kiek vienetas numusa angliavandeniu, ir kiek
sunaudoja per kiekviena valgyma, gal tiesiog per daug tu angliavandeniu,
pas mane mazdaug 1vnt. insulino dengia 12gr. agliavandeniu,
jei per pietus suvalgau 120gr. tai reikia 10vnt. bet as tiek daug nesuvalgau,
nebent cepelinus, tiesa dabar insulinas naujas, bet lantuso leisdavau 18,
o sito 15 parai. nu o trumpas kaip zinote, kiek valgome, tiek ir kompensuojame.

TAU GERAIU, KAD INSULINO (ILGO) TIK 15, MAN SIANDIENAI REIKIA 35 vnt., BET DABAR SUSIREGULIAVAU, LYG IR NORMALIAI ...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 17:17 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mielieji. O ar jūs nepastebėjote, kad vyksta totali maisto chemizacija? Kuo toliau, tuo mažiau natūralios mėsos, pieno, duonos, daržovių. Mane visa ši chemija veikia žiauriai. Jau senokai nevalgau mėsos iš prekybos centrų. Tiesiog užvalgęs nepagaunu cukrų. Daržovės tik augintos namuose, pieno produktai naminiai, duona taip pat. Jokių sausainių, jokios gatavos mėsos gaminių, mišrainių ir tt. Mano uošviai pensininkai, mėgo pirkinėti Norfoje akcijinius sausainiukus, vafliukus. Vieną bėrė, kitam didžiulis nerimas, nemiga. Nustojo - viskas susitvarkė.
Radus pas vaiką cukrų >7 mmol/l šeimos gydytojai niekur neskuba siūsti. Liepia išmesti iš raciono traškučius, kolas. Daugumai susitvarko.
Mano nuomone ne insulinas pablogėjo. Maisto chemija blokuoja insulino pasisavinimą ir didina rezistenciją jam. Ir šitų blokuojančių faktorių, deja, tik daugėja.

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 18:00 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Bet mūsų mityba tikrai nepasikeitė, valgome tuos pačius grikius ryte, tuos pačius av.dribsius, duoną kepu pati. Bet dėl dozių, ar čia ne per daug leidžiasi?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2013, 20:35 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

taip Ginciau. maistas yra cheminis. as irgi pastebejau, kad chemija puikiai veikia keliant cukru. is tokios kuklios mano patirties. pakeiciau tabaka elektronine cigarete. i jos sudeti ieina glicerinas, propilenglikolis, aromatai. atrodo viskas valgoma ir nekenksminga, dozes nedideles, bet rukant cigaretes lantuso 2 vienetais reikia maziau, o su aceit sveikesne elektronine dar ir beveik 10 KG lasiniu dasidejo. sitie maisto produktai sutinkami beveik visuose maisto gaminiuose. va tau ir nekenksmingas siulaikinis maistas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 09:35 
Atsijungęs
Mielas žmogutis

Giedra,
Tavo laiškas privertė mane pasiimti senus sūnaus diabeto dienoraščius. Jam dabar 14, bus liepą bus 15 metų. Pats didysis augimas jau praėjo ir dozės yra ženkliai sumažėjusios, palyginus su tuo, kas jam buvo, kai jis buvo 11-12 metų ir augo po 10 cm per metus. Esu radusi įrašų, kad jo dozės būdavo daugiau kaip 1 vnt kilogramui. Labai didelės įtakos turėdavo savaitgaliai, kada jis būdavo namuose ir daugiau valgydavo (66 vnt insulino, kai svoris buvo 51 kg) ir kai būdavo mokykloje (41 vnt insulino 51 kg svoriui). Dabar jam beveik 15 metų, ūgis 174 cm, svoris 62 kg. Vidurkis insulino yra 30-35 vnt paprastomis dienomis lyginant 40 vnt savaitgaliais. Aišku dozės didėja trečdaliu jam sergant kad ir sloga. Kai kada nedidėja sergant, nežinau kaip čia veikia. Jis daug sportuoja, todėl reikia irgi derinti dozes. Taigi jam smarkiai augant dozės buvo daug didesnės negu dabar. Atsimenu KMUK viena gydytoja endokrinologė sakė, kad paaugliai leidžiasi insuliną kaip vandenį. Taigi, Giedra, manau viskas gerai jums su dozėmis, turint omeny dukros amžių.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 09:42 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ačiū, viską supratau, dėkoju, kad atsakėte :gele:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 20:33 
Atsijungęs
Forumo siela

Sveiki. Mano dukrai irgi 12 metų, dozės taip pat padidėjo . Pradžioje buvo baisoka, kad jos taip didėja, bet tai normalu brendimo laikotarpiu. Nors yra ir kitų veiksnių - per PRIME'ą susileistas insulinas, dingstantis injektoriai ir maistas nenormaliais kiekiais. Kartą pažiūrėjau, kiek liko pompoje insulino, o patikrinus lygiai po paros radau, kad susileidus 80 vv per parą, nors boliusai įprasti :) O sveria tai 50 kg. Tada ir pasikalbėjom rimčiau. Sutarėm iki 50 unitų per parą (tai yra iki 1 vv vienam kg). Taigi "sukčiavimą" irgi nepamirškite, kad ir koks geras vaikas atrodytų :)

T.p. serga dukra (nuo 2003 rudens, insulinas NovoRapid, insulino pompa Accu-Chek Spirit)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 20:59 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nežinau dėl sukčiavimo (nepagalvojau, niekada nebuvo preteksto ), ryte valgo prie manęs, pareina - prie močiutės, vakare vėl prie manęs. Net nepagalvojau patikrinti, mano ji bailiukė, bijo pati daryti tokias nesąmones. Duodu pasilepinti, nedraudžiu - valgo ir ledų ir taip kokį skanėstuką. Galvoju, kad užtenka, o ji ir nesiskundžia, kad mažai gauna. Tikrai gauna pasilepinti, o jai labai svarbi išvaizda ir gera forma, žiūri ką deda į burną.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 21:32 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

cia visi taip graziai paskaiciavote :)
o ka man irgi berendimas? man 36 metai, o dozes pakylo per paskutinius du metus, bent jau Lantus daugiau nei dvigubai :(
kas cia per paaiskinimas butu?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 21:52 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Pasiziurejau ir as savo "uzrasus". Realiai per 20 metu trumpo veikimo insulino dozes pakilo pora vienetu, prailginto siek tiek daugiau. Lantusa- kaip pradejau ta pacia doze leisti- taip ir liko. Nepastebiu koncentracijos pokyciu.
Levemir- cia as iziuriu "praskiesto insulino" sindroma.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 22:06 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

na nezinau ka ten Šarūnai taip pakeitei savo gyvenime, bet siaip sau nemanau kad dozes taip kyla. man per paskutinius 4 lantusas 4 vnt uzaugo. elektronine cigarete manau daro savo, o pries 4 metus tai visai tiketina kad man ir kasa dar padedavo siek tiek prilaikyt cukru. visdelto nestebuklas to mano stazo.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2013, 23:36 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Manau Giedra, kad vis del to dar auga ir bresta, tai tikrai nemazai itakoja,
pradejau normaliai galvoti ir skaiciuoti, kai susilaukiau atzalu, tai yra sukuriau seima ir pradejau normalu gyvenima,
tada mano dozes zenkliai sumazejo, iki tol tik augo. ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2013, 19:02 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mariukas rašė:
na nezinau ka ten Šarūnai taip pakeitei savo gyvenime, bet siaip sau nemanau kad dozes taip kyla. man per paskutinius 4 lantusas 4 vnt uzaugo. elektronine cigarete manau daro savo, o pries 4 metus tai visai tiketina kad man ir kasa dar padedavo siek tiek prilaikyt cukru. visdelto nestebuklas to mano stazo.

man su tokiu stazu, tai kasa tikrai neveikia, o kodel taip kyla nezinau... valgyti dabar valgau labai reguliariai, na ir anksciau nebadavau, judejimo gal truputi maziau dabar... chemijos nevalgau, nes zmona namuose kuo naturaliau gamina :)
nerukau, negeriu, riebiai nevalgau ir kitu neteisiu, kurie taip daro :) tortu ir kitu saldumynu beveik visai nevalgau...
o lantusas kyla, 2009 rudeni nenaudojau nei 20 vienetu, o dabar reikia 35, siandien bandziau 34 ir neuztenka...
gal turi itakos, kad puse metu naudoju pompa, o puse piestukus - ka cia suprasi :) :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 23 Kov 2013, 11:05 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ričardas rašė:
Manau Giedra, kad vis del to dar auga ir bresta, tai tikrai nemazai itakoja,
pradejau normaliai galvoti ir skaiciuoti, kai susilaukiau atzalu, tai yra sukuriau seima ir pradejau normalu gyvenima,
tada mano dozes zenkliai sumazejo, iki tol tik augo. ;)

Ačiū visiems už atsakymus. Gero visiems savaitgalio ir cukrų ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Kov 2013, 16:13 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Šarūnas rašė:
man su tokiu stazu, tai kasa tikrai neveikia, o kodel taip kyla nezinau... valgyti dabar valgau labai reguliariai, na ir anksciau nebadavau, judejimo gal truputi maziau dabar... chemijos nevalgau, nes zmona namuose kuo naturaliau gamina :)
nerukau, negeriu, riebiai nevalgau ir kitu neteisiu, kurie taip daro :) tortu ir kitu saldumynu beveik visai nevalgau...
o lantusas kyla, 2009 rudeni nenaudojau nei 20 vienetu, o dabar reikia 35, siandien bandziau 34 ir neuztenka...
gal turi itakos, kad puse metu naudoju pompa, o puse piestukus - ka cia suprasi :) :)

a zinai, kad zmona gamina tai dar nieko nesako. produktus vistiek is parduotuves perka, o musu augintojai ir gamintojai kuo toliau tuo daugiau naudoja chemijos. dabar nusiperki ta vista. anksciau ji budavo melyna, dabar raudona. raudona spalva rodo jog vista buvo auginama arsenu su antibiotikais ir kitu S :). na tai ka tu necheminio is tokio S pagaminsi.
dabar del pompos irgi gali but tiesos, nes nuo seno mums pasakoja kad insulino leist i ta pacia vieta nerekomenduojama. dideja atsparumas insulinui. su penais trumpo dozes tai pas mane labai seniai tos pacios stovi, o va bazes nors nezymiai, bet dideja. ir visi zinom, kad jeigu reiks pakoreguot doze, tai pirmiausia bazes. vadinasi jis jautresnis pokyciams.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 24 Kov 2013, 12:56 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

mano zmona pati augina savo darza ir taip pat zmona vistu is Maximos negamina - ta ir norejau pasakyti, kad stengiames kuo daugiau chemijos ir visu kitu nesamoniu isvengti, todel tai neturetu itakoti, nors viena mintis paguodzia kad sveriu daugiau nei leidziu insulino parai :)
sunku gauddyti tuos cukrus, pamatuoji matai koks cukrus, bet po pusvalandzio gali nebenuspeti koks jis bus .... gero gaudymo visiems :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 350 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: