Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 20 Lap 2017, 22:16

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 350 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Insulino dozių paskaičiavimas
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 13:56 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

hmmm... protaphane maksimalus poveikis iki 12 val. tai jis baiginetusi pas mane apie 10 ryto (del to manau man gerokai maziau trumpo reikia pusryciam padengti. O del hipavimo buvau nusigandes kad nakti nejauciu, nes nueidavau miegoti ir su 4,1 mmol/l, tik dar suvalges koki 1 pakeitima dziuvesiu. Galvodavau kad gal nakti nejauciu, bet ryte pabusdavau su nedaugiau kaip 6 mmol/l. O galva buna kad kartais skauda, bet zinok ar nuo neishsimiegojimo ar kitos ligos kabinas ar dar kas.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 14:06 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

kai as gyvenau su humolog mix, tai pasitikrindavau panasiai po keturiu su puse vaandos ir ramiai nieko nevalgydamas eidavau miegot. su kokiu uzmigdavau su tokiu ir atsikeldavau. zinok realiai nei vienas ilgo veikimo insulinas neveikia tu valandu kiek raso. mix baze turetu veikt apie 16 val. duok dieve jei man 9 ar 10 veikdavo. cia tik kompanijos nori parodyt kad ziurekit kiek jis gali istemt. bet praktikoj tokiu zmoniu kuriem tiek veikia buna mazai.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 14:08 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

man cia kaip uzsenio pamokoj, nieko beveik nesuprantu, turbut per kvaila esu :balionelis:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 14:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Jei tau neramu del hipo, tai eik miegoti su 5.5-6 mmol, tikrai nieko baisaus, o ir ryte jai pas tave bus padidintas CK, tarkim 7-7.5 mmol irgi nebeda.

Trumpo veikimo NovoRapid ( kintamos dozes)
CD stažas36 m. Pradzia1980m.06.
CD 1 tipas
Gliukozes monitoringas Guardian Real-Time 8metai

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 14:12 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

loreta3 rašė:
man cia kaip uzsenio pamokoj, nieko beveik nesuprantu, turbut per kvaila esu :balionelis:

niekas negime mokedamas :) o mokslai, patirtis ir zinios ateina su laiku ir labai jau neskubedami :) jei ko nesupranti visada gi gali paklausti, o tada jau zinosi ;)

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 14:17 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

lister rašė:
Jei tau neramu del hipo, tai eik miegoti su 5.5-6 mmol, tikrai nieko baisaus, o ir ryte jai pas tave bus padidintas CK, tarkim 7-7.5 mmol irgi nebeda.

pries miega as nesimatuoju, paskutinis matavimas buna 2 val po vakarienes ir tada atsizvelgiant pagal tuos skaicius pries einant miegot ko nors uzkandu :) gal tuomet ir pakyla iki tu 5,5-6 mmol/l.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 14:57 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

na matai svarbiausia kad tu zinai kokius skaiciukus rades kiek gali suvalgyt kad ryte pabustum kaip zmogus. 2 val po valgio turi tokia nedidele rizika, nes ne visada buna pasisavintas visas maistas ir tuo labiau dar veikia tavo greito veikimo doze. bet matau cia tau ne kliutis 8) ...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 16:15 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

:???: atrodo ka skaitau jusu pasirasymus lyg ir suprantu, bet kaip pradedu gilintis tuscia galva palieka, pvz is kur Jus zinote kiek reikia leist insulino as tai leidziuosi tiek kiek pasake gydytoja mazint ar didint bijau nors ir rytais kartais hipuoju :(

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 16:21 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

manyciau vvakarini gali pamazinti bent vienu vienetu, bet jeigu hipuoji tik kartais, tai valgyk naktipiecius. Man daktare sake geriau sumustinuka.

Trumpo veikimo insulinas "NovoRapid"
Diabeto komplikacija- apakimas
nuo 2000 metu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 16:25 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

loreta3 rašė:
:???: ...pvz is kur Jus zinote kiek reikia leist insulino as tai leidziuosi tiek kiek pasake gydytoja mazint ar didint bijau nors ir rytais kartais hipuoju :(

is pradziu leidi tiek kiek sake gydytoja, bet paskui turi ziureti pati. Mano insulino dozes smarkiai sumazejo isejus is ligonines (beveik dvigubai), nes turiu daugiau fizines veiklos, be to man rodos kad kasa kiek atsigavo pas mane (vadinamasis medaus menuo). As pildau savo diabeto dienyna kur rasau kiek valgiau, kiek susileidau ir kokie paskui buvo parodymai. Paskui gali paziureti ir palygint kiek ir ko suvalgius reikejo insulino. Koreguot vistiek reikes, nes gydytoja negali numatyt kiek suvalgysi, kada teks ilgiau padirbt ar pasportuot. Tikiuosi aiskiai as cia.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 16:48 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

as net neleidau tiek kiek gydytoja sake. va pereidinejau ant lantuso. pries tai bazes leidau 20. gydytoja pasake kad parasau 20 pradek leist nuo 16 ir ziurek kas vyksta. jei reikes didink. as pradejau nuo 14 ir kaip paaiskejo tas 16 man butu "mirtina doze". buciau i koma nukrites. na nebent daznai mane gelstincios kepenys butu neleide... taip kad tik pats gali suzinot kiek tau reikia ir jei bijai skaiciuot, tikrint, eksperimentuot tai kiek tau reikia bus sunku atsirinkt. jei nebijosi visada galima pradet gyvent taip kaip tu nori, o ne kaip gydytojas liepe...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 18:39 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Loretai butu sunku dabar reguliuoti insulino dozes pagal insulinus, kuriuos ji dabar leidzia, o leidzia ji Mix"us ir geria tabletukes, nes cukrus lengviau valdyti, kai yra ilgo ir trumpo veikimo insulinus. Loreta sake kad greit eis pas kita endokrinologa, tada ir ziures ar pakeis jai tuos Mix"us i trumpo ir ilgo veikimo. Beje kada eisi Loreta pas endokrinologa, paprasyk, kad tavo gydantis gydytojas israsytu glikuoto hemoglobino tyrima, tada endokrinologui turesi parodyti priezasti, kodel nori pereiti ant kitu insulinu, nes manau kad tavo glikuotas bus nelabai geras, tad ir pasakysi endokrinologui, pas mane blogas glikuotas, tai pakeiskit insulinus.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 18:55 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

gliukuota dare preita savaite buvo 9.7 rytoj jau vaziuoju i klinikas del kraujo reik gydima keisti, kai grysiu is kart i ligonine pas ta nauja daktaryte, nu bent taip taremes :kuklinuos:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 19:08 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

matai as manau kad iki siol loreta gydesi pas gudria endokrinologe kuri naudojosi tuo kad turi tokia paciente. israse mix 3 kartus dienoj, dave tabletukiu kurios kelia cukru ( kad padengtu per pietus leidziamo mix baze) ir dave kitu tabletukiu kurios skirtos isisavint kasos gaminama insulina. jei atmeti per pietus leidziama mix ir tabletukes keliancias cukru gaunasi normalus 2 tipo diabeto gydymas. o i kortele neaisku ka ten raso. pasakyk loretuk ar atspejau kaip tave gydo?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2009, 19:31 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

as su ja beveik nebendraudavom i mano klausimus ji dazniausiai neatsakydavo, o apie gydyma nieko nenusimanau nes turiu tiek ligu..., kad manau reiktu perziureti visu ju gydymus ir kiek galima suderinti tarpusavi, bet yra taip...

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:09 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveiki,
aš pagal gydytojos nurodymus turėčiau leistis greito veikimo Novorapid 6-8-6 ir vakare
ilgo veikimo Protophane 10, tačiau nebuvo dienos, kad aš ko nors nepakeisčiau :huh: ...Nekeičiu tik ilgo veikimo, leidžiu po 10, o kitus beveik visada pamažinu, nes pasimatuoju kraują ir kažkaip
jeigu rodo 4,9 arba 5,4, tai kaip aš galiu suleisti 6 (turbūt nebent ruoščiausi prisikapoti
angliavandenių daug :roll: ), tada aš leidžiu 4 arba 5 atitinkamai, ir pan.
Tai klausimas būtų toks, ar gali būti, kad mano cukrus yra toks nepastovus todėl, kad aš tas insulino dozes taip keitalioju, nes kiek skaitydama pastebėjau, tai jūs visi stengiatės daugiau mažiau laikytis arba daktaro nurodymų, arba savo nusistatytų normų, o jei keičiate, tai tik vieną kurią nors dozę ir ją sau taikote kelias dienas, kad suprastumėte kaip ji jus veikia?

NovoRapid pagal situaciją (numatyta: 8-8-8vnt.)
Levemir 16 vnt. (23.30)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:16 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Velniukstis rašė:
lister rašė:
gal tuomet ir pakyla iki tu 5,5-6 mmol/l.

o čia skaitosi, kad pakyla :???:
pas mane žemesnių skaičiukų per keletą savaičių vedamą dienyną keletą tik surasi, aš maniau, kad mums čia normalu 5,5-6 mmol/l :???:

Levemir 16 vnt. (23.30)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:17 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ūla rašė:
Tai klausimas būtų toks, ar gali būti, kad mano cukrus yra toks nepastovus todėl, kad aš tas insulino dozes taip keitalioju

Ne. Aš leidžiu trumpojo visada skirtingai - priklausomai nuo išmatuoto CK ir nuo to, ką ruošiuosi suvalgyti

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:19 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

n aš tai irgi tik ilgo veikimo Levemira leidžiu pagal gydytojus, o Novorapida tai žiūrint kokie cukrai ir lą valgau

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:20 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Ačiū, PauLita ir kikina, ramiau pasidarė :) aš irgi taip darau, bet tik dar nepasitikiu savo jėgomis :blush:

Levemir 16 vnt. (23.30)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:22 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ūla rašė:
Ačiū, PauLita ir kikina, ramiau pasidarė :) aš irgi taip darau, bet tik dar nepasitikiu savo jėgomis :blush:

Tėra tik vienas rodiklis: GG. Nei aš, nei gydytojas, nei ....

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 15:46 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Teisingai supranti Ula, trumpo veikimo insulinas leidziamas pagal suvalgyto maisto kieki ir atsizvelgiant i esama cukraus kieki, o vat yra zmoniu kurie to nesupranta ir leidziasi trumpo veikimo insulina kaip ant automato, gydytojas paskyre 6-8-6, tai ir lesis visa gyvenima ta doze.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2009, 19:40 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Ūla rašė:
...pakyla iki tu 5,5-6 mmol/l.
o čia skaitosi, kad pakyla :???:
pas mane žemesnių skaičiukų per keletą savaičių vedamą dienyną keletą tik surasi, aš maniau, kad mums čia normalu 5,5-6 mmol/l :???:

cia as turejau omeny kad po vakarienes kada as pasimatuoju ir randu ~4 mmol/l dar suvalgau pries miega koki dziuvesi ar riestaini kuris iki panasiai tiek pakelia kad nakti nebutu hipo :)

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Sau 2009, 11:43 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

aš tai šian atsikkėliau su 17,7 cukrais, galvojau galvojau ir supratau kad nesuleidau ilgo veikimo, čia man pirmą kart, tikiuos ir paskutinį :(

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Sau 2009, 12:42 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

kikina rašė:
aš tai šian atsikkėliau su 17,7 cukrais, galvojau galvojau ir supratau kad nesuleidau ilgo veikimo, čia man pirmą kart, tikiuos ir paskutinį :(

As jau nuo 2005 metu rasausi kieviena diena kiek ir kada insulino leidziuosi, nes pradejo atmintis pavesti, o dabar atsiverti - paziuri ir zinai... ir zadintuva telefone turiu nusistacius, kad primintu laiku, nes kuo toliau, tuo dazniau pasimirsta :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Sau 2009, 12:50 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Sveiki, as taip pat lantusa leidzziu pagal zadintuva, jis man primena.

Trumpo veikimo insulinas "NovoRapid"
Diabeto komplikacija- apakimas
nuo 2000 metu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2009, 22:14 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Atsiguliau į KMUK, nes pastarųjų trijų mėnesių rezultatas hba1c - 11,3 (blogas). Žodžiu tabletės nebepadeda, skyrė insuliną Novorapid ir vakarais Protophane, nežinau kaip turėtų būti, bet labai dažnai turiu "davalgyti" kartais net prie 5,2 būna silpna, o prie 3,1 (čia tiek nukrito, kai pradėjo leisti insuliną, tik atažiavus pirmą dieną (glikemija buvo 15,2) kas valandą leido - dešimtą, o po to vienuoliktą... nesupratau kam taip reikėjo :crying: ) Pirmą vakarą po tokios pažinties su insulinu bijojau net užmikti maniau vėl pasikartos tas siaubingai nemalonus silpnumas, drebulys ir prakaitavimas :thumbdown: o kai mano palatos gydytojui pasakiau kad būna beprotiškai silpna - sako, kad man leidžia mažiausią dozę (4), gal ir mažiausią... čia kaip pažiūrėsi tarkim mano palatos kaimynei kuri sveria 140 kg. skiria (40) ir tie sako nepadeda, o štai man ir tų 4 dalių lyg ir per daug... :???: negi negalima mažiau jo leisti :hmhm: Čia ligoninė gulėdama labai mažai judu, o šiaip mėgstu sportuoti, važiuoti dviračiu... Tiesa, kadais darytas C peptido tyrimas lyg ir buvo geras, nesu tikrai (reikės gydytojo paklausti) ar šį kart man jį kas darė..., bet jeigu jau paskyrės insuliną - tai vadinasi kasa jo visai nebegamina.. :???: Sesutės čia visos labai šaunios, tik liūdna, kad mano palatos gydytojas toks keistoniškas, kai paguldė atėjo pas mane su popieriais ir krūva klausimų... į virtinę jų atsakiau neigiamai - nejaučiu troškinimo, nebėgioju į WC, lyg ir gerai jaučiuosi, nesirgau kasos uždegimu, šeimoje niekas neserga šia liga, žodžiu daug visokių NE - tai jis man sako: "tai ko tu čia atvažiavai..." nu jo galvoju iš neturėjimo ką veikti tikriausiai :mad: Kol kas nemoku skaičiuoti tų angliavandenių, bet viliuosi, kad toj mokyklėlėj viską sužinosiu, tiesa labai daug davė palatoje esančiųjų patirtis... kartais net susimąstau kuri patirtis vertingėsnė... vadovėlinė ar praktinė :) Lauksiu Jūsų komentarų apie mano pažintį su insulinu. Ačiū.

P.s Dar nesu tikra kokį nustatys tipą... sesutės sako, kad mano atveju turėtų būti lyg ir pirma, bet lemiamą žodį kaip suprantu tars gydytojas...

Lantus

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2009, 22:32 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Jovitaite rašė:
bet labai dažnai turiu "davalgyti" kartais net prie 5,2 būna silpna, o prie 3,1 tas siaubingai nemalonus silpnumas, drebulys ir prakaitavimas beprotiškai silpna

organizmas ilgai prabuvo su aukštais CK ir priprato :scared: Todėl dabar teks kurį laiką blogai jaustis ir prie normalių CK. Nieko nepadarysi, teks pakentėti.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2009, 23:50 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Siaip jaigu cukrai buvo apie 15 mmol ir tokie laikydavosi, tai tokios dozes kaip 4 vnt, i valanda beveik normos ribuose, gal antra valanda galima leisti 3 vnt. Reiketu tiesiog biski pastebeti cukru kritima po valgio, per 2 - 3 valandas po valgio, ant kiek mmol numusa NovoRapido, tie 8 vnt. per tas 2 - 3 valandas. Jei jum per 3 val. po insulino susileidimo cukrai krenta iki 3 - 4 mmol, tai reiskia kad 1 vnt. NovoRapido musa mazdaug 1.5 mmol gliukozes, tai iseina 8 vnt. insulino numusa ~12 mmol. Taigi turint 15 mmol CK, susileidus 8 vnt, po 3 val. , cukrus gali pasiekti 3 - 3.5 mmol. Uztad ir buna silpna. O plius dar vakare leidziamas Protophanas, jis irgi turi pika ( 4 - 10 val.) tai irgi itaikoja cukru musima vidurnakti, ziurint kokiu laiku vakare leidziat. Taigi bandikit biski pamazint doze, bet nedaug 1 - 2 vnt. Ir pasakykit gydytojui kad jum cukru numusa iki hipo, kad doze biski perdydele. Ir nereikia visada pasikliauti tik gydytojo nurodimais, pasikliaukit visu pirma savo gliukometru parodymais ir organizmo pojuciais, stebekit parodimus ir darykit isvadas.

CD 1 tipas

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 21 Spa 2009, 11:48 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?

Laba diena,

Noreciau paprasyti pasidalinti patirtimi tu, kurie serga I tipo diabetu ir naudoja Humalog ir Humalog Basali. Susirgau pries menesi, todel dar nelabai perprantu po kiek laiko pradeda veikti ir kiek laiko pries valgi reiketu leistis greito veikimo insulina, kad cukrus butu geras. Taip pat gal galite pasakyti kiek 1 humalog vienetukas numusa cukraus vienetuku ir kiek 1 humalog basal numusa cukraus ? labai lauksiu atsakymo :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 350 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: