Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 18 Lap 2017, 14:50

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: FreeStyle InsuLinx
StandartinėParašytas: 03 Lie 2012, 01:31 
Atsijungęs
Forumo siela

Labas , visalaik naudojau OneTouch ultra2 ir kaip atsargini OneTouch UltraEasy
siandien diabetiku centre dave nauja zaisla FreeStile InsuLinux , gal kas turit ar zinot kur rasti instrukcija lietuviu kalboje
nes kaikurie terminai prancuzu kalboje man nesuprantami , siam aparaciukui saliga gana idomi :) menesi koki pratintis prie jo ir pazindintis , matuotis cukru , kas idomiausia rekomendavo krauja nebeimti is pirsto , o is delno apatines dalies, po nyksciu, per kita apsilankima po menesio ar trieju, kaip man patogiau, dietologe suves i aparaciuka maista ir anglevandeniu kiekius , dar veliau jau daktare suves i ji mano insulino normas
seip nepatinka man permainos ,naujoves , esu uzkietejes konservatorius pagal buda , bet laikas nestovi vietoje ir kodel neisbandzius nauju tehnologiju , tikiuos blogiau nebus , nes seip ten daug visokiu idomiu galimybiu , tad butu visai neprosal susirasti lietuviska ar bent rusiska instrukcija.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: FreeStyle InsuLinx
StandartinėParašytas: 03 Lie 2012, 16:14 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

cia bus kokia naujiena apie kuria rytuose dar nezino :). nepatiktu ir man tokios permainos.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Lie 2012, 22:30 
Atsijungęs
Forumo siela

Mariukas rašė:
cia bus kokia naujiena apie kuria rytuose dar nezino :). nepatiktu ir man tokios permainos.

liginau parodimus su abiem savo onetouach rodo su labai nedidel paklaida , bet jau kazkaip pratinuos delna durti ir rodo 131 o onetouch 138 is pirsto , na kolkas iki sekancio vizito pas dieatologe tereik pries matuojant cukru pazimeti , pries maista ar po maisto matavimas , toliau ten prideta visokiu priminimu insulinui leistis ir cukrui matuoti , kai dieatologe suves ten anglevandeniu kiekius maiste , dar kuri laika toks pats zaidimas , na o idomybes prasides kai jau suves insulino normas :) tada aparaciukas pries valgant skaiciuos kiek reik apidros susileisti vat tada jau bus pats idomumas :)
http://www.freestyleinsulinx.com/
tik va nesenai nusipirkau onetouch 300 juosteliu , tai pirma jas sunaudosiu tada rimciau pradesiu matuot su tuom FreeStyleInsuLinx
o kolkas tik pazindinuos

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2012, 00:25 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

noreciau pamatyt kaip zmogus kasdien lygiai ta pati veikia, prie tokiu paciu salygu ir lygiai tiek pat suvalgo. prie viso to dar galima ir nuotaika dadet...
na as ne siaip pasakiau, kad nepatiktu man tokios permainos.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2012, 08:48 
Atsijungęs
Forumo siela

saligas, nuotaikas ir fizini aktivuma taipat cia jau dietologes ir daktares reikalas
nu bus matyt ,paciam idomu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2012, 09:20 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Robertaitis rašė:
saligas, nuotaikas ir fizini aktivuma taipat cia jau dietologes ir daktares reikalas

manau nieko naujo - tik nori paraginti diabetu sergancius mastyti ir padeti jiems skaiciuoti insulino kieki ir maista bei visa kita :)
o tai labai svarbu :)
ir visa tai ligonio reikalas, o dietologai, daktarai ir kiti profesonalai - tik patarejai :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2012, 10:48 
Atsijungęs
Forumo siela

Šarūnas rašė:
Robertaitis rašė:

manau nieko naujo - tik nori paraginti diabetu sergancius mastyti ir padeti jiems skaiciuoti insulino kieki ir maista bei visa kita :)
o tai labai svarbu :)
ir visa tai ligonio reikalas, o dietologai, daktarai ir kiti profesonalai - tik patarejai :)

esme , kuo didesnis tikslumas su minimaliom pastagom , profesionalai suves normas/dozes ir skaicius
seip gi duotu aparaciuka su jau suvestais skaiciukais , toliau pats sukis kaip ismanai , bet vat butent kad profesonalai patarejai ir atsizvelgiant i aparaciuko parodimus jie ir patars bei rekomenduos ka kaip daryti priklausomai nuo nuotaikos, fizinio, kruvio ir kitokiu faktoriu turinciu itakos , nes tokios saligos , kolkas gi ten nera suvesti angliavandeniai juos suves tik minimum po menesio naudojimusi aparaciuku , o insulinu dozes dar po menesio tai kaip suprantu tas visas laikotarpis ir skirtas tam kad pats susigyvenciau ir suprasciau esme aparaciuko ir kad profesonalai galetu atsizvelgdami i parodimus nustatyti tikslenius duomenis
nelabai patinka man visi tie triukai :) bet kaip sako daktare , nereikia priesintis naujovems ir tai kuriama bei tobulinama tam kad mums butu paprasciau :) jug jau nebera manau tokiu vietu kur skaiciuotu mediniais skaitikliais :) visur kasos aparatai net kaime :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2012, 19:50 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Priminimai aparate yra gerai, su tuo sutinku. Visa kita- tas pats aparatelis cukrui matuoti, na galbut kiek tikslesnis ir tiek. O kad daktare rekomendavo nedurti i pirsta ir nieko nepaaiskinio tai cia jau blogai. Tik kraujas is pirsto parodo tiksliausia ir neveluojanti rezultata. Is delno imama kad maziau skaudetu nei durti i pirsta.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2012, 20:30 
Atsijungęs
Forumo siela

Dalia rašė:
Priminimai aparate yra gerai, su tuo sutinku. Visa kita- tas pats aparatelis cukrui matuoti, na galbut kiek tikslesnis ir tiek. O kad daktare rekomendavo nedurti i pirsta ir nieko nepaaiskinio tai cia jau blogai. Tik kraujas is pirsto parodo tiksliausia ir neveluojanti rezultata. Is delno imama kad maziau skaudetu nei durti i pirsta.

del durimo i delna paaiskino , kad po desimties metu badimo i pirstus jie praras jautruma , kas nera gerai , ir dar pridure i pirstus jai jau norisi durti tai tik i mazaji ir bevardi.
Priminimai kuriuos jau naudoju tai laikas lantusui leistis ir 2 val po maisto matuotis cukru
na o del dirimo i delna ar pirsta bei esamus skirtumus kalbesimes su daktare per sekanti vizita

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 05 Lie 2012, 21:50 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

kad po desimties metu badimo i pirstus jie praras jautruma - nesutinku , sergu 30 metu ir badausi tik i du vienos ir du kitos rankos pirstus 4-5 kartus per diena, patikek jautrumas toks pats, nejauciu nei skausmo, nei nutirpimo, nei najautrumo, tegul neperdeda

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 05 Lie 2012, 23:23 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

riva rašė:
kad po desimties metu badimo i pirstus jie praras jautruma - nesutinku , sergu 30 metu ir badausi tik i du vienos ir du kitos rankos pirstus 4-5 kartus per diena, patikek jautrumas toks pats, nejauciu nei skausmo, nei nutirpimo, nei najautrumo, tegul neperdeda

tai is kur zinom kad kazka jauciam :) .
siaip mano pastebejimu, tai tik oda sustoreja, o jautrumas lieka tas pats.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 06 Lie 2012, 13:15 
Atsijungęs
Forumo siela

na man nereikejo ir 10 metu , per siuos kelis metus badimo jau pirstai mazieji su mazoliais :)
sunku sprest kiek jie dar jautrus :) ar nejautrus bet tegus pailsi
aisku tik dar reik sulaukti visu tu formalumu ir kada jau bus suvesti duomenis tikiuos turesiu ir rekomandacijas kaip tvarkytis su tuom rezultatu skirtumu is pirsto ir delno bei kaip elgtis kitokiose situacijose kada kinta cukrus priklausomai nuo nuotaiku ir fizinio aktivumo
nors logiskai mastant :) uzkast kazko saldaus arba dasileist keletas taskeliu apidros :)
o seip vistiek labai smalsu isbandyti ir pamatyti pokicius , jau su nauju aparaciuku :) palengvisn jis man gyvenima ar apsunkins :)
tikiu kad blogiau nebus

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 06 Lie 2012, 14:14 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

La,nu reikia ant kažko ekperimentuoti ir naujoves, va papuolė Robertaitis,
kai kiek pasistūmėsi eksperimentuoti parašyk, įdomu ir mums.
Jau man nieks ir nesiūlo,jau žiemą medicina įsitikino,kad man jokie dėsniai ir netinka,
svarbu,kad tą naujovę galima būtų pritaikyti kasdienybėje, ko ir linkiu ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 07 Lie 2012, 11:43 
Atsijungęs
Forumo siela

dekui Riciardai
tik kad tai nera jokia naujove , nes panasu aparaciuka metus atgalios jau dairiaus isigyti OneTouch mobile , ten berods ir fizinio aktivumo duomenis suvedineti galima ar reikia nebepamenu , bet rysium su tuom kad kitokios juosteles nei mano naudojamos bei jos siek tiek brangesnes tai ir susilaikiau :) na o cia kai dabar FreeStyle jau patys pasiule tai ir nesipriesinau naujovems
:)
miela riva , daktarai sako kad rukimas zudo , galiu teigti kad tai nesamone :griuknegyvas: as 40 metu rukau ir vis dar gyvas ir dviraciu buna pralekiu 150 km , o kai sirdi tikrinant pasodino ant dviracio tai duomenis buvo kaip nerukancio :) bet tai visiskai nereikia kad rukimas nekenkia

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 08 Lie 2012, 21:28 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

na rukymas rukymui nelygu, vienas suruko kelias cigaretes i diena, o kitas - kelis pakelius, apie tai man sunku sprest nes pati nerukau ir i ta diskusija nesiveliau, nors gimineje turiu skaudziu rukymo pasekmiu :verkiu: , o del pirstu jautrumo tai mano asmenine patirtis, ir man keista kai zmones nesupranta kaip patikrint ar jie jautrus, kaip galima to nesuprast duriant adata i pirsta, juk koju jautrumas tikrinamas irgi adatelemis, ir nieko :arba jauti arba ne, lygiai taip pat ir cia, aisku gal vyrams kiek sunkiau, nes ju oda storesne :tt2:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Lie 2012, 14:04 
Atsijungęs
Forumo siela

rukau daug ir kada pagalvoju kad reikia mesti rukyma tai dar daugiau rukyti pradedu :)
o del badimo i pirstus , tau mazasis ir bevardis jau su mazoliais ir tai man nepatinka
tada vat pvz. tarkim pirstu pagalveles su mazoliais liecia moters kuna, pojutis ir jautrumas visai kitoks nei liestu normalus pirstai be mazoliu ir beje abiems , tiek vyrui tiek moteriai , tai manau su jautrumu cia kaip ir viskas aisku sioje vietoje :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Lie 2012, 20:59 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Dar negirdejau kad nuo pirstu badymo mazoliai atsirastu. Ligonineje po menesi praguledavau, kaldavo seseles i pagalveles kaip kuolus, bt kad mazoliai.. niekada.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Lie 2012, 23:12 
Atsijungęs
Forumo siela

:) as irgi negirdejau , bet matau , turiu ant dvieju pirstu negyvos odos pagalveles , sprendziant pagal tai kad pirstu nekaisiojau ten kur nereikia , tai persasi isvada kad tai nuo badimo , badau i diena 5-7 kartus , nu bet gal cia tik man taip :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2012, 11:18 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Reikia tom jautriom vietom irgi pailsėti, kažkurį laiką nedurti į tuos pirštukus
ir duoti jiems atostogas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Lap 2012, 13:24 
Atsijungęs
Forumo siela

Ričardas rašė:
Reikia tom jautriom vietom irgi pailsėti, kažkurį laiką nedurti į tuos pirštukus
ir duoti jiems atostogas.

taip Riciardai jau pirstai atsigaudineja , dar vis i delna nebadau nes su gyditoja nepasikalbejau apie tuos parodimu skirtumus bet tai i vienos rankos bevardi duriu tai i kitos o maziliams duodu atsigauti
dar vis pamirstu keitalioti adatele po kiekvieno durimo , tad keiciu tik paroje karta , nors adatelius jau prisikaupes turiu berods 5 dezutes , pirkau su nuostata kad jos vienkartines :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 19:32 
Atsijungęs
Forumo siela

na va idomiai suvede i aparaciuka skaiciukus ir teks paciam anglevandeniu svori rankiniu budu ivedineti nes vokieciai kazkaip kitaip angliavandenius skaiciuoja todel masista suvedus gautusi painiava :)
na bet niekis vis geriau nei skaiciuoti anglevandenius ant popieriaus lapuko ar mintyse
beje idomu butu suzinoti keliems gramams anglevandeniu , kiek vienetu greito insulino leidziat
man suvede i aparaciuka 15-20 gramu anglevandeniu - 1 vienetas apidros + tuo metu esantis glikuotas ir bazinis
po dvieju savaiciu vel susitikimas su diatologe ir daktare pasitikslinti ar bus reikalinga korekcija ar ne

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 19:47 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Pas mane, tokiam kiekiui angliavandeniu kaip rasai, 1,5-2 vnt, humalogo. Aisku neskaiciuoju taip jau smulkmeniskai, tai galima sakyti 2 vnt. visada.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 19:57 
Atsijungęs
Forumo siela

dekui Kriste30 as apidra naudoju , beje dabar daktare pasiule sumazinti lantuso ir daugiau vartoti apidros
tai jai iki siol lantuso turejau 30 vienetu dabar pereinu ant 25 na ziuresim kas cia bus :) nu bet tikiuos blogiau tikrai nebus

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 12 Lap 2012, 17:46 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Robertaitis rašė:
dekui Kriste30 as apidra naudoju , beje dabar daktare pasiule sumazinti lantuso ir daugiau vartoti apidros
tai jai iki siol lantuso turejau 30 vienetu dabar pereinu ant 25 na ziuresim kas cia bus :) nu bet tikiuos blogiau tikrai nebus

Sakyciau visai neblogai daktare pasiule, nes ilgo daugokai pas tave. Toks jausmas, kad ilgu dengi dali, kur jau turetu buti trumpas. Ir trumpo pas tave tikrai sakyciau mazoka. Pvz. man vienai duonos normaliai riekei reikia 7 vnt. trumpo. Bet rieke per visa kepaliuka ir neplona. Ilgo pas mane 19 vnt., kai tuo tarpu pas tave net 30 vnt. buvo. Na, paeksperimentuosi, pamatysi pats kaip tau geriau.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 12 Lap 2012, 21:16 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

ta apidra turetu but atomine :). 15-20 gr angliavandeniu, tai turetu but 2/3 ( o gal net ir 4/5 ) duonos riekes. man tokiam kiekiui ~2 vnt trumpo.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2012, 04:36 
Atsijungęs
Forumo siela

jai imti 30 gramu riekute duonos joje panasiai ir yra 1 vientas anglevandeniu 12.5 g mano atveju kolkas i aparaciuka ivedineju maisto gramus
kazkaip keistai , nelabai dar susigaudau , lantuso mazinu , bet apidros daugiau kolkas nereik , kazkaip su 10-15 tasku apsiriboju
bet dar gal Lantusas nenusistovejo , nes siandiena pirma kart 25 leidau mazinau po 2 taskelius
beje tai riekutei duonos man prie normalaus cukraus rodo 1-2 taskus apidros leistis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2012, 12:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

as ne megejas imt svarstykles ir skaiciuot viska, bet kazkada teko. ~12.5 g. anglevandeniu gausis jeigu musu standartines duonos riekute perpjausi pusiau. taip ir literaturoj nurodoma, jog duonos riekute, atitinkanti 1 duonos vieneta turi but 0.5 cm storio.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Lap 2012, 18:19 
Atsijungęs
Forumo siela

lietuviska duona pvz mociutes ar bociu , man isvis kosmosas , arba nekelia cukraus arba soka kaip turi buti :) bet tokia duona labai mazai kada buna pas mus ant stalo labiausiai vartojama pas mus duona Bagetis ivairiu rusiu , stambiu grudu tamsus arba klasikinis
o megiamiausia duona tai vaisine arba vaisinis duoniukas , na o formines duonos rekute tai ir turetu buti 30 gramu jai su selenais , be selenu arba juoda tai net nebus pilnos riekutes tam kad susidarytu 12.5 angliavandeniu
dabar jau as mandras nes butent didziule knyga ant stalo Sweetbee su maisto produktu aprasimais , anglevandeniu kiekiais ir greitas ar letas :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Lap 2012, 19:06 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

zinok formines niekada nesveriau ir neskaiciavau kas ten gaunas, nors pas mane tai irgi dabar beveik kaip pagrindine duona tapusi.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 22 Lap 2012, 10:24 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Man 2vnt. 20 gr. angliavandenių, bet su duona kitaip, ten neprognozuojama
ir kiekvieną kartą kitaip su ja gaunasi, kaip ir su makaronais, kiekvieną kartą paskaitau,
labai panašiai viską rašo, angliavandenių kiekis beveik toks pats, o gaunasi visai kitokie rezultatai,
jau pastebėjau kad itališki makaronai man gerai.
O šiaip duonos riekę galima pasverti ir padauginti iš 0.4, aš taip skaičiuoju, nors visos duonos turi daug
cukraus, nes dar pačio cukraus į jas deda.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume