Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 25 Lap 2017, 04:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2350 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Diabeto kontrolės priemonės - gliukomačiai ir juostelės
StandartinėParašytas: 29 Bal 2005, 09:43 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Sveiki
norečiau, kad pasidalintumete savo patirtimi ir parašytumėte kokius turite aparačukus gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti. kaip vadinasi aparato modelis, kiek jis kainavo, kur jį būtų galima įsigyti, kiek kainuoja juosteles.
išanksto ačiū visiems atsiliepusiems

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bal 2005, 12:41 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Turiu "Medisense Optium", kuris tikrina cukraus kiekį ir acetoną kraujyje. Gavau nemokamai, kai pirkau insulino pompą firmoje "Abovita", Vilniuje, tel.8*800*20055 (nemokamas tel.). Turiu dar vieną "Medisense Precision", kurią davė nemokamai, kai iš karto pirkau tris 50 vnt. juostelių dėžutes. Šiaip aparačiukų vidutinė kaina apie 100-150 Lt. Ši firma atvežė naujesnių aparačiukų, bet jų veikimas mažai skiriasi nuo maniškių. Derėkis su firmomis ir išloši. Juosteles geriau pirkti CD klubuose arba firmose, nes pigiau, nei vaistinėse.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Gliukozės matavimo priemonės
StandartinėParašytas: 30 Bal 2005, 23:04 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Anksčiau būdavo akcijos kad atnešus seną aparatėlį, gausi naują. Dabar reikia sekti informaciją. Šiaip firmos gana stipriai konkuruoja tarpusavyje ir joms yra naudinga duoti savo aparatėlį vien tam, kad ateityje būtų perkamos jų firmos juostelės. Roche firma planuoja (gal jau ir keičia)diabeto klubuose aparatėlius į naujesnius. Naujausias- Accu-check go, kurio parametrus bus galima apdoroti kompiuteryje.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Gliukomatis
StandartinėParašytas: 01 Geg 2005, 19:52 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Pasižiūėk nuorodą ir pasiskaityk,neseniai įsigijau naują aparatėlį,pasiskaitęs internete,kad yra tokia akcija,ir už tris pokelius juostelių,tai yra metinis limitas juostelių,gavau aparatėlį nemokamai,pagal mane neblogas,dar tik reikėtų,kad prie kompo prisijungtų,sėkmės...
http://www.diabetas.lt/index.php?sid=da ... 3.27035898 :lol:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Ričardui- aparateliai
StandartinėParašytas: 01 Geg 2005, 21:07 
Sveiki,
Seku Jūsų pokalbius ir kiek atsimenu, estae įsigijęs naują aparatėlį Care Sens (Eksma). Bet norėčiau atkreipti dėmesį, kad šios juostelės po kol kas nekompensuojamos.

Į viršų

Pranešimo tema: Svečiui dėl Care Sens
StandartinėParašytas: 01 Geg 2005, 21:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nežinau kaip pas jus,pas mus tai kompensuoja,kaip kitaip aš gaučiau aparatėlį.Turėjau "One Touch Ultra" bet sako neveža jokia firma daugiau jostelių,tai specialiai įsirašiau tris pokelius juostelių,kad gaučiau naują aparatėlį.Gyvenu Jonavoje,įsigijau "Užlietavos vaistinėje".
Su pagarba Ričardas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Geg 2005, 10:43 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?
Vartotojo avataras

Esu diabeto prekių vadybininkė, dirbu Eksmos MTC, atsitiktinai perskaičiaus, kad CareSens juostelės yra nekompensuojamos ir norėčiau paneigti šią informaciją. Šios juostelės atitinka visus ES keliamus reikalavimus ir yra kompensuojamos Lietuvoje. :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bir 2005, 00:54 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Pritariu - kompensuojamos.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Bir 2005, 17:30 
Labas visiems !
Esu pastovus skaitytojas,galbut busiu ir rasytojas.Turiu viena klausimeli,
ar kas nors yra cukraus aparateli sujunge su kompu.O gal tai tik firmu
reklama? Ir jei taip ,tai kie galetu kainuoti priedai sujungimui.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lie 2005, 20:16 
Norėčiau pasiteirauti, kiek juostelių šiuo metu kompensuoja? Ar vis tas pačias 150? O gal jau daugiau? Nes pas mano gydytoją su info sunkiai, oi, kaip sunkiai... Atrodo, kad jai pačiai neliks, jei ką...

Į viršų

Pranešimo tema: Sandrai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2005, 22:03 
dabar juosteliu finincuoja daug daugiau. vaikams 1800 per metus , o suaugusiems 600 juosteliu per metus.
ateinate pas savo gydytoja ir paprasote kad jums israsytu 3 dezutes juosteliu care sens. uz tai vaistineje jus PRIVALOTE gauti nauja matuokly care sens ir pradurikli pirstams,adateliu ir t.t

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Lie 2005, 00:25 
Cituoti:
dabar juosteliu finincuoja daug daugiau. vaikams 1800 per metus , o suaugusiems 600 juosteliu per metus

Tada prašau paaiškint išsamiau. 600 juostelių-12 dėžučių. Aš šiemet jau turiu išsirašiusi 2 dėžutes, t.y. 100 juostelių. Tai kiek dar galiu išsirašyti šiemet?

Į viršų

Pranešimo tema: Matematika-Sandrai.
StandartinėParašytas: 27 Lie 2005, 10:47 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Sandra,
Aiškinu lėtai,smulkiai,lietuviškai.Jei tu paėmei 100 juostelių tai yra 2pokelius,tai iš 600-100=500,tai tau dar tiek prillauso 500 arba 10 pokelių juostelių,jei pokelyje 50vnt.,o jei pokelyje 25vnt. tai tau dar šiemet priklauso 20pokelių nes pokelyje 25vnt.Tikiuosi parašiau smulkiai ir aiškiai.
Nors už tuos mėnesius iki kada buvo priimtas tas nutarimas galime negauti juostelių,nes gaudavome po 25lt. skaičiuok po pokelį į mėnesį ir tikrai neapsiriksi.
Meilės sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Lie 2005, 18:48 
Ačiū, kad taip gražiai man viską išaiškinot :) Klausimas ir iškilo dėl to, kad
viskas pasikeitė metų vidury.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lie 2005, 08:40 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Gal ir gerai, kad dabar juostelem kompensuoja, nes 12 men. gaunant po 25 lt. tai bus 300 lt. i metus uz kuriuos galima nusipirkti 4 pokelius po 75 lt.(turimam gliukomaciui perkant firmoje, nes vaistineje tos pacios juosteles kainuoja 93 lt.su centais), tai susidarytu 200 juosteliu+150 vnt.juosteliu israsomu , viso susidarydavo i metus 350 juosteliu, o dabar gaunama 600 vnt. juosteliu ir save pakontroliuoti galima 1,78 kartus dienoje, butu geriau, kad nors du kart dienoje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lie 2005, 13:14 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?
Vartotojo avataras

[ Tada prašau paaiškint išsamiau. 600 juostelių-12 dėžučių. Aš šiemet jau turiu išsirašiusi 2 dėžutes, t.y. 100 juostelių. Tai kiek dar galiu išsirašyti šiemet?[/quote]

Mano situacija lygiai tokia pati. Siandien gydytoja pasake, kad man priklauso dar 10 dezuciu (500 vnt.). Jie skaiciuoja kalendorinius metus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: del juosteliu kompensavimo:)
StandartinėParašytas: 28 Lie 2005, 16:28 
Nepamirskite, kad 600 juosteliu yra kompensuojama tik asmenims, kurie serga I tipo diabetu.
Asmenims, kurie serga II tipo insulininiu diabetu, turiu minty kai reikia leistis insulina, kompensuojama po 300.
Asmenims, kurie serga II tipo CD bet gydosi tabletemis kompensuojama 150 juosteliu.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgp 2005, 21:47 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Kol veikia be priekaištų - kam keisti. Nes jų niekas neišrašo ir vaistinės neturi, duoda endokrinologas arba šeimos gydytojas. Tie paprasti, senesnės kartos tarnauja beveik kol skaičiai nusitrina, o va su OptiPenais (pvz Lantusui) jau blogiau - jų elektronika veikia 2 metus, o paskui nustoja rodyt skaičius. Praėjusią savaitę buvo pas mane toks diedukas vokietis - būtent su tokia situacija, penas nusibaigė bekeliaujant. Gerai, kad išsiaiškinau, kad turi dar vieną, tik kažko nesuprato kaip pradėti naudoti, kai išsiryškinom išėjo patenkintas. Todėl visiems sakau - keliaujant turėkit bent vieną paprastą insulininį švirkštą, kad bėdai ištikus būtų išeitis.
Beje, visi insulinai, išskyrus Lantus dabar yra išankstinio pripildymo penuose. Jie ir patogesni, ir patikimesni. Galima vaistinėje tiesiog paprašyti, kad duotų tokius, o ne ampulėse.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Dėl juostelių
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2005, 16:41 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

1.Neseniai buvau pas savo gydytoją, kuri man paaiškino, kad 600 juostelių ji man išrašys iki kitų metų liepos 1 d., nes tik nuo 2005 metų liepos 1 d. įsigaliojo tas nutarimas, pagal kurį sergančiajam 1 tipo diabetu su insulinu metams skiriama 600 vnt. juostelių. Ji kalendorinius metus skaičiuoja nuo nutarimo įsigaliojimo datos, o ne nuo sausio 1 d.
Kaip yra iš tiesų? Gal forume dalyvaujantys gydytojai mano kitaip? Padėkit susigaudyti šiame labirinte.
2. Norėčiau dar paklausti dėl penų. Naudoju pompą, tačiau keliaujant atsargai reikia turėti penus su dviejų rūšių insulinais, jei kartais kas nutiktų pompai. Ar gydytoja privalo man išrašyti dviejų rųšių insulinus tam nenumatytam atvejui, ar ji negali to daryti, nes pompai naudoju tik vienos rūšies insuliną? Gal kam yra kilę panašių klausimų ir problemų? Ar gali tuos klausimus spręsti terapeutas, jei endokrinologas atostogauja?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2005, 18:11 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Į r a š a u eilutės „Diagnostinės juostelės gliukozei nustatyti“ stulpelyje „Paskyrimo sąlygos“ : „Vaikams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu – iki 1800 juostelių per metus; suaugusiesiems, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, – iki 600 juostelių per metus; suaugusiesiems, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu ir besigydantiems insulinu, – iki 300 juostelių per metus; suaugusiesiems, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu ir vartojantiems peroralinius hipoglikemizuojančius vaistus, – iki 150 juostelių per metus.“.

Tai yra tiksli ministro įsakymo citata. Visuose teisiniuose dokumentuose vartojama tik kalendorinių metų sąvoka. Vadinasi, 600 juostelių priklauso iki šių metų 12.31. O nuo 01.01 - kiti 600.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2005, 21:58 
Praeitą vizitą pas endokrinologą man gyditoja taipat aiškino kad 600 juostelių bus skaičiujama nuo sausio 1-os iki gruodžio 31 dienos.
Šiandien vėl teko pabuvoti pas Centro poliklinikos endokrinologus ir gyditoja paaiškino,kad ji skambinusi į ligonių kasas ir gavusi paaiškinima kad juostelių skaičius ira skaičiuojamas nuo ministro įsakimo įsigaliojimo dienos- iki kitų metų tos pačios dienos.Taip kad atrodo bus ponios Nijolės
teisybė!

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2005, 12:04 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas ;)
Kiekvienas gydytojas savaip aiškina ir kas teisus,tai dabar tikrai neaišku,bet aš jau pasiėmiau 450 juostelių ir dar žadu 150 tikrai pasiimti,ir jie net nebando su manim ginčytis,aš žinau,kad 600 priklauso ir man nesvarbu nuo kada priėmė tą įstatymą,nes paskirta yra metams,mes su gydytoja tuom ir vadovaujamės,einu pas šeimos gydytoją,nes,kad patekt pas endokrinologą,tai reikia nebent gruodžio mėnesiui užsiregistruoti,tokie laikai dabar atėjo,aišku tas endokrinologas man nelabai reikalingas,bet jei reikėtų,taip netikėtai,tai jau būtų problema,patekti pas endo.Nors man iki dabar neaišku,kuom remdamiesi nustatė tas juostelių normas,kiek žinau sveikatos ministras-endokrinologas,tai aš galvoju,kad nelabai koks jis endokrinolgas,kaip ko gero ir ministras,kiekvienas leidimas insulino,priklauso nuo cukraus kiekio,tai mažiausiai trijų juostelių reikia,suskirstė pagal tipus,kaip kokius vabzdžius,numetė sausą "pajoką" (iš rusų kalbos) tai yra juosteles,ir džiaukitės toliau tuo "gyvenimo būdu".
Sako senas tai ir suvaikėjęs,dabar apsimesiu labai senu ir labai suvaikėjusiu,tai gal man kaip vaikui duos 1800?
Meilės,sėkmės ir kantrybės

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2005, 12:40 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Laisvė interpretacijoms - aš irgi žadu sausio mėn pasiimt naujus 600 juostelių, kol dar nešovė į galvą ministeriui įsakymą pakeist. Klaipėdiškiai daktarai metus supranta kaip kalendorinius. Beje, įsakymas įsigaliojo gegužės 15, o ne liepos 1, tai būtų dar vienas skaičius painiavai padidint.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2005, 14:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Gydytojai is tiesu pasimete ir nebezino kiek tu juosteliu mums dabar rasyti. Pati skambinau i Kauno teritorine ligoniu kasa ir man buvo paaiskintas skaiciavimas. Is tiesu kiekis keiciasi nuo geguzes 15 dienos. Iki to laikotarpio 1 tipo diabetikams, naudojantiems insulina priklause 150 vnt. per metus, t. y. 0,411 juosteles per diena. Po geguzes 15 d. - 600 vnt/ 365 dienu, t.y. 1,644 juosteles per diena. Nuo geguzes 15d iki metu galo yra 230 dienu x 1,644 , t. y. 378 juosteles.
Bandysiu dar karta skambinti gal ir vel tvarka pasikeite, ar kaip kiekviename istatyme yra ir apstatymas ir spragu, kuriomis galima pasinaudoti kol niekas neapsiziurejo.
Ricardui pasiseke kad gydytoja taip lengvai israsineja juosteles. Gali buti ir taip kad atejus nutarimo isaiskinimui, gydytoja tures susimoketi uz virsyta kieki.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2005, 12:03 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Gavau Valstybinės Ligonių Kasos atsakymą e-mailu: "diagnostinių juostelių skaičius nustatomas metams, t.y. pavyzdžiui nuo 2005 gegužės 15d. iki 2006 gegužės 15 d."
Kaip kas nori, taip supranta. Matyt patys valdininkai nesupranta, antraip ką reiškia tas "pavyzdžiui"?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2005, 15:13 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Gal ir teisa p.Daliai atsake l.kasos,nes kaip kitaip jie skaiciuotu juosteles kas susirgo ne sausio 1 d. o viduri metu.... :cry:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: neskubekite ir nepanikuokite
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2005, 16:52 
Dar neskubekite. Iki metu galo turetu buti isaiskinimas ka reiskia tie kalendoriniai metai. Nes seip tai kalendoriniai metai, kalbant apie istatymus ir visokius nutarimus yra 12 menesiu nuo jo isigaliojimo datos. Tai ir juosteles turetu buti israsomos iki kitu metu geguzes ar liepos. Na tada kada buvo priimtas sis potvarkis.
O seip tai, musu diabeto asociacija galetu duoti oficialiai uzklausa teritorinei ligoniu kasai del oficialaus isaiskinimo.
Visiems geros dienos.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2005, 21:37 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Siandien, kaip ir zadejau, pasiskambinau i Kauno teritorine ligoniu kasa. Is tiesu, tie 600 vnt. turi buti israsyti iki kitu metu geguzes 15 d. Yra dar vienas idomus sakinys kad mums priklauso per metus "iki 600 juosteliu". Jei, jus ateje pas gydytoja ju nereikalausit ir neakcentuosit kad tikrinates cukrus, gydytojas turi teise viso kiekio ir neisrasyti.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Nu pas tave ir sakinukai...
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2005, 21:56 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Vat čia tai visai nenustebau,kur tu ten skambinai Dalia,paviešink tą numerį,nes man tokie atsakymai tai nepatinka,noriu ir aš paskambinti,kai baigsis juostelės,kiekvieną kartą,man neaiškiu atveju aš kviesiu greitąją,kad ištirtų man cukrų,ką siūlau padaryti ir visiems,gal susimąstis biški apie sprendimų svarbą ir juostelių kiekį,o gal jau metus pradėsim skaičiuoti nuo potvarkio išėjimo tvarkos?absurdas koks gali būti tik pas mus Lietuvoje.o LDA aplamai tyli,lyg jinai neegzistuotų ar ji skaito,kad viskas normalu pas mus?
Meilės,sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2005, 22:03 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mielai Ricardai. Kauno ter. lig. kasu kontroles skyriaus darbuotojai 8-37 323260. Vilniaus ter. lig. kasos vaistu kompensavimo sk. 8-5 2139736, 8-5 2139727. Gero skambinimo. Tik matai, ne jie tuos istatymus priimineja, jie tik stengiasi issiaiskinti tose painiavose.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2350 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: