Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 17 Lap 2017, 23:55

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1054 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Ligoniukų mamos - susiburkime
StandartinėParašytas: 06 Gru 2004, 17:10 
Labutis, gal yra mamu kuriu vaikuciai serga? Mums 5 metai :roll:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2005, 15:16 
Atsijungęs
Forumo siela

Mums 4 metai. Sergam 1.5 metu.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2005, 16:29 
Sveiki, mums beveik 3, sergam metus.

Į viršų

Pranešimo tema: birutei
StandartinėParašytas: 07 Kov 2005, 22:20 
mes dabar gulime klinikose.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Kov 2005, 10:43 
Atsijungęs
Forumo siela

Kas atsitiko? Ar siaip profilaktiskai?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2005, 15:19 
Na, va kaip įdomiai išėjo. Mes kitą savaitę taip pat turėjome gultis į Klinikas, bet nukėlėme, nes sakė, jog labai siaučia virusai. Ar dar jūs kokio nepasigavote?
Galėtume jus aplankyti, tik į skyrių tai nelabai norėčiau eiti, kad neužsikrėstume kuo. Ar dar ilgai gulėsite?

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Kov 2005, 12:45 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveikos,
Mums 6 metai, turime CD nuo 2,5m.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: birutei
StandartinėParašytas: 12 Kov 2005, 10:55 
gulime 320 palatoj , virusai pamazu atslugo, atsigulem profilaktiskai,kiek gulesim neaisku, iki antradienio tai tikrai o gal ir ilgiau.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Kov 2005, 00:06 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis
Vartotojo avataras

Laba diena,
Mes taip pat sergame cukriniu diabetu, mano dukrytei 2 su puse metuku. pries puse metu susirgome cukriniu diabetu. Iki kovo su cukriukais buvo viskas gerai, taciau dabar cukriukai dideli ir niekaip negalime ju stabilizuoti.
Sveriam 13kg. Iki 7 kovo leidom Humulina, o dabar Actrapid ir Protafan. Insulina leidziam 9.00h 2,5vv Ac. 13.30h 2,5 vv.Ac, 18.00h 2vv Ac ir 22.00h 1,5vv Pr.
Prasyciau psakyti savo grafikus, kada ir kiek leidziate, bei kiek valgote ir kada?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2005, 12:03 
Labas,mes jau bendraujam,as tavo problemu skyrelyje ir svecias buvau/pamirsau prisireg/ir daiva.Tai jums ko gero tikrai buvo medaus menuo/kasos remisija/o dabar baigesi ir vaistukai pasikeite,bet kazkaip padaug jums angliav,atrodo,nekuo musu skiriasi,mano ji sveria17kg/5m/na gal mazam vaikui daugiau reikia,nors mes kartais nesuvalgom jei tikrai nenori ir buna viskas gerai,o jei verciu valgyti,tai daznai randu per dideli cukru,IKI

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2005, 12:07 
Atsijungęs
Forumo siela

Taip, ta pastebejau ir as (kad jei verciu pabaigt valgyt - tai bus aukstas cukrus). Todel dabar ir i tai atsizvelgiu, jei nelenda - nekemsu, ir buna geriau.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2005, 12:20 
ir knygoje/jau turim/yra isskirtas sotumo jausmas,jei jis gerai suvokiamas/butu gerai ir suaugusiems si jausma atrasti/

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Bir 2005, 14:25 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Laba. Mano sūneliui bus šiemet 9 metai, sergam nuo 2003. :(

Lantusą ir Novorapidą mums iš kart paskyrė atlikus visus tyrimus kai atsigulėm į ligoninę. Ligoninėj būdavo ir nenuspėja trumpo veikimo insulino dozės, todėl ne retai hipavom... :( , o kai kurios slaugytojos kai būdavo hipo tik sakydavo tai duokit ką nors.... o ką duoti....?, kai pirmą kartą susidūrei su šia liga ir dar psichologinis smūgis man pačiai...., tai gerai, kad dar ne visai nuprotėjus buvau, tai saldžių sulčių daviau.... Dieve dieve, kai prisimenu tai vis pagalvoju koks pas mus ligoninėse žinojimo apie diabetą lygis.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 15:02 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

sveiki, labai nudziugau suradus cia jus visus, nes iki siol nieko nezinojau apie si foruma.Mano vaikiukas serga CD jau 3 metai.Susirgo ketveriu, dabar jam septyneri.Jau siek tiek apsipratom per tuos metus, bet iki galo susitaikyti vis vien nepavyksta.Labai truksta suprantanciu ir palaikanciu zmoniu zodzio, nes sunu auginu viena. Kartais apima didele neviltis kai neturi su kuo pasidalinti savo baimiu...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 14:38 
Atsijungęs
Forumo siela

Sunku auginti serganti vaikiuka, o jei dar nera i ka atsiremt, nera kas paguostu, tai visai blogai. Gerai, Jurgita, kad cia uzsukot, nes visada galesite pasidalinti savo bedomis ir baimemis ir neliksite nesuprasta.
O kaip jums sekasi tvarkytis su liga? Kaip vaikiukas, jau eina i mokykla? Jei taip, tai kaip jus tvarkotes, ar jis pats susileidzia insulina, kaip apskaiciuoja anglevandenius? Mano dukrai greit bus 5 ir man net baisu pagalvoti apie mokykla, nemanau kad po 2 metu ji jau sugebes savimi pasirupinti... Gal ir kitos mamytes galetu pasidalinti patirtimi?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 15:33 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Mano Mantvydas siemet baige 0 klase, kitamet jau bus pirmokas.Na as pernai pries rugsejo pirmaja irgi labai pergyvenau, kaip cia dabar palikti vaika reikes pusei dienos, kas ji priziures, kas cukriukus tikrins.Bet metai jau praejo ir visai nieko mums sekesi.Ryte pusrycius pavalgydavo namie -7,30, priespiecius - mokykloje kaip tik eidavo 10,00 su visa klase i valgyklele.O su mokytoja pries tai kalbejau ir supazindinau su liga, pasakiau ko negali valgyt, nors mano sunelis ir pats labai protingas ir jau seniai zino ko jam negalima.Aisku pora pirmu savaiciu as pati atvaziuodavau pries priespiecius, pamatuodavau cukriuka, pasiziuredavau ka valgo.O pietu jau grizdavo namucio.Kadangi cukriukai buvo geri, tai as paskui jau ir nebevaziuodavau.Be abejo mokytojai papasakojau kokiu gali atsitikti dalyku, apie visas hiperglikemijas ir hipo-, palikau viena cukraus matavimo aparaciuka mokykloje, kad reikalui esant sesele galetu pamatuot, aciu dievui jokiu nenumatytu ivykiu nenutiko.
Dabar ziuresim kaip seksis pirmoje klaseje, nes keisis ir mokymosi laikas, turbut ir pietus jau teks valgyt mokykloje.Labiausiai nerimauju del fizinio lavinimo pamoku, nenoriu vaikui neleist sportuot, bet ir reikes dar daug padirbet, kad viska susireguliuot kaip reikiant

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 15:46 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

tvarkomes su liga kaip sugebam.Siaip sekesi neblogai.Bet dabar kai biski paaugo, pasidare gudresnis.Kol buvo 4 -5 matuku nieko neimdavo i burna manes nepasiklauses.O dabar man kilko itarimas...Kelinta karta nei is sio nei is to cukrus 16,15.Tai viena vakara pasisodinau ir sakau pasiklabekim, kas darosi, kad cukriukas siaip nekyla, kad tai labai pavojinga.gal zinai kokia to priezastis.O mano vaikas pradejo asarot ir sako, mamyte napyk, bet as valgau pasislepes, neiskenciu.Sako buk gera, paslepk viska, nes as nesusivaldau.Jau ir taip pas mus nerasi nei jokiu saldainiu, nei pyragu.Bet jam matyt taip vaikui norisi kartais to saldumo, kad jis medaus privalgo ir stai tau -16
Baisi ta liga is tikruju, kai taip turi kankinti savo vaika.Kai jis susirgo as pati negaliu paziuret net i saldumynu puse. Suprantu, kad saldumynai kenksmingi net sveikiem, bet kai vaikui negali duot net banano ar vynuoges kai jis nori, tai jau cia yra ziauru.Net duonos rieke turi kartais atsakyti

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 15:55 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

O jus Olga nepergyvenkit, vaikai labai greit visko ismoksta ir prisitaiko.Neseniai ir as panasiai galvojau, kad mano vaikas labai nesavarankiskas, baugus, nes kai i klinikas nuvaziuodavo jis net iki tualeto be manes nenueidavo.Bet viskas pasikeite gal per pusmeti.Dabar jis pats ir cukriuka moka pasitikrint ir vaistukus susileist.Vaistukams leist ismokyt tai labai padejo klinikose mokyklele.Kai buvom paskutini karta, ten sesute dave toki gumini dirza ir pena su adatele.Ta dirza uzsisegi ir i ji leidi vaistukus kaip i pilvuka, tai labai padejo pradraset vaikui, juk is tikro tai baisu pirma karta leit sau vaistus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 16:05 
Atsijungęs
Forumo siela

Aciu uz atsakyma. Noriu tiketi, kad viskas bus gerai. Mano dukra nera nesavarankiska, taciau jos diabetas labai jau napastovus ir daznai buna netiketi cukraus augimai, kartais ne is sio ne is to nukrenta. As dirbu, vaika kol kas priziuri aukle, nuo rudens planuojame darzeli. Tai ir bus matyt kaip ten seksis.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Bir 2005, 11:32 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Judita rašė:
Sveiki, norėčiau prisijungti prie sergančių vaikučių mamyčių. Prieš mėn susirgo mūsų 3m dukrytė, tai brendu iš šoko būsenos ir bandau suvokti tai, kas atsitiko mūsų šeimai.

Miela Judita, linkiu Jums stiprybės, pasitikėjimo savim ir ištvermės sunkiu gyvenimo periodu, matyt dievulis renkasi stipriausias, geriausias ir ištvermingiausias mamas tokiems gyvenimo išbandymams. Pati dar ne per seniausiai tik po truputį atsigaunu, nors praėjo jau 2 metai nuo žemės prasiskyrimo po kojom, ašarų jūros, nuo tos nežinomybės bedugnės su klausimais kodėl, už ką ir iš kur galėjo atsirasti ši klastinga liga.... Visokeriopos sėkmės linkiu Jums, ir lankykitės šiame forume, semkitės informacijos, žinių, klauskit, pasitarkit, susitaikykit su likimu ir mokinkitės gyvent naujai su diabetu, ech... kad jį kur tą cukrų..... :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Birutei
StandartinėParašytas: 15 Bir 2005, 21:43 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Miela Birute, gavau Jusu laiska, kad kraustotes i Vilniu. Deja, niekaip negaliu issiusti atsakymo, nors automatiskai spaudziu REPLY, zinute vis grazina Mail Delivery System. Parasiau Olgai, kad ji kaip nors perduotu jums informacija, bet irgi negaunu atsakymo. Kai busite Vilniuje, vis tiek reikes endokrinologo. Musu kluba globoja gyd. Rasa Kiseliuniene, ji dirba Antakalnio vaiku poliklinikoje, didzioji dalis Vilniaus vaiku pas ja ir gydosi. Ji zino ir visa informacija apie kluba. Dabar bus susirinkimas liepos 4d. Mano tel. 868298555

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Bir 2005, 22:13 
Man yra buve, kad per REPLAY tikrai neissisiunte laiskas. Atidziau paziurejus kazkokiu budu buvo susiformaves tarpas tarp delfi ir tasko, t.y. gavosi taip: delfi .lt

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2005, 09:03 
Atsijungęs
Forumo siela

Egle, is kart paskambinau Birutei ir perdaviau visa info, ji turi jusu telefona, taigi viskas tvarkoj.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2005, 12:50 
Aciu.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2005, 12:51 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Pamirsau prisijungti, o norejau padekoti Olgai. Aciu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Bir 2005, 00:06 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Labas, Judita ir jurgita,
Džiaugiuosi, kad vis daugiau mamų įsijungia, tik nepabėkite niekur.
Judita, mano sūnus irgi eis į mokyklą šiais metais(darželyje), bet bus jau tik pusę dienos, tai nelabai dar įsivaizduoju kaip jam seksis pabūti namuose vienam.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bir 2005, 14:06 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Is tikro, tai labai smagu, kad egzistuoja toks forumas.Tik per ta laika, kai jame lankausi pastebejau, kad cia diskusijos vyksta gan vangokai.Manau, kad savo daznesniu apsilankymu ir atvirumu padarytume ji nepakeiciamu savo draugu, guodeju ir patareju. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Pasidalinsiu atsiminimais.
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2005, 21:38 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,mamos,
Labai sunku suprasti vaiko psichologija,tuo labiau sergančio.Uždraustas vaisius visada skanesnis ir geidžiamesnis,įsivaizduoju kaip sunku tai suprasti sveikai nesergančiai mamai,kurios vaikui sapnuojasi ledai ir saldainiai.Todėl keletas atsiminimų:kai pradėjo leisti insuliną,tai buvo 1975m. pas mane atsirado ne tik apetitas ir alkio jausmas,ko anksčiau nebuvo,nes buvau labai kudas ir nevalgus,tai tas valandų nustatymas kada valgyti,kada leistis tai buvo tokia koronija,kad aš negalėdavau išbuti nevalgęs iki pietų,koks buvo apetitas,įsivaizduokite tada mamos kai buna truputį žemesnis cukriukas negu 4,0 koks tada buna apetitas ir noras.Ir labai labai norėjau saldaus,nes žinojau ir skonį tų saldumynų,kas yra dar sunkiau.Todėl tas draudimas neįsivaizduoju kokioje formoje turi nuskambėti,kad vaikas suvoktų kodėl jam negalima,nereikia man atrodo ir labai griežtai drausti,reikia koreguoti su maistu ir man atrodo,kad kartais vietoje pietų galima leisti ir pasmaližiauti vaikučiui,o jeigu vaikas ir pasmaližiavo be mamos reikia,kad jis nebijotų prisipažinti ir tiesiog paderinti trumpo veikimo insuliną,nežinau kaip su pompom,bet manau visos mamos žino apie ką aš kalbu.
Meilės,sėkmės ir kantrybės visoms mamoms ir atžąloms
Su pagarba Ričardas ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: Pasidalinsiu atsiminimais.
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2005, 01:23 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Ričardas rašė:

Labas,mamos,
Labai sunku suprasti vaiko psichologija,tuo labiau sergančio.Uždraustas vaisius visada skanesnis ir geidžiamesnis,įsivaizduoju kaip sunku tai suprasti sveikai nesergančiai mamai,kurios vaikui sapnuojasi ledai ir saldainiai.Todėl keletas atsiminimų:kai pradėjo leisti insuliną,tai buvo Todėl tas draudimas neįsivaizduoju kokioje formoje turi nuskambėti,kad vaikas suvoktų kodėl jam negalima,nereikia man atrodo ir labai griežtai drausti,reikia koreguoti su maistu ir man atrodo,kad kartais vietoje pietų galima leisti ir pasmaližiauti vaikučiui,o jeigu vaikas ir pasmaližiavo be mamos reikia,kad jis nebijotų prisipažinti ir tiesiog paderinti trumpo veikimo insuliną,nežinau kaip su pompom,bet manau visos mamos žino apie ką aš kalbu.
Meilės,sėkmės ir kantrybės visoms mamoms ir atžąloms
Su pagarba Ričardas ;)

Na, va išsakei mano mintis. Galvojau kaip gražiai parašyti, kad neskambėtų labai žiauriai: tipo "duokit saldumynų". Ačiū :P

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2006, 21:23 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Sveiki,
mes naujai susirgę. Monikai 10 metų. susirgome 2005-10-14. Leidžiamės actrapidą ir protofaną. :lol: Norėtume, kad atsilieptų sergantys bendraamžiai. Mes gyvename Kaune.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1054 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: