Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 20 Lap 2017, 03:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 331 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Aukšti cukrai
StandartinėParašytas: 30 Gru 2004, 17:54 
Laba diena. Mano dukrai 4 m., 1,5 metų serga diabetu, diabetą turiu ir aš pati. Tačiau mano cukrai yra daug maž pastovūs. Jos gi - atrodo tik atreguliuoji ir vėl šokinėja. Vieną dieną gali būti vakarienei 7, o kitą jau 20, anglevandenius skaičiuoju kruopščiai, tačiau vaikas judrus ir sunku prognozuoti cukraus šuolius, pietų miegelis iš vis nerealiai padidina cukrus. Pavyzdžiui: pietūs cukrus 7, 3vnt insulino+50 angl, gult pietų, o cukrus 17 po 2 valandų, tada +1 vnt ir nieko užkast, tačiau prieš vakariene - 15 cukrus. Kitą dieną vaizdas gali būti visiškai kitoks, todėl juostelių išeina be proto daug. Ar insulino pompa pagelbėtų šioje situacijoje?

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Gru 2004, 22:37 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Laba diena, Olga. Savo klausimus, susijusius su diabetu, rašykite kituose forumo skyreliuose, nes šis skyrelis, manau, turi kitokią paskirtį. Jei vis delto klystu, tegu mane kas nors pataiso.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Gru 2004, 15:48 
Džiaukis, kad iš viso žmonės dar kartais rašo, o nepriekabiauk prie smulkmenų.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Gru 2004, 17:46 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Aš ne priekabiauju, o patariu ką padaryt, kad į aukščiau pateiktus klausimus būtų greičiau atsakyta.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: aukšti cukrai
StandartinėParašytas: 02 Sau 2005, 17:31 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Olga rašė:
Laba diena. Mano dukrai 4 m., 1,5 metų serga diabetu, diabetą turiu ir aš pati. Tačiau mano cukrai yra daug maž pastovūs. Jos gi - atrodo tik atreguliuoji ir vėl šokinėja. Vieną dieną gali būti vakarienei 7, o kitą jau 20, anglevandenius skaičiuoju kruopščiai, tačiau vaikas judrus ir sunku prognozuoti cukraus šuolius, pietų miegelis iš vis nerealiai padidina cukrus. Pavyzdžiui: pietūs cukrus 7, 3vnt insulino+50 angl, gult pietų, o cukrus 17 po 2 valandų, tada +1 vnt ir nieko užkast, tačiau prieš vakariene - 15 cukrus. Kitą dieną vaizdas gali būti visiškai kitoks, todėl juostelių išeina be proto daug. Ar insulino pompa pagelbėtų šioje situacijoje?

Sveika, Olga,
pompa nepakeičia mąstymo į gyvenimo būdą ir pačios gliukozės kontrolės, ji padeda greičiau ir paprasčiau sureguliuoti cukraus svyravimus, mažiau reikia "badytis", o vaikui taip paprasčiau gyventi, na ir Tau taip pat būtų lengviau, jei ją naudotum. Ar įsigyti? ... Dažnai klausiame savęs. Taip, jei nori sveikiau gyventi, dažniau džiaugtis, puikiai jaustis. Pinigai yra niekas, jei nori gyventi visavertį gyvenimą. Įsigyk išsimokėtinai ir pamatysi, kaip puiku. Pati neseniai naudoju ir patenkinta.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Sau 2005, 14:59 
Man labai smagu, kad forume atsirado dar viena mama su mažu savo vaikiuku. Prašau, Olga, niekur nedink. Gal bus lengviau tokioms dviem, kaip mes. Mano dukrytei tuoj bus treji. Sausio mėnesį bus metai kaip ji serga. Mes taip pat galvojame apie insulino pompą ir vienintelis dalykas, stabdantis ją įsigyti, yra jos kaina. Bet galbūt greitu laiku mes pajėgsime ją įsigyti. Nežinau, ar ji padėtų sureguliuoti cukrus, bet, kad būtų lengviau tai esu įsitikinusi, o ir kontrolė būtų geresnė. Kartais taip būna, kad iki valgio dar likę kelios valandos, o cukrus, pvz., 14. 0,5vnt leisti prisibijau (be to tai ir papildomas badymas), todėl laukiam valgio ir tik tuomet leidžiam. Su pompa tokia problema, manau, išnyktų, ir cukriukai automatiškai būtų geresni.
Beje, man labai įdomu, ar lankote darželį?

Į viršų

Pranešimo tema: Auksti cukrai
StandartinėParašytas: 04 Sau 2005, 16:04 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Cituoti:

Insulino pompa isprendzia dali problemu ir suteikia daug patogumu. Svarbiausia, kad su ja galima suformuoti baze, kuri tiks tik tam zmogui. Kaip zinia, CD yra tik bendra diagnoze, o kiekvienas atvejis yra super individualus. Pompa suteikia didziausia galimybe pritaikyti insulino dozes prie organizmo poreikiu. Bet pompa pati gliukozes kiekio nematuoja, ta daro tas, kas pompa naudoja, ir pradzioje gliukoze matuoti teks netgi dazniau nei leidziant insulina svirkstais. Geriausia butu netgi atlikti gliukozes kiekio kraujyje monitoringo tyrima (ji galima atlikti firmoje EKSMA, kaina 300Lt), tada bus aiskesnis insulino poreikis skirtingu paros metu. To tyrimo metu ligoniui i poodi ivedamas elektrodas, kuris kas 5min matuoja gliukozę ir siuncia juos i maza kompiuteriuka, kuri tyrimo metu nesioja panasiai kaip pompa. Ir taip 3-4 dienas. Po to kompiuteriu gaunama kreive, kurioje matosi baziniai paros gliukozes svyravimai, gliukozes svyravimai, susije su valgiu ir dar daug informacijos, kuri taip pat yra svarbi. Is tu tyrimu daznai matyti, kad ligoniai nepakankamai leidzia ilgo veikimo insulino. Jo doze turi sudaryti mazdaug puse visos insulino dozes, tada reikes mazesniu trumpo insulino doziu maistui dengti, ir gliukozes kiekis bus pastovesnis. Taigi toliau apie pompa - su ja isvengiama daugkartiniu injekciju kasdien, laisvesnis yra valgymo laikas ir kiekis bei kokybė, baze galima trumpalaikiai sumazinti ar padidinti, priklausomai, ar judi, ar miegi, ar sergi. Pompa tikrai suteikia daugiau galimybiu sureguliuoti glikemija, bet reikia to labai atkakliai siekti. Mano dukrai prireike 4 menesiu, kol rezultati tapo geresni. O lemiama vaidmeni suvaidino insulino rusies pakeitimas (is Humalogo i Novorapida). Abu insulinai tikrai labai panasus, bet jeigu pasigilinti i ju veikimo grafikus, tai Novorapidas veikia ne taip staigiai ir valanda ilgiau. Sunku numatyti, kad rezultatui itakos turi netgi tokios plonybes. Pompa turi ir trukumu. Ir tai ne tik didele jos kaina. Pakankamai dazni techniniai nesklandumai - oras kateteryje, nesuprantamai nesandari jungtis, adatos vietos ,,uzpelkejimas" (insulinas pradeda blogiau rezorbuotis - tai gali ivykti po 5 paru, bet gali ir po 2) Del visu tokiu dalyku pompa necypia is karto, anksciau pradeda blogeti rezultatas, nematuosi cukraus, nezinosi, kas vyksta ir t.t. O kur dar infekcija durio vietoje, alergijos pleistrams, adatoms ir kitokie sunkiau numatomi dalykai. O be to tai brangus aparatas, kuris ant plono kateterio visa laika prikabintas - gali nukristi ar kam nors parupti. Vienaip ar kitaip, as asmeniskai manau, kad pompa vaikams labai tinka. Ypac tiems, kuriu diabeto eiga labai svyruojanti, ir dedant visas pastangas, nepavyksta pasiekti reikiamu rezultatu. Kantrubes visoms mazu vaikuciu mamytems. Jus tikrai ne vienos. Rasykite. Vilniuje jau yra 20 vaiku su insulino pompomis, atsiranda ir siokia tokia patirtis. Gal kitais metais kas nors pajudes ir del finansiniu dalyku, bet kol kas pirmas LDA uzdavinys - savikontroles uztikrinimas. Be savikontroles pompa - masina be vairo.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2005, 16:41 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Labas Egle
Matau esi gana apsisvietusi gal galetum dar pasidalinti savo patirtimi.
Kiek as isivaizduoju tai insulino pompa minikompiuteris su dozatoriumi, kuris kas valanda, o gal ir pusvalandi suleidzia taip vadinama insulino baze. Bei pulteliu, kuris yra komplekte su pompa ir skirtas papildomam insulino dozavimui.
Dabar klausimas butu toks. Jei as valgau 3-4 kartus dienoje. Ar pries kiekviena valgyma as turesiu susileisti didesne insulino dali tam, kad mano gliukozes kiekis kraujyje nepasoktu iki debesu? O ka daryti jei hipuoju ir neturiu nieko saldaus? Juk insulinas ir toliau kas kazkiek laiko bus leidziamas man i paodi.
Jei viska supratau teisingai?!
Be to kai valgoma tik 3-4 kartus valgai, kad uztektu ir neuzhipuotum, juk nezinai ka tau teks daryt ateinancias 5-6 valandas.
Labai aciu uz apsvietima

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2005, 18:37 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Cituoti:
Kiek as isivaizduoju tai insulino pompa minikompiuteris su dozatoriumi, kuris kas valanda, o gal ir pusvalandi suleidzia taip vadinama insulino baze. Bei pulteliu, kuris yra komplekte su pompa ir skirtas papildomam insulino dozavimui.
Dabar klausimas butu toks. Jei as valgau 3-4 kartus dienoje. Ar pries kiekviena valgyma as turesiu susileisti didesne insulino dali tam, kad mano gliukozes kiekis kraujyje nepasoktu iki debesu? O ka daryti jei hipuoju ir neturiu nieko saldaus? Juk insulinas ir toliau kas kazkiek laiko bus leidziamas man i paodi.
Jei viska supratau teisingai?!
Be to kai valgoma tik 3-4 kartus valgai, kad uztektu ir neuzhipuotum, juk nezinai ka tau teks daryt ateinancias 5-6 valandas.

Insulino pompa leidzia insulina kas 3-4-10 minuciu (skirtingos pompos turi skirtingus rezimus, pries isigyjant butina tuo pasidometi), kiekvienos valandos doze yra uzprogramuojama atskirai, todel ir imanoma idealiai atitikti organizmo poreiki (tik reikia ji issiaiskinti savikontroles arba monitoringo pagalba). Si uzprogramuota pagal valandas pacios pompos suleidziama insulino doze vadinama baze - ji reikalinga palaikyti vidinei medziagu apykaitai. Atitinka ilgo veikimo insulina gydantis iprastai. Jeigu baze gerai parinkta, gliukozes kiekis kraujyje nevalgant yra pastovus. Bazes tinkamumas tikrinamas praleidziant iprastus valgymus ir neleidziant bolusu. Gliukoze turi islikti pastovi, tada baze atitinka jusu organizmo poreiki. Aisku, kad tuo laiku neturi buti neiprasto fizinio kruvio, ar ligos, kuri didina insulino poreiki.
Valgio metu leidziami insulino bolusai - vienkartines insulino dozes, reikalingos suvalgytam maistui padengti. Jeigu cukrus yra normalus, fizine veikla iprastine, o valgote anliavandeniu turinti maista, bolusa suleisti butina, net jeigu valgote tik 12-15g (1AV). Cia vienas is pompos privalumu - uzsimanete ledu ar obuolio, suvalgete ir suleidote kiek reikia insulino. Juk nereikia papildomai durti. Aisku tuo piknaudziauti neverta. Besaikis valgymas, nors ir gerai kompensuotas insulinu, tik priaugins bereikalingu riebalu. Dar labai naudingas dalykas - jeigu reikia kompensuoti sunkiai ir ilgai virskinama maista (pica, cepelinus ar kita panasu), boliusa reiketu suleisti per du kartus (dali dozes valgant, dali po kurio laiko).
Fizine veikla gali buti kompensuojama iprastai - valgant greito veikimo angliavandenius papildomai ir neleidziant boluso arba mazinant baze. Ta nesunkiai galima padaryti - pompoje yra programuojamas procentinis bazes sumazinimas (25,50,75, net 100%) ir laikas kuri mazesne doze bus leidziama.
Jeigu hipuojate ir nieko neturite, pompa galima sustabdyti, ir nuo tos akimirkos ne lasas insulino nepateks i organizma, kol padetis stabilizuosis. Po to reikia nepamirsti jos ijungti. Aisku, kad po kurio laiko ji ir pati apie tai primins cypdama (mat turi aliarmo signalus, tik jie veluoja).
Aisku, neisvengsime atsako i organizmo pokycius velavimo. Visada reikia tureti galvoje, kad pakeitimai pompos bazeje duos rezultata mazdaug po valandos (jei pompoje labai trumpo veikimo insulinas tipo Humalogas) arba dar veliau (jei ten Humulinas R ar kitas panasus).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2005, 20:54 
Man vis iškyla klausimų dėl pompos, į kuriuos nežinau atsakymo. Jei, pavyzdžiui, su vaiku važiuoji prie jūros ar ežerų, kaip suktis tokioje padėtyje. Suprantu, su vyresniu vaiku galima susitarti, atjungti pompą kuriam tai laikui. bet su mažu, aš įsivaizduoju, tai nelengva situacija. Juk kai geras oras, mirkimas vandenyje (kad ir vaikiškame baseine) yra neišvengiamas. Be to, baisu, kad netyčia vaikas su visa pompa neįgriūtų į vandenį. Kaip elgiamasi tokiais atvejais? Ar įmanoma, atostogų savaitei pereiti prie švirkštų injekcijų, o pasibaigus atostogoms vėl prisijungti pompą?
Ir dar. Eglė rašė, kad ilgo veikimo insulinas turi sudaryti pusę visos insulino paros dozės. Pas mus niekada taip nebuvo (ir iš ligoninės išrašius taip pat). Dabar truputį kvailioja mūsų naktiniai cukrai (šiąnakt buvo 13,5), todėl man labai svarbu žinoti, ar tikslinga didinti ilgo veikimo insulinus. Aiškesniai situacijai: rytas- 2,5 ilgo, 2 trumpo; pietūs-4 trumpo; vakarienė-3; naktipiečiai-1,5. Žinoma, tai tik paskutinių dienos tokios dozės, nes jos pastoviai keičiasi.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2005, 22:26 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Birutė rašė:
Man vis iškyla klausimų dėl pompos, į kuriuos nežinau atsakymo. Jei, pavyzdžiui, su vaiku važiuoji prie jūros ar ežerų, kaip suktis tokioje padėtyje. Suprantu, su vyresniu vaiku galima susitarti, atjungti pompą kuriam tai laikui. bet su mažu, aš įsivaizduoju, tai nelengva situacija. Juk kai geras oras, mirkimas vandenyje (kad ir vaikiškame baseine) yra neišvengiamas. Be to, baisu, kad netyčia vaikas su visa pompa neįgriūtų į vandenį. Kaip elgiamasi tokiais atvejais? Ar įmanoma, atostogų savaitei pereiti prie švirkštų injekcijų, o pasibaigus atostogoms vėl prisijungti pompą?
Ir dar. Eglė rašė, kad ilgo veikimo insulinas turi sudaryti pusę visos insulino paros dozės. Pas mus niekada taip nebuvo (ir iš ligoninės išrašius taip pat). Dabar truputį kvailioja mūsų naktiniai cukrai (šiąnakt buvo 13,5), todėl man labai svarbu žinoti, ar tikslinga didinti ilgo veikimo insulinus. Aiškesniai situacijai: rytas- 2,5 ilgo, 2 trumpo; pietūs-4 trumpo; vakarienė-3; naktipiečiai-1,5. Žinoma, tai tik paskutinių dienos tokios dozės, nes jos pastoviai keičiasi.

Pompa galima atjungti laikinai. Yra kateteriai su tarpine jungtimi. Aparata atjungi, o adata su trumpu kateteriu lieka. Ja galima paslepti kelnaitese (patogiau kai adata idurta i uzpakaliuka) Galima uzklijuoti papildoma pleistra ir maudytis. Juk vis tiek maudynes netrunka visa diena, galima taip sureguliuoti, kad jos nebutu daugiau kaip 2-3 kartus ir ne ilgiau kaip po valanda... Visa diena baseine mirkti tikriausiai nepavyks... Gal geriau apsipurksti kokiu purkstuku (tada pompa gali buti specialiame neperslampanciame maiselyje). Aisku, kai pompa atjungta, insulinas nepatenka. Bet maudymasis - intensyvus fizinis kruvis, paprastai gliukoze sunaudojama gerai, nebent jos kiekis pries maudynes yra labai didelis, tuomet fizinis kruvis gali ji dar labiau padidinti. Po maudyniu vel prijungi pompa ir viskas vyksta toliau. Jeigu neatlimpa, net pleistro nebutina perklijuoti. Didesne problema su mazyliu prie juros yra smelis. Tuomet butinas maiselis apsaugai.
Is principo galima laikinai grizti ir prie injekciju. Bet rezultatai gali buti siaip sau, nes tiek prie pompos, tiek prie injekciju organizmui reikia prisitaikyti. Atostogos tam per trumpos...
Del gydymo. Kiek suprantu, Elzes paros doze - apie 11vnt (4 ilgo+7trumpo). Kada cukrus padideja? Reikia zinoti, koks jis pries gulant, ka ir kiek ji suvalgo naktipieciams, koks konkreciai insulinas leidziamas?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Insulino pompa
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 00:59 
Labai graziai skamba tureti pompa, bet negaliu patiketi, kaip triju metuku vaikui pasakyti ir paaikinti, kad nuejus kamputi pazaisti nepradetu zaisti su pompa, ar nenuejes miogoti ir atsibudes pradetu tyrinejimus. Kaip paiskinti triju metu vaikui, kad atsargiai sokinetu ar ciuoztu,nes gali uzkliudyti pompa. Ir nesinori, kad adata butu nevalingai istraukta. Atrodo, kad lengviau koreguoti dieta ir insulina, negu visa laika papildomai buti istempus akis ir stebeti kad nieko neatsitiktu su pompa.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 01:46 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

quote="Daina"]Labai graziai skamba tureti pompa, bet negaliu patiketi, kaip triju metuku vaikui pasakyti ir paaikinti, kad nuejus kamputi pazaisti nepradetu zaisti su pompa, ar nenuejes miogoti ir atsibudes pradetu tyrinejimus. Kaip paiskinti triju metu vaikui, kad atsargiai sokinetu ar ciuoztu,nes gali uzkliudyti pompa. Ir nesinori, kad adata butu nevalingai istraukta. Atrodo, kad lengviau koreguoti dieta ir insulina, negu visa laika papildomai buti istempus akis ir stebeti kad nieko neatsitiktu su pompa.[/quote]
Viskas priklauso nuo vaiko. Vilniuje tikrai yra mergyte, kuriai dabar 3 metai. Ji jau pusmeti su pompa. Nezinau visu smulkmenu, bet daktarai sako, kad jai sekasi gerai. Pompos turi uzraktus, kuriuos galima naudoti, kad vaikai patys ko nors nepaspaustu, taip isvengiama atsitiktiniu ,,tyrinetojisku reguliavimu". Amerikietiska Minimed pompa netgi turi distancini valdyma, kuriuo tevai lakstanciam netoliese vaikui gali suleisti boliusa, jam net nesustojus. Kad issitraukti adata, reikia nuplesti pleistra, o tai yra kur kas skaudziau negu veiksmai su adata. Judejimo laisves pompa neriboja. tik reikia isitikinti, kad ji gerai padeta. Yra ivairus dirzai, deklai, tvirtinami prie kelnaiciu, liemenes tipo ir pan. Zinau berniuka, kuris su pompa specialiai isiutoje kiseneje zaidzia futbola, dalyvauja varzybose, ir taip jau 2 metai. Be abejo, yra tokiu vaiku, nuo kuriu smalsumo nieko negalima apsaugoti. Bet ta tevai zino is anksto, ir tai yra minusas, padedantis apsispresti. As nesiulau pompos tiems, kuriu diabetas gerai kompensuotas, nes tik del laisvesnio gyvenimo tai yra per brangu. Bet tiems, kuriems nesiseka, nors atrodytu, pabando viska (keisti dozes, injekciju rezimus, insulinus, maitinimasi ir t.t.) tai yra sansas susitvarkyti. Man apsispresti padejo daugelis dalyku. Vienas is ju labai paprastas - norejau nakti issimiegoti, pabusti ryte ir nejausti sazines grauzimo. Du metus beveik kasnakt keldavausi karta, o kartais ir du, kad sutvarkyti ausros fenomena - paryciais uzkylanti cukru (tai paauglystes rykste del visokiu hormonu rytines veiklos) Antru metu pabaigoje atsibusdavau rytais ir neatsimindavau kaip nuspaudziau skambanti zadintuva. O dukters cukrus rytais siekdavo 20.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 10:15 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Labas Egle
Labai aciu uz paskaitele. Beje, o kaip su atsarginėmis dalimis. Ar ne bus taip, kad už pati aparatą sumoki kokius 3000 - 7000 Lt ir tik vėliau paaiškėja, kad reikia po mėnesio keisti dalis, kurios taip pat nemažai kainuoja. Jei tokių dalių yra ar jos kompensuojamos ir apskritai, kiek kainuoja pats insulino pompos išlaikymas.
Visi rašo, kad insulino pompos labai gerai ir patogu, bet kiek realiai kainuoja jas išlaikyti.
Be to, kaip pats organizmas reaguoja į svetimkūnį - adatą.
Ir dar koks buvo gliukuotas hemoglobinas prieš insulino pompą ir pradėjus ją naudoti.
Labai ačiū

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 11:15 
Mūsų dabartinė dozė yra 13 vienetų (4 ilgo ir 9 trumpo). Apskritai, mūsų cukrai kol kas yra pakankamai geri ir nešokinėja. Galbūt taip yra todėl, kad mūsų rėžimas yra ypatingai pastovus. Štai jau metai kaip ji visiems trims maitinimams valgo tik košes. Nepagalvokit, kad aš čia bloga mama ir nieko kito vaikui neduodu, paprasčiausiai nieko daugiau nesugebu jai įsiūlyti. Gal ateis laikas ir ji pradės valgyti įvairesnį maistą, bet kol kas yra kaip yra. Naktipiečiams jai priklauso 15angl. Pvz., vakar daviau truputį mažiau duomos, cukrus naktį buvo 10,2. Bet jau šį vakarą reikės tikrai didinti vakarinį ilgą. Prieš naktį jos cukrai paskutiniu metu būna iki 7.
Ir dar, aš pastebėjau, kad tokio vaiko fizinis krūvis nedaro didelės įtakos cukraus kiekiui. Jei jau cukrus būna aukštesnis (ypač kai pasilepinam bananu), nepadeda ir fizinis krūvis, tuomet būna tik insulino krūvis. O kai cukrus būna, sakykim apie 5, įtai galim išbūti ir 2 valandas lauke lakstant ir ji nebūtinai užhipuos.
Kas liečia vaiko nepripratimą prie pompos, tai aš manau, kad įdėjus pastangų su bet kokiu vaiku įmanoma susitarti. Mes jau tai patyrėme, kai metukų laiko reikėjo pradėti nešioti akinukus ir klijuoti akutę. Vaikai greitai adaptuojasi ir pripranta prie naujovių. Bet priežiūros tai, žinoma, reikia.

Į viršų

Pranešimo tema: Auksti cukrai
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 11:15 
As esu Egles dukra ir pati turiu pompa. Teisingai sako, kad pompa patogu ir greita, bet tikrai nepigu. As naudoju pompa DANA diabecare (Koreja). Jos islaikymas menesiui kainuoja apie 200lt (kitos firmos pompu kaina skiriasi) Keiciamos dalys: rezervuaras insulinui (keisti tenka 2-3k/men vnt kaina 9lt) kateteris su adata (keisti tenka 7-8k/men vnt kaina apie 20 lt), baterija (uztenka 2,5-3men. 1 vnt- 25lt). Papildomai dar reikia pleistru (kiekvienam adatos perdurimui naujas pleistras 1 vnt-1lt). Pleistrai labai svarbu, nes naudojant prastos kokybes pleistrus gali prasideti alergija. Adatos gali buti nuo 4.5 iki 7.0mm ilgio, metalines ir teflonines. Teflonines adatos po durio issitraukia ir lieka tiktai zarnele, bet man jos nepatinka. Metalines patogesnes ir as naudojuosi jomis. jos neskaudzios ir jeigu organizmas greitai pradeda reaguoti arba blogai isiduri ir skauda, galima istraukus perdurti adata i kita vieta (pagal instrukcija negalima, bet praktiskai taip daroma). Sako, kad nuo metaliniu gali buti alergija, tada paprastai tinka teflonas, bet jos i kita vieta neperdursi. Tai pat labai svarbu dezinfekuoti durio vieta, nes gali susidaryti pulinys.
Mano glikuotas nuo praeito pavasario 9%. Is pradziu bendziau tvarkytis su Lantusu, bet buvo dar blogiau. Kai uzsikabinau pompa, jis buvo 9,2%. Pirmus keturis menesius sekesi sunkiai, kol nepakeite insulino is Humalogo i Novorapida, taip kad rudens glikuotas liko toks pats. Nuo gruodzio rezultatai geresni, todel tikiuosi ir glikuoto pagerejimo.

Į viršų

Pranešimo tema: Re: Auksti cukrai
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 12:02 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Ačiū Aiste
Ši informacija labai padėjo susidaryt bendrą vaizdą apie insulino pompas. Kaip matau tai nepigus malonumas. O ar kąnors iš tavo minėtų priedų kompensuoja?
Beje kiek laiko jau sergi? Ir kiek tau dabar metų?
Nežinau kodėl, bet susidariau tokį vaizdą (čia mano nuomonė), kad merginoms yra šiek tiek sunkiau kontroliuoti šią ligą, nors ir pačiam kartais būna krizės. Pastebėjau vieną dalyką, gliukozės kiekis kraujyje labai priklauso nuo fizinio aktyvumo. Jau anksčiau minėjau, kad ta pati insulino dozė ir maisto porcija skirtingai reaguoja. Gliukozės kiekis kraujyje visą laiką sėdint gali pakilti iki 15 mmol/l, ir nukristi iki 3 mmol/l paprasčiausiai nuėjus 2-3 km.
Taigi linkiu visiems prisikraukite pilnas kišenes saldainių ir pirmyn į sporto aikštelę :D (tik žiūrėkite, kad viskas baigtųsi gerai)
PS Geriau vieną sustojimą nueiti, o nevažiuoti troleibusu

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 18:36 
Taip pritariu. Bet nei vienas priedas nekompensuojamas. Apskritai pompos naujove Lietuvoje, tai manau neuztenka pinigu valstybei !
Kaip jau zinai mano vardas Aiste, man trylika metu, sergu trejus metus. O kiek tau metu? Kiek metu su liga atidirbai? :)
Man kartais atrodo kad vaikinams ir merginoms panasiai sunku valdyti liga. Tiesiog kartais merginos labiau rupinasi ir yra siek tiek atsakingesnes, bet tai tik mano noumone. :)
Man labai dideli poveiki turi fizinis kruvis. Jei tik nuvazioujame i soda, jau po keliu valandu cukrus nuo desimt iki penkiu nukrinta. O jeigu dar ir aktyviau pasportuoju tai isvis. Tik saldainius lieka valgyti! :D Siais atvejais as mazinu insulino doze, arba daugiau suvalgau.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2005, 19:30 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Birutė rašė:
Mūsų dabartinė dozė yra 13 vienetų (4 ilgo ir 9 trumpo). Apskritai, mūsų cukrai kol kas yra pakankamai geri ir nešokinėja. Galbūt taip yra todėl, kad mūsų rėžimas yra ypatingai pastovus. Štai jau metai kaip ji visiems trims maitinimams valgo tik košes. Nepagalvokit, kad aš čia bloga mama ir nieko kito vaikui neduodu, paprasčiausiai nieko daugiau nesugebu jai įsiūlyti. Gal ateis laikas ir ji pradės valgyti įvairesnį maistą, bet kol kas yra kaip yra. Naktipiečiams jai priklauso 15angl. Pvz., vakar daviau truputį mažiau duomos, cukrus naktį buvo 10,2. Bet jau šį vakarą reikės tikrai didinti vakarinį ilgą. Prieš naktį jos cukrai paskutiniu metu būna iki 7.
Ir dar, aš pastebėjau, kad tokio vaiko fizinis krūvis nedaro didelės įtakos cukraus kiekiui. Jei jau cukrus būna aukštesnis (ypač kai pasilepinam bananu), nepadeda ir fizinis krūvis, tuomet būna tik insulino krūvis. O kai cukrus būna, sakykim apie 5, įtai galim išbūti ir 2 valandas lauke lakstant ir ji nebūtinai užhipuos.
Kas liečia vaiko nepripratimą prie pompos, tai aš manau, kad įdėjus pastangų su bet kokiu vaiku įmanoma susitarti. Mes jau tai patyrėme, kai metukų laiko reikėjo pradėti nešioti akinukus ir klijuoti akutę. Vaikai greitai adaptuojasi ir pripranta prie naujovių. Bet priežiūros tai, žinoma, reikia.

Manu, kad nakciai ilga tikrai reikia didinti. Kad nepadidinti per daug, verta tai daryti labai palaipsniui ir matuoti, kai bus maksimalus jo veikimas, jei tai Humulinas N ar Protofanas, mazdaug po 4 valandu. Matau, kad isgyveni del monotonisko Elzes valgymo. Tai budinga visiems jos amziaus vaikams. Koses - labai geras maistas - ypac sergant CD. Aisku, reiketu, kad valgytu kokiu naturaliu vitaminu - vaisiu ar darzoviu, vis tiek juk ka nors megsta. O mazakraujystes profilaktikai gautu nors kiek mesytes. Vaikai paprastai valgo desreles. Brangesnes desreles - pakankamai geras maistas, kaip mitybininkai sako, jos pagamintos is kokybiskos mesos.
Jeigu turite noro ir laiko, atvaziuokite sestadieni i Vilniu. Mes klube svesime Kaledas ir Naujus metus. Svente bus boulinge (Zirmunu 68) nuo 11val. Vaikams bus uzsakyti pietus apie 12.30-13val.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Susipažinkime
StandartinėParašytas: 06 Sau 2005, 09:01 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Malonu susipažinti.
Man 25m, CD sergu 8m. Kaip jau rašiau vartoju Novorapid ir Protaphane insulinus. Pomėgiai: sportas, dviratis, draugai. Dabar laikina gyvenamoji vieta Kaunas.
Kažko labai pradėjo skaudėti šoną, net sunku pajudėti :D

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Malonu
StandartinėParašytas: 06 Sau 2005, 11:41 
Man irgi malonu susipazinti. =) O tai kur gyveni? Nes supratau, kad Kaune tu tik laikinai.As irgi su Novorapidu. Pats geriausias insulinas(man. bent jau is tu kuriuos bandziau) =) I pompas tinkamiausias. Kai tik uzsidejau pompa buvau su Humologu, o jis ultra greito veikimo, tai labai staigiai musdavo cukru, o kepenys touj pat ismesdavo gliukagona. Tai ir gyvenau tai su 5 tai su 20 ir tokios zirkles gaudavosi. O kai pasikeiciau i novorapida iskart ta pacia diena cukrai susitvarke. zinoma nesakau, kad jie nepakyla, be to nesu labai daug valios turintis zmogus tai ir saldainiu prisivalgau, vienu zodziu.... Bet isitikinau, kad Novorapidas labiau i pompas tinka negu Humolog, nors kaip kam zinoma! =) o mano pomegiai: piesti, labai megstu keliauti(ir nebutinai i uzsieni! zygis pesciomis iki sodo su palapinemis ne maziau ekstremalu :) ), labai patinka leisti laika su draugais, vaiksciotis mieste... ir taip toliau...

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2005, 16:01 
Atsijungęs
Forumo siela

Labas, Birute. Dziugu, kad jums gerai sekasi regulioti tuos cukrus. O man kartais atrodo viskas labai beviltiska. Itakos vaiko cukrui turi viskas - ir lakstimas lauke ir pietu miegojimas ar ne. Baigiu pasiklysti tarp ivairiu variantu. O dar ir apie save pacia reik nepamirst, apskaiciuot. Del darzelio - bandem, bet nieks nenori ten uzsiimti (siuliau ir pinigu aukletojoms). Taciau galiausiai supratau, kad nieks mano vaiko ten neziures normaliai, juolab kad cukrai sunkiai regulioujami. Na koki laikotarpi, pvz. menesi jie yra prognozuojami ir puikus (tai mano manymu nuo 4 iki 10 intervale; o paskui velnias zino kodel pradeda sokineti, ir tu taikik netaikius tas dozes - vistiek tai 2 tai 18. O po kurio tai laiko - ir vel gerai. Kai sedejau namie - galvojau isprotesiu visa diena (ir nakti) galvodama apie savo ir jos cukrus, dabar turiu aukle, kuria apmokiau ir jai neblogai sekasi. Rasyk kaip jums sekasi. Iki Ir aciu visiems, atsakiusiems i klausima apie pompa. Vis dar galvojam ir skaiciuojam.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: aukšti cukrai
StandartinėParašytas: 07 Sau 2005, 10:49 
Olga rašė:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Geg 2005, 19:40 
Cosmic rašė:
Laba diena, Olga. Savo klausimus, susijusius su diabetu, rašykite kituose forumo skyreliuose, nes šis skyrelis, manau, turi kitokią paskirtį. Jei vis delto klystu, tegu mane kas nors pataiso.

Perkeliu ji i kita skyriu :)

Į viršų

Pranešimo tema: dar apie pompą......
StandartinėParašytas: 03 Bir 2005, 13:44 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Na mums taip pat siūlė pasijungti insulininę pompą. Bet paskaičiavus jos išlaikymą ir trūkumus mes atsisakėme. Gal ji ir gerai, bet yra labai daug bet........
visų pirma tai mūsų sūnelis kategoriškai atsisako jos, nes dar ligoninėj būnat jam atstovai iš "EKSMOS" prikabino minikompiuteriuką 3 parų cukraus kreivei nustatyti. Vaikas išsigando, kai jam į pilvuką iššovė kateteriuką su adata (aš ir net krūptelėjau tada), per tas 3 paras sunus vis klausė manęs kada nuims tą prietaisą. Kai nuėmė ir pasiūlė išmėgint pompą Minimed vaikas pilnom akim ašarų prašė manęs mamyte nereikia....Nors tai buvo prieš 2 metus, bet mažėlis ir dabar dar jaučia tą vietą kur buvo kateteris, su pirštuku parodo, štai čia sako buvo. Nu tai negi aš turėčiau savo vaiką dar labiau traumuot jei jam nepriintina ta pompa. Buvom parsivežę ir iš "Abovitos" pabandymui, niekaip neįkalbėjom, reikėjo tėčiui nešiot, o sūnelis nė už ką nesileido pajungt pompos "Dana". Todėl ir sakau: gal jos ir gerai, bet kol kas mes ir su penu susileidžiam insuliną. Ateityj bus matyt, gal paaugs, gal kitaip ims mąstyt, bet per prievartą tikrai neliepsim pompos nešiot.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Bir 2005, 15:16 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Kieki kainuoja to minikompiuterio prikabinimas toms 3 dienoms, nelabai tikeciau kad nemokamai. Mes gulsimes i klinikas, tai gal pavyktu ji gauti, nors kaip supratau vaikui geru emociju nepaliko. As kiek pasakoju apie pompa, tai maniskis irgi purto galva.
O kaip jus pasiemet pabandymui ta pompa? As galvoju, kad viena namuose nemokeciau ir bijociau bandyti " ant vaiko"?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bir 2005, 16:17 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Apie 300 lt. skaitykite http://www.eksmosmtc.lt/minimed/ Tai labai informatyvus tyrimas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Bir 2005, 13:52 
Atsijungęs
Gal prigysiantis?
Vartotojo avataras

Būtų įdomu sužinoti, kodėl pompa negali būti jungiama kartu su šiuo prietaisu (nuolatos matuojančiu cukrų), ir ne trims dienoms, o visą laiką. Koks skirtumas, ar į odą įvestas vienas, ar du kateteriai? Manau, kad nebūtų sunku techniškai pasiekti, kad prietaisas signalizuotų, kai cukraus kiekis išeitų iš priimtinų ribų, tokiu būdu būtų galima pasiekti idealios cukraus kontrolės.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Bir 2005, 18:50 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Tas prietaisas nerodo gliukozes koncentracijos, kai prikabintas prie zmogaus. Kas daresi suzinai tik po to, kai nukabini, sujungi su kompu. Tada pamatai rezultatus. Be to, 4 kartus per diena ji tenka kalibruoti su iprastiniais gliukozes matavimais is pirsto. Tiesa, jau sukurti ir personaliniai monitoriai, kuriu ekrane gali matyti rezultata (10 minuciu vidurki). Tik tai labai brangus prietaisas. O jo elektrodai kainuoja dar daugiau.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Bir 2005, 13:09 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Gintarija rašė:
Kieki kainuoja to minikompiuterio prikabinimas toms 3 dienoms, nelabai tikeciau kad nemokamai. Mes gulsimes i klinikas, tai gal pavyktu ji gauti, nors kaip supratau vaikui geru emociju nepaliko. As kiek pasakoju apie pompa, tai maniskis irgi purto galva.
O kaip jus pasiemet pabandymui ta pompa? As galvoju, kad viena namuose nemokeciau ir bijociau bandyti " ant vaiko"?

Šis tyrimas kainuoja 300 Lt. Ir gydytoja gulint mums ligoninėje neperspėjo apie tokį mokestį, todėl kai atstovas, atvykęs pas mus pasakė, kad iš jūsų 300 Lt mums su vyru "akys ant kaktos išoko" , pasijutom kaip iš dangaus nukritę. Iki pajungimo ir net po jo, niekas net neužsiminė apie kainą, tik gydytoja vis šokinėjo apie mus ir sakė: oi kaip gerai tie matavimai, oi kaip gerai. Taigi manau ir tai daktarei kažkiek nubyra už įsiūlytą paslaugą. Ir mums iš tos kreivės niekas nieko konkrečiai nepasakė. Tik tiek, kad va rodo tipo kai nesirgo kasos rezultatus ir va jau pažeistos kasos rodikliai, va cukrus aukštas, va žemas, oi tai čia va žiūrėkit Aušros fenomenas ir pan. O šitą viską gryžus iš ligoninės aš pati perskaičiau knygoje apie diabetą. Tai kai žmogui blogai, nelaimė (vaikas susirgo diabetu), tai būtinai kokia nors firma turi iščiulpt vos ne paskutinius pinigus ir nervus iš vargšo žmogaus.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 331 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: