Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 20 Lap 2017, 22:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Vaikų invalidumas ir jo pakeitimas į 3 neįgalumo lygius
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 18:22 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Situacija tokia:

Šiandien radau raštelį paliktą prie durų ir skambino is vienos darbo vietos į kitą vaiko gyd seselė. Čia , turbūt, dega. Sako, kad reikia pakeisti iš to seno invalid į naują kažkurį lygi. Kai išėjo įstaymas, tai supratau, kad to daryti nebūtinai, o dabar sako kad vieni likom apylinkėje nesikeitę. Vaikas susirgęs 2001 ir aušku tada buvo nustatyta iki 16m. Blogiausia nežinau ar pakeitę nenukentėsim finansiškai, nes liga ši nepigi (juostų papildomai reikia, adatų reikia ir t.t., o ir pompai bandom taupyti, o kai nupirksim tie pinigėliai eis jos išlaikymui ir pan.)

Laukiu greito atsakymo. Gal kas domėjosi šiuo klausmu. Ačiū

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 20:47 
Gintarija, mano pasiulymas neskubeti ir saltai reaguoti. Kol neissiaiskinsi. Jums nuo delsimo nieko blogo neatsitiks, o sesele tegul gyvena savais rupesciais.
O kad operatyviau sulauktum atsakymo, sios temos dublikata padariau ir Konsultacijose juridiniais klausimais. :wink:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 21:01 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Nenukentesit tikrai, o daugiau pinigu gausit. Vaikui su diabetu priklauso vidutinio sunkumo negalia. Pinigais tai bus 1.5 bazines pensijos dydzio invalidumo ismoka ir 0.5 BP dydzio kompensacija gydymo islaidoms, sumoje 2 bazines pensijos dydziu suma, siai dienai tai yra apie 460 litu. O gaunant pagal sena tvarka indeksuojasi ir dideja tik invalidumo pasalpa, slaugos pasalpa neindeksuojama, taip, kad dabar gaunate tikrai maziau. Procedura invalidumui performinti nera sudetinga, pinigeliai persiskaiciuos nuo tos dienos, kai dokumentus nugabensite i savo teritorini komisijos skyriu (pries tai teks praeiti komisija poliklinikoje). As tiems reikalams sugaisau nepilna pusdieni, o nauja invalidumo pazyma gavau pastu i namus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 22:21 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Ačiū Romai, Egle už gerą žodį, nes susinervinau dar dėl to, kad ieško kaip per gaisrą ateina į darbą, iš ten skambina į kitą filialą ir t.t. (mintyse sau sakiau- nusiramink ir viską išsiaiškink, net forume neberadau tos senos temos kur apie tai 2005m. buvo truputį rašyta :shock: . Žinojau, kad šnekėta, o neradau :D )

Vaiko pediatrė sako, kad dar keletą tyrimų reikės padaryti, o vienas iš jų gliukozės :idea: :shock: :shock: :shock: . Taigi aš per dieną ir po 7 kartus pamatuoju(Čia kažkoks senobinis mastymas?). Egle, kokius jus tyrimus darėtės (kalbu apie jūsų merginą)?

Koks dokumentas reglamentuoja kad vaikams su CD nustatoma vidutinė neg. (Aš kaip "neviernas Tamošius" bijau, kad mūsų kaime to komisija nežinos :wink: .
Randu jau nebegaliojantį dokumentą V-144/A1-69

Sumaliau, bet ačiū už palaikymą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 22:59 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Na, va lyg ir radau tą dokumentą:

DĖL NEĮGALUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ IR TVARKOS
APRAŠO PATVIRTINIMO

2005 m. kovo 23 d. Nr. V-188/A1-84/ISAK-487

http://www3.lrs.lt/cgi-bin/getfmt?C1=e&C2=252970

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 11:36 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Dokumentas tas.
Mes nedareme jokiu tyrimu. Kadangi mus priziuri vaiku endokrinologe, ji surase visus tyrimus ir konsultacijas, kurios buvo atliktos paskutiniais metais. O dukra dar ir ligonineje tais metais buvo gulejusi (pridejo israso kopija). Irase okulisto, neurologo isvadas, paskutinio glikuoto rezultata. O as tik prasyma uzpildziau (kad prasau nustatyti vaikui neigalumo lygi).
Vienkartinis gliukozes tyrimas diabetikui yra nesamone. Negi tie bendrosios praktikos daktarai negali kaip nors isisamoninti, kad tai itin kintantis rodiklis, kuris apie gydymo eiga nieko neparodo, na, to momento glikemija. Geriau tegu daro glikuota, jeigu jau senai darytas.

Pediatrei geriau butu pasiziureti gliukomacio atminti...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2006, 13:31 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Gliukolizuotą kaip tik neseniai darę. Ji retkarčiais pabrėžia, kad gliukozės tyrimą reiktų pasidaryti dar poliklinikoje kartais ( jau nepykstu, o juokas pro ašaras), bet aš to vis nedarau, nes tikrai nematau prasmės- geriau tą tyrimą duotų padaryti kitam kuriam labiau reikia. Ir šiuo atveju sako matuoklio parodymai negaliojantys, bet nemanyčiau kad gliukozės tyrimas padarytas poliklinikoje turėtų ypatingą reikšmę nustatinėjant - paprasčiausias jos užsispyrimas.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2007, 15:42 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

O cia tai naujiena. Dabar tik perskaiciau apie neigalumo grupes. Gal kas galetumete smulkiau papasakoti ar keitete savo vaikuciams ir kaip tai darete. As pasiskambinau savo seimos gydytojai tai ji prigasdino mane, kad jei pasikeisiu, tai paskui reiks man i komisija kas metai vazinet, o pinigeliu gali ir sumazeti, jei vaikui skirs lengva neigalumo grupe 9jei geras gliukuotas ir visi tyrimai geri). Bukit geri, patarkit, ka mums daryti :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2007, 15:58 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

prasau prasau :cry:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2007, 19:59 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Taip dabar visi vaikai sergantys cukriniu diabetu gauna vidutinio sunkumo negalia nepriklausomai nuo glikuoto parodymu, taip komisija isduoda tik 2 metams, taciau toliau tik vel pristatai dokumentus ir pratesia. Dabar mes gauname 460 lt kas men.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2007, 20:37 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

O tai labai aciu, Saule, kad parasei. Begsim ir mes tvarkytis. Tik beda, kad mums pas endokrinologa vizitas tik balandzio pabaigoj :( Reikes pasidometi, gal Siauliuose anksciau priims...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Apie sergančius vaikus
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 10:37 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Dokumentus komisijai mums ruošė šeimos gydytojas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 18:15 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Siauliuose prasom pas endokkrinologe Valuniene,jei nuspresi kreipkis i mane priregistruosiu.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 18:23 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Teisingai visus reikalus tvarko seimos gydytoja butina tureti paskutiniuju metu endokrinologo isvadas t.y 20006.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 19:00 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Saule rašė:
Siauliuose prasom pas endokkrinologe Valuniene,jei nuspresi kreipkis i mane priregistruosiu.

As jau siandien skambinau i registratura ir mane uzregistravo pas gydytoja -aite sausio 31d. Tai gal man geriau vaziuoti pas gyd.Valuniene? Ka patartum, Saule?Net nebezinau ka daryti. O paskutiniu metu tiek klausimu iskilo: ir del insulinu, ir siaip. Reikia geru patarimu ir gero gydytojo, nes jau atsibodo metytis nuo vieno prie kito :cry: :cry: :cry:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 20:27 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Jurgita rašė:
O cia tai naujiena. Dabar tik perskaiciau apie neigalumo grupes. Gal kas galetumete smulkiau papasakoti ar keitete savo vaikuciams ir kaip tai darete. As pasiskambinau savo seimos gydytojai tai ji prigasdino mane, kad jei pasikeisiu, tai paskui reiks man i komisija kas metai vazinet, o pinigeliu gali ir sumazeti, jei vaikui skirs lengva neigalumo grupe 9jei geras gliukuotas ir visi tyrimai geri). Bukit geri, patarkit, ka mums daryti :roll:

Visiems tikrai skiria vidutinę. Mums paskyrė iki 18metų, tai nežinau čia gerai ar blogai. Kadangi gyvename Jonavoje, tai teko vietinę komisiją praeiti. Žinoma kaimo gyd. ir valdžią nori didesnę rodyti, tai pradėjo kabintis, kad atneščiau gyvenamosios vietos deklaracija, o aš užsispyriau pasiskaičius įstatymą kad jei nekeiti tai nereikia ( sako o gal vaikas su jumis negyvena - trūksta žodžių nuo tokių šnekų) tos deklaracijos turėti. Po to teko į Kauno komisiją važiuoti, tai ten viskas paprasčiau. Sekretorė pasitaikė supratinga, tai daktarui parodė vaiko dokus, o tas sako čia viskas aišku iki 18m. Ir leido man nelaukti eilės, o ateiti vėliau atsiimti sutvarkytus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 20:33 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Saule rašė:
Teisingai visus reikalus tvarko seimos gydytoja butina tureti paskutiniuju metu endokrinologo isvadas t.y 20006.

mums užteko 2005m.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 20:55 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Na ziuresim kaip cia mums seksis, nes kaip suprantu visur skirtingi zmones dirba ir skirtingus reikalavimus kelia. Tikiuos susidursim su supratingais...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2007, 22:01 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Tikrai patariu neiti pas -aite,patikek.pas -uniene galiu pasiulyt vasario 12 ar 13 d. nes viskas isregistruota iki tol.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2007, 16:02 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Saule rašė:
Tikrai patariu neiti pas -aite,patikek.pas -uniene galiu pasiulyt vasario 12 ar 13 d. nes viskas isregistruota iki tol.

Supratau. Tai butu labai gerai jei mudu uzregistruotum.Tinka ir 12d. ir 13d. Tik gal butu geriau velesnis laikas (vaikui po pamoku). Siandien pasidarem glikuota,buvo 6,2 .

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2007, 09:44 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Jurgita parasyk man i emaila savo nr. pirmadieni parasyciau zinute kada tiksliai atvykt,gerai? Parasyk vaiko pavarde ir varda i gim metus ir ar esat buve konsultac.poliklinikoje pvz.:: pas akiu ar neurologa, nes ta pati kortele.Mano pastas ir tas gali but : herkulesas@splius.lt

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2007, 13:04 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

La, Saule, kazin ar gavai mano laiskeli :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ]