Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 18 Lap 2017, 00:02

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 124 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: CD IR MAISTAS
StandartinėParašytas: 25 Spa 2007, 23:29 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki visi, daug skaitau jusu forume ir mane istikruju nustebino vienas dalykas: kodel daugumoj atveju matau kad vaikams yra grieztai nustatyti angliavandeniu kiekiai per visa para ir is tu normu neiseinama??? :?: kazkokioje temoje skaiciau kad vaikui buvo per uzkandi skirta kazkiek angliavandeniu ir vaikas net lekste islaize... o motinai sirdi skaudejo i tai ziurint...
Gal as ko nesuprantu, :shock: bet as duodu vaikui tiek kiek zinau kad jis bus sotus, o ne laikausi griezto kazkokio grafiko, tiesiog nuo suvalgyto maisto kiekio atitinkama ir insulino doze... aisku mes nepiknaudziaujam riebalais, miltu gaminiais ir t.t., bet nemanau kad tikslinga vaikui duot uzkast kaip pauksciukui ir ziuret kaip jam zyba akys .. ir laukt dar 1.5 val., kol vel ateis laikas valgyt...
Jei klystu- pataisykit ir pamokikit, :)
Aciu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 07:58 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Ne nu maisto kiekis ar visciukui ar drambliui skiriasi, bet cukraus kiekis kraujyje lieka cukraus kiekiu... Jei viskas gerai su cukrumi tai tegu valgo daugiau nei visciukas ;)

. 1999 .
╚---------------╝

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 08:55 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Sergančiojo CD dieta yra "sveiko maisto" dieta. Ir tik tiek. Leidžiantis insuliną nėra jokių maisto įvairovės apribojimų.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 14:31 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Aš irgi savo vaikui duodu visko ko jis nori,bet,aišku, ant to maisto leidžiu insuliną.Mano vaiko meniu niekuom nesiskiria nuo ''sveiko''vaiko meniu.Būna valgo ir bulkučių ir picas ir saldainius....Net sakyčiau jis saldžiau valgo net už savo sveika brolį,nes Karolis labai megsta ''angliavandenišką''maistą.Cukrai jo visai neblogi.Per 4 metus sirgimo didžiausias GG-7,8

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: ...
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 16:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Nežinau kodėl vaikams riboja,bet pagal mane tai
neteisinga,juo lab jei vaikas nuo to dar ir alkanas lieka,
tai visai negerai,bet jei leidžia insuliną tai koks ribojimas gali
būti,tiesiog reikia išmokti sveikiau maitintis ir laiku valgyti,
kaip aš sakau šioks toks režimas turi būti ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 21:10 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Zydre rašė:
Aš irgi savo vaikui duodu visko ko jis nori,bet,aišku, ant to maisto leidžiu insuliną.Mano vaiko meniu niekuom nesiskiria nuo ''sveiko''vaiko meniu.Būna valgo ir bulkučių ir picas ir saldainius....Net sakyčiau jis saldžiau valgo net už savo sveika brolį,nes Karolis labai megsta ''angliavandenišką''maistą.Cukrai jo visai neblogi.Per 4 metus sirgimo didžiausias GG-7,8

Tai matyt mes su tavim, Zydre , esam "neteisingos " mamos :D , mes su sunum irgi einam i picerijas ar kavines, valgom picas(aisku kartais, tai ne musu kasdieninis maistas :) , aisku atsizvelgiu i riebalus, angliavandenius ir t.t.) , bet nenoriu kad jis jaustusi kazkoks apribotas tik todel kad jam taip atsitiko (tuo labiau kad jis del to nekaltas) , bet net kavinese ir picerijose galima parinkti tinkama meniu tokiems atvejams, o tokiu teoriju, kaip grieztas meniu, kuri rekomenduoja gyditojai, manau nera teisingas.Pasikartosiu :wink: nelabai daeina kodel jie (gyditojai ) apskaiciuoja pagal kazkokia formule vaiko paros norma (angliavandeniu) ir turi jos laikytis :?: :?: :?: :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 23:11 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Mano vaikas lekste islaize :) Tik tokiu atveju reiketu skaityti visa pranesima, o ne atskira sakini paimta is konteksto. Jei cukrai auksti grieztai neduodu angliavandeniu, kol nesutvarkau. Apie toki atveji ir kalbejau. O siaip mes irgi valgome viska.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007, 23:35 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Rimule rašė:
Mano vaikas lekste islaize :) Tik tokiu atveju reiketu skaityti visa pranesima, o ne atskira sakini paimta is konteksto. Jei cukrai auksti grieztai neduodu angliavandeniu, kol nesutvarkau. Apie toki atveji ir kalbejau. O siaip mes irgi valgome viska.

Ramule, nepriimk tai kai asmenini izeidima :oops: :!: :!: :!: tik norejau pasakyti, kad dazniausiai daktarai nustato kazkokia "norma" :?: ir teigia kad reikia jos laikytis, manau, kad jie labiau teoretikai, o gyvenime buna visko... todel ir pradejau sia tema Jums, praktikems ir praktikams, kad mums visiem butu lengviau, besidalinancioms ir besidalinantiems savo patirim... :)
Su pagarba

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2007, 00:09 
Atsijungęs
Forumo siela

Daktarai tas normos duoda manau "startui", kad tik susidurus su liga butu lengviau. Cia jus dabar taip lengvai , mamos, manipuliuojate insulinais, duodate saldumynus, einate i kavines. O prisiminkite jus pirmasias dieneles ligonineje, a? Tos normos "startui" labai padejo, jei prisimint tas siaubo pilnas savaites, net menesius. O siaip, paskui juk kai lankaisi pas gydytoja (bent jau mums) nieks apie tai koki kieki mums reikia per diena suvalgyti, net neuzsimine. Tai tiek :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2007, 00:50 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Olga rašė:
Daktarai tas normos duoda manau "startui", kad tik susidurus su liga butu lengviau. Cia jus dabar taip lengvai , mamos, manipuliuojate insulinais, duodate saldumynus, einate i kavines. O prisiminkite jus pirmasias dieneles ligonineje, a? Tos normos "startui" labai padejo, jei prisimint tas siaubo pilnas savaites, net menesius. O siaip, paskui juk kai lankaisi pas gydytoja (bent jau mums) nieks apie tai koki kieki mums reikia per diena suvalgyti, net neuzsimine. Tai tiek :)

Na , Olga, nezinau kaip Jums, bet mums po to, kai "paaiskino viska" apie CD ligonineje, tai as parduotuvei pirmom dienom vaiksciojau vos ne zliumbdama, kad pasiziurejus i etiketes man atrode, kad vaikui beveik nieko negalima :cry: , ir su siaubu galvojau: "ka gi jis valgys :!: :!: , kuom as ji maitinsiu :?: :?: :?: tiesa sakant, paliginus dabartine info su ta kuria mums suteike ligoninej, tai sakyciau kad mus ten ne palaike, o as ten gavau dviguba soka... o labiausiai siutina (tai supratau jau dabar) tai, kaip jie skire insulino dozes: is vakaro gyditoja ant popieriuko surasydavo insulino dozes kitai dienai :!: :!: nei ji zinojo koks bus maistas, nei kiek (nors apitiksliai) ten angliavandeniu,... nieko... ir budintis gyditojas leisdavo mums insulina pagal ta spargalke... isivaizduojat :?: :?: :?: , jei as tada tureciau tiek info kiek dabar, tai arti neprileisciau tokiu "gyditoju" prie savo vaiko...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2007, 11:36 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

sveikos. o mums tai klinikose diabeto ,,mokykloj ,, viena dietologė, kai paklausiau , kaip su tai duona, juk ten 6 sykius maitina duona, tai sakau kaip čia su tai duona 6 sykus taip ir valgyt, juk buvau žalia , apie diabetą nieko nežinojau, tai ta seselė išaukiančiai man atrėžė- O KĄ BLOGAI?
o man ašaros bėga, nesivaldau. jokio paaiškinimo, nulis atjautos.
ah galvoju , kad tau taip tos duonos ištisai, kol pykint pradės.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2007, 21:44 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

ANDZY,
tikriausiai per grieztai sureagavau i tavo pasakyma, tai pasirode, kad isizeidziau. Na cia turbut nuo itampos, nes per pastaraji menesi jau trecia karta sergam. Tik pasveikstam, per savaite susireguliuojam cukriukus, ir vel kosulys, sloga, siokia tokia temperatura, ir aisku cukrai nereguliuojami :(
Mums gydytoja niekada nenurodineja, kiek suvalgyti. Aisku, atskira kalba apie santariskes, kur mes gulejome tik susirge. Bet apie tai jau as ne karta cia rasiau, tai nesikartosiu. Galiu tik pakartoti ANDZY zodzius - buciau as tada apie diabeta zinojusi tike kiek dabar, artyn prie vaiko tu gydytoju nebuciau leidusi.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2007, 15:45 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Ramule, ir neprimink tu "gyditoju" :shock: , mes kai gulejom pirma karta ligoninej, tai ten vos komos negavom su tokiu "gydimu", .... Isivaizduojat :!: :!: :!: mums viena nakti dare eilini cukraus tyrima ir ryte as suzinojau kad mano mazajam buvo 25 mmol ta nakti :shock: , as kai suzinojau, galvojau juos visus isszudysiu... o budinti daktare man sako: "tai ta daktare nenorejo jusu zadinti, galvojo kad iki ryto cukrai susitvarkys" pasiseke tai naktinei daktarei kad baigesi jos budejimas ir ji jau buvo isejusi namo... :twisted: :!: :!: ka dar galima pridurti prie tokio atsinesimo musu "sauniuju daktareliu" :!: :evil:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2007, 18:36 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

o kur jūs gulėjot. nes Kaune prie 14 mmol. jau leidžia naktį insuliną.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2007, 19:19 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

mes gulejom Vilniuje, Antakalny, ten net veliau nakti net nematuodavo (kol as ju nepriversdavau), sake kad nakti baisu jiems nesti krauja i laboratorija, nes ji kitame pastate... :shock: :shock: :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2007, 19:35 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

o mes kai gulejome santariskese, tai apskritai gydytojas tuo metu atostogavo, mat buvo sventines dienos, tai visas gydymas vyko telefonu!!! Apie naktini matavima apskritai nebuvo net kalbos, viena karta liepe man paciai pamatuot 3 val. nakties, ir tiek. O dozes buvo didziules. Maisto, kuri valge mano vaikas tas gydytojas akyse nebuvo mates, bet dozes kuo ramiausiai skirdavo. Kai as karta virtuveje paklausiau, ar ne per daug mano vaikui duonos duodama, kazkaip jau plika akimi net nepatyrusi tai pastebejau, tai virtuves seimininkele atsake - ka as zinau, man gaila tu vaiku, tai duodu jiems daugiau valgyti. Kai karta vaikui nuo didziausio apelsino kuri mums atnese ligonineje ir liepe suvalgyti priespieciams cukrus uzkilo iki 20 mmol, gydytojas pasake - tai kodel davete jam valgyti. O kad as apskritai nieko nesuvokiu ka valgyti ko ne jam ne motais. Dave viena knyga apie II tipo diabeta, ir liepe skaityti. Tai ir skaitydavau ligonineje naktimis, kad bent kiek suzinociau kas per liga tai yra. Kai gydytojas po svenciu grizo i darba, kita diena pasake, kad jau galime vaziuoti namo :roll: Sesutes tame skyriuje net maziausio supratimo apie diabeta neturejo, kai ko nors paklausdavau, vienintelis atsakymas buvo skambinkit gydytojui. Ir dar daug visokiu dalyku, galeciau kalbeti ir kalbeti...Tai toks buvo musu pirmasis gydymas ligonineje :twisted:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2007, 19:48 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

o mums tai irgi duodavo valgyt tai ka ir visiems (nors musu maistas turetu but kitoks ir vadinosi lygtai stalas Nr. 6 ar 9 :?: , as kai pasiziuredavau i ta maista, tai paciai perriebiai ir perdaug angliavandeniu atrodydavo, o insulinas aisku buvo jau suplanuotas kito gyditojo, kuris kaip ir sakei Ramule, akyse nemate to maisto.... :evil: tai as atsisakiau to maisto, vaziuodavom namo as ar vyras , gamindavom maista ir vezdavom i ligonine vaikui... vienu zodziu, neduok Dieve niekam...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2007, 09:02 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Labas,o mums sumaišė tyrimus,pasake kad 15,0 mmol,aš dar paklausiau reikia leisti insulino,bet sesele pasake kad jos bijo nakties ir neleido.Bet ryte visai atsitiktinai pamačiau savo vaiko tyrimus ,kurios turejo laborante,taip stovejo prie musu pavardes 3,2 mmol.Aš dar paprašiau kad noriu pažiurieti savo vaiko tyrimus,tai taip pradejo rekti,bet pasakiau kad eisiu į administracija,tada dave pažiurieti,ir tiksliai buvo klaida.O kas butu eigu įleistu?Jie neteisingai telefonu perdave atsakymus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Apie sergančius vaikus
StandartinėParašytas: 30 Spa 2007, 10:52 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Esu nuoširdžiai dėkinga Kauno klinikų endokrinologijos skyriaus darbuotuojams. Ir vaiką iš komos ištraukė, ir paiškino mitybą, ir cukrus sureguliavo. Jei kas neaišku, galima visada pasitarti. Pagal paskaičiuotas angliavandenių normas suderino insuliną, o paskui pagal apetitą ir veiklą pasireguliavome patys.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2007, 16:05 
Atsijungęs
Forumo siela

Ta-aip.. Paskaicius apie tokia patirti, plaukai siausiasi...Na mes tai Kauno Klinikose "gyvenom". Tai apie ten dirbancias musu gydytoja ir seseles(ne visas, konkreciai bendravom su Jasinskiene ir Ausra), galiu tik gerais zodziais atsiliepti. Aisku, i sunkesnius klausimus jie negali atsakyti, patys mes turime sugalvoti, kaip ta liga valdyti, bet pradzioj, tik susirgus...Ir nuramino, ir paaiskino ir savo mobilu dave (skambindavau dar kokius metus prireikus, gydytojai - ir atostogu metu, sesutei- diabetologei - ir savaitgaliais). Pries 4 metus dar nebuvo isversta i lietuviu kalba ta knyga apie I tipo diabeta, tai dave atsisviest angliska, kuria per tas 3 sav perskaitem, aptarem su sesute. Del insulino doziu irgi gincijausi ir manes klausydavo, leisdavo tiek, kiek as maniau esa teisinga (cia jau veliau, kai gulejom po poros metu, pompa dejomes). Tiek mano patirties.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2007, 15:46 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Mes nuo diagnozės pradžios gydėmėd Antakalnyje pas gyd. V. Uleckienę. Informacijos gavom tikrai pakankamai, ir gydytoja, ir sesutės rūpinosi dozių pritaikymu. Nors būdavo surašytas vienas insulino leidimo planas, pagal gliukozės kiekį kraujyje jis buvo koreguojamas. Panašu, kad dabar prasidėjo medaus mėnuo, nes insulino poreikis mažėja. Norėčiau kad jis tęstųs kuo ilgiau, o geriausia būtų, kad išvis papildomo insulino nereikėtų (aišku, svajuko dramblionės, bet...) :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2007, 16:10 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Ligos pradžioje su valgiu buvo košmaras - vaikas buvo nuolat alkanas ir pyko ant viso pasaulio, kad jam valgyt neduoda. Rėkdavo "kas čia per mirties ligoninė, kodėl kankina vaikus?". Sunku buvo klausytis. Mes pradėjom jam duoti užkąsti fermentinio sūrio plokštelę, lazdyno riešutų, agurkų ir pomidorų. Man kažkaip pasirodė, kad ligoninės maiste stipriai per daug angliavandenių, ir per mažai naudingų medžiagų, kažkoks beskonis tas maistas, bet alkanam sueidavo.
Namuos grįžom prie savo įprasto maisto. Dabar per 2 savaites, kai baigės cukrų svyravimas, viskas nusistovėjo, alkio priepuoliai tarp valgių baigės, net pagrindinio valgymo metu labai nedaug suvalgė, pradedu bijot, kad insulino bus per daug, reiks pradėt leist tik pavalgius, nes nebegaliu prognozuoti kiekio, kurį jis suvalgys.
Saldumynų labai norėjos iš pat pradžių, kai pasigirdo "negalima". Šiaip jis visai nebuvo smaližius. Tai mes nusipirkom Kinder šokoladuką ir per pusę suvalgėm po pietų. Saldumynų noras baigės :) Niekad nesakau, kad "tau negalima, nes tu sergi CD". Tiesiog paskaičiuoju, kiek gali suvalgyt ir vartojam :) Šiaip jis protingas vaikas, pats jau mokos skaičiuot AV. Ir šiaip džiaugiuos, kad juoda duona buvo jo mėgstamiausia dar iki susergant, dabar nėr bėdų.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: CD IR MAISTAS
StandartinėParašytas: 25 Sau 2008, 18:42 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

kai mes atsigulem i ligonine apie CD nebuvau nieko girdejus. ateinam su vaiku i skyriu. prienam prie posto, ateina sk. vedeja. ir pradeda: kur jus ja guldot? cia reike mokamos palatos! taigi jems reikes mokyntis. cia gi nepagidoma, ir taip toliau. tada dar neverkiau. po kiek laiko i palata pradejo bureis rinktis medika. veninteli ka supratau( matomai taip norejau suprasti) gali mirti. nuo tos minutes nieko negirdejau. tik verkiau ir verkiau :crying: kazkas ateidavo, kazka sakidavo. :???: nelabai ka supratau. prasidejo insulino leidimas.
suliadzia insulina atnesa maista. dukra nevalgo nes neskanu. as rami sedziu nes maisto sake negalim nesti. tik i antra diena kazkas is giditoju pastebejo kad nevalgom. sesutem buvo dzin. :angry:

aciu devui kad mums labai su gyditoja pasiseke. mus gydo Vainene. jeigu ne ji nezinau kaip butu buve. labai tikiu visko ka ji sako. ji tikrai pades mano vaikui. :roll:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2008, 18:59 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Vainiene? :w00t: Mes labai mylim sia gydytoja, su ja praleidom tris metus - ji tikrai atsidavus savo darbui! :buckis:

Insulino pompa - Paradigm712
Adatos -Silhouette 45 laipsniu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 30 Sau 2008, 19:21 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

noriu paklausti, gal galit pasakyti. ar gerai darom kad geriam vaikiskas hippo sultis. jos turi tik 11 ang. ir dukra dar noretu ka saldaus, ta galvoju gal galiu nupirkti hippo vaisiniu dzemu :???:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 30 Sau 2008, 20:34 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

mes tai cococola light geriam ten angliavandianiu nera

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Sau 2008, 21:16 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

kukutis rašė:
mes tai cococola light geriam ten angliavandianiu nera

ir mes ja kartais pasmaguriaujam ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2008, 09:18 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

as irgi kai uzsimanau colos perkuosi light'a.

Lantus 22vnt.
Apidra-pagal situacija.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2008, 09:45 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Yra dar Light sultys - labai skanios ir tik 5g AV :w00t:

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2008, 10:12 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

o kokiuose prekybos centruose jas galima rasti? :)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 124 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: