Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 24 Lap 2017, 17:50

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: padekite nerandu cukrinukui darzelio
StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 13:52 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

Labukas.stai ir dar vienas cukrinukas,mano suneliui tik 2.5m susirgom pries 4men.esam is kauno.malonu kad yra toks forumas kaip sis.vis ne vienas lauke karys :) rasau jums gal kas zinot kaune darzeli kur priima cukrinukus.juk negali uzsidaryt namie su vaikuciu ir verkslent,jam reikia bendraut su kitais vaikuciais.kaip jus issprendet sia problema?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Re: padekite nerandu cukrinukui darzelio
StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 14:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Pusantru metu mano vaikas nelanke.Grazioj formoj mus isprase.O dabar radom super darzeli.Ten yra grupiu kur sergantis vaikuciai,nevaikstantis.O musu paprasta grupe,su sveikais vaikais.Tik kad direktore dar ir ne tokiu yra maciusi,tai ir nepabugo jo priimt.Sekmes tau,stipribes!Esi tikrai ne viena :gele:

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 16:37 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

ar jūs turėsite galimybe pati kažkiek žiūrėti savo vaiką????
ar jūs dirbate???
jei jūs dirbate ir negalėsite jo kartas nuo karto palankyti, tai manau yra sudėtingiau, nes aš kaip supratau Jūsų vaikučiui tik 2,5 metukų.ar taip?
jei jūs nedirbate, tada lengviau. pradžioje laikykite trumpiau, ne visą dieną.

papasakosiu kaip elgiausi aš - mano buvo 4 metų. ėjo nuo 9 valandų, nevalgė pusryčių, taigi mes jau ateidavome po insulino ir po pusryčių, kadangi gyvenome su švirkštais, mūsų insulinas buvo toks, kad reikėjo užkąsti.kiekvieną dieną nustatytu laiku, dukrai būdavo primenama, kad nueitų ir pasiimtų savo užkandėlę, kuri būdavo palikta spintelėje.
toliau, prieš pietus kiekvieną dieną, aš pati atvykdavau ir įvertnus pietus ir juose esančius angliavandenius, suleisdavau insuliną.dažniausiai aš jos palaukdavau ir pasivesdavau po pietų, nes vaikai eidavo gulti ir miegodavo 3 valandas.
aš negalėjau niekaip jos palikti , nes po valgio 2 valandos griežtai matuudavau cukrų.
kai ji buvo paruošiamukė, pervedžaiau į nemiegančių grupę.
tada ji likdavo kartais ir po pietų.
jau eidavo viską suderinti.
na Jūsų vaikutis dar labai mažiukas.
žinau susirgusią mergytę nuo 8 mėn.jai dabar apie 3 -4 . lanko darželį, bet ji su pompa.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 16:41 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

dar norėjau parašyti, kad visas mokomasis ugdymas, įvairios pamokėlės vyksta iš ryto. o po pietų tik šiaip veikla - žaidimas , piešimas.
čia aš jau apie didesnius vaikus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 17:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

As viska darau kaip Giedra raso.Tik insulina suleisdavo sesute.Per pora sav.apsimokino ir viskas.Aisku Klaipeda yra mazas miestas ir cia nera savokos TOLI.Tai kad as reikalui esant per 5 min davaziuoju iki darzelio.O dabar su pompa isvis gerai.Jau pats susileidzia.Aisku su prieziura.Ir cukriuka pasimatuoja.Jusu vaikelis dar labai mazas ir siuliciau nelaikyt jo ten visa diena.Iki pietu sociai prisibendraus :)

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 17:15 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

manu , kad iki pietų užtenka, labai dar mažas vaikutis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 17:41 
Atsijungęs
Forumo siela

Sveikutė. O mes iš Kauno. Darželio kur mus priimtų, neradau. Bet tiesą pasakius, jau po trečio "ne" nustojau laksčiusi po tuos darželius ir nervus sau ir vaikui tampiusi. Vienam išprašė, kitam (kuriame anksčiau ir grupė specialiai cukrinukams buvo) auklėtoja verkdama (!) paprašė mūsų išeiti, nes ji bijo, trečiame - vėl "ne". Paskui buvo keli diabeto klubo bandymai organizuoti grupę kokiame nors darželyje, bet nepasisekė ir pirmininkei. Taigi, mano vaikas augo su aukle nuo 4 metukų (susirgo 3 budama), kartu auklė prižiūrėjo ir mažesnę mano draugės mergaitę, todėl liudna maniškei nebuvo. Nuo 4,5 lankė estetinio lavinimo mokyklėlę, kur užsiėmimai vykdavo kasdien maždaug po 2 val. Taip ir užaugom, dabar trečiokai :-)

T.p. serga dukra (nuo 2003 rudens, insulinas NovoRapid, insulino pompa Accu-Chek Spirit)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 17:44 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

As sveikus vaikus leidau i darzeli nuo 2.5 metu - ir tai man dar jie mazi atrode. Mano nuomone - dar per anksti. O jei vaikas nori bendrauti - yra ivairiu mokykleliu, draugiu vaiku , pati gali ugdymu uzsiimti.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 17:50 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

mes naudojam pompa,man atrodo bus lengviau su ja darzelyie,o jo ieskau is anksto ziema geriau net nevest nes vaikai daznai serga,girdejau bus beda surast darzeli nes kratosi tokiu vaiku kam jiems svetimu problemu.vaikuti priziurim kartu su aukle,kuria turim fantastiska,Aiduka augina nuo 1men ir kai suzinojo kad jis serga net nesuabejojo ejo i paskaiteles skaite knygas rinko visa informacija.tik as manau kad vaikas vistiek turi lankyti darzeli,kad ismoktu bendraut zaist,piest tik aisku jis dar per mazas o as domiuosi ir ziuriu i prieki

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 21:21 
Atsijungęs
Forumo siela

2,5 metų vaikui taip jau labai tų draugų nereikia. Tokio amžiaus jie nemoka dalytis, draugaut. Pilnai pakanka kelių valandų kieme su bendraamžiais pabendraut auklės ar mamos prižiūrimam. O va 4-5 metų vaikui jau reikia bendraamžių būtinai. Tada ir žiūrėsit darželį ar mokyklėlę, iki to laiko pasistengsit išmokint mažiuką pačiam pasimatuot cukriuką, suspaust pompos mygtukus ir viskas vyks žymiai sklandžiau. O dabar vaikui nuo ligos dar stresas nepraėjo, o dar vieno streso (darželio) gal tikrai jam dabar nereikia.

T.p. serga dukra (nuo 2003 rudens, insulinas NovoRapid, insulino pompa Accu-Chek Spirit)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 04 Spa 2009, 12:09 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

aciu uz patarimus.bandysim derint darbus ir su aukle,o darzelio teiraujuos noredama suzinot kas laukia musu ateiti.pakolkas kol turim gera aukle net nekyla klausimu kas gariau,gaila kad tik mano darbas toks kad negaliu kiekviena diena but su aiduku :( bet dar dziaugiuos kad isvis ji turiu

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 11:43 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

sveiki.yra ziniu kad kaune bandoma surinkti darzelyje grupe cukrinukam ar yra norinciu?jai surinkus apie 20 vaiku bus apmonomas personalas ir pagaliau ir musu vaikuciai gales lankyti darzeli :aplodismentai:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 12:01 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Mano vaikas lanke darzeli.Pusrycius ir vakariene valge namie,o pietus darzeli.Tiesiog pataikiau ant tokios direktores,kurios vyras serga CD.
Tai ji man ir paaiskino,kad cukrinis diabetas neieina spec.poreikiu sarasa.Todel vaikas gali lankyti bet kokia mokykla ar darzeli.Kiekvienas darzelis turi sesute.Kuri yra skirta ne tik valgiarascio sudarimui.Apmokint 1 zmogu kaip suleist insulina pagal tam tikra cukraus kieki is anksto surasyta nera labai sudetinga.Tik kad vot atsiranda kita beda.Pasakai zodi cukralyge ir staiga nebelieka niekur vietos.Aisku gali visa tai iskelt i viesuma,rasyt skundus.Bet ar as noreciau paskui savo vaika vest i toki darzeli?Nemanau...
Linkiu jums suburt grupe vaikuciu. :gele: :gele: :gele:

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 12:13 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

sita grupe organizuoja diabeto klubas'svaja' nes sita problema manau aktuali kiekvienai cukrinuko mamai.tai ji nuo kt metu organizuojama

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 12:38 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Niekas geriau neprižiūrės už jus jūsų vaikų. Patikėkit. Galima laikyti ir pusę dienos, kaip čia kažkur buvo rašyta.
Jei norite geresnių cukrų, tai tik šitaip, visą dieną laikyti, tai aš nežinau, net ir geriausi apmokyti darbuotojau, jums tikrai taip neprižiūrės. Aš tokios nuomonės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 13:50 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis

cia eina kalba kad reikalingas toks darzelis.nes ne kiekviena mama gali visa diena but su vaiku.yra ir daugiau vaiku seimoje.ne kiekviena mama gali sedet namie ir niekur nedirbt.as ir sutinku su ta nuomuone kad tik mama geriausiai gali padet savo vaikui.bet kad ir vedant vaika nepilnai dienai turi grupeje but profesionali pagalba ir del to kad musu vaikai serga jie neturi but izoliuoti nuo kitu vaiku.jie turi eit i darzeli kaip kad eina visi sveiki vaikai.turi zaist.benraut.dukt/but visavertis.o ne izoliuotas :( as uz kad vaikai eitu i darzeli

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 14:10 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

O kokios spec prieziuros tiems vaikams reikia?Jug jie ne vezimeliose sedi.Ligiai tokie pat kaip ir kiti vaikai.O pamatuot cukriuka ir suleist insulina pagal grafika ant lapiuko surasyto manau dideliu mokslu nereikia.
Taip,musu vaiku niekas geriau uz mus pacias nepriziures.Taip pat niekas geriau nepriuziures ir sveiku vaikuciu.O ka daryt?Izoliot juos?Neleisti jiems augt tarp sveiku vaiku?
Mano vaiko psichikai tai labai skaudziai atsiliepe.Kai mus issprase is darzelio del CD.Net pasirode per didele problema lankyt po 1,5 val kasdien uzsiemimus.Nes tuo metu reikejo jam primint uzkandi suvalgyt.Jis pradejo vengt vaiku.Pradejo ju bijot.Tikrai labai sunku buvo vel adaptuotis.
Jie vaikai.Jie turi teise i normalu gyvenima.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 15:26 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

mes ir lankėme, bet kai aš pati daug ką dariau , tai ir problemos nebuvo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2010, 17:39 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Viska ka dare mums,tai pirma pusmeti matavo cukriuka ir pagal popieriuka leido insulina.O kitus 1,5 metu jis pats matuodavosi ir leisdavosi su pompa.Tik priziurint sesutei(pats jug dozez neapskaicios)
Angliavandeniu kiekviena diena visvien tiek pat gaudavo.
Pirma menesi darzeli as kiekviena diena per pietus atvaziodavau,kad sesute kartu su manim leistu vaistukas.

ir Lantus 10vv

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Spa 2010, 08:40 
Atsijungęs
Forumo siela

Puiku, kad kuriate tokią grupę, visos ankstesnės iniciatyvos nepavykdavo. Linkiu jums sėkmės!

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Spa 2010, 20:27 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

rasytele123 rašė:
sveiki.yra ziniu kad kaune bandoma surinkti darzelyje grupe cukrinukam ar yra norinciu?jai surinkus apie 20 vaiku bus apmonomas personalas ir pagaliau ir musu vaikuciai gales lankyti darzeli :aplodismentai:

Idėja graži, bet neįgyvendinama. Kaune surinkti 20 darželinukų cukrinukų grupę? Nerealu. Manau ir 10 būtų labai šaunu. Personalui ir su 10 cukrinukų rūpesčių pakaktų. Galima būtų jiems maistą pataikyti ir svarbiausia - parinkti personalą.

NovoRapid pagal reiklą

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 19 Spa 2010, 22:10 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Vilniuje vienu metu buna apie 10-15 darzelinio amziaus serganciu diabetu vaiku. Jie issibarste po visa miesta, neimanoma vietos isrinkti, i kuria visiems tevams tiktu vezti. Kaune tokiu vaiku turetu buti dar maziau :hmhm: .

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume