Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 19 Lap 2017, 00:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 76 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Trumpo veikimo insulinas - Apidra
StandartinėParašytas: 31 Kov 2006, 23:08 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Gal jau kam nors teko vartoti naujaji Aventis kompanijos trumpo veikimo insulina Apidra? Ar jau jis registruotas Lietuvoje?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2006, 10:39 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Lietuvoje jau registruotas. Praejusi ketvirtadieni buvo vaisto pristatymas gydytojams. Ziurejau aprasymus, labai panasaus veikimo grafiko kaip humalogas. Gal net dar siek tiek greitesnis. Pradeda veikti po 15 min. Antraja valanda pats veikimo pikas, o po triju jau tik pedsakai. Sake, kad nepatogus penas suleidimui (kiek suprantu Lantuso svirkstimo irangai irgi daug kas turi priekaistu), musu gydytoja galvoja, kad kazi ar bus populiarus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2006, 10:46 
"Patiko" man ponios Egles paaiskinimas.. Toks jausmas, jog ji labai nusistaciusi pries AVENSIS.. Nezinau, man asmeniskai lantuso sautuvelis neitiko vienas, nes kaskaip nesifiksuodavo normaliai susileidziant.. Bet juk tai nera bedos, nueini pas savo guydytoja i jis pakeis.. Veliau ar anksciau, bet pakeis.. Nes privalo pakeisti. Bet juk ne tame esme, kad sautuviukas toks ar anoks.. PATI DIDZIAUSIA ESME tame, jog ar pats insulinas geras savo naujumu.. Kiek zinau, lantusas tokiu pripazintas visoje europoje i pakolkas, nera blogu ziniu apie ji, nors i buvo bandyta ipirsti, kad jis laaaaaaabai negeras, kad nuo jo atsiras nejautrumas hipoglikemijai i da ten daug ko..:). Bet jam kaisioja pagaliukus i ratus isikerojusi LILLY "sugyvenimas" su tais, kas ji israso i kas ji propoguoja..:) Tad cia buvo eilinis klausimukas Dalytes apie Apidra.. As paprastas zmogutis, su eiliniais sugebejimais, supratau jog Dalia noretu suzinoti apie Apidra kaip apie insulina, jo poveiki, svaruma i t.t. o ne apie tai, kaip veikia sautuvelis..:) Nes juk tai ne vienkartinis svirkstas, i bet kokiu atveju, kad i bus kokie niuansai, nebus sunku susidurti.. O ponia Egle, kaskaip imantriai issisuko nuo TIESIOGINIO atsakymo i tai.. Na bet cia jau Egles reikalas.. Dalyte.., as artimiausiu laiku susizynuosiu apie ta Apidra i pranesiu tau. Nes man ja siulo dabar mano gydytoja, kuri nera priklausoma nuo Lilly ar da kokios kompanijos, kaip dauguma musu Lietuveles daktariuksciu..:)

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2006, 11:26 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Oi, koks piktas tas Arnoldas. Turiu pasiteisinti, kad as nesu praktikuojanti gydytoja, nuo jokiu kompaniju nepriklausau, esu tik mama sergancio vaiko ir ziuriu, kas jam geriausiai tinka. Tiesa, turiu gydytojos diploma, bet dirbu tik pedagogini darba - mokau busimus medikus. Lantusas mano dukrai netiko visiskai, prasikankinom 9 menesius, niekaip negalejom suprasti, kurioje vietoje jis ne taip veikia, beveik kasdien budavo cukraus uzkilimu iki 20 ir auksciau. Bet kitiems jis tinka. Pati matau labai daug vaiku, kai bunu su jais stovykloje. Is asmenines patirties, su Lantusu pastovias glikemijas turi ne daugiau negu puse. Bet vaiku diabetas tuo ir ypatingas, kad jis labilus. Suaugusiems gal kitaip, as vis tikiuosi, kad pasibaigus augimui ir mano vaiko glikemijos stabilizuosis (ir glikuotas bus pagaliau maziau negu 7). Tikrai nieko pries Aventis neturiu. O apie Apidros veikima jauciuosi pasakiusi visai pakankamai. Mano zinuteje yra visa informacija apie jo veikimo grafika ir prieinamuma Lietuvoje. Tiesa, praeita vasara stovykloje buvo viena mergina, kuri leidosi Apidra. Jos diabeto atvejis nera ir niekada nebuvo pavyzdinis, bet Apidra jos ligos kontroles tikrai negerina. Cukrai buvo visiskai neprognozuojami, tai hipo, tai hiper.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2006, 12:01 
Na as atsiprasau, kad pasirodziau piktu.. Tiesa pasakius, palaikiau tamstuka gydytoja o paskui, kai geriau issiskaiciau, supratau jog suklydau.. Na klysti yra zmogiska o va gyventi klaidoje, tai jau kvaila.. Tad pripazystu sia klaiduke del palaikymo tave daktariuke i da kartuka atsiprasau..:* Kodel pasirodziau piktas, tai galiu paaiskinti.. Kai pasirode lantusas, sudomino jis cia visus, kad tik karta reikia leistis.. Nuejes pas savo gydytoja, paprasiau ji apibudinti i kad skirtu man.. Tai va, isgirdau begalia neigiamu atsiliepimu apie lantusiuka.. Man net oda pasiurpo.. Dziaugiausi, kad nepradejau leistis, nes as ja tykejau, ta savo gydytoja. Bet vidinis jausmas, kuzdejo, jog kaskas ne taip.. Juo lab, kad i cia forume, tada visi dziaugesi i diskutavo apie lantusa. Teko pavaziuoti pas savo daktaryte i Vilniu. O ji tiesiai sviesiai i pasake, jog tokios nuomones apie lantusa gydytojas gali buti tik su vienu paaiskinimu, kad arba tai nieko neismanati seniena, arba gaunanti tam tikra atpilda is kitu kompaniju uz ju brukima insulino produkcijos.. Kitos alternatyvos nebuvo. O tai juk tiesa i tai nemazi pinigai.. Tai nepaslaptis, kas dedasi musu farmacijos pramoneje.. Framacija juk neveltui yra sulyginama pelno atzvilgiu, su ginklais i narkotikais.. Juo lab insulino pelninguma.. Juk visame pasaulyje beveik, ji gamina i iskarto gaunamas pelnas.. Tei va.. Tiek to.. Sekmes tavo kudykeliui o tau kantrybes.. Tiesa viena mergaite mokosi Kaune busimai gydytojai..:) Neskriausk prasum jos, jei tu taip pat is ten..:)

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2006, 13:28 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Deja, niekaip negaliu itakoti kaunieciu, nes dirbu VU Medicinos fakultete.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2006, 14:18 
Na as pajuokavau..:)

Į viršų

Pranešimo tema: Apidra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2006, 14:45 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Sveiki. Aš Apidra naudoju jau geras pusmetis. Didesnių skirtumų nuo kitų greito veikimo insulinų nepastebėjau. Penas toks pat kaip ir lantuso. Nėra labai patogus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 14 Lap 2006, 12:46 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Pastebėjau,kad Arnoldas tikrai piktai pradėjo moralizuoti farmacijos pramonę,bet juk tarp farmacininkų visada ta kova ir buvo,nuo pat Hipokrato laiku,bet juk mūsų smegenėlės dar ne visai susicukrėjo ir jei yra dar iš ko rinktis,tai aš tik džiaugiuosi,kad yra iš ko,ir manau,kad aš tik už tai,kad to konkurencija būtų didesnė.Visada rašau,apie tai ką išbandžiau pats ir su kuo teko susidurti,netgi nesiremdamas į siūlomas reklamas.Manau,kad sutiks daugelis,kad Lantuso penas tikrai niekam tikęs,ir tikrai verta apie tai pakalbėti,kaip ir apie jo veikimą,bei švarumą kaip Arnoldas sako.Galiu pasakyti tiesiai kiek bandžiau insulinų tai prie Levemiro,pakolkas stabiliausias cukrus.O trumpo veikimo tai pagal mane visi labai panašus dabartiniai ir visų beveik tokie patys rodikliai,visi po trijų valandų beveik neveikia.
Tik siūlau rinktis jei yra galimybė bazinį ir trumpą insuliną tos pačios firmos.Štai ir visa moralė ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Lap 2006, 14:12 
Nu nieko as nepykstu i ko man daba cia pykti..:) Tik va jei kaskas propoguos buten ta ar ana insulina, tai jau nebekas, turint omenyje daktarus.. Buvau susidures su tokia situacija as asmeniskai i man butent ant tokios jos, tos situacijos, zlasti ima i tiek.. Paskui visi sneka apie lantuso sautuvelius.. Yra brolyciai i sesutes jau senai vienkartiniai.. Kur nereikia sukyneti skaiciuku i taikyti vienetuku.. Nereikia perdeti kapsule i meti pasibaigusi lauk. Nusistatai viena skaiciuka i saudaisi sau pastoviai i be jokiu problemu.. Tik nuimi kamstuka nuo adateles i sauniesi paspaudes galiuka, nuimi i sauni. Kada atbunka, pasikeiti adatele i sauni.., i sauni.. Vsio.. Visi nepatogumai baigti..:) Ta prasme, nebera jokiu problemu.. Ar cia jums visiems tokie dalykai yra kaskas naujo..? Tad baikite su tais nepatogumais..:) Prisiminkime kai kas is cia musu esanciu, kai buvo virinami spricai i reikedavo su tais geleziniais naudotis..:) Va cia tai juodas nepatogumas i butu nu i naciort, jei daba tektu taip..:( O daba, mieli ponai i ponios, isponejome visi i tai tas negerai, tai anas negerai..:) Viskas yra gerai ! I kad tik BLOGIAU nebutu..:)

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Lap 2006, 20:01 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Jei galiu įsikišt, tai mano įsitikinimu, nėra "blogų" ir "gerų" insulinų, yra INDIVIDUALIAI tinkantys arba netinkantys. Pats geriausias, ko gero, yra pats paprsačiausias žmogiškas insulinas (kas prisimena - Humulin R arba Actrapid, juos ir dabar kartais skiria vaikams, o ir dalis anksčiau susirgusių vis dar juos vartoja ir bėdos nemato). Bet jų veikimas lėtesnis, reikia šiek tiek laviruoti su valgymu ir leidimu, ne taip drąsiai galima (nors galima) susileist jau pavalgius... Dėl to didžioji dauguma persimetė ant Humalogo ir Novorapido, o naujausias yra Apidra. Visi jie YRA SKIRTINGI to paties INSULINO ANALOGAI. Tai reiškia, kad jei užrašytumėm cheminę formulę - ji bus identiška visais atvejais. Bet jei nupieštume molekulę - jos yra skirtingos. Dvi amino rūgštys, t.y. mažutės didelės molekulės dalelės, yra sukeistos vietomis. Ir visų insulinų atvejų tos amino rūgštys yra vis kitos. Nes pagal farmacijos įstatymus, kompanija, kuri sukūrė vaistą, turi PATENTO teisę 9 metus gaminti be konkurencijos. Lilly sukūrė - Lilly gamina. Nordiscui teko sukeisti kitas amino rūgštis, dar kitas Avenčiui.
O dabar hamletiškas klausimas: kurios molekulės portretas jums labiausiai patinka? Tik rinktis teks ne pagal išvaizdą (man jos visos gražios - biocheminio grožio tobulybė...), bet pagal tai, kaip jūsų organizme jos veiks. Nes insulinas, kaip sako visi "pradedančiųjų" vadovėliai, yra lyg "raktas, atrakinantis ląstelę, kad galėtų įeiti gliukozė" Kalbant ne vaikiškai, jo poveikis pasireiškia susijungimu su receptoriumi, kuris CHEMIŠKAI absoliučiai atitinka insulino molekulę (vos tik nebeatitinka, sakoma, kad receptorių jautrumas sumažėjo - tai viena iš CD II tipo priežasčių). Kadangi gamta nėra tokia kategoriška, kaip žmonės, ji toleruoja, tarkim, dviejų amino rūgščių sekos pakeitimą, svarbu, kad cheminė formulė ta pati, bet KARTAIS ir NETOLERUOJA. Štai ir "blogas" insulinas. Ne blogas!!!! Tik konkrečiam žmogui netinkamas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Lap 2006, 20:06 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

O kad labai svarbu ir patogūs penai - pritariu visom keturiom. Mane į neviltį varė mėlynės ant leidimo vietų, vien dėl to, kad tie avenčio penai sveria kilogramą ir dar reikia mokėt nulaikyt, kol susikali kokį 35 vnt lantuso....
Gal ponams vyriškiams ir tas pats, bet damos ar su Cd ar be jo privalo būt gražios ir ne su sužalota oda :).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 09:23 
Sutinku su Lora del insulinu veikimu. Bet va del melyniu, tai nelabai.. As ne gydytojas i ne joks anatomas.. Taciau su visais kokiai tik nesileidau insulinai, buna tu melyniu.. Cia jau kaip i kur pataikysi.. Pataikiai i mazute kraujagyslyte ar koki kapiliara i sast yra gumbiukas o po jo ta melyne.. Leidziuosi lantusa i uzpakaliuka i jokiu melyniu nebuna.. O va su humologu, kai badausi dazniau, tai sen tai ten atsiranda.. Prajuokino Lora, kad aventiso sautuveliai sunkus.. :lol: :lol: Na taip, jie uz mazucius 5mg. vienkartinius sunkesni tikrai.. :lol: O jei rimciau.., na baikit moterys cia sposus kresti.., jei jau sergi, tai tie keli gramukai didesnio svorio nieko nebesudaro.. Juk dydis toks pat beveik kaip i novoropido peno ar humalogo.. I prie ko cia susileidzian atsiranda melynes, priklauso nuo peno..??????? Adateles reikia keisti i viskas bus liuks..:)

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 09:24 
O uz issamius atsakymukus i palaikyma diskusijos, DIDELIS DIDELIS tau aciu Loriuk..:*

Į viršų

StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 10:15 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Dar pasakyk Arnoldai,kad gali dažnai sau leisti keisti adatėles,nes pagal mane tai jos brangios.
O jei yra tokia galimybė keisti penus pagal patogumą tai kodėl juos nepasikeitus į tą kuris tikrai patogus.
Galiu pasakyti,kad per 30metų pasikeitė tik suleidimo priemonė,o praktiškai daugiau niekas,nu tiesa ir aš truputį pasenau,bet kai susirgau leidau vieną kartą,o dabar penkis,tai manau,kad penas turi būti ypač patogus,nes tai tiesiogiai įtakoja eigai,kaip vienas pasakojo daktarui,sako kai tik ištraukiu tai kokie trys lašai ir nukrenta,tai daktariukas ir klausia,čia sako apie insuliną pasakoji ar apie ką?
Meilės,sėkmės ir kantrybės ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 13:30 
Ne.., nu kas cia jums del to patogumo dabar uzejo..:) Sakes..:) Tu Riciardai turejai man rodos su geleziniais spricais pradeti gyvenima su insulinu.. Tai gal tada gryzk prie ju i pasakyk kas patogiau.. Tai vienas.. Antras dalykas.., tai kad pasakyk kuris penas, kartas nuo karto tu keliu lasiuku nepalieka nuvarveti..? Trecias, jei jau varva istisai, reiskia reikia keisti vieta, nes audiniai toje vietoje yra pasikoreagave nuo pastovaus leidimo.. Ketvirta, pasikeisk adatele su ilgesniu snapiuku i tada bus giliau idurta i nebevarves.. Penkta, adateles keiciu tiek, kiek reikia, kad neskaudetu i kad normaliai susileistusi insulinas. Ilgojo peno, keiciu reciau o va trumpukus, tai keiciu dazniau. Sakai brangu..? Nebejuokinkite ponai su tais brangumais manes.. :twisted: Adatele brangiausiai kainuoja 1 litas. Paskaiciuokime.......... Ilgajam dasipirkime 3 adatele, trumpajam insulinui 7 adateles i menesi.. Gaunasi 10 lt. per menesi. As keiciuosi dazniau, bet ne tame esme.. Brangu ??? Brangu 10 lt. del saves i savo sveikatai ??? Bliamba, tai juk 2 bokalai alaus i cigareciu pakelis. Jei parduotves kainomis, tai 4 buteliai alaus uz vidutiniska kaina. O jei tuos dalykus dar i brangesnius perkate, tai iseis daugiau negu 10 adateliu.. Nuimkit Riciardai tai is savo menesinio raciono i nebebus brangu.. :lol:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 13:49 
Mes visi mokame verkti.. Nera pinigu, blogas pragyvenimas.. Tam neuztenka lituku ar anam.. Vaikstau Siauliuose i brangiausia sporto kluba mieste.. Taip, sutinku.., tai yra brangus malonumas i ne kiekvienas gali sau tai leisti.. Bet mane pykina nuo tokiu zmoniu, kurie verkia i sako, jog nera pinigu, kai as nuejes i kavine pasiimu sriubytes per pietus o jis maukia alu kavines kainomis, vakare atsigeriu kavutes tik o jis vel maukia alu kavineje i jos kainomis, tai tada jau sakau.., jog tai gamtos nuskriaustas zmogus i jam duota tik maukti alu i verkti, jog nera pinigu.. Arba praruko per menesi uz kokius 150-200lt. i sako, jog jam taip blogai, kad negali sau leisti geriau ar skaniau ka pavalgyti.. Tad nebeverkime i nebukime "uzgimtais lietuviais"..:) Vat taip gali sneketi, kai seimoje yra du ar trys vaikai, kai tevukai dirba dviejuose darbuose abu, kad ismaitinti save i vaikucius, vat cia jau kitas reikalas..Kai taupo i skaiciuoja kiekviena centa.. Vienas zmogutis, man nesenai pasake.. Nereikia sukti galva, jog tas ar anas brangu.. Nes taip niekas neissisuks musu Lietuveleje.. O galva sukti reikia is kur paimti pinigelio tam brangumui.. Cia tas pats, kaip kad nereikia ieskoti grazios moters.. Ieskokite pinigu o tada ji tokia, pati jus susiras..:)

Į viršų

StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 15:13 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,Arnoldai,
Kur tu iš manęs tą verkimą girdėjai,šiaip papasakojau vieną istoriją,kad būtų linksmiau,nes aš kai ištraukiu pas mane dar nevarva,nes tai buvo istorija ne apie insuliną.Ir kai reikia tai dasiperku tų adatėlių,aš apie patį peno patogumą kalbėjau ir patogumą susileidimo su tuo ar kitu penu.
Ir dar kai išgeri 4butelius alaus,argi būna gana?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 16:05 
Vajeiiiiii..:) :) :) :) As matai, buvau isijautes per daug i CD..:) Tad tarp eiluciu neperskaiciau..:) O kas del verkimo del patogumu, tai cia buvo bendrai i tikrai ne piktai pasakyta visiems, kas dejuoja del penu patogumo..:)

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 17:14 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Verkimas, Arnoldai, tai čia tokia nacionalinė lietuvių sporto rūšis, ko gero... Aš irgi pragyvenau daugiau nei ketvirtį šimtmečio šitoj šaly, ale nesuprantu šitų nacionalinių ypatumu, nors pasiusk.
Gerai, kad dar yra bent keletas tautiečių, mokančių skaityt tarp eilučių, ANIA Ričardai?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 17:48 
Acha, mane tas verkimas irgi nervina i juodai.. Pats esu verkes kuri laika, bet nuo to geriau nepasidare.:) Tad nutariau nebeverkti.. Yra kaip yra o bus kaip turi buti i nieko mes mirtingieji tame nepakeisime.. O apie tarp eiluciu skaityma, tai tikrai siame forume buvau pamirses.. Va buvo toks kaskada senas.., tai ten i pasikoliodavome i pasijuokdavome i aplamai visai nieko buvo.. Pykau juodai, kad ji uzdare, bet daba nebepykstu..:) Visai nieko i sis.. Siaip, vis galvoju gal reikia atidaryti kokia nauja tema i pasibalamutinti joje be jokiu giliu minciu..:) Sendi nebeturiu laikiuko, reikia da su darbuotojais susimetyti o va ryt, sugalvosiu ka..:) Vsio brangieji cukrinukai, myliu jus visus kaip vieno i to paties kraujuko i tariu jums visiems iki rytojaus......., gal..:)

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 20:29 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Teko ir man garbe dar senaji paskaityti. Is tiesu prisijuokiau tada iki soties, ypac kai jus susitikima organizavote, Ricardas kostiuma ruose. Ir ta prieteliu is to forumo atsimenu. Is tiesu, tai buvo labai siltas ir nuosirdus bendravimas. Gal todel, kad tai buvo istisas tekstas, bet kodel gi nepasidaryti pokalbiu temoje tokio. Labai tikimes kad Arnoldas rytoj uzves toki. Ir mes rasysime ten... :D

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 22:07 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas vakaras,
Tu visiškai teisi miela Lora,kaip visada ;)
Pagaliau ir Arnoldas atsipalaidavo ir atsigavo,kiek jį galima kabinti,kad jis užsivestu,senam kažkaip lengviau buvo.
Ir labai mielai čia Dalė parašė,malonu,kad dar prisimeni,malonu,kad atsigavo ir šitas forumas,nes senam tik buvo nuoširdus ir labai mieli pasišnekučiavimai.Aš su jumis,nepamirškite gerai ;)
p.s. jaučiu,kad nugrybavom ne į temą...sorry Adminas ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lap 2006, 14:25 
Na va, sukuriau ta tema, jei tai galima vadinti kurimu.. Patalpinau i pokalbiu skyreli su pavadinimu "Pasipliurpkime apie nieka".. Va..:)

Į viršų

Pranešimo tema: Re: Trumpo veikimo insulinas - Apidra
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 08:28 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Sveiki, aš jau kelis mėnesius vartoju Apidra, kol kas viskas kaip ir neblogai, tik ar man taip atrodo, bet gerokai mažiau man reikia insulino. Pvz. vakar turėjau 4 hipo, tai šiandien mažinu Lantus iki 16 vienetų. Šiaip Apidra buvo skirta po 18–25 vienetus per parą, priklausomai nuo maisto, bet dabar daugiausia išnaudotu 4–6. Dažniausia valgau kai cukrus nukritęs. Tada nereikia leistis insulino. Šiaip nežinau, ar galima valgyt vien tokį maistą, kur labai mažai angliavandenių ir taip bandyt išlaviruot?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 08:58 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ugnelė rašė:
Šiaip nežinau, ar galima valgyt vien tokį maistą, kur labai mažai angliavandenių ir taip bandyt išlaviruot?

Jokiu būdu negalima! Beje, tokią klaidą ir aš dariau savo ligos pradžioje. Kadangi jau susirgote CD, tai reiškia, kad ir kiti organai (inkstai, kepenys ir t.t.) yra silpnesni ir privalote juos tausoti. Maisto pasiskirstymas turėtų būti toks:

Paveikslėlis

55-60% kalorijų reikia gauti su angliavandeniais
15-20% - su baltymais
25-30% - su riebalais.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 09:03 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ypatingai gera knyga:

Paveikslėlis

galima nusipirkti Vilniuje, rusų knygyne, Žukausko g. prieš "Rimi".

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 09:15 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Ačiū PauLita! Žinau, kad taip reikia, bei atrodo, kad tie produktai kur yra angliavandelių, čia gal psichologinis nusiteikimas, net neskaniai atrodo kartais, nes reikia leistis.
Pavyzdžiui šiandien pusryčiams: pieniška dešrelė, salotos ir kava – leidausi tik Lantus (dabar įpratau rytais, nes vakare sportuoju).

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 09:20 
Atsijungęs
Savas žmogutis
Vartotojo avataras

Dar toks pastebėjimas, jei prieš sportą aukštas cukrus, na 16–18, ir jei nors du vienetus insulino leidžiuosi, norėdama numušti, tai po sporto krenta iki stipraus hipo, todėl kad ir koks būtų cukrus prieš sprotą nebesileidžiu, nes bet kokia fizinė veikla labai suaktyvina visą medžiagų apykaitą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 09:21 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Ugnelė rašė:
Pavyzdžiui šiandien pusryčiams: pieniška dešrelė, salotos ir kava

mano:
natūralus jogurtas
tarkuotos morkos su obuoliais + šaukštelis medaus
du (nesaldūs) sausainėliai su sezamu
žalia arbata su smulkinta ženšenio šaknimi

(0% riebalų, šiek tiek baltymų (jogurtas), kas liko - angliavandeniai)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 76 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: