Diabetas-liga ar gyvenimo būdas?

Bendravimo forumas sergantiesiems ir jų artimiesiems
Dabar yra 24 Lap 2017, 15:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kontraceptinės tabletės
StandartinėParašytas: 05 Gru 2006, 15:52 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Kokias KT renkates sirgdamos diabetu? as paklausiau savo gydytojos, tai ji man pasake, kad diabetas jokios itakos tam neturi, nebent yra komplikaciju. na kadangi a sergu dar tik 3m. tai pas mane ju nera. supratau kad galiu issirinkti pati ir nusipirkau neseniai pasirodziusias Yasminelle, dar tik 1 tab isgeriau. gal yra jas vartojanciu? idomu kokie atsiliepimai? neigiamas poveikis?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Gru 2006, 15:59 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

as irgi tariausi ne su vienu ginekologu ir endokrinologu, tai sake, kad cd pasirinkimui itakos neturetu daryti.
ziedo nebandei?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Gru 2006, 16:10 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Eglute rašė:
as irgi tariausi ne su vienu ginekologu ir endokrinologu, tai sake, kad cd pasirinkimui itakos neturetu daryti.
ziedo nebandei?

na ne, ziedas manes kazkakip netraukia.. o tu ji naudoji?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 19:30 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Kaip sakoma - pasitarkite su gydytoju arba vaistininku... Tai su gydytojais jau, matyt, pasitarėte, jei galima aš truputį įsikišiu. Tablečių pasirinkimui CD įtakos, aišku, nedaro jokios. Visi dabartiniai GK turi itin mažas hormonų dozes ir minimaliai įtakoja medžiagų apykaitą. Taigi tikėtis, kad vienos tabletės bus geresnės ar saugesnės už kitas, gal ir neverta. Tiesa, dar egzistuoja ir senesniųjų GK, kur dozės buvo šiek tiek (nedaug - ne taip, kaip vadinamųjų SENOS KARTOS GK, kur estrogenų dozė buvo didžiulė) didesnės. Jie po truputį užleidžia pozicijas ir greit jų niekas ir nebeprisimins. Tad pasirinkus bet kurį, ką pasiūlys vaistinėje (senesnių nepasiūlys, tikrai. Nors iš principo visi GK yra receptiniai vaistai ir turėtų būt reikalaujama recepto. Turėtų... ) galima tikėtis to paties poveikio. Tiesa, progestinai beveik visuose preparatuose skirtingi. Čia jau kaip gamintojas sugalvoja. Todėl gali skirtis pašalinis poveikis. Todėl man tinka tas, o tau anas ir nebūtinai mes galim apsikeist. Taigi pašalinį poveikį gali pajust visiškai sveika moteris. Kai kurie iš tų pašalinių poveikių yra labai pavojingi, todėl žinokit ir draugėms patarkit, kad jei vartojant kontraceptiką staiga ima labai skaudėt ar svaigt galva, jei pasidaro "kitokia" viena kūno pusė, jei skauda ir tinsta kojos arba staiga atsiranda šlubumas, kraujavimas (ne tepliojimas, kuris keletą pirmų vartojimo mėnesių gali būt, bet kraujavimas be priežasties), aštrus pilvo skausmas, staiga padidėjęs kraujospūdis, viso kūno niežulys. Visi šie simptomai gali reikšti, kad gresia nemalonumai... Taip atsitinka pakankamai retai, bet atsitinka, o CD, deja, yra vienas iš padidintos rizikos faktorių. Be to, būtina atidžiai kontroliuoti glikemiją, stebėti, ar nereaguoja į tablečių vartojimą. Šiuo atveju žiedas arba pleistras turi tą pranašumą, kad iš jų hormonai patenka į kraują nenutrūkstamai ir tolygiai, nėra pikų, kurių metu susidaro didesnės koncentracijos, taigi ir pašalinių reiškinių tikimybė yra mažesnė. Bet atsiranda kitokie niuansai ir nepatogumai... Na, čia kiekvienai spręst. Aš jau baigsiu pamokslavimą, nes mane dar nurašysit į farmacines atliekas :).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Gru 2006, 10:19 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

ne ne, viskas gerai. idomu gi :)
as kaip paprasta vartotoja esu uz zieda :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2007, 23:14 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

gal ne i tema bet vis tik. visada reikia ieskoti geriausio varianto sau. pries pradedant vartoti kontraceptines priemones siulyciau pasitarti su visais kuo tik galima. manau geriausias pagalbininkas internetas, tiksliau forumai. bet kodel kontraceptines tabletes, juk mes ir taip savyje pilni visokiu kenksmingu medziagu, t.y. acetonas ir t.t. internete buvo daug rasyta apie kontraceptiniu tableciu sukeliamus vezinius susirgimus ar apsigimimus. zinoma tai taikoma ne visoms. siulyciau gerai apsvarstyti kam tau to reikia. kad jaustumeisi saugi, zinotum tikslu cikla ar dar kas. siulyciau neryti be reikalo visos tos chemijos, o pagalvoti apie savo ateiti ir naudoti senai zinoma priemone prezervatyva. manau su gamta nepakovosi, o jei jai priesinsies ji gali atsisukti pries tave. vat kaip as manau. Dalius

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2007, 15:19 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Daliau, šimtas metų! Na, dėl to, kad geriausias patarėjas internetas, tai aš nesutinku ir niekada nesutiksiu. Tai kaip agentūra VBS - Viena Boba Sakė...
Bet va gumyčių klausimu tai pritariu. Tabletė visada liks tablete, net jei ji iš grynos kreidos padaryta būtų. Ji turi poveikį ir ne tik gerą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Sau 2007, 19:32 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Is patirties apie tabletes. Asmeniskai ivardinciau blogiausia ju pasalini poveiki - dingsta noras daryti tai, vardan ko jos naudojamos. O dar yra buvusi klaiki alergine reakcija (nuo Logesto). Po jos nedristu bandyti jokiu kitu tableciu, nors siaip esu sveika (CD nesergu). As uz gumytes. Jos dar ir nuo LP ligu apsaugo, kas taip pat ne paskutineje vietoje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Sau 2007, 16:46 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Egle rašė:
Is patirties apie tabletes. Asmeniskai ivardinciau blogiausia ju pasalini poveiki - dingsta noras daryti tai, vardan ko jos naudojamos. O dar yra buvusi klaiki alergine reakcija (nuo Logesto). Po jos nedristu bandyti jokiu kitu tableciu, nors siaip esu sveika (CD nesergu). As uz gumytes. Jos dar ir nuo LP ligu apsaugo, kas taip pat ne paskutineje vietoje.

na zinai, Egle, kai partneris pastovus, tai LP ligu bijoti nereikia. o visa laika gumytemes nepatogu. jau pradejau antra tableciu pakuote, kolkas viskas gerai, ir noras nedingo :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Sau 2007, 18:24 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Nezinau, kiek Mistake metu, ir kokia jos gyvenimo patirtis.
Mano vedybinis stazas 16 metu, amzius netoli 40, 10 metu dirbu su jaunimu. Zinau, kad siuolaikinis jaunimas zymiai dazniau keicia partnerius. Be to, net jei partneris pastovus, niekada nera 100 procentines garantijos, kad jis niekada nepaslysta. Todel LPL yra problema (yra statistika).
Dar vienas pastebejimas - gumyciu kokybe labai nevienoda, yra tokiu, kuriu visai nesijaucia. Galu gale gumyte yra vyro atsakomybe, as uz tai, kad jie turetu daugiau atsakomybes.
Na, o jeigu esi tableciu salininke ir jos tau tinka, tai sekmes, kad pasaliniu reiskiniu nebutu. Kiekvienas laisvas rinktis.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 09 Sau 2007, 19:06 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

Labas,
Nieko,kad prisijungsiu?
Aš ir už tai,kad didesnė atsakomybė tektu vyrų pečiams.Be to dabar tiek tų gumyčių,kad tai tik paivairina sekso žaidimus,ir kodėl Mistake? nepatogu,gal tik nebandėte abu?Tai ne tik paivarina,bet ir užaštrina ir sukelia kitus pojūčius dėl kurių maloniau abiems,netgi gal moteriai daugiau.
O tabletė visada lieka tablete,duodu 100%,kad vienam padeda,kitam kenkia.
Bet aišku,jūsų teisė rinktis ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 16:40 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

Bandem mes Ricardai tas gumytes, puse metu jomis saugojomes. gyvenu kartu su draugu, visiskai juo pasitikiu, tad del ligu vien gumytemis naudotis nera reikalo. o nepatogu todel, kad jos ne visada po ranka gali buti, gali pasibaigti, ir gali plysti.. kas del pinigu tai ir gumytems ir tabletems iseina panasiai(na tabletems siek tiek daugiau :)). nu man tabletes tikrai priimtiniau, isgeri viena per diena ir nesuki sau galvos, zinoma, jei pasalinio poveikio nera. o ir partneriui didesnis malonumas, be gumytes. tai va :)
PS.: man 23 metai.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 16:52 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

ir beto man buvo uzdegimas ir daktare, kaip viena priezasciu nurode, alergija prezervatyvams, tad ir pradejau ieskoti kito budo apsisaugoti ...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: La ;)
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 16:54 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

La,
Plyšti tai aš abejoju,čia nebent kaip tam anekdote,kad nemėgstu smirdančios gumos kvapo.
Jus labai jauni,todėl ir jam atrodo,kad tai maloniau jam,o juk pats efektas kada maloniau abiem,be to jei gumytė su ūsukiais ar su karputėm tai manau,kad dar sustiprina pojūčius.Be to noriu pabrėžti,kad prailgina lytinį aktą,o tai labai svarbu,manau,kad abiem,ania? ;)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 17:03 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

oi, nu taip :) bet as vistiek prie gumyciu grisiu tik tuo atveju, jei tabletes netiks .

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: La ;)
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 17:08 
Atsijungęs
Įsibėgėjantis
Vartotojo avataras

MISTAKE,
PER MAZAI DAR TABLETYTES VARTOJI, KAD PAJUSTUM PASALINI POVEIKI, DEL KURIO DINGSTA NORAS. MAN ASMENISKAI PAVARTOJUS JAS TRIS METUS, NET APIE SEKSA PAGALVOT NESINOREJO VISKA DARYDAVAU KAD TIK ISSISUKCIAU NUO JO, O JEI JAU PRIBRESDAVO REIKALAS SUKASDAVAU DANTIS IR DARYDAVAU, AR TAI GYVENIMAS?O DABAR KURIS LAIKAS JU NEBEVARTOJU, SAUGOMES SU PREZERVATYVAIS IR VISKAS LABAI GERAI, PALENGVA NORAS ATSIRADO IR DZIAUGIUOSI, KAD VEL GALIU GEISTI :). PAGALVOK!

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 17:13 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

oi nu negasdinkit manes, man dabar sunku patiketi, kad man taip galetu buti. bet niekada nesakyk niekada. jei taip atsitiks, priezastis bus aiski.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2007, 17:11 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

Mistake, del noro tai tikrai pajusi ta pasalini poveiki :) deja. kiek turiu draugiu vartojanciu tableciu, tai tik viena del to nesiskundzia :) is kokiu keliolikos.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2007, 11:51 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Del alergijos prezervatyvams. Taip, tai gali būti. Jei atsiranda jautrumas kuriems nors iš jų, reikia bandyti kitus. Kadangi pati esu jautri, o daug kam ir alergiška (net higieniniams paketams), esu išbandžiusi įvairius. Nuo Durex alergijos dar niekada nebuvo (tfu, tfu, tfu).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: kontracepcija
StandartinėParašytas: 26 Vas 2007, 20:57 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis

Labas,

Labai aktuali tema..Kaip ir kuom saugotis nuo neplanuoto niestumo...;) Siuo metu nenoriu pastoti nes nereguliarus cukriukai yra, labai man sunku su jais kovoti..Bet noriu vaikelio..Kontracepcija..Kiek ji gali pakenkti..?Kiek laiko ja galima vartoti..?Kokia geriausia, butu gerai, kad ivardintumete konkreciai.., nes siuo metu pasirinkimas didelis..;)
Aciu labai.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Vas 2007, 09:21 
Atsijungęs
Forumo siela-tvarkdarys
Vartotojo avataras

Temoje KT labai issamus Loros pasisakymas, maza cia ka galima pridurti. As asmeniskai esu pries KT, todel sitoje vietoje esu ne patareja.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bal 2007, 11:44 
Atsijungęs
Daigelis
Vartotojo avataras

Na taip, kontraceptines tabletes ir naikina, ir sukelia problemas. As jas naudoju del ginekologiniu bedu - del policistiniu kiausidziu nereguliarus menesiniu ciklas. Konsultavausiu su keliais ginekologais, bet visi man tas tabletes palieka, nors skundziausi sumazejusiu lytiniu potraukiu, kaina taip pat nerima kelia (vartoju Diane35 - virs 37 Lt)... Po paskutinio vizito ginekologe tiesiai sviesiai pasake - nustosi gerti, veliau turesi problemu del pastojimo, nes sutriks ciklas. Vyras kol kas dar nepriekaistauja del mano "saltumo", bet kantrybe gali ir pasibaigti :) Kitu salutiniu poveikiu nejauciu (sumazejo PMS, skausmai pries menstruacijas).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Bir 2007, 15:30 
Atsijungęs
Daigelis

seikos panos :) o man ginekologe pasake kad man ir aplamai diabetikams negalima nej kontraceptiniu nei spirales,nes labai kenkia. :roll:

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bir 2007, 08:06 
Atsijungęs
Bendraujantis žmogutis
Vartotojo avataras

labas Iriwka;) zinai, man ginekologe sake, kad negalima tik tuo atveju, jei sergi jau seniai ir turi problemu su kraujagyslem. o seimos gydytoja sake, kad geriau jas vartoti tik kuri laika, neilgai. spirale kiek zinau, tai tik po gimdymo galima naudoti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bir 2007, 21:10 
Atsijungęs
Forumo siela

As viena karta bandziau tabletes, tai po pirmos, atsiprasau, vemiau taip, kad daugiau nebenoriu net bandyti. Sese mano naudoja tabletes, tik pradejus vartoti cukrai issireguliavo, dozes padidejo, paskui, aisku, susitvarke.
Del gumyciu, tai man nepatinka nei su usiukais nei su kuo, nes kaip cia pasakius, pojuciai kitokie, kai vyras visiskai nuogas :oops: As jau turiu du vaikus, todel naudoju spirale. Sex bet kur ir bet kada, nes gumyciu gali po ranka ir nebuti, tablete galima pamirst isgerti. O nepasitiketi savo vyru negalima, kam tada kartu gyventi...Ir pirkti gumytes urmu kazkaip bragiai iseitu.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Bir 2007, 16:37 
Atsijungęs
Daigelis

labai aciu,as esu gimdziusi bet matyt negalma nes labai senei sergu.as sergu jau 11 metu.su gumytemis man nepatinka nes kai susijaudinu labai blogai issiskiria isskiros tai jai su gumyte tai isvis ,,, :? gal reiktu pabandyti pas kita ginekologe ka jinai man pasakis.gal jus kokia gera pasiulisit?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Bir 2007, 11:28 
Atsijungęs
Forumo siela

Na jei daktare sake kad negalima, tai matyt yra priezasciu, as tai tik 4 metus sergu. Dar yra zvakutes, jos ir sudrekina, ka manote apie jas?

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2007, 11:48 
Atsijungęs
Mielas žmogutis
Vartotojo avataras

as manau, kad ne tik ginekologe, bet ir endokrinologas turi pasakyti, galima vartoti tabletes, ar ne. Sirgdama buvau pas 2 skirtingas ginekologes, tai jos abi klause, ar endokrinologai leidzia vartoti hormonine kontracepcija.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lie 2007, 13:04 
Atsijungęs
Daigelis

reiketu ir man pabandyti nueti ir pas ginekologa ir pas endokrinologa 8)

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Pranešimo tema: Hormoniniai kontraceptikai. Reklama ir tikrovė.
StandartinėParašytas: 02 Vas 2009, 16:24 
Atsijungęs
Forumo siela
Vartotojo avataras

nezinojau kur patalpinti,todel patalpinau cia:
Merginoms, moterims, jų dukroms, draugėms, giminaitėms, pažįstamoms ir būtinai – JŲ VYRAMS!

Žurnalas "MM", 2006 vasara

...„Dabar man kontraceptinių tablečių į burną niekas neįkištų", - susijaudinusi kalbėjo 27-erių LINA.
Drebantį jos balsą retsykiais pertraukdavo vaiko verksmas. Pusantrų metų mergytė gimė su neišsivysčiusiais smegenimis, o dabar ją kankina cerebrinis paralyžius. Jaučiuosi tokia kalta, kad, pati būdama medikė, tikėjau, jog piliulės nuo nėštumo nepavojingos. „Nežinau, ar dar kartą ryšiuosi pastoti -- bijau, jog mano organizmo veikla pakitusi negrįžtamai ir niekuomet negalėsiu susilaukti sveiko vaiko", -- moteris įsitikinusi, jog būtent gertos tabletės lėmė, jog dabar augina neįgalią dukrą.

Kūdikis -- be dalies smegenų Lina su liūdesiu prisimena tą dieną, kai, nuėjusi į vaistinę, nusipirko draugės rekomenduotų kontraceptinių tablečių. „Atrodė neverta dėl tokios smulkmenos eiti į polikliniką. Mąsčiau: jei tabletės parduodamos be recepto, jos yra nepavojingos", -- prisimena šeimos pagausėjimo norėjusi išvengti moteris.

Vaikiško klegesio jos namuose nestigo -- moteris augino ką tik gimusią pirmąją sveiką dukrelę. Svajoti apie antrą atžalą dirbančiai moteriai tuomet atrodė per anksti.
Mėgautis „meile be pasekmių" pavyko trejus metus.. Lina kasryt nugurgdavo piliulę, trukdančią jos kūne užsimegzti gyvybei.

Kai pradėjo pykinti ir kamuoti silpnumas, moteris kreipėsi į medikus, nė neįtardama, jog yra nėščia. Mane ištiko šokas, kai sužinojau, jog nėštumas jau šešiolikos savaičių. Net nenorėjau tikėti -- juk tuos tris mėnesius net reguliariai kraujuodavau. Tos „mėnesinės" buvo trumpos ir negausios, bet dėl jų niekaip negalėjau įtarti, jog pastojau", -- Lina prisimena, jog iš pradžių išgyveno dėl neplanuoto nėštumo, bet ne dėl to, jog keturis nežinojimo mėnesius kasdien gėrė kontraceptines piliules.

Visur reklamuojama -- jei moteris, nežinodama apie nėštumą, toliau saugosi hormoninėmis tabletėmis, nieko siaubingo. Iš pradžių net buvo keista matyti, jog medikai jaudinasi dėl mano kūdikio būklės", -- nerimauti nėščia Lina pradėjo tik sužinojusi apie echoskopijos rezultatus. Gydytojai vaisiui įtarė smegenų vandenę -- tyrimai rodė, jog smegenys ne tokie, kokie turėtų būti pas normaliai besivystantį žmogutį.

Lina neslepė daug galvojusi apie abortą. Gimdyti ji nusprendė pasitarusi su vyru -- vylėsi, gal vaiko negalia nebus sunki: „Kai pamačiau gimusį kūdikį, apėmė džiaugsmas. Galva buvo nekvadratinė, galvojau, apsikvailinau bijodama. Tačiau tyrimai parodė, jog dukrai išsiplėtę skilveliai, trūksta dalies smegenų".
Tai, jog mažylė vėliau susirgo cerebriniu paralyžiumi, taip pat neatsiejama nuo įgimto apsigimimo. Gali pakenkti net anūkams.

Su pykčiu žiūrėti į kontraceptinių piliulių reklamas neįgalios mergaitės mama pradėjo ne šiaip sau. Tai, jog vaisiui pakenkė keturis mėnesius nėštumo metu vartoti kontraceptikai, įtarė ir gydytojai. Kauno medicinos universiteto klinikų genetikas Danielius SERAPINAS buvo vienas iš gydytojų, tyrusių Linos dukrelės apsigimimo priežastis.

„Genetiniai tyrimai parodė, jog genai dėl apsigimimo niekuo dėti. Dauguma gydytojų priėjo prie išvados, jog vaisiaus smegenims vystytis sutrukdė vartoti hormoniniai kontraceptikai. Tai yra stiprūs vaistai, įtraukti į pavojingų nėščioms moterims preparatų sąrašą", - tvirtina medikas.

Genetiką labai piktina reklamų teiginiai, jog piliules gali drąsiai vartoti net paauglės. D. Serapino tvirtinimu, visi hormoniniai kontraceptikai turi daugiau minusų nei pliusų. „Artimą moterį, norinčią hormonais saugotis nuo nėštumo, žūtbūt stengčiausi atkalbėti. Apsigimusį kūdikį pagimdžiusi Lina -- tik ledkalnio viršūnė. Daugybė moterų gali nejusti nieko blogo, o kai po penkiolikos metų jų vaikus pradės kamuoti keistos ligos, net nesuves galų, jog čia kontraceptikų įtaka. Eksperimentai su pelėmis parodė, jog hormoninių preparatų poveikis išlieka net iki trečios kartos", -- planuojančioms ateityje turėti vaikų moterims gydytojas patarė nerizikuoti ir saugotis kitomis priemonėmis.

D. Serapinas įspėjo, jog dar nėra iki galo ištirtas kiaušidžių veiklą slopinančių kontraceptikų poveikis vaisingumui. Genetikas pasakojo jau dvejus metus tiriantis chromosomas moters, kuri niekaip negali pastoti:
„Pora metų ji gėrė tabletes, o kai metė gerti, mėnesinės neatsirado. Gaila moters -- dabar ji net galvoja apie apvaisinimą mėgintuvėlyje, -- gydytojas tvirtina, jog tabletės gali atimti galimybę pastoti, -- Pagal statistiką, penkiolika procentų šeimų turi vaisingumo sutrikimų.. Jei moteris, nežinodama, jog jos vaisingumas ir taip sumažėjęs, vartos kontraceptikus, ji praras paskutinį šansą turėti vaikų. Juk yra įrodyta, jog kontraceptikai šiek tiek sumažina net normalų vaisingumą".

Po piliulių -- reanimacija
Kuo daugiau hormoninės tabletės ir pleistrai giriami žurnalų puslapiuose ir televizijos ekrane, tuo daugiau kraupių istorijų gali papasakoti gydytojai. KMUK akušerį ginekologą Eimantą ŠVEDĄ ypač šokiravo vienos merginos -- Angelės gyvenimo istorija.

Kontraceptines piliules Angelė gėrė neilgai -- vos tris mėnesius. Saugojimasis nuo nėštumo septyniolikmetei baigėsi reanimacijos palatoje. Ją ištiko tromboembolija -- venose susidaręs kraujo krešulys užkimšo arteriją.

Klinikų medikams pavyko jauną merginą išgelbėti. Daugiau ji neišgėrė nė vienos kontraceptinės tabletės, tačiau po poros metų vėl atsidūrė reanimacijoje.

Dar po kelerių metų liūdnai baigėsi Angelės bandymas susilaukti vaikelio -- 28 savaičių vaisius žuvo gimdoje -- vėliau buvo nustatyta, jog dėl to kaltas padidėjęs kraujo krešumas.
„Merginai buvo ištirta krešumo sistema ir nustatyta trombofilija -- organizmo polinkis gaminti trombus.
Šį sindromą negrįžtamai suaktyvino tris mėnesius vartoti kontraceptikai -- nors vėliau mergina nebegėrė hormoninių tablečių, krešumo sistema liko pakenkta.
Vėliau ji sėkmingai pagimdė kūdikį, tačiau per visą nėštumą turėjo gerti puspenkto tūkstančio litų kainavusius vaistus, stabdančius trombų vystymąsi", -- prisimena daktaras.

Gali ištikti insultas
Kitą moterį -- 23--ejų Birutę KMUK gydytojai vadina laimės kūdikiu. Saugojimąsi nuo nėštumo Birutei iki šiol primena sunkiau valdoma viena veido pusė ir nežymus kalbos sutrikimas. Galėjo baigtis ir blogiau -- į klinikas jauna mergina pateko ištikta insulto, nuo kurio jai suparalyžiavo pusę kūno.

Gydytojo Eimanto Švedo šis atvejis jau nenustebino.„Anksčiau jaunų moterų hemoraginiai insultai buvo retenybė, o dabar keliskart per metus neurochirurgai gelbėjo moteris, kurios, kaip paaiškėjo, gėrė kontraceptines piliules. Nekyla klausimų, jog būtent piliulės pakenkė jų kraujotakos sistemai ", -- aiškina gydytojas, apsigynęs disertaciją apie hormonų įtaką kraujo krešumui.

E. Švedą baugina tai, jog daugelis moterų saugotis nuo nėštumo pradeda nė neįtardamos, kokie pavojai slypi jų organizme: „Yra žinoma, jog keturi procentai moterų pasaulyje turi vadinamąjį Leideno faktorių. Jei tokia moteris pradeda vartoti kontraceptikus, tromboembolinių komplikacijų rizika jai padidėja šimtą kartų. Joks ginekologas nepasakys, ar moteris nėra iš tų mirtinai rizikuojančių -- tai galima nustatyti tik sudėtingais genetiniais tyrimais".

Pasirodo, taip reklamuojamas hormoninių svyravimų ciklo metu išnykimas visai nėra kontraceptikų pliusas.
„Kai estrogenų ir progesteronų lygis kraujyje visą ciklą nekinta, moteris nejaučia neigiamų PMS reiškinių, tačiau tai neigiamai veikia kraujagysles. Pakinta endotelio ląstelių, kurios saugo nuo trombų susidarymo, gamyba. Ir kraujo tėkmė tampa daug prastesnė", -- tvirtina kraujotakos paslaptis ilgai nagrinėjęs medikas.

Didelį nerimą jam kelia statistika, rodanti, jog širdies ir kraujagyslių ligos -- pagrindinė lietuvių mirties priežastis.
Pasiryžusioms hormoniniais kontraceptikais saugotis nuo nėštumo, gydytojas patarė būtinai gerti daug vandens ir mesti rūkyti. Mat siaurinantis kraujagysles nikotinas ir nuo kontraceptikų sutirštėjęs kraujas gali tapti mirtinu deriniu.

Pelės susirgo vėžiu
Vilniaus universiteto Onkologijos instituto profesorė Laima GRICIŪTĖ visai nenustebo, kai perpasakojau iš kitų medikų išgirstas kraupias istorijas. „Vartoti kontraceptikus reiškia eksperimentuoti su savo ir savo vaikų sveikata", -- galva palingavo žilagalvė profesorė. Ir savo žodžius sustiprino atversdama raudoną knygelę. Joje -- sukeliančių vėžį medžiagų sąrašas, kuriame greta tokių nuodų kaip arsenas įrašyti ir hormoniniai kontraceptikai.
„Čia ne aš sugalvojau -- tai tarptautinio vėžio tyrinėjimų centro duomenys. Todėl man labai pikta, kai per televiziją išgirstu ginekologus, aiškinančius, kaip saugu hormonais saugotis nuo nėštumo. O kai sako, jog nuo tablečių nyksta spuogai, išvis baisu. Gydyti spuogus kontraceptikais -- tas pats, kas anginą gydyti nupjaunant galvą", -- samprotavo profesorė.

Dešimt metų vartojančioms hormoninius kontraceptikus moterims krūties vėžio rizika padidėja pusantro karto -- tai nustatė užsienio mokslininkai. Profesorės Laimos Griciūtės teigimu, svarbiausias krūties vėžio rizikos faktorius -- padidėjęs estrogenų kiekis organizme. Jau 1932 metais atliktas eksperimentas parodė, jog didelius estrogeninio hormono kiekius leidžiant pelytėms, joms atsiranda pienliaukės vėžys.

Laima Griciūtė tvirtina, jog vartojančios kontraceptines tabletes moteris rizikuoja, jog estrogenų kiekis jų organizme bus per didelis: „Netiesa, jog vartojant kontraceptikus, organizme tinkamai subalansuojami hormonai. Bėda yra ta, jog mes iš tiesų nežinome, koks estrogenų kiekis turi būti kraujyje.. Kiek turi būti cholesterolio ir cukraus -- aišku, o hormonų balansas yra paslaptingas dalykas. Sveikos moters kūne estrogenų lygis tai kyla, tai krinta. Kontraceptikų gamintojai daugmaž apytiksliai spėja, koks jis turėtų būti ir reguliuoja tai, ko patys gerai nesupranta".

Kadangi nereikalingų estrogenų perteklius suyra kepenyse, didėja ir kepenų vėžio rizika. Tuo tarpu gimdos kaklelio vėžiu dažnai suserga moterys, pamiršusios, jog tabletės ir pleistrai neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.

Pabaigoje belieka pridurti -- visa tai, apie ką šnekėjo trys medikai, jokia paslaptis. Bauginantys šalutiniai poveikiai juodu ant balto surašyti informaciniuose hormoninių kontraceptikų lapeliuose. Farmacininkai sąžiningai įspėja apie visas pasekmes -- tereikia nepatingėti perskaityti. O tada galima rinktis -- tabletes išmesti į šiukšlių dėžę arba galvoti: „Man taip neatsitiks".

Žurnalas "MM", 2006 vasara

Apsaugok savo mylimus žmones – perspėk!

Lantus 22vnt.
Apidra-pagal situacija.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti laišką  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: